HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 71 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

NewWoD alebo OldWoD?
NewWoD 31%  31%  [ 4 ]
OldWoD 69%  69%  [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 13
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Není není. Je to o pocitech hráče, já mám taky raději ADnD, než DnD ;)

Ale musím říct že ve starém WODu snad nebylo nic dobře (jak ty jsi napsal před pár příspěvky o novém :) )  :P


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 11.01.2005
Príspevky: 76
Body: 5
Bydlisko: Aldis, Ravnica a Praha

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Changeing breed nejsou hlavním problémem. Hlavním problémem je to, že autoři je stavěli taknějak odděleně. Všichni si žíjí ve své komunitě. Ale pokud se hráči dohodnou na tom, že si zahrají crossover a nemají ten správný cit pro hru vznikne několik problémů:

1) diskriminace, byli jste někdy krysou mezi hadem a kočkou?
2) rasová nesnášenlivost, když si v pravidlech krys dočtete, že to nejlepší co se dá dělat s vlkodlakem je zabít ho, jak asi budou fungovat takové postavy vedle sebe?
3) humor, kdo zažil WoD parodii, ví co mám na mysli.

Ano znám vychytávky Kitsune.

Taky jsem si svého ratkina užil ale stejně mi nWoD vyhovuje mnohem víc. Ať už jako hráči tak jako vypravěči.

_________________
He, who stands with me shall be my brother!


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jiron: No hej, postavení tak sú, nad to sa treba trochu povzniesť a hlavne sa dohodnúť, veď ide len o zábavu. U nás boli dvaja vlkodlaci z toho istého klanu a môj kitsune s úlohou pomáhať v danej oblasti s Gauntletami, pričom po dobu zhruba 6-8 sessionov sa k nám pridal jeden Gangrel upír a nejaké výrazné problémy sme nemali. Holt závisí to všetko na tom ako sa dokáže skupina dohodnúť. Holt, každý máme rozdielne chuťe.

Btw: doberanie si môjho werelišiaka vlkmi bolo skoro na dennom poriadku počas prvých sessionov, neskôr si vĺčikovia jeho prítomnosť začali ceniť.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Samozřejmě NWOD - rychlejší pružnější modernější systém, rozhodně zajímavějšá fluff i lepší setting (IMHO)


toto spolu s tvrdením o WHFRP ťa práve odsúdilo na velmi bolestivý koniec :x

Corvus napísal:
alef0 napísal:
Na druhej strane: co vam brani narvat nove mechaniky (ktorych je nie vela) na stare pribehy a pozadie?


sakra Alef toto som sem isiel presne napisat!!! ja to tak robim s Warhammerom, tiez ho dost pomenili a ja novoty ignorujem (aj ked tym Zrudiho pekne serem  :twisted: )


toto je  blbosť.. bez supportu od firmy to skôr či neskôr zahynie... už len preto,že sopláci čo prídu po nás sa budú vytešovať na tom novom... a ked zomreme mi, zomre aj spomienka na brujah a podobne klany...

navyše sa mi zdá, že ten Gothic-punk svet trošku... hm... zadechol

starý warhammer ... to je na inu debatu :flame:

Citácia:
2) rasová nesnášenlivost, když si v pravidlech krys dočtete, že to nejlepší co se dá dělat s vlkodlakem je zabít ho, jak asi budou fungovat takové postavy vedle sebe?


nemaju vedla seba fungovať... trapnosť nad trapnosť mi prijde ked nejaky dvaja a viac blbov nedokažu akcepotovať danosť settingu... jak keby som teraz plakal, že ako Bloodthirster sa nemám šancu stať elector countom...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
bez supportu od firmy to skôr či neskôr zahynie... už len preto,že sopláci čo prídu po nás sa budú vytešovať na tom novom... a ked zomreme mi, zomre aj spomienka na brujah a podobne klany...


Toto su trosku zbytocne bedaky. Napr. vsetci poznaju Planescape, ktori je z hladiska podpory uz pomaly desat rokov mrtvy - a nezda sa, zeby ti, ktori ho hrat chcu, boli na tom nejak zle.

Citácia:
navyše sa mi zdá, že ten Gothic-punk svet trošku... hm... zadechol

Mohol by si to nejak rozvinut?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Toto su trosku zbytocne bedaky. Napr. vsetci poznaju Planescape, ktori je z hladiska podpory uz pomaly desat rokov mrtvy - a nezda sa, zeby ti, ktori ho hrat chcu, boli na tom nejak zle.

Citácia:
navyše sa mi zdá, že ten Gothic-punk svet trošku... hm... zadechol

Mohol by si to nejak rozvinut?


ano, kto chce hrať...ale noví? je však možné, že som trošku zveličil :oops:

proste už nemám z toho nového vampa taký Gothpunkový feeling jak som mal zo starého... už je to také... neviemj, prijde mi to blbšie... naivnejšie
je to o feelingu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Genialni fluff

Udělame 10 000 ruznych shapeshifteru, ale vedle sebe fungovat nemuzou, takze se bud hraje druzinka kocek, nebo krys, nebo upiru.

To je fakt iopravdu narpsoto skvely vymysl!

BTW podle oWODu by byl svět složeny jen ze Supernaturalu, (Resp by jich msuelo byt tak 20-30% populace, což vzhledme k tomu ajk si matka příroda reguluje homosexuály) je blbost!

Starej fluffjsme mocni, mocnejsi nez lide, lide o nas nevedi, lidi muzeme zabijet a nic se nam nestane je tak trochu hrzne logickej - co je to za hororovou hru, kdyz tam neni zadnej tlak na postavy? Neni starsi oWOD tak oblibeneje prave proto ze umoznuje proti novemu WOD proste hrat za SUPER postavy, za lovce, ne za korist?

:roll:


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
heh... neviem, ja som shapeshifterov až na vlkodlakov uplne ignoroval...
každopadne starý fluff je omoho lepší (z pohladu Vampire)

shapeshifterov som nikdy nemal rad

a čo sa týka lovec/korysť záleží na GM

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale ja som to stale chapal tak, ze vampire nema byt o tom, ze

murlock napísal:
vyzerám-kuul-lebo-som-zožral-pravítko-a-serem-klince-a-neviem-čo-je-cit" a môžem kosiť enemyov ako naspeedovaný dedko trávu na Oravskej lúke.


Alebo to cely cas vnimam zle?

(Pretoze toto mi principialne prekaza pri tvorbe ,,dobrodruzstiev" a vedeni vampirackej hry)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Starej fluffjsme mocni, mocnejsi nez lide, lide o nas nevedi, lidi muzeme zabijet a nic se nam nestane je tak trochu hrzne logickej - co je to za hororovou hru, kdyz tam neni zadnej tlak na postavy? Neni starsi oWOD tak oblibeneje prave proto ze umoznuje proti novemu WOD proste hrat za SUPER postavy, za lovce, ne za korist?

:roll:


Iste, hlavná vec, že ja viem skôr o tom že "nováčikovia" sa hrajú na powerplaying s nWoDom, s oWoDom je to naopak, keďže to hrajú "starí", ktorých väčšinou powerplaying nebaví. Proste proti "nám" totiž starej väčšine nemá nWoD šancu, pretože aj keď oWoD nie je dokonalý, je podľa nás zaujímavejší než nWoD. Ale vidím, že táto téma pomaly stráca zmysel, keďže pomaly ale isto to speje k čoraz nezmyselnejším argumentom a náznakom flejmu.

ps: kto sa riadi ČISTO fluffom a systémom je IMHO debil  :roll: RPG hry sú tu nato aby bavili, nie aby obmedzovali.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Iste, hlavná vec, že ja viem skôr o tom že "nováčikovia" sa hrajú na powerplaying s nWoDom, s oWoDom je to naopak, keďže to hrajú "starí", ktorých väčšinou powerplaying nebaví.


S tymto mozem suhlasit. Aj ked new alebo old WoD s tym nema suvis.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To nema souvislost.

Ono to je ale IMHO i pribehove (ale oWod neznam tak jako nWOD). Tam proste ten pocit koristi neni, protože supernaturalove jsou nadrazeni vsemu a sami osobe jsou skoro nesmrtelni. To je proste muj pocit. Navic se mi nezdala logika vzniku supernaturalu, v tom novem se mi proste pribeh libi vic. V tomto se tedy neshodneme. BTW co ty jsi Aerisi za stareho hrace? :wink:

Jak říkám já jsem pro nWOD protože (upozorňuji jednás e o můj názor proč ne objektivní a rpavdivý názor)_
- větší tlak na postavy, pocit pronasledovania  koristi (teda až an mágy)
- IMHO alespoň u vlkodlaků lepší klany, i když Philodox mi chybí ;)
- logičtější příběhy
- dostupnost pravidel
- střídmost (ne 80 000  :wink: různých shifterů a supernaturálů, ale jsme teprve na začátku, že)
- stonásobně lepší systém


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 11.01.2005
Príspevky: 76
Body: 5
Bydlisko: Aldis, Ravnica a Praha

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
- větší tlak na postavy, pocit pronasledovania  koristi (teda až an mágy)
- IMHO alespoň u vlkodlaků lepší klany, i když Philodox mi chybí  


Dovolím si nesouhlasit.

1)Mágové mají pocit kořisti  velmi vyvynutý.
2)Philodox je Elodoth (téměř). Je to tedy znamení, nikoli kmen.

Ano upíři jsou lepší oWoD.

_________________
He, who stands with me shall be my brother!


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
To nema souvislost.

Ono to je ale IMHO i pribehove (ale oWod neznam tak jako nWOD). Tam proste ten pocit koristi neni, protože supernaturalove jsou nadrazeni vsemu a sami osobe jsou skoro nesmrtelni. To je proste muj pocit. Navic se mi nezdala logika vzniku supernaturalu, v tom novem se mi proste pribeh libi vic. V tomto se tedy neshodneme. BTW co ty jsi Aerisi za stareho hrace? :wink:


Nie su nadradení, su podradení Gaii, Lune a ostatným duchovným entitám, ktoré ich stvorili, takisto Wyrm aj väčšina spiritov je mocnejšia, (btw aj v reále je človek hádam najslabší živý tvor, keďže sám o sebe nezmôže skoro nič, ale to sem nepatrí) proste na mňa tie bytosti nepôsobia až tak "uber", ale je to osobná vec vkusu.

Ty považuješ hráča so 6 a 3/4 ročnou P&P RPG praxou, hoci má v reále 17 za "mladého"? Divná logika, poznám 25+ ročných čo hrajú powerplayerovsky a detinsky na úrovni 5 ročných, ale to sem tiež nepatrí.

Dalcor napísal:
- dostupnost pravidel
- střídmost (ne 80 000  :wink: různých shifterů a supernaturálů, ale jsme teprve na začátku, že)
- stonásobně lepší systém


- Pravidlá sa dajú zháňať pomerne ľahko cez DC++ atď. Je pravda, že originál pravidlá sú na tom podobne ako 1st Editon DnD.
- Fakt? Skinchangers je potom čo? To je nechutná zvrátenosť changing breedov (až na chudáky kitsune, z ktorých sú teraz spiriti, ktorí parazitujú v materiálnych telách, tfuj hajzli jedni)
- Ako som už viac-krát spomínal, systém je lepší, ale nebolo nutné nový systém kompletne odrthnúť od starého fluffu nemyslíš? Prečo jednoducho nemohli urobiť to čo, koncom 2003-začiatkom 2004 zúfalo žiadali oWoD hráči, totiž vytvoriť nWoD a zároveň vypustiť jeden základný systémový rulebook, ktorý by bol adaptovatelný na oba svety?

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nWoD sux už len a iba preto, že tam nejsu klany upirske a bastafidli motyka..
že tam nejni Kain a Book of Nod
že nieje strach z geheny
a kopa inych veci...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 71 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun