HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Je tretia edícia D&D prínosom?
tretia edícia je darom z nebies 33%  33%  [ 2 ]
tretia edícia je darom z pekiel 50%  50%  [ 3 ]
radšej mám <<vložte iný hrací systém>> 17%  17%  [ 1 ]
Celkový počet hlasov : 6
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aký máte názor na tretiu (a následne triapolkovú) edíciu? Je to revolúcia v rade AD&D, alebo ju bol hráčom čert dlžen? Treba Kúzelníkov z pobrežia za to velebiť alebo opekať na rošte (Lizards on the Toast)?


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moj nazor na 3E (sorry, nechce sa mi prekladat):

[...]And not only that, there are half-orc death-metal bard/druids growling to the trees, dwarf druid/thieves pickpocketing squirrels, elf and drow paladins, paladins of non-good gods (!!!), halflings using halberds, miraculous fighters that all know how to use flails yet none can use bastard swords, the ability to wield BS in one hand more effectively through training even with STR 3 than with STR 19, sorcerers yelling "Big orange ball of fire, I summon thee!", fighters that learn how to cast spells through killing orcs, wild elves that shoot fireballs out of their arses, barbarian halflings, chaotic barbarians etc...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moj nazor na 3,5E:
Podla mna sa na to treba divat v dvoch rovinach
* rovina pravidiel: uz som mnohokrat uviedol, ze cela tretia edicia je viac ,,algoritmickejsia". Pre mna ako DMa su pravidla ovela jednoduchsie na manazovanie (uz len princip ,,povedz mi tvoj utok, ja ho porovnam s AC", co je pre mna jednoduchsie ako odcitavanie hodu od AC (zakladna matematika je narocna :-)).

* rovina min-maxovania. Ano, z tretej edicie vycuhuje minmax ovela viac ako z predchadzajucich edicii, co vo velkej miere je sposobene ,,kvalitou" publikacii od WoTC - featy, featy, prestige, prestige - a roleplaying ziadny.

Na toto by som sa ale pozrel takto: kazdy ma hru taku, aku si ju urobi (alebo ako mu ju urobi DM). Staci si vybrat zo systemu to dobre, a na to ostatne sa vykaslat. Napr. drobne vyhlasenie, ze na ziskanie prestige-classu treba aj nieco vykonat (nie v duchu ,,Dobre rano. Mam pre vas radostnu spravu. Oddnes som Arcane Archer.") a nie len si ju vybrat podla abilit. Rovnako sa daju vybavit Hill Giant Dire Wereboar [lycanthrope] a metalistickí bardi :-)


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
3E je Diablo 2 ve stolnim provedeni, neni o role playing ale o maxovani skilu a pripadne vytvareni novych super silnych kombinaci (Sylvaenuv Half Dragon Sorcerer/Dragon Adept je svinstvo 30 x fireball za den???) a o tahani z kapes hracu.

Zlate Advanced Dungeons and Dragons

Nemam cas ale jeste se k tomu vratim, btw ta anglicka citace je bozska, z ceho je?


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Z mojho prispevku k teme 3E na inych forach :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Len vyvolení a čistého srdca odolajú pokušeniu minmaxovať a nákupu mnohých kníh :-)

Death-Metaloví Bard je super :-)

Trollských monkov na treťom leveli rád zoznámim s piatimi bradatými démonmi :-)


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Z mojho prispevku k teme 3E na inych forach :lol:

A mohu te poprosit o cely prispevek.
PROTOZE TOHLE JE NAPROSTO GENIÁLNÍ :ikonka19: :ikonka21: :ikonka19:
Predpokaldame ze tedy 3E take nesnasis!
Ja mel tu moznost videt Age of Mortals Campaign Setting a nic horsiho me v Dragonlance nemohlo cekat, i SAGA je lepsi!
Ja jsem se ted do Treti edice pustil protoze nikdo uz nehraje druhou, ale teda fakt mi nesedi


Hore
   

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako človek, ktorý dungeons v živote nehral na živo sa síce necítim celkom kompetentný, ale tak nedá mi. :roll:

Mne sa trojka (triapolka) celkom páči. Jasné, minmaxing je svinstvo, ale je vždy len na hráčoch a DM, či si na to dajú pozor, alebo nie. Podľa mňa ponúka trojka viac možností.

A povedzme si to na rovinu, sú ľudia, ktorých minmax baví. Tí sa v ADAD asi veľmi nevyžili, no tu sa vedia pohrať. A hráči, ktorí majú radi roleplaying? Hrám síce len PC hry, no v napríklad v takom NWN som si celkom v pohode dokázal vytvoriť postavu, ktorá nie je min maxová a za ktorú sa dá krásne hrať roleplay.

Vždy to záleží od hráčov.

PS: páčilo sa mi aj staré ADAD. Bolo iné. A je fakt, že malo takú inú, neopakovateľnú atmosféru. Ale netvrdil by som, že je nejako ohromne lepšie ako trojka. Nie je.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun: Grrr...

Jeste te poupravim zalezi nejen na hracich ale i na DM a hlavne na DM. BTW asi bude ted za trosku pitomeho, ale co je to minmaxing?


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Annun: Grrr...

Vrrrrr!

Dalcor napísal:
Jeste te poupravim zalezi nejen na hracich ale i na DM a hlavne na DM.

Ja som to napísal na začiatku, potom som už spomenul len hráčov. Ani sám neviem prečo. :)
Dalcor napísal:
BTW asi bude ted za trosku pitomeho, ale co je to minmaxing?

Je to spôsob hry a tvorby postavy, kedy ťa nezaujíma roleplay, alebo zážitok z hry, ale len a len moc tvojej postavy. Klasická minmaxová postava je Half Orc fighter so štatistikami STR 19, CON 18, DEX 18, INT 3, WIS 3 a CHA 3. Alebo tak nejak. Snáď sa chápeme. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Minmaxing je hladanie maximalneho vykonu postavy s minimalnymi obmedzeniami, zname tiez ako ,,munchkinism".
Napr. ako povedal Annun:
,,radsej si dam 18ku do sily a charizma ma az tak netrapi, lebo potom budem mat utok +5 uz na prvom leveli, potom si prihodim este jeden level rogua, lebo budem moct sneakovat, cim budem na dvojke bit orkov +5/+5, 1d8 + 2d6.... a nasledne monka, lebo dostanem uplne zadarmo Improved Unarmed Strike, na ktory by som musel normalne obetovat 2 featy."

System d20 je vymysleny nadherne, sialenstvo z neho robia niektori hraci, DMovia a aj samotne WoTC.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Minmaxing je hladanie maximalneho vykonu postavy s minimalnymi obmedzeniami, zname tiez ako ,,munchkinism".
Napr. ako povedal Annun:
,,radsej si dam 18ku do sily a charizma ma az tak netrapi, lebo potom budem mat utok +5 uz na prvom leveli, potom si prihodim este jeden level rogua, lebo budem moct sneakovat, cim budem na dvojke bit orkov +5/+5, 1d8 + 2d6.... a nasledne monka, lebo dostanem uplne zadarmo Improved Unarmed Strike, na ktory by som musel normalne obetovat 2 featy."

System d20 je vymysleny nadherne, sialenstvo z neho robia niektori hraci, DMovia a aj samotne WoTC.

A nejlepe tiefling, nebo aasimar :)
MUNCHKIN chapu i to minmaxing chapu, jen jsem si nebyl jsitej. Ano to neni roleplaying ale zabil jsem šš goblinu a š velke pavouky kdy bude level-up?

To u nas nehrozi nase pregenerated characters pro Open gaming jsou pocitany systemem 22 nad 8, 17vcetne +2.

Chapete? :D


Hore
   

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no 3.5 hram,lebo adad uz nikto nehra viac sa mi pacila stara ediciia ale uz si nevyberem. minmaxing je svintstvo a ked pocujes hraca frflat "zabil som piatich orkov a este nemam level? to si jaky dm!" nevravim o tom ze si polhodinu vybera kleriksku domenu ale nie preto aby pasovala k postave ale podla vyhod a ked si zacnu v skole cez hodinu ratat xp a treidit multiclassy aby boli sakra silny tak ma to sere ale neviem ich donutit prestat s tym.ako niekto napisal fighter /thief/cleric/monk a rata a rata. ked som ja mal charakter ako dwarf wizard /alchymista tak sa mi smiali ze som blbec lebo keby som si ho inak vytvoril tak je sakra silny ..... holt dufam ze na to doplatia

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
chcelo by to novy topic-ako donutit hraca hrat roleplay

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A presne koli tomuto hravam ADND :)

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun