HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Teda ano, aj kuzla funguju (to by bola skoda, nem?). Vraj naucenie sa kuzla funguje analogicky ako hocijaka ina zrucnost.


Pesne tak. Kazde jedno kuzlo je osobitny skill, ktory je treba sa naucit. Na to, aby sa postava mohla naucit zlozitejsie kuzla, musi najprv zvladnut tie jednoduchsie. (napr: nemozete sa naucit fireball, kym neviete vycarovat ohen + nejake telekineticke kuzlo)
To ake kuzla sa je postava schopna naucit zavisi vacsinou na jej IQ, pripadne DX.
A dalsia vec je, ze sa nekuzli z many ani z memorovanych kuziel, ale kuzlenim postava znizuje svoju ST alebo HT :wink:


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
A dalsia vec je, ze sa nekuzli z many ani z memorovanych kuziel, ale kuzlenim postava znizuje svoju ST alebo HT :wink:


To akoze stamina? Ze unava do hlavi? A co je HT? Hitpointy?

A este mam otazocku... existuje nejaky zoznam kuziel?

A este mam otazocku... Vraj kuzlo testujes dvakrát.... prví krát pri zakúzlení... a druhýkrát ked to ides "vrhať" na ciel.... je to tak?

A ten skill vrhania je osobitny? Abo ho vies automaticky? Napr je to nejak dane obratnostou?

A neznizuje to šance na uspech kuzelnika? Take dvojite testovanie kuzlenia?

Hmm? Hmm? Hmm?

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Týý vooole. Práve ma napadla brutalita.... svet svetov.... JOOOO.... VUAAAAA....

Uz na tom idem pracovať....

Do prdele....

A bude to gurps... lebo inak by to nefungovalo.... ty jo... uz teras vydim tie nekonecne moznosti.... krucifixhergotmandarinka.... ze ma to skor nenapadlo.....

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey_Rashka napísal:
To akoze stamina? Ze unava do hlavi? A co je HT? Hitpointy?


nie ST = Strength, akoze ho to kuzlenie fyzicky unavi (fatique)
a HT = Health (to ci bude kuzlit zo ST alebo HT si rozhoduje mag sam)..tak napr. ked je mag uz unaveny kuzlenim, ale potrebuje zoslat este nejake kuzlo moze to urobit z hitpointov (ale kazdym stratenym HP sa jeho skill znizuje o1)

Citácia:
A este mam otazocku... existuje nejaky zoznam kuziel?


zoznam samozrejme existuje(mozem poslat), ale nic nebrani GMovi, aby si vytavaral vlastne kuzla

Citácia:
A ten skill vrhania je osobitny? Abo ho vies automaticky? Napr je to nejak dane obratnostou?


Nie, nemas ziadny skill vrhania. Mas iba skill daneho kuzla. Samotne kuzlenie prebieha tak, ze jedno kolo sa postava sustredi, a v dalsom si hadze 3k6..ak podhodi alebo hodi rovnaku hodnotu aku ma jej skill v danom kuzle, kuzlo bolo uspesne zoslane.

Citácia:
A neznizuje to šance na uspech kuzelnika? Take dvojite testovanie kuzlenia?


ako vidis, ziadne dvojite testovanie neni..jeho sance ale moze znizit to, keby bol pocas koncentracie, zasiahnuty..potom si musi hadzat na volu (1k6 podhodit Will -3 myslim)


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Istý čas som sa GURPSu venoval ale nemali sme dorého GM. Chcel to hrať systémo GM nič nerobí, len všetky hody kockami.

Mne tam najviac vadilo, že tých skillov je hróóóóyne veľa. Ak si dám skillpointy do piatich skillov na obstojnú uroveň a ešte do nejakých desiatich len aby boli lepšie ako default, musím si yapísať ďaľších pätnásť ktoré mám na stupni default.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no skillov tam vela je, ale to je podla mna len vyhoda, mas viac moznosti kam tie body davat..vsak nikto po tebe nechce, aby si rozvijal vsetky skilly naraz :roll:


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Veď to ani nemusím, zepším si jeden na majstrovstvo a v ďaľších piatich sa stanem skúseným.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no vidis, tak kde je problem? :)


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na tie skili som sa chcel tiez spitat.... one.... bolo to tam vysvetlovane na priklade šoferovania(?).... a pochopil som to tak ze na soferovanie s inym autom ako svojim mas postih... a po osmich odjazdenych hodinach s inim autom uz nemas postih.... je to tak?odobne skili tomuto este su? staci iba priklad....

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fuu tak to neviem..ale ak to tam pisu tak asi hej :P ja to nepouzivam..proste Driving funguje u mna na kazde auto rovnako

ale keby si chcel tak ono sa to da asi obdobne pouzit u skoro kazdeho skillu kde pouzivas nejaky svoj predmet, na ktory si zvyknuty a potom dostanes nejaky sice rovnakeho druhu ale s inymi vlastnostami, tak nan na nejaku dobu mozes dat postih kym si postava na neho "navykne".

Napr: mas skill na Long Sword a pouzival si svoj mec, ale ten sa ti znicil, tak zoberes mec manikovi ktoreho si niekde zabil, lenze ten chlap bol ovela vyssi ako tvoja postava, takze mal aj dlhsi mec, na ktory si musis chvilu zvykat..takze na nejaky cas nan das postave postih -1

to je aspon moj nazor..ale hovorim ja to nepouzivam :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A kde sa da stiahnut GURPS full uncensored final version ??

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
xan napísal:
A kde sa da stiahnut GURPS full uncensored final version ??


DC++


Naposledy upravil Nightfall dňa So. 29. Jan 2005, 20:46, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall: eee vdaka. Ehm! No ale nebudem sa tvarit, ze viem o com je rec, ak si ma pochopil...

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
xan: to je P2P program, cez ktory ja tieto veci stahujem. najdes ho napr. na http://czdcplusplus.no-ip.org/

poslal by som ti tie pravidla aj na maila ale maju okolo 200 MB :)


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
xan napísal:
A kde sa da stiahnut GURPS full uncensored final version ??


Ktorá kniha?
Supers? Time travel? Fantasy bestiary? Magic? Illuminati? :ikonka15:

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun