HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 21.12.2005
Príspevky: 8
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall:nehnevaj sa na mna ale nedokazem odolat :D

Takze bude to aj trosku OT ale aj k veci...

tak najprv k povodnej teme.....preco si vyberat povolanie ktore ta nudi??? a pozri aj ten hraniciar je nudny..to zalezi ako sa pozeras na jeho schopnosti a moznosti....s alchymistom moze byt kopec sradny len to zavisi na hracovy a na PJ...toš jak v našej družinke..tam sme mali trpasličieho alchymystu..no hotova pohroma....jeho primarnym cielom bolo najst recept na premenu cohokolvek na zlato...a to ste maly vidiet pri boji....akonahle bol niekto proti nam ovesani sperkami tak nas trpaslik sa vykaslal na boj a snazil sa ho okradnut...najkrajsie bolo ked sa proti nam postavil taky 3 metrovy kroll a PJ mu prezieravo umiestnil na krk zlaty nahrdelnik.....toš treba len hrat postavu a nie brat ju ako tabulky a cisla


a teraz OT.....DrD roleplay podporuje.....mechanismy su v prirucke PJ v casti skusenosti na konci dobrodruzstva a v casti vyjednavanie......tam to je rozpisane...ale na RP nikdy nedostanete presny mechanismus...skuste dat rovnaku postavu dvom rozdielnym ludom...date im presny popis charakteru a aj ako by sa mala priblizne spravat...a zahrajte si s nimi jaskynu, samozrejme jednotlivo....na konci budete mat dve rozlicne postavy...a ako to je mozne?? jednoducho kazdy clovek ma inu fantaziu a aj inak pojima RPG..a preto nemoze byt spraveni presny mechanismus na RP....co myslite aka hra by sa vam pacila viac??? taka kde ste v labirinte ale pusti vas to len do chodieb ktore vedu von, alebo taka kde mozete skusat rozne chodby a rozhodovat sa naozaj tak ako by ste tam boli vy sami

a ked sa vam uz nepaci ponatie RP v DrD, ale chcete ho hravat tak vam odporucam DrD+...cital som nanho vela staznosti k systemu ale po tom co som mu venoval par mesiacov na dokladne prestudovanie som zistil ze ten system je vlastne taky "neuplny" koli tomu, lebo dava priestor na vytvaranie vlastnych pravidiel a realizaciu jak PJ tak hracov.....a DrD+ sa zaklada hlavne na RP a boj je az na konci potravinoveho retazca.....tam sa uz neda len prejst dungeon len tym ze bijete co stretnete lebo vlastne vam to sam system nedovoly...cely system je zalozeny na tom za postavy maju aj aky taky RP a nie len biju..kto chce len byt tak nech si kupy arenu alebo podobnu hru

a teraz sa do mna mozete pustit:D


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Po uzitocnej debate som nadobudol pocit, ze nie som sam, kto to pochopil zle.

Ak sa niekomu alchymista paci napriek jeho zjavnej pociatocnej pravidlovej nevybalansovanosti, je to len dobre. Ved co viac, nez zabavu mozno chciet? Cela debata vsak vznikla z faktu, ze ked som si pozrel (napr. v D&D) povolania, ktore su k dispozicii, zdali sa mi vsetky z hladiska systemu rovnako atraktivne. Alchymista mi vsak v uvode pripadal oproti ostatnym ako ,,chudobny pribuzny", specialne pri pohlade na hraniciara, ktory ma 5P a este dalsie dve navyse.

Zial, k mechanikam roleplaya nie som kompetentny povedat nieco mudre, k pravidlam momentalne nemam pristup. Ale tie mechaniky, co si spominal, su podla toho co poznam, v Dracaku o nic lepsie, ani horsie ako v ostatnych systemoch.

Bifi by vedel porozpravat o systemoch, v ktorych su mechaniky na roleplay v takej podobe, ze Dracak s D&D zblednu zavistou (resp. ze sa zacnu javit ako parodia na roleplay).

Citácia:
zistil som ze ten system je vlastne taky "neuplny" koli tomu, lebo dava priestor na vytvaranie vlastnych pravidiel a realizaciu jak PJ tak hracov...


Budem filozofovat :-)

K tomu chcem povedat len tolko: jestvuje kopa pripadov, ked vynechanie pravidiel na danu situaciu ma svoj vyznam. Zrejme nie je nutne mat mechaniky na meranie potreby hladu, dychania a pod.

Mam vsak pocit, ze v mnohych pripadoch sa vsak ludia snazia ospravedlnovat ,,rule heavy" system (teda system, ktory sa snazi osetrit velky pocet situacii), v ktorom autori zabudli, ci nedomysleli nejake to pravidlo, argumentaciou, ze predsa si maju pravidla domysliet hraci.

Do akej kategorie spada DrD? Do kategorie systemov s volnymi pravidlami? Alebo do kategorie ,,rule heavy?"

DrD Plus si kupim, ale az vo chvili, ked vyjde normalna opravena verzia. Nedokazem zit s pocitom toho, ze vlastnim nieco, co je plne systemovych chyb.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som si kupil plusko a mozem povedat ze je to take dobre citanicko.
Ked sa ti chce pri kazdom udere v boji aj pri pouziti kazdej inej schopnosti 5 minut listovat v pravidlach, potom 5 minut pocitat, hodit si kockou a znova 5 minut pocitat, tak potom prosim, je to pre teba.
Ja sa radim k tym, ktorym to nevadi, ale este stale som sa nestretol s druzinou fungujucou na plusku ochotnou ma zobrat k sebe.
Btw mozno ked si na to clovek zvykne, odbura sa listovanie a polovica pocitania....

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
K tomu alchymistovi.Ja ako hrac DrD (no co uz) viem ze postava alchymistu je mimoriadne onicom kedze je to v boji obycajny ale obmedzeny bojovnik a predmety ktore dokaze vyrobit sa daju bez problemov kupit.Vysledok:naprd povolanie
A co sa tyka jeho magenergie.Vzdy pri postupeny na dalsiu uroven dostane od trenera resp. majstra velke mnozstvo magenergie po ktorom uz nie je potrebne extrahovat magy z magickych predmetov.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thuriazs napísal:
A co sa tyka jeho magenergie.Vzdy pri postupeny na dalsiu uroven dostane od trenera resp. majstra velke mnozstvo magenergie po ktorom uz nie je potrebne extrahovat magy z magickych predmetov.

praca pre PJ.
S tym, ze alchymista je naprd suhlasim. Ale ked zapracuje PJ, da sa aj toto zmenit. Mozes vymysliet plno novych itemov ktore moze vyrabat. Mozes do svojho sveta umiestnit alchymiu ako mimoriadne nerozsireny obor a tym padom dostupnost itemov radikalne klesne. Rovnako aj ich cena stupne a bude vyssi zaujem o alchysmistov vo vetkych kruhoch spolocnosti, z toho mozes vytazit niekolko dobrodruzstiev.

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ale ked zapracuje PJ, da sa aj toto zmenit. Mozes vymysliet plno novych itemov ktore moze vyrabat. Mozes do svojho sveta umiestnit alchymiu ako mimoriadne nerozsireny obor a tym padom dostupnost itemov radikalne klesne. Rovnako aj ich cena stupne a bude vyssi zaujem o alchysmistov vo vetkych kruhoch spolocnosti, z toho mozes vytazit niekolko dobrodruzstiev.


Ano. Ale to nevrha ktovieake dobre svetlo na pracu tvorcov :-) Ale nechcem nadavat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
Ale ked zapracuje PJ, da sa aj toto zmenit. Mozes vymysliet plno novych itemov ktore moze vyrabat. Mozes do svojho sveta umiestnit alchymiu ako mimoriadne nerozsireny obor a tym padom dostupnost itemov radikalne klesne. Rovnako aj ich cena stupne a bude vyssi zaujem o alchysmistov vo vetkych kruhoch spolocnosti, z toho mozes vytazit niekolko dobrodruzstiev.


Ano. Ale to nevrha ktovieake dobre svetlo na pracu tvorcov :-) Ale nechcem nadavat.


ale zasa ake dobre svetlo to vrhne na PJ, ked sa s tym uspešne vysporiada...

tvorcovia? who cares :D
PJ robí hru

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
tvorcovia? who cares :D
PJ robí hru


Presne tak... ale dodal by som, že aj hráči  :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je pravda. Nie je vsak v nieco zhnite, ked nastane situacia, ze 90% hracov si dane konkretne pravidlo upravi? To je pripad alchymistu. Skoro kazdy mi povedal, ze si ho prudko prisposobili. Neznamena to, ze soudruzi z Altaru udelali chybu?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
To je pravda. Nie je vsak v nieco zhnite, ked nastane situacia, ze 90% hracov si dane konkretne pravidlo upravi? To je pripad alchymistu. Skoro kazdy mi povedal, ze si ho prudko prisposobili. Neznamena to, ze soudruzi z Altaru udelali chybu?

no to je fakt. asi ho trochu nedomysleli. Ale nie je to tragedia

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Amen.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun