HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
No... popravdě nějaká zdravá konkurence pro lokální pobočku the Forge by nebyla od věci.  :P Začínám překvapivě zjišťovat, že si mám hodně co říct s hráči DrD.


...prekvapivo...?

nedá mi sa spýtať - je to OT - FAKT IDE O SYSTÉM? alebo "len" o príbeh a rozprávanie? ste DM alebo Rozprávači?

dracidoupe.cz funguje stabilne od 2002, má zaregistrovaných cca 14500 užívateľov, z toho pravidelne prispieva na niekoľkých druhoch fór cca 500 ľudí týždenne...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
...prekvapivo...?


Promiň, nechtěl jsem se tě nějak dotknout. Píšu překvapivě, protože u mně (a co vím, tak řady lidí) byl přechod od DrD někam dál spojen s určitým "spálením mostů". No řekněme, že s postupem času se na to člověk taky dívá jinak.
A co se týče systému, jako už tradičně říkám, o systém jde jen do doby, dokud se ti plete pod nohy. Ale to už by byl opravdu OT.

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No to snad není pravda. Přesně pro tohle Quicci rozumím tomu co Alnag napsal. Jakmile se před zarytým dračákistou někdo otře o DrD vyskočí jak čertík z krabičky.

Ano překvapivě musím říct že Alnag má pravdu. Překvapivě je velice zajímavé že se dá najít společná řeč s hráči DrD. A překvapivě oni stejně tak zjišťují že mi nejsme arogantní a přezíraví frajeři, které je jenom uráží - tedy uráží jejich opravdu špatný systém který má  "tu výhodu" že je česky a je prostě skvělý...  :roll:

Máš pravdu, není to o systému, je to o věku. Je totiž naprosté minimum "dospělých" diskutujících o DrD. Většinou je to totiž těžké, jakmile mluvíš s někým z  (alespoň co jsem měl tu možnost rozmolouvat) pravidelných hráčů DrD většinou se to totiž zvrtne v hádání o systému. Protože po chvilce tě začne přesvědčovat že vůbec není potřeba hrát něco jiného než DrD a tak (a opakuje důvody jako je česky, je levný, je skvělý a stejně si ho upravíš, a tak...). A skončí to hádkou. Mám celou řadu takovýchto zkušeností. Mimochodem tenhle tvůj příspěvek je úplně stejný který tu opakuješ už po několikáté, nazval bych ho: "Co si to dovolujete se navážet do DrD"! A tak je to podobně s tou většinou o které mluvím.

S hráči DrD se dá debatovat o spoustě věcí, ale ne o RPG, to jednoznačně. (používám plurál a shrnuji zcela úmyslně celou komunitu, protože je to prostě většina, ovšem znám celou řadu jednotlivců - jako Tebe, se kterými se dá debatovat). Když jsem kdysi porovnal PHB DrD+ s PHB DnD 3,5E byl jsem z nějakých 45 z nějakých 50 lidí odsouzen k věčným mukám a pasován na blbce (co to kritizuješ vždyť je to česky!), s dalšími 5 jsem se naprsoto normálně domluvil, dokonce jsem DrD+ vyzkoušel. Můj názor na jeho kvalitu se nezměnil, ale přesto jsem s těmito lidmi navázal přátelské vztahy. A takhle to bude vždycky.

Není to o systému, je to o lidech. A vzhledem k tomu že absolutní většina hráčů kteří hrají stále DrD jsou děti školního a mladí lidé středoškolského věku je v době kdy u nás upadá morálka a vzdělání tak najít  s nimi společnou řeč je velice složité, z mnoha důvodů.

No a pak je tu kategorie hráču Drd kteří Drd hrají desítky let, ale ty ovšem už dávno nehrají Dračí doupě. Takže jak to vlastně je?

Mimochodem dávat za příklad zrovna Dračí doupě je svinstvo. Používáš stejnou zaujatou  argumentaci jako Daniken ve Vzpominkach na minulost - pouzijme co se nam hodi do kramu.

Ale zpet k veci. Myslim si ze RPG plaent bude zajimava, pokdu to nebude dalsi Dracidoupe.cz ale se vzletnymi myslenkami. Vemu li to tak tak v Č a S R jsou tři hlavní komunity - Dračákisti, Česká pobočka the Forge - RPG F a Prague by knight. Teď přibude třetí, která je chce spojit, ale o totéž se pokouší RPG F. Zajímalo by mě spíše proč nedojde k propojení, proč si každej chce hrát na vlastním písečku. Uvidíme, třeba se to vyprofiluje tak že každý zahrne jinou část zájmu. No uvidíme!!!

BTW zcela úmyslně jsem zvolil konfrontační styl.

Rád bych se omluvil těm který se urazí, ale asi takto pokud jste se urazili patříte k těm kteří vidí DrD příliš v růžovém světle, nebo nemáte rádi mě a nebo máte nabubřelé ego, případně jste vztahovační, takže tu omluvu stejně nepřijmete. Tímto příspěvkem se nechci nikoho dotknout, jen reaguji na Quicciho vystoupení.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som si dovolil spam a troll a fun

šeci ste deti, len WHFRP je super system

konec spamu a trollu a funu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ja by som si dovolil spam a troll a fun

šeci ste deti, len WHFRP je super system

konec spamu a trollu a funu


:lol: , ale všiml jsi si že to není o systému  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  
AGOT Rulezzzz!


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ved preto to bol spam:))

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor:  môžem ti odpovedať dvomi spôsobmi:

1 - z pohľadu dlhoročného hráča RPG:
ponúkni mi hernú výzvu v podobe príbehu a atmosféry a pôjdem za tebou do pekiel kresťanských.
na platforme / systéme / settingu viac-menej nezáleží.

2 - z pohľadu človeka dlhodobo zaujatého dracidoupe.cz
so skupinami RPGčkárov si sa trafil, to beriem: rpgplanet však nemá byť "o DrD".

uvažuj však reálne a trhovo, nie kvalitatívne: kto dokázal pokryť trh s RPG v ČR a SR? ...f. DrD.

za to, že dnes "morálka a vzdelanie upadá" DrD nemôže. ani RPG ako pomaly masový jav. a tu a teraz to riešiť netreba.

sú veci, ktroré máme všetci RPG-pozitívni ľudia spoločné: otázky typu
ako tvoríte príbeh?
čím zaujmete hráčov?
aká atmosféra u vás vládne?
akým štýlom hráte?
čo vás baví najviac?

sú oveľa dôležitejšie ako "k6+ je lepšie ako d20!!!"

neviem, čím to je, že stále vo mne vidíš človeka nejako obhajujúceho DrD, (možno to bude mojm prvým popiskom tu na fórach...) na nikoho neútočím, nikomu vedome neškodím.

len som potvrdil Alnagovu vetu, že si s Dračákistami "začína mať čo povedať". a zrazu niečo obhajujem...?

aby som to teda objasnil: server dracidoupe.cz nie je len o  hernom systéme DrD.

existuje tam významná, činorodá, živá komunita, ktorá skúša všetko možné, nie len DrD. a napriek tomu na "starý Dračák" úplne nezanevrela a neposlala ho do starého železa. predstavte si to...

...napísal som tri fakty - čísla o významnom RPG serveri v rámci ČR a SR - a schytal šupu do hlavy.

... budem asi ticho, RPG F RUUUULEZ!!!!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ot to Warrior:

ja by som si dovolil spam a troll a fun

...čo iné od teba čakať...?  :cry:  :cry:  :cry:

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Placas sem nesmysly a spojujes vyznamy, ktere jsou oddelene.

1. a co? Na systému nezáleží
2. to ani netvrdím
3. Ja netvrdim ze za spatnou moralku muze DrD.
4. dlouhodobe monopolni (de fakto skoro stale, protoze podil na trhu je obrovsky tipoval bych ho na 90%) postaveni dava DrD vyhodu. Stejne jako zpusob prodeje jinych systemu. TO neni zadny argument.
5.
Citácia:
sú veci, ktroré máme všetci RPG-pozitívni ľudia spoločné: otázky typu
ako tvoríte príbeh?
čím zaujmete hráčov?
aká atmosféra u vás vládne?
akým štýlom hráte?
čo vás baví najviac?
Presne.
Ale mechaniky jsou bohuzel take soucasti hrani. Bez mechanik nehrajeme ani drd ani D20 ale vypravime si.

Ale ty jsi to tak podal. A cela tvoje retorika je o tom ze jsem si dovolil se otrit o http://www.dracidoupe.cz - coz je stejne diskuzni forum jako tady a nebo tam. Ale pokud jsi si vsiml ja se o nej neotrel. Ja reaguji na tvuj prispevek, ktery obhajuje dracakisty, jak kdyby  Alnag mluvil o dracakistech jako o untermenschen.

Ja proti nim nic nemam, jen rikam ze se s nimi tezko da najit spoelcna rec. Jsou hraci vyzrali, jako jsi Ty ale potom nedebatujeme na urovni Proc hrajes to a Proc nehrajes to.


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nech žije vzťahovačnosť...

nabudúce medzi logické / myšlienkové  celky postu vložím čiaru aby bolo jasné kde začína a kde končí argumentácia.
podľa môjho dosť skromného názoru som neuviedol ani jeden nezmysel.

-------------
Citácia:
Ja netvrdim ze za spatnou moralku muze DrD.

opovážil by si sa :lol:

-------------
Citácia:
...mechaniky jsou bohuzel take soucasti hrani. Bez mechanik nehrajeme ani drd ani D20 ale vypravime si.

pravda, ale stále v tomto prípade hráme RPG. nie celkom obyčajné, ale RPG.

Podľa mňa je lepšie hrať kvalitne RPG v systéme DrD než hrať RPG nekvalitne vo vyváženom systéme. všetko je o pocite a zábave.

-------------
Citácia:
A cela tvoje retorika je o tom ze jsem si dovolil se otrit o http://www.dracidoupe.cz...

...a kde som nejako "zaútočil"? "obhajoval"? "flamboval"? ...len som popísal chod komunitného serveru.  šak si  - ako sám vravíš - sa o nikoho neobtieral...
áno, zabudol som to výrazne oddeliť od ostatného textu. ukameňuj ma.  :roll:

-------------
Citácia:
reaguji na tvuj prispevek, ktery obhajuje dracakisty, jak kdyby  Alnag mluvil o dracakistech jako o untermenschen.

...srry, len som uviedol svoj názor na dračákistov (a na  jeho vyjadrenie mám hádam právo).
nemal som v úmysle do nikoho rýpať... nie som nejaká zrúda...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
nemal som v úmysle do nikoho rýpať... nie som nejaká zrúda...

:x so... this was your epitaph :x

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Quicci napísal:
nemal som v úmysle do nikoho rýpať... nie som nejaká zrúda...

:x so... this was your epitaph :x


ja rozlišujem medzi zrúdou a ZRudim... ty nie?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Warrior, zdrz sa komentarov v tejto teme. Vdaka *

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si myslim, ze RPG komunite bude len prospievat, ak zanevrie na medzisystemove spory. Presnejsie, suhlasim s nazorom, ze dolezitejsie otazky, ktore treba riesit su naozaj tie, ako tvorit pribehy, ako viest dobrodruzstva a pod.

Aj ked naozaj sa casto nemozno vyhnut tomu, ze jednoducho niektori ludia maju obmedzeni rozhlad a nedokazu pochopit, ze okrem ich Skody Fabie, BMW a pod. este existuju aj bicyklisti a naopak.

Zial, mam k tomu naozaj taky postoj, ze mladsie vekove kategorie maju tendenciu branit ten svoj system mecom a ohnom a tym vyspelejsim je to jedno.

Citácia:
Když jsem kdysi porovnal PHB DrD+ s PHB DnD 3,5E byl jsem z nějakých 45 z nějakých 50 lidí odsouzen k věčným mukám a pasován na blbce (co to kritizuješ vždyť je to česky


No, priznajme si, ze ta recenzia bola...zvlastna.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj pohlad na vec:
1. dvaja ludia ktory sa zacnu hadat, nijako neprospeju ani jednej strane....naozaj je najlepsie v takom pripadezaujat odosobneny, tzv profi pristup, bez emocii.
2. RPG hra bez systemu neexistuje. Bez pravidiel si nezahrate. Je jedno v akej su forme, ci su to cisto subjektivne pravidla pre vase stvarnenie postavy v tzv. chybne volanych RPG hrach bez pravidiel, alebo v RPGckach s horibilnym popisom systemovych zalezitosti. A prave preto, ze tam system je bude ZALEZAT na syteme. Kto tvrdi, ze nezalezi podla mna si neuvedomuje rolu systemu v RPG. Nemusi to byt kriticke, ale zalezat na systeme bude. Pravdou, ale je ze nech akokokolvek system hry bude svojou podstatou ovplyvnovat hru RPG nemoze a nema to ovplyvnovat hranie sa a zabavu hracov a ludske vztahy.
3. Zla moralka hracov je zapricinena vselicim to suhlasim, ale je na oboch stranach - iste to nie je o komunite DrD ci DnD unikatne. To s tym nema nic. Takisto to plati aj o moralke dobrej. Toto je o ludoch a ako take to treba riesit - riesit to ako problem Drd, alebo DnD to zmysel nema.
4. Taktiez rozpravat o dlhodobo monopolnom postaveni si myslim, ze v dnesnej dobe uz je tak trosku mimo dobu obchodov ako amazon a pod. Tam si nakupite mnohokrat aj lacnejsie ako v cz, alebo sk. Je rozumne uvazovat v intenciach striktne ceskych hier a snad to bolo aj tak myslene hoci mi to nebolo jasne. V takom pripade to, ale nie je vinou DrD providera, ale ostatnych co nepriniesli nic nove. Moj nazor. Verim tomu, ze ak sa nieco dobre objavi tak to ludia minimalne ochutnaju a ked to bude dobre tak sa to ujme. Zaroven ale prieraz na trh bude stale tazky ak sa principialne novy produkt nebude lisit od stareho. Ak budu systemove rozdiely v hre ako medzi DrD a nejakou podobnou DnD ceskou hrou tak sa nic nestane lebo ten rozdiel systemu z principu RPG je minimalny. Musi byt zmena a prisnos o inom aby oslovil aj mohutnu hracsku komunitu na oboch stranach, alebo x stranach a zbytocne sa neplytvalo hracmi, ktorych je aj tak v lokalnych meritkach malo.Ked si mistny typci zvolia DrD ci DnD je to uplne jedno - trenice trhu a prestup hracov nemoze mat za nasledok nic dobre ak sa robi neprofesionalne ako to mnohokrat vidame. Staci respetovat volu hraca.

tak ci onak zaverom nevidim problem sa bavit ako o chybach systemovych DrD ci DnD, alebo o tom ako na to v pripade rozpravania a riadenia pribehu pretoze je to z toho pohladu nepodstatne o aky system sa jedna. To ze niektore podporuju hru viac a niektore menej je z tohto pohladu nepodstatne. Avsak zaroven jednych dychom toto vidim na debatu a priezkum toho kto vie v danej veci nieco zmenit - a tim je vydavatel danej hry - na nasej urovni je to nepodstatne.

Moja historia je DrD, DnD (dovod prestupu bol lepsie prepracovany numericky svet schopnejsi lepsej reakcie na potreby). Tak ci onak princip zabavy sa v hrach tohto typu nemenil a to co ma bavilo v jednom by ma bavilo v druhom a naopak, co by mi vadilo by platilo pre oba. Povazujem osobne debatu takychto charakterov za negativnu pre oba tabory - staci si uvedomit ze sa hrame a bude vsetko ako v ruzovom oblaciku.
Momentalne ma hry RPG - stolove prestali oslovovat koli tomu ze uz na nich ako osoba nerastiem.

Tolko moj pohlad.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zabo-mysie vojny su tu odjakziva a nikdy neprestanu. naopak internet ich len rozduchal. casto len krutim hlavou ked citam flamove diskusie na tema intel/amd, ps3/xbox, windows/linux atd...

vidim to tak ze ludia sa snazia patrit do nejakeho tabora. a ked niekto napadne to co maju radi tak sa okamzite brania, najlepsie utokom.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun