HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na tomto fore sa pohybuje stale dost skusenych ludi v DnD a pod. Preto by ma ako DM-ka zaujimalo vase zaujimave napady. Napriklad zbrani (nie dagger +3 s keen ability ale fakt zaujimave napady a nemusia byt ani silne), zaujimavych prostredi a dobrodruzstiev, popripade napadov na questy alebo zaujimavych charakterov v hre.

Je to cisto zvedavost ale rad si pozriem ako moc tvorivy hraci su tu..


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skopirovane z threadu o zbraniach:

v mojej hre su momentalne dve (vlastne skoro tri) magicke zbrane:

longsword Sigmarov blesk: +1 attack +1 damage, +2 Will save a na critical 1d8 electrical damage. nosi ho ranger

dva scimitary Iuvenes a Nathaniel, Ochrancovia lesa. ked su same tak su uplne normalne. spolu ale davaju tomu co ich nosi +1 attack +1 damage a feat (improved) two weapon fighting. Nathaniel je Nepriatel ogrov a Iuvenes je Nepriatel orcov, cize v boji proti tymto nepriatelom hodia wieldera do rage  nosi ich fighter/rogue ale nie je s nimi moc spokojny ,to ze tie scimitary raguju zistil samozrejme az v boji s bandov ogrov... cela druzina isla k zemi len on ostal stat na nohach...takze teraz ked zbada orca alebo ogra tak rychlo dotycny scimitar schova a bojuje len s jednym aby nemusel ragovat  

kedysi mal este wizard/rogue stileto Khainov pazur. malo +1 attack +1 damage +1 penetration +1 critical threat a zvysoval sneak attack o jednu uroven.. problem bol ze tento wizard/rogue si musel pri kazdom fighte savovat ci bude pouzivat stileto alebo sa moze slobodne rozhodnut... a okrem toho mu stileto stale nasepkavalo nasilne riesenia roznych situacii  


dobrodruzstva si moc nevymyslam... nechavam sa inspirovat knizkami, hrami a hotovymi dobrodruzstvami, ktore si upravujem pre svoj svet Warhammeru  (odohral som napr. dobrodruzstva podla nejakych conanovskych poviedok, poviedok o gotrekovi a felixovi, pocitacovej hry star trail...)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ABych řekl rpavdu tak vzheldem k tomu že odehraju a připravuju 3-6 adventur měsíce, tak už mě nic speciálního většinou nenapadá, takže spíše sbírám nápady.

Teď jsem třeba kampaň v Cormyru šikovně propojil s Campaign settingama Fall of Myth Drannor a Cormanthyr Empire of the Elves a konečně se užiju mástrování a hraní v Městě písně na což se těším psoledních 5 let jako malý kluk  :wink:

Dobrej nápad je dát do hry Moonblade, schválně kdo z elfů je takvoej munchkin že is zkusí na ní sáhnout...


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja osobne nehram uz s predpripravenych pribehov i ked jeden cas to tak bolo..ale ako DM som vtedy prichadzal asi o to najlepsie :) Tvorenie vlastneho sveta z vlastnou logikou a podobne. :)

Co sa tych questov tyka.. Je velmi zaujimave skombinovat dva protichodne questy :) a pozerat sa na to ako sa s tym hraci dokazu vyrovnat :).. Napriklad zachrana princa z vezenia temnej kralovnej a jedne rogue v partii dostane tajnu ulohu od jeho guildy zlodejov na zabitie toho princa.. :) je velmi zaujimave..

Zbrane, brnenia a podobne.mal som dost vela napadov od High fantasy itemy az po tie jednoduche. Napriklad plast specialne vytovoreny  zo zivich korenov rastlin, stit co bol vlastne oko demona a podobne :)ale nebudem tu opisovat hned ich schopnosti :) bolo by to nadlho :) Som zvedavy ci ma niekto podobne blaznive napady ako ja..

A charakterov co as tyka, Raz sa mi podarilo spravit velmi zaujimave NPC-ko. :) Half-Elfka zena, krasna, ale odmalicka bola predavana svojim otcom roznym muzom a bola zneuivana.. mala totalny odpor voci chlapom a cela hracksa grupa bola zlozena vylucne z muzskeho pohlavia bolo zas velmi zaujimave ako sa snazia o jej pozornost a jej pomoc v roznych situaciach a ona mi casto krat podrazala nohy. :) ale Laska je slepa  :lol: a oni jej stale verili  :lol:

Nejake tie prostredia som uz opisal v jedno threade :) tak som zvedavy ci aj v tomto ma niekto podbne napady ako ja..


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OG je trosku specificke na tvorbu vlastnich svetu, ale kvuli rpapracovanosti davam rpednsot jiz hotovemu settingu. Osobne vlastni ampan bych hral Dl, ted peclive studuji Game of Thrones. Duvody k vlastni tvorbe settingu nemám a nikdy jsme neměl. Snad možná trošku jinou věci jě pomalu vyvíjené Shennray.

No moje psotavy ted do rukou dostali Foebane, kdo hral Baldurs Gate zná. Jen ho v dosatli v pocitacove neochuzene verzi. Foebane je pomerne silny elfblade :)).

Co je to zajimave NOCcko? Cim se lisi trikrat znasilnena postava od postavy jez je prduktem takoveho nasili. Jakmile si dame praci s NPC tak je vzdy zajimava a muze to byt trouba bydlici zarohem.

Staci zmenit protozenost nekterych psotav. Šotové v DL jsou určitým způobem proslavení, ale co když z nich najednou udělám afflicted kender, který zná strach a pod...

Moje nápady jsou třeba k vidění v Hradu sira Deornotha adventure který je ke stažení na hlavních stránkách


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V poslednom case ma zaujal generator zapletok pre Eberron: http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/ebsh/20060220a

A urcite je inspirativnou seria Free Online Adventures od Wizardov. Kvalitativne to nie je ktovieco (vacsinou hack-n-slash), ale v tazkych chvilach to pomoze.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som GM z donutenia.... bavi ma to robit, ale nebavi ma sediet hodiny nad zositom a vymyslat dobrodruzstvo aby nebolo uplne trivialne a aspon trochu originalne... :roll:
ked si precitam poviedku,predpripravene dobrodruzstvo alebo hru, tak nieco z toho nieco mam aj bez toho ze by som to niekedy pouzil ak ma chapete...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun