HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 56 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
nad tymto 'bezpenaznym' systemom rozmyslam aj ja...prvy krat som tento napad videl v True20.. este som Fortunu nestihol celu prezriet takze neviem v com sa lisi...


Rozdíl oproti True d20 je v tom, že v Td20 si kupuješ už hotové věci... tady si kupuješ jenom charakteristiky a co to vlastně je, se můžeš rozhodnout sám. Dobře vyvážený rapír nebo špatně vyrobený meč, je to na tobě.

Jinak to ale má podle mně svoje kouzlo v tom, že se zbytečně nezatěžuješ přepočítáváním minci. Je to v souladu se zbytkem pravidel. Jedna mechanika vládne všem.  :roll:

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Naposledy upravil Alnag dňa St. 19. Júl 2006, 12:59, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
....


Neviem ako sú na tom ostatní, ale ja som známy svojím neuveritelným nadšením nájsť môj ultimátny systém, ktorý mi bude úplne vyhovovať a teraz úprimne, O Fortuna je tomu zatiaľ najbližšie v pomere Môj sen/Hrateľnosť/Systém. A nemáš zač. ;)

Ten nápad bohatstva je super, len ako si sám povedal, chce to príklad, ono je najlepšie mať príklad na všetko, keďže vždy sa nájde niekto kto niečo nepochopí správne atď.

Inak pri tvorbe svojej postavy ma napadlo vytvoriť vlastnú rasu - Elfovia. Počítalo by sa to ako 2 rysy, Aura +2 a hráč by mal na výber, či chce mať prístup k elfskím magickým schopnostiam, alebo nejakému bonusu k dovednostiam či nejakej odbornosti. Čo na to poviete?

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
PRIKLADY PRIKLADY PRIKLADY, TO JE ZAKLAD DOBREHO SYSTEMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VID AMBER DICELESS RPG..........  :wink:

:lol:

Podla vyssie napisaneho som pochopil cely system (no dobre, skoro  :wink: ) bohatstva a to som pravidla ani nevidel......



J.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Inak pri tvorbe svojej postavy ma napadlo vytvoriť vlastnú rasu - Elfovia. Počítalo by sa to ako 2 rysy, Aura +2 a hráč by mal na výber, či chce mať prístup k elfskím magickým schopnostiam, alebo nejakému bonusu k dovednostiam či nejakej odbornosti. Čo na to poviete?


Výborně. Přesně tak jsem si to představoval. Akorát bych se přimlouval za to, abys to táhnul přes rysy klidně víc...

Prostě každá postava s rysem, který začíná slovem elfí (něco) je elf.

A pak bys vytvořil např rys:

elfí magie (počítá se jako dva) (dává Auru +2 a přístup k těmto magickým dovednostem atd.)
elfí zrak (dává Všímání +4, Auru +1... atd.)

hráč elfa si může vzít jednu, obě... prostě jak to kdo cítí. Alespoň to je moje představa. Ale jak si to uděláš, takové to budeš mít. Nikomu nic nevnucuju.

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Naposledy upravil Alnag dňa St. 19. Júl 2006, 13:10, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
Aeris napísal:
Inak pri tvorbe svojej postavy ma napadlo vytvoriť vlastnú rasu - Elfovia. Počítalo by sa to ako 2 rysy, Aura +2 a hráč by mal na výber, či chce mať prístup k elfskím magickým schopnostiam, alebo nejakému bonusu k dovednostiam či nejakej odbornosti. Čo na to poviete?


Výborně. Akorát bych se přimlouval za to, abys to táhnul všechno přes rysy...

Prostě každá postava s rysem, který začíná slovem elfí (něco) je elf.

A pak bys vytvořil např rys:

elfí magie (dává Auru +2 a přístup k těmto magickým dovednostem atd.)
elfí zrak (dává Všímání +4, Auru +1... atd.)

hráč elfa si může vzít jednu, obě... prostě jak to kdo cítí. Alespoň to je moje představa. Ale jak si to uděláš, takové to budeš mít. Nikomu nic nevnucuju.


Pravda, rozdeliť to na viac je lepší nápad  :wink:
Zhruba si to predstavujem nejak takto:
- Eflské zmysly (Všímanie +?, Aura +1)
- Elfské umenie (Remeslá Tanec, Spev, Recitácia +?, Aura +1)
- Elfská mágia (Prístup k elfskej mágii, Aura +2)
..možno by niekoho napadlo aj niečo ďalšie, každopádne má to potenciál :)

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo. To mám na mysli. A žádný elf pak nebude stejný.  :P

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
Jo. To mám na mysli. A žádný elf pak nebude stejný.  :P


Presne tak, variácia a žiadne power-buildy!

Neskôr by som sa možno mrkol na prevedenia tradičných rás na rysy, celkom ma to baví.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Pútnik

Založený: 19.07.2006
Príspevky: 4
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zdravím!

jsem moc rád, že O Fortuna začíná plnit svou funkci:-)

Alnagu, píšeš si všechny připomínky? Ideář pořád po ruce!:-)

sám se teď snažím O Fortunu nějak pohodlně naverbovat na SF prostředí...

překvapuju sám sebe:-)

_________________
Servant of my own vice.


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 19.07.2006
Príspevky: 4
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Alnag napísal:
Jo. To mám na mysli. A žádný elf pak nebude stejný.  :P


Presne tak, variácia a žiadne power-buildy!

Neskôr by som sa možno mrkol na prevedenia tradi?ných rás na rysy, celkom ma to baví.


To převedení ras je geniální nápad!

_________________
Servant of my own vice.


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže jsem O Fortunu prolistoval a přečetl důležité kapitoly.

V prvé řadě bych chtěl smeknout klobou i vlasy. Víceméně k tomu nemám co říci, kromě toho co už napsal Aeris a Joyetti na Annunovi. Ale na prví ediční verzi je to více než fantastické.

Více bych se obával přidávání dalších a dalších mechanik, aby nedošlo k určité přeplácanosti. Spíše bych odatečné mechaniky dával jako "volitelná" byla by součástí hry, ale nemusela by se aplikovat.

Co mi chybí v takto pokročilém systému je Fate Points (Pokud jsem ji nepřehlédl) a pak nějaké mechanika pro morálku.

Předpokládám že rysy a odbornsoti jsou zatím jen "nastřelené" a nejsou zdaleka všechny. Možná by stálo za to určitým způsobem pospat tvorbu rysů jako příklad pro DMy, i hráče, aby nedocházelo k tvorbě "přeboostovaných" rysů.

Pokial Možem odporůčat, k převedení ras jako nějakou pomůckou použijte buD´ADnD Players Options Skills and Powers kde nakupuješ rasovié dovednsoti "klasických" ras a nebo průvodce po Taladasu, fungující na stejném principu (průvodci pro Taladasu e článek o Dragonlance, tuším tady i na http://www.d20.cz). Jsou tam uvedeny zákaldní vlastnosti povolání jako balíčky, lépe by se to přidělávalo.

Dále doporučuji prohlédnout si jednu stránku o wargamingu confrontation, kde každá rasa má určité rysy. Může to být zdrojem zajímavých nápadů.

Jinak jen tak dále! Opravdu dobrá práce!


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pokusíme se všechna očekávání nejen naplnit, ale překonat (což půjde dost těžko).  :P

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 19.07.2006
Príspevky: 4
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
Pokusíme se všechna o?ekávání nejen naplnit, ale p?ekonat (což p?jde dost t?žko).  :P


PR, Alnagu! PR!!!:-)

samozřejmě že všechny připomínky zakomponujeme a zajisté i překonáme všechna očekávání... samozřejmě. jistojistě.

_________________
Servant of my own vice.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Po rozhovoru s Aerisem si sem dělám poznámku posunout lehké naložení na 5+Síla a mírně přeházet i ty ostatní. V tuto chvíli nedává smysl, že slabá postava zcela bez věcí je lehce naložená.

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže previedol som si svoju vysnívanú postavu do systému O Fortuna, background postavy by sa časom ešte trochu mohol zmeniť, alebo doplniť, no jadro postavy je už naisto spracované.

Aeris Nailo

Vlastnosti: SIL +2, OBR +3, ODL +0, INT +2, MDR +1, CHA +0
Zdravie: 15
Vyrovnanosť: 15
Schopnosti:
 Útočnosť: +10
 Dôvtip: +2
 Reakcie: +10
 Výdrž: +7
 Vôľa: +5
 Aura: 10 (mierna)
 Bohatstvo: 5
 Reputácia: 5
Dovednosti:
 Akrobacia: +4 - 7(4)
 Kradmosť: +4 - 7(4)
 Prežitie: +2 - 5(4)
 Vnímanie: +2 - 5(4)
 Znalosť(Mystika a príroda): +2 - 6(4)
Zvláštnosti:
 Volanie divočiny: +2 - 5(4)
Odbornosti:
 Bleskové reakcie
 Ísť s ranou
 Šerm dvoma zbraňami
Rysy:
 Krv lesných elfov
 Elfská mágia
 Nadaný
Naloženie: 6

Vonkajší opis & výbava:
Aeris je zhruba 6,1 (185 cm) stôp vysoký 127-ročný lesný elf, váži zhruba 130 libier (65 kg). Má do pol chrbta dlhé gaštanovo hnedé vlasy, z pod ktorých nenápadne trčia špicaté uši, a sivé oči s nádychom slabomodrej. Má štíhlu postavu svetlej pleti (slnečné lúče ho z neznámych dôvodov nedokážu ani trošku opáliť) bez výrazných svalov, hoci sily má dosť aj keď obratnosť prevažuje. Od ľavého obočia sa mu ťahá jazva cez oko až k lícu, spôsobená zjavne zvieraťom. Nosí ľahké a voľné oblečenie z elfmi pestovaného ľanu, ktoré dobre chráni proti vlhkosti i chladu. Na ňom má vždy navlečenú koženú zbroj, ktorá pokrýva celé telo okrem krku a hlavy. Súčasťou nej sú aj vysoké kožené čižmy, ktoré su vyrobené tak, aby sa presne zhodli so zbrojou, a kožené rukavice. Nakoniec nosí ešte tmavozelený plášť s kapucňou, z rovnakej látky ako má oblečenie, ktorý prevažne slúži v lesoch ako pomôcka na splynutie s okolím. Na prostom koženom opasku sa mu hopáľajú dve všedné pošvy a v nich dvojica jednoduchých krátkych mečov z ocele.

Povaha:
Aeris je ako sa sám označuje, tulácky lovec s dušou vetra. Je kľudný, tichý, sústredený a pozorný, hoci občas ho komunikácia s inými dokáže poriadne naštvať. Je praktický a hlavne chaotický, neštíti sa porušovať zákon, pokiaľ vie, že to dokáže urobiť, bez toho, aby to niekto zistil. Hoci je lovec, nemá obchodnícky talent a predávanie koristi vždy nechá na iných, hoci svoj podiel si pýtať nezabudne. Nepotrpí si na luxus, má rád účelné a praktické veci, hoci musia byť dostatočne kvalitné. Má veľa znalostí a skúseností z prírody, dokonca vie čosi aj o mystike, hlavne čo sa tej elfskej a prírodnej týka, keďže má elfské magické schopnosti. Málokto si však všimne že ich používa, pretože sa rozpráva so zvieratami zväčša iba v prírode. Má často neprospešnú vlastnosť hovoriť to čo si o iných skutočne myslí. Neloví tradične lukom, ako väčšina lovcov, stačia mu jeho dva krátke meče spolu s jeho schopnosťou stopovať zver a pritom sám zostať neodhalený.

Niečo z minulosti:
Vyrastal v menšej elfskej dedinke v Ebenovom hvozde. Jeho otec je lovec, konkrétne vodca loveckej skupiny v okolí, čoraz menej však chodí na lov kvôli veku, má 384 rokov. Synovi vždy ponechával voľnosť, hoci rukavruke s ňou aj zodpovednosť sám za seba, prekvapivo ho nikdy neviedol k tomu, aby sa stal lovcom, naopak, vždy chcel, aby sa jeho syn stal členom Lesnej stráže, Aeris však tvrdí, že disciplína a poslúchanie rozkazov nie je jeho doména, hoci bol veľmi dobrý v starom elfskom umení boja s dvoma zbraňami. Matka je veľmi dobrá liečiteľka v dedine, 355 ročná. Po nej zdedil Aeris magické schopnosti, tie jeho sú však viac spriaznené so zvieratami a živlami, hoci ako sa vravieva, nikdy nevieš čo v Tebe ešte môže driemať.

Na jeho prvom samostatnom love, práve v deň keď sa z dieťaťa stal mladistvý (dúfam, že si rozumieme), ktorý mu úprimne povedané absolútne nevyšiel, získal svoju jazvu. Totižto pri prenasledovaní kanca si neuvedomil, že sa dostal do blízkosti brlohu medvedice s mladými, a nevšimol si, že ho sleduje. Keď sa elf chystal do kúta zahnaného kanca uloviť, napadla ho medvedica, pričom Aeris mal šťastie, že vďaka reflexom sa mu podarilo silným labám uhnúť, ktoré mu tak miesto rozdrvenia lebky spôsobili iba škrabanec, dnešnú pamätnú jazvu. Bola to pre neho motivácia stať sa lepším.

S ľudmi je síce často, keďže sú to hlavne oni, komu predáva svoje úlovky, ale zvyčajne s nimi nekomunikuje, radšej ich pozoruje. Doteraz spoznal aj niekoľko polovičných a dvoch trpaslíkov, hoci rovnako ako s ľudmi, radšej ich pozoroval, než sa s nimi rozprával. Vďaka tomu má v loveckej skupine, pod ktorú teoreticky patrí, aj keď všetci vedia, že si robí čo chce, prezývku Tichý vlk.

Edit: zabudol som dodať, že má základné vzdelanie, vie čítať aj písať, ovláda elfský a ľudský jazyk, verí v prírodných bohov

_________________
Chaos is the only answer


Naposledy upravil Aeris dňa Št. 20. Júl 2006, 15:21, celkovo upravené 4 krát.

Hore
 Profil ICQ Facebook  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Super


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 56 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun