HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Máte problémy, otázky, či nevyriešiteľné dilemy so systémami AD&D, či D&D? Nebojte sa ich predložiť v tomto fóre. Hordy odpovedaniachtivých hráčov sa nevedia dočkať, aby vám na ne odpovedali ;-)


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravidla nabízejí jenom LG Paladiny, jak se k tomu stavíš ty?


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked paladin, jednoznacne LG pokial je padly paladin, moze mat aj ine presvedcenie :) Ale ak mame temnych paladinov a podobne veci tam sa da diskutovat :D

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nemohol by prichadzat do uvahy este Lawful Evil?


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako paladin(cisty) nie, paladin je zastupca svojho boha ktory dodrzuje vsetky zakony a chrani svojich ludi, co by LE jaksi nezvladol (btw co si myslite o paladinoch elfoch/trpaslikoch/whatever)

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmm, ja se neptal na pravidla ale na nazor, osobne jsem jeste pro LN paladiny, jine nepovoluji, LE je blackguard.

Duvod: jednoduchy - aspekty paladinova zivota a kodexu se nemusi vztahovat pouze k dobru ale spise k radu.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor: takze bojovnik fanaticky oddany zlu (temnemu bozstvu) bude blackguard?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V D&D 3,5 je Blackguard ako Prestige Class. Ma pomerne smiesne prerekvizity, ale vlastne je robena pre padlych paladinov. Lenze na presvedcenie padleho paladina tam staci byt ,,lubovolne evil", co sa mi nevelmi paci (aj ked: ak by niekto hral regularneho paladina 10 levelov a potom padol na Blackguarda, tak by som hadam suhlasil).

LG Paladin je klasika, kopa ludi ho ako povolanie neznasa (ktovie preco?) a myslim, ze hrat paladina spravne je problem. Mozno si este viem predstavit Lawful Neutral Paladina -- vo FR je asi takym pripadom bozstvo Helm - pocas Time of Troubles, ked boli bohovia odsudeni na pobyt na zemi, strazil Helm schody veduce z materialneho sveta naspat ,,tam hore", vediac, ze Aov prikaz je nadovsetko (aj keby vedel, ze pustenim niekoho by mozno vykonal nieco dobre).

Problem ostatnych ,,paladinov" je podla mna hlavne v alignmente/presvedceni. Zatial co Lawful Good ma tych ,,obmedzeni" najviac (riadi sa nielen zakonom a poriadkom ludi/bozstiev, ale aj moralkou), zatial co ostatne presvedcenia smerom ku Chaotic Evil si podla mna stale mozu sem-tam (a niekedy dost casto) akoby odskocit do ostatnych presvedceni. Neutral Evil moze v pohode podporovat chudobu (lebo sa mu to mozno vrati neskor v jeho planoch), ale sem tam si moze niekoho veselo podrezat -- proste ma k dispozicii takmer cely arzenal zvysnych presvedceni.

Schopnosti paladina su akoby ,,odmenou" za to, ako sa stavia k svetu...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
taka blba otazka ale ked s postavou obieham okolo inej postavy ale len prilahle stvorce napriklad za chrbat kvoli sneaku dostane attack of opportunity? (myslim moja obet)

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vzdy, ked opustis ohrozovany stvorcek (threatened square), tak provokujes Attack of Opportunity [AoO]. Vynimkou je 5stopovy krok (5 foot step) a ustup z boja (withdraw)

Obrázok

Ak na obrazku chce Cerveny prejst za Cierneho (povedzme ako Move Action), tak akonahle opusti stvorcek A, provokuje AoO od Cierneho.

Ak postava pocas jedneho kola opusti viacero stvorcekov ohrozovanych inou postavou, provokuje len jeden AoO. Podla obrazka teda Cerveny neprovokuje tri AoO (hoci by pri svojom pohybe opustil tri stvorceky ohrozovane ciernym), ale len jeden AoO,


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
takisto pisu ze ked idem z threatened do dalsieho threatened sa to nerata tak neviem

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
3e, PHB, str. 122
Ak sa pohybujete vnutri alebo smerom von z ohrozeneho uzemia, zvycajne provokujete AoO. Ak sa pocas vasho kola iba pohybujete (nie vsak bezite), stvorcek, z ktoreho zacnete svoj pohyb sa nepovazuje za ohrozovany a teda nepriatelia neziskavaju AoO, ked sa z tohto stvorceka pohnete. Ak sa presuniete na iny ohrozovany stvorcek, nepriatelia ziskavaju AoO vyprovokovany vasim opustenim druheho ohrozovaneho stvorceka. Navyse, ak vas cely pohyb v danom kole je najviac 5 stop (tzv. 5stopovy krok), nepriatelia neziskavaju prilezitostny utok vyprovokovany vasim pohybom.

3.5e, PHB, str. 137
Posun s ohrozovaneho stvorceka zvycajne provokuje AoO. Jestvuju dve caste metody, ako sa AoO vyhnut: 5stopovy krok a stiahnutie sa z boja.

Tolko som vedel aj ja.

Videl si niekde inde postup, co vravis ty (strana? edicia?)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 29 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun