HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aako ho chceš dať do pnp?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm, mňa napadol hrubý framework:

Kúzli sa z psychickej sily (atribútu, schopnosti, skillu, záleží od systému). Keď sa vyčerpá, je možné preniesť kúzlenie do fyzickej únavy (alebo zranenia alebo podobných vecí), stavil by som na malé zranenia, nie hneď vážne alebo smrteľné, predsa len ideme po omdletí a nie priamo smrti....

Aj keď kúzla tých najvyšších levelov by mohli byť po vyčerpaní psychiky "sacrificing".... Či už časti tela, alebo zmyslu (zrak, sluch a podobne), alebo priam vlastného života.... Akože kúzlo 20. úrovne - Instant Dragonslayer - by ho rovno poslalo pod kytičky. No ale to už vyžaduje dooooooobry roleplay...  :wink:

No a kúzelník by ešte mal určitú možnosť "tapnúť" živé organizmy okolo seba.... samozrejme rastliny a jednoduché živočíchy mu nepomôžu, keď tak, tak len minoritným spôsobom. Musel by "tapnúť" humanoidov alebo inteligentné bytosti, možnože aj duchov a astrálne bytosti, ktoré nie sú založené na fyzike, ale na psychike. Najprv by im samozrejme uberal z ich psychiky (ktorá by pravdepodobne bola nižšia ako jeho, veď oni nie sú kúzelníkmi.... ak nie sú...) a následne aj z ich fyziky.

Mohol by samozrejme "tapnúť" aj magické zdroje, pri tom by sa ale míňala aj jeho vlastná psychická / fyzická energia - či už polovica, tretina, štvrtina (podľa kvality a podstaty zdroja).

Ako vybalancovanie by mohla byť cena pri "tapovaní" o polovicu alebo dvojnásobne väčšia ako pri vlastnom využívaní psychiky a fyziky (samozrejme by im reálne odoberal normálmy počet bodov/úrovní psychiky a fyziky, len by ho to viac stálo) - nemôžme predsa trestať ostatných za to, že ich kúzelník využíva  :)


Čo hovoríte?



J.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad sacrifice and tap:
čo takto obetovať okoloidúcich :lol: ...taký zlý čarodej

ad to prvé: ja osobne som to riešil tými stínovými životmi či jak sa volali..
proste som uberal z životov...ale mohli len odpadnuť, tak ako si to ty napisal

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ad sacrifice and tap:
čo takto obetovať okoloidúcich :lol: ...taký zlý čarodej

ad to prvé: ja osobne som to riešil tými stínovými životmi či jak sa volali..
proste som uberal z životov...ale mohli len odpadnuť, tak ako si to ty napisal


Samozrejme, či bude využívať ostatných bezhlavo, alebo si len pomôže (alebo sa dohodnú...), to už závisí od povahy kúzelníka, presvedčenia a tak.

Hej presne, uberanie životov/life energie/HP... po vyčerpaní psychickej energie. Nanajvýš odpadnutie (netrestáme ich), prípadne pri VEEEEEEEEEEEEEEEĽKOM kúzle a SIIIIIIIIIIIIIIIILNOM kúzle aj možná smrť....



J.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joeyeti napísal:
Kúzli sa z psychickej sily (atribútu, schopnosti, skillu, záleží od systému). Keď sa vyčerpá, je možné preniesť kúzlenie do fyzickej únavy (alebo zranenia alebo podobných vecí), stavil by som na malé zranenia, nie hneď vážne alebo smrteľné, predsa len ideme po omdletí a nie priamo smrti....


Podobne je to napr. v GURPS, kde sa kuzli z Fatique Points (unava), ale v pripade potreby (napr ked FP dojdu) je mozne kuzlit zo zdravia.

A inak mate niekto skusenost s kuzlenim zo zvitkov? Ja som to videl iba v PC dungeonoch, a celkom by ma zaujimalo ako to je upravene v stolnych RPG. Je take kuzlenie pre zosielatela niecim unavujuce? Su pre to nejake nutne predpoklady, alebo staci vediet citat, atd.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm, zatiaľ som nejak detailne dostupné magické systémy neštudoval, podľa mňa by malo kúzlenie zo zvitkov byť celkom priamočiare, možno obmedzené ich malou dostupnosťou, potrebným levelom kúzelníka, prípadne nejakým skillom? (Kúzlenie zo zvitkov).... Prípadne by mohlo byť obmedzené potrebnou úrovňou kúzelníka (povedzme o niečo nižšou ako originálne vyžaduje kúzlo, predsa len je nositeľom kúzla zvitok a nie samotný kúzelník a tým je výsledný efekt pre kúzelníka ľahšie uskutočniteľný).

Proste aby to nebolo tak jednoduché, že nájdem zvitok a zakúzlim z neho Dominate World  :twisted: aj keď som úbohý druhoúrovňový kúzelníček...



J.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Praveze mne by nevadilo keby zo zvitku mohol kuzlit ktokolvek..teda aj postavy bez magickeho nadania. Len by to muselo byt kompenzovane malou dostupnostou, a velkou narocnostou vyroby takych zvitkov. Vyrobit zvitok nejakeho kuzla by mohol len mag, ktory dane kuzlo dokaze nielen zoslat ale vie jeho moc vlozit aj do zvitku. Takze musi mat bud o nieco vysiu uroven nez je potrebna pre zoslanie, alebo lvl potrebny pre zoslanie + nejaky ten zvlastny skill..


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takto obetovanie ludi za Power points ma Conan...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Praveze mne by nevadilo keby zo zvitku mohol kuzlit ktokolvek..teda aj postavy bez magickeho nadania. Len by to muselo byt kompenzovane malou dostupnostou, a velkou narocnostou vyroby takych zvitkov.


Hmmmmm, to je otázne.

1. jedna možnosť by bola obmedziť nekúzelníkov možnosťou používať zvitky len nízkych úrovní, alebo určitých kúziel

2. prípadne im možnosť úplne zatrhnúť... záleží však od spôsobu existencie mágie v danom svete a v danom settingu.... ak by to bolo niečo všeobecné, čím je svet presiaknutý, mohli by niektoré zvitky používať. Ak by ale mágia bola zasvätením a určitým "naučením" sa, myslím, že by bolo lepšie im to nepovoliť, predsa len to nepochopia tak, ako študovaní kúzelníci a ak raz neovládam jadrovú fyziku, nemôžem stavať jadrový reaktor alebo robiť s ním pokusy. Ani keď mi k nemu dajú manuál...  :wink:

Kód:
 Vyrobit zvitok nejakeho kuzla by mohol len mag, ktory dane kuzlo dokaze nielen zoslat ale vie jeho moc vlozit aj do zvitku. Takze musi mat bud o nieco vysiu uroven nez je potrebna pre zoslanie, alebo lvl potrebny pre zoslanie + nejaky ten zvlastny skill..


S týmto celkom súhlasím, predsa len vytvorenie zvitku s kúzlom je náročnejšie ako jeho samotné zoslanie. Samozrejme náklady, zdroje, papyrus blablabla........ to už je ľahšie ho nájsť ako stvoriť...  :D



J.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Já bych si třeba představoval, že na svitku je napsán jakoby recept, jak se má to kouzlo sesílat. A že ho tudíž může seslat každý, kdo tomu receptu rozumí (což znamená určité vzdělání) a má ingredience (magii ve svitku přítomnou - mohla by být třeba v pečeti a uvolnit se rozlomením, a vše ostatní co je potřeba).

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
takto obetovanie ludi za Power points ma Conan...


Tak v jednoduchosti opíš, ako CONANovský systém vyzerá...... Haaaaaaa?



J.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
Já bych si třeba představoval, že na svitku je napsán jakoby recept, jak se má to kouzlo sesílat. A že ho tudíž může seslat každý, kdo tomu receptu rozumí (což znamená určité vzdělání) a má ingredience (magii ve svitku přítomnou - mohla by být třeba v pečeti a uvolnit se rozlomením, a vše ostatní co je potřeba).


Jo, môže byť. Takéto variácie sú samozrejme závislé od autora pravidiel a od systému mágie v danom svete. Kľudne to môže byť aj takto, čiže tiež to nie je schopný zo zvitku zakúzliť každý...

Kdejaký nevzdelaný ork..... iba ich najvyšší šamani by to možno zvládli, ja by som im ale dal väčšie potrebné skills ako napríklad ľuďom, však orkovia nemávajú knižnice alebo magické guildy..... aspoň som o tom zatiaľ nepočul  :wink:



J.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nemam conana uplne nastudovaneho ale v principe je to jeden z mala systemov kde je magia brana ako 'zla'.. vacsina aj povodne dobrych kuzelnikov sklzne do zla, pretoze kuzelnici co pouzivaju obety su omnoho silnejsi.. :twisted:

ide o to ze kuzelnik ma na kazdy den svoje Pover points za ktore automaticky bez checku kuzli kuzla.  . PP dostava spat klasicky oddychom, a cez coup de grace, cez drainovanie, fetovanim a tak... takymto sposobom sa moze dostat nad maximum svojich PP cize je o dost silnejsi nez kuzelnik co taketo zabavnosti nerobi...
kuzelnik sa moze jednym kuzlom dostat aj do minusu ale potom je fatigued a oddychom sa mu PP vracaju strasne pomaly.. cize zase je vyhodnejsie niekoho podrezat  :twisted:

dalsia vec su tam insanity a corruption cez konakty s demonmi ktore kuzelnikovi hrozia o dost viac nez normalnemu clovekovi.

existuju tam aj moznost ze ked sa kuzlo nepodari (v zlych podmienkach sa musi robit Concentration check) tak vznikne runaway magic ktora ho moze zranit az zabit ci dokonca zasiahnut jeho okolie...

zaujimave ze v Conanovi prakticky nie su typicke bojove kuzla typu fireball... su tam skor curses, summoning, divination, hypnotism, necromancy a tak...

je to celkom sranda ;)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
OK, mne to pripada nastavene podla filmov. Nevidel som vsetko ale feeling som zacítil.

To bezcheckové kúzlenie je trosku zjednodusene, predsa len podla mna zalezi na danej situacii a pripadne aj na stasti a kozmickych silach (ukrytych v x-hrannej kocke  :twisted: ) ci sa mu to podari alebo len vykuzli oblacik dymu...

Ale je to taky setting, takze je absolutne vhodny.



J.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun