HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
Ja to roleplayovanie riešim jednoducho, proste už s daným hráčom nehrám.


...a potom sa vypisuje hromadný konkurz na nových hráčov ;-). No ehm, chcel som povedať, že naozaj, pravidlom č. je, že nikdy nehraj s hráčom, s ktorým by si nechcel ísť na pivo... Lenže problém je, že počet potenciálnych hráčov je pomerne konečný. A každý týždeň zaúčať niekoho do systému tiež nie je bohviečo pre ostatných...
Týmto som ale nechcel obraňovať minmaxákov. Dohovoriť raz, dvakrát a potom prideliť barda na 1ke :-)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Pointbuy (nakup zakladnych vlastnosti) ma podla mna podobnu filozofiu. Na jednej strane sa zabrani extremom, ako Int 3, na druhej som však videl úžasné A4kové výpočty, aby mal elfský zlodej aj po úprave dosť veľkú Constitution.

Používame 28 bodový pointbuy, ešte možno by som časom prešiel na 25bodový. 32bodový (NWN style) je už úplne mimo...

Pointbuy je hrozna vec... vedie ku klonovanym postavam :x

Ja radsej dam minimalny limit na vlastnosti (napr. INT 6) a nepovolim re-rolly (ale dam im 4d6-najhorsi roll namiesto 3d6) a je to.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
...a potom sa vypisuje hromadný konkurz na nových hráčov ;-).


Ten kurz je pre skutočne nových, ešte raz --- NOVÝCH hráčov. S pôvodnou partou hráme stále dalej. Ale treba čerstvú krv a nápad. Niekoho kto to ešte nehral.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale zaucanie trva sakra dlho a najdi dakoho kdo nepovie ze si debil ked sa hras na rytiera

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
My teď budem hrát pro 12 -15 lidí v Open Gamingu. Dali jsme jasná pravidla a nemáme problém s Out of Character topicama a ťukáním si na čelo, přečtěte si komentáře k hraní.
Musím říct že to vyšlo super a roleplaying se opravdu povedl. Teď by mě zajímalo jak se nám povede odmástrovat 13 lidí.


Jinak používali jsme a používáme i pro house gaming :) point buy systém s MIN ability 8 a Max 18 před aplikováním rasových úprav. V Černém rytíři 22 bodů, kde 17 a 18 je za 2, u Sylvaena 25 bodů.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
alef0 napísal:
 ...a potom sa vypisuje hromadný konkurz na nových hráčov ;-).


Ten kurz je pre skutočne nových, ešte raz --- NOVÝCH hráčov. S pôvodnou partou hráme stále dalej. Ale treba čerstvú krv a nápad. Niekoho kto to ešte nehral.


Napis do prislusneho topicu nejake podrobnosti (kde, kedy, ako, co, preco, kolko atd)...

Inak, Dalcor, 13 ludi, ved to je uz ako Hordes of the *dale, to uz vyzera ako demonstracia (,,Za vykopanie Azouna IV!"), a nie ako druzina...alebo som to zle pochopil?


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je ten open gaming


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.01.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Münster, Germany

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor to dobre povedal: namiesto postihu treba davat bonus. Hracom sa vzdy viac paci nieco pozitivne, potom sa aj viac snazia.
Ja to riesim tak, ze XP za boj je len cast celkovej (ziskatelnej) XP za dobrodruzstvo. Ten zbytok dostavaju hraci za splnene (sub)questy a roleplaying. Chce to trochu viac podrobnejsej pripravy dobrodruzstva, ale olpati sa. Hraci si zvykli na to, ze nemusia vzdy bojovat, aby vyhrali, a na to, ze popri hlavnej linii je casto skrytych niekolko dalsich - a tak sa snazia. A aj si casom zvykli, ze je lepsia zabava ponadavat a povyhrazat sa DM v ulohe hradnej straze, ako si jednoducho hodit na Intimidate 8)
K.

_________________
There is nothing wrong with any one person that can't be fixed with a hired assassin.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 30
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja to riesim tak,ze karmu za beh mam rozdelenu na dve casti....jedna je za hranie-nie za killovanie, ale za najvecsi prinos-a druha polovica(tretina...ako komu vyhovuje) za roleplay.
A nieco podobne sa stava aj nam...niekdy ani ta dohadzovacka nezavola, sedime cely den nad "behom" kde sa vsteci zhulia v krcme a rataju ruzove mišky pod barom....


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som hraval drd s kamaratmi,potom som ukecal spoluziakov,im sa to paci,ael hra s nimi nie je pre mna akosi zabavna,jednoducho nuda a neviem,skym hrat,aby to malo znova stavu.Chyba mi stary dobry DM sa mi vzdy vyhrazal svojim"pink dragonom",ktory nenavidi magov. :)

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OT: Ja prichadzat v mieri z kosic... ja chciet hrat gurps abo ine erpege... howk... posli PM

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravidlá DrD sa to pokúšajú riešiť násobením skúseností keď nepriateľa ukecáš. Môže to pomôcť ale nie vždy a efekt je pochybný.
Môj návrh je aby si každá postava vytvorila obsiahli background, kde by vysvetlila kto sú jeho (ne)priatelia, ako sa v modelovaj situácii zachová, za akých podmienok urobí výnimku - jednoducho celý svoj život pred odchodom na dobrodružstvá.
Takže keď hrdina stretne gnóma, žiadajúceho pomoc nezáleží na tom že je chaoticky zlý. Ak mám v backgrounde že jeho adoptívny otec (ktorého mal veľmi rád) bol gnóm, pomôže mu. Rovnako zákonne dobrý hrdina mu nepomôže ak jeho rodinu vyvraždili gnómovia.
Bolo by to síce podobné ako presvedčenie, ale podrobnejšie a každý bude mať presvedčenie aké chce - nie len zaradiť sa do tabuľky.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ako shadowrun... je tam dvacat otazok na vypracovanie... ale aj ked to len odflaknes tak je to vcelku podrobne... ked sa s tym pohras... vznikne ti slušny background,,,, jojo

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hraca je najlepsie donutit k roleplayingu - vlastnym roleplayngom...ale ak nepomaha mozno pomoze 'dobra nalada'.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobra uroda // ti zaruci dobra nalada,

to mas na mysli?


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 28 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun