HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 35 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tot minule mi pri studiu jednej nemenovanej Knihy vznesenych cinov padol do oka jeden feat. Volalo sa to ,,Slub mieru". Davalo to iste vyhody (ako kazdy feat), ale malo to jednu krutu podmienku. Postava, ktora vlastnila tento feat, sa zaviazala ublizovat ziadnym zivym tvorom. Nesmela im ublizovat ziadnym sposobom (okrem ,,nonlethal/subdual" damage), samozrejme, osetril sa pripad, ze prisery budu vyvrazdovat druzinici a Prisaznik sa bude len pozerat.
Prve co mi napadlo bolo, ze kto to bude hrat? Da sa vobec hrat D&D bez vrazdenia? Dala by sa urobil ,,nevrazdiaca" kampan -- v ktorom bude takpovediac zakazane zabijat? Viem, ze by to vyzadovalo znacne prekopanie niektorych pravidiel (zrusit HitPointy? atd..), ale ako myslienka to nie je zle.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V PnP v pohode. Ked som DM tak si vela nezabojujes tak ci tak, a eliminovat boj uplne by slo v pohode.

V pocitacovych hrach to uz je mensi problem, ale zazil som par "no-kills campaigns" - ale tam si musel nechat zabijat summony a tak, lebo inak by to neslo.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemyslim v CRPG. To je jasne, ze tam to takto nepojde. Myslel som na papieri :-) Otazkou je, co s povolaniami - taky bojovnik sa asi velmi nevyzije...


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Holt ma chlapec smolu. Ale moze robit vyhadzovaca alebo nejakeho zapasnika :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je otazka, ci sa oplati potom vydrziavat niektore herne koncepty ako napr. HitPointy, a povolania vobec...

Moze to byt zaujimave.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze povolania urcite - minimalne thief, bard a mag tym velmi nestracaju.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vztahuje se tento skill treba i na summony?
Jinak to muze byt zajimave


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, ľudia, neviem či by ma to bavilo. Kampaň bez zabíjania mám celí zkažený život. RPG hrajem aby som mohol občas surovo odprasknuť fízla :ikonka28: , alebo človeku čo mi čorne peniaze ufiknuť gule a napchať mu ich do riti. :twisted:

Načo by boli RPG´s, kde by som robil to čo robím aj v skutočnosti. :ikonka26: Kedže máme zákon a právo, tak si ani poriadne do degeša nemožem kopnúť, bez toho že by mi za zadkom za chvílu 5 fízlov stálo.

Ale take RPG... to je ina kapusta.... chapeš... Moore, kamaráti... hmhmhm.

Ale koho take Píp o nezabíjaní bavia, nech sa páči. Nikto nikomu nebráni.

Ehm musel jsem to udelat trosku spolecensky prijatelne a mam k tomu jeden dotaz o nem pozdeji: Dalcor

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pri vsetkej ucte, ale ako dodatok k reklame na zhananie hracov do tvojej druziny ma to teda nenavnadilo :-(

Ale koho take sračky o cistom zabíjaní bavia, nech sa páči. Nikto nikomu nebráni.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
No, ľudia, neviem či by ma to bavilo. Kampaň bez zabíjania mám celí zkažený život. RPG hrajem aby som mohol občas surovo odprasknuť fízla :ikonka28: , alebo človeku čo mi čorne peniaze ufiknuť gule a napchať mu ich do riti. :twisted:

Načo by boli RPG´s, kde by som robil to čo robím aj v skutočnosti. :ikonka26: Kedže máme zákon a právo, tak si ani poriadne do degeša nemožem kopnúť, bez toho že by mi za zadkom za chvílu 5 fízlov stálo.

Ale take RPG... to je ina kapusta.... chapeš... Moore, kamaráti... hmhmhm.

Ale koho take Píp o nezabíjaní bavia, nech sa páči. Nikto nikomu nebráni.

Ehm musel jsem to udelat trosku spolecensky prijatelne a mam k tomu jeden dotaz o nem pozdeji: Dalcor

TO SAKRA MYSLIS VAZNE????????????

Jestli ano tak si pletes RPG s PC hrou DIABLO 2


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no da sa to vpohode ja som taku kampan takmer hral no bolo tam par killov ale vela sneakovania, diplomacie kecacky v meste a tak ale strasne ma to bavilo. ja robim kampane tak 50/50 ale mame v druzine jedneho diablistu a ten nadava ak vyleze z jaskyne do mesta. vravi ze diablo ho bavi a je jednoduche a ze zlozite rpg su na houby

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nehovorim že iba killovať. Ale vobec killovať neni fajne. Nechápte ma zle, ale za takého maníka čo nemože nič by som nehral. Mal som mnoho postáv ktoré sa priamemu boju vyhíbali. Nemyslite si že som nejaky magor powerplayer, čo to hraje len kvoli killom, ale vobec killovať je podla mna oničom. Je to blud a hotovo. Basta.

Všimnite si ako su postavene samotne pravidlá RPG´s. Z 60 percent su pravidlá venované boju, zamyslite sa prečo je to tak...

a ospravedlnujem sa za neslušné slová ktoré som predtým použil. Snáď sa polepším.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
Nehovorim že iba killovať. Ale vobec killovať neni fajne. Nechápte ma zle, ale za takého maníka čo nemože nič by som nehral.


Už ma veľmi ťahalo ťa chápať zle... Máš pravdu, že mnoho systémov je vyslovene postavených na boji (D&D medzi nimi) a ,,bezbojové" kampane sa vedú dosť ťažko.
Ale za blud [,,v angličtine blood" -- L&S] by som to nepovažoval.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja som uz jednu taku kampan hral, teda trocha sa tam zabijalo ale to len tak na osviezenie aby sme sa moc nenudili. Princip bol v tom ze sme boli zavreti v dedine ktoru obliehala obrovksa banda orkov ktoru sme nemali sancu vymlatit, kedze sme boli cerstve hm 5ky levely a nemaly sme ani fireball :) (konkretne moj mag :)), tak sme hladali sposob ako zachranit celu dedinu, nastastie z jednej strany bol nezlezitelny utes :D a pod dedinou nejake zatopene katakomby :) a v dedine kuzlo breath under water :D

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 14
Body: 5
Bydlisko: Sshantynlan

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmm, ale myslim, ze by sa aj fighter uzivil. Neviem presne, ale ten prislub, ci co, to sa tyka iba zabijania, nie? Keby bojovnik niekoho "pacifisticky" umlatil do bezvedomia, ale iba tak, aby si bol isty, ze prezije, tak to, prakticky vzato, neporusil. A inak, mne osobne sa tiez pacia viac take tie nebojove 'questy', ale rad si aj zabojujem. Ide o to, ze jedno bez druheho sa neda hrat. Obidvoje zlozky hrania tvoria tu-ktoru rpgcku, cize je darmo hovorit, ktore sa tam hodi viac ci menej.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 35 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun