HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eberron je najnovsi ,,campaign setting" od WoTC a podla mna je v mnohych smeroch inovativny -- v mnohom sa mi zda modernejsi v sposobe myslenia nez ostatne kampane, pricom vsak stale zachovava klasickeho ducha D&D.

Pozna to niekto? Videl to niekto? Hra to niekto?


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemam sajn o com tocis... :mrgreen:

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nehram a znam.

Eberron je zatim ediny svet na kterych wizardi vyuzili D20 licenci tusim. Ta jim totiz povoluje pokud si tam das D20 vzit cely projekt pod sva kridla.

Eberron je soukromy CS ktere Goblins of the Swam vzali a nyni vydavaji pod svoji hlavickou - teda alespon to se ke me doneslo.

Ja ho ale nemam rad :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jedinou oficialnou legendou je to, ze Wizardi vyhlasili (tusim v roku 2002) sutaz (tender: Love Me Tender) na novy campaign setting a vyhral to Keith Baker so svojim Eberronom. Nic o prebrati sa nehovori :-)

Ale ta klauzula v Open Gaming License je tam a caka.... :-|


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ani ja netusim o com to je vysvetli to ..aby sme aj my vedeli nie iba ty problemu znali :shock:

Citácia:
Nemam sajn o com tocis...


Moje slova

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uvod

Mili znali i ti ostatni!

Kde bolo, tam bolo, ti machom obrastenejsi sa iste pamataju, ze kedysi davno-pradavno produkoval TSR (terajsi Wizards of the Coast) nespocetne mnozstvo Campaign Settingov -- ich popis by vydal na jeden serial. Najznamejsie z nich su asi Forgotten Realms (pouzity v mnohych CRPG), Dragonlance (o tom porozprava Dalcor), praotec Greyhawk a hadam aj Planescape. Zial, po faktickom krachu TSR boli vsetky projekty pozastavene, prenesene na ine subjekty (Dragonlance) alebo odovzdane na pospas fanusikom (Greyhawk). Ostali len Forgotten Realms.

Jadro

V 2002 vyhlasilo WoTC spominany tender na novy ,,campaign setting" -- i vyhral Eberron a v lete 2004 vysla prva prirucka.

Samotny ton kampane je znacne zlozite popisat. Okrem klasickeho ducha D&D je tu zavan postmoderny a vraj pulpu a noiru. Autori uvadzaju medzi inspirujucimi filmami Meno ruze, Indianu Jonesa, Piratov Karibiku, Mumie a Casablancu, co je celkom slusny gulas.

Zakladna linia je trivialna. Eberron je planetou, na ktorej prebyva okrem ineho ,,civilizovany" kontinent Khorvaire. Iba pred niekolkymi rokmi skoncila storocna vojna svetovych rozmerov medzi piatimi narodmi -- Posledna vojna a z nich povstalo novych dvanast narodov.

Kampan je na prvy pohlad vysoko magicka. V uvodnom materiali ,,Across Eberron" (ktory je nie len podla mna znacne rozporuplny) totiz mozno vidiet lietajuce lode a ,,bleskoľaj" (vlak).

Podla toho, co som videl, to vsak nie je celkom tak. Jednoduche kuzla su pomerne bezne a caste -- vo velkych mestach nie su nezname lampy na uliciach, tvorene Continual Lightom. V civilizovanych krajoch totiz existuje specialne povolanie pre NPCcka, tzv. Magewright, ktory zakladne kuzla celkom slusne zvlada -- preto sa mozno pomerne casto stretnut s remeslami, ktore magiu hojne vyuzivaju (augur zvlada ,,divination" kuzla, talentovany kovac sem-tam supne kuzlo na vylepsenie ohna, strazcovia sa specializuju na zabezpecenie domov).

Na druhej strane, magia nenahradza technologiu. Eberron je stale stredovekym svetom. Eberron Journal uvadza pekny priklad, preco nie su v kazdom dome magicke analogie pracok, kanony a magicke palicky v tvare pistole (a trpaslici kovboji).

Bohovia su tiez o dost vzdialenejsi nez napr. vo Forgotten Realms (kde ich bolo dokonca mozne vidiet v akcii pocas Times of Troubles) a viera je v istych ohladoch zahmlenejsia nez v ostatnych kampaniach (vyznavacovi daneho bozstva moze pridelovat kuzla niekto iny a ani nemusi byt zrejme, kto to je (a ci vobec niekto taky je)).

Presvedcenia tiez nie su take zrejme (strieborny Lawful Evil drak? sekcia klerikov Strieborneho plamena (Lawful Good sila) kujuca pikle?).

Dalej, vo svete sa vyskytuju postavy na pomerne nizkej urovni. Najmocnejsie NPCko na kontinente je klericka na 16tej urovni, aj ta ma svoje schopnosti v mnohom obmedzene -- predstavuje totiz manifestaciu sily Strieborneho plamena vo svete.

V Eberrone sa navyse vyskytuju dalsie nove rasy, konkretne warforged (zivi kvazigolemovia vytvoreny pre ulohu bojovnikov v Poslednej vojne), changelingovia (vzniknuty ako potomkovia ludi a doppelgangerov), kalashtar (dobri a pekni vydedenci zo svojej Plane) a shifteri (potomkovia ludi a prirodzenych lykantropov) a aj nove povolanie artificera, co je chlapik, co vie ,,okuzlovat" predmety a davam im docasne schopnosti (napr. docasny bonus +1).

To, co sa mi paci zo zbezneho studia je prave ten duch a ,,modernost" Eberronu (ma vela podobneho sucasnosti, ale stale to nie je futurologicky Shadowrun). DMovia, hlaste sa!


Naposledy upravil alef0 dňa Ut. 11. Jan 2005, 12:07, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.12.2004
Príspevky: 140
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem este som sa s tym nestretol


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prave ze tento Campaign Setting je novy -- vysiel len tot v lete minuleho roku. Planuje sa inak nejaka RPG strategia v style WarcraftoHoMaM prave v tomto svete.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.12.2004
Príspevky: 140
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to by nemuselo byt zleee ale mam radsej rpg ale ked to bude v s tyle warcraftu tak ok


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no neviem ja som strasne spiatocnicky, uz teraz mam chut vysrat sa na d&d 3.5 a znovu sa naucit ad&d, a teraz ebberon ?,ja som verny forgotten realms

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Minimalne su tam idey, o ktorych sa mi zdalo, ze sa velmi nerozmyslalo -- velmi pekny je popis vazenia v Sharne aj s protiopatreniami na vsakovakych divnych magusov :-)

Ale najkrajsi je pre mna dojem, ze myslienkami je to naozaj sucasny svet -- co mi sa zase vo FR predstavuje trochu tazsie.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je to tym ze ja som na fr vyrastal mal som len 11 rokov-preto som upaty

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja DMujem vo FR len preto, ze sa mi nechce vymyslat komplet vlastny svet zgruntu. Nevyhodu FR vidim akurat mozno v tom, ze je tam vela prilezitosti na ,,metagame thinking", co sa tyka historie a tak (,,ved my si pockame do 1372, ked sa Bane vrati a potom im ukazeme!!!")


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nadherny clanok vysiel k Eberronu na WoTC.

---------------
SHARN -- Riadiace organy maju podozrenie, ze pad budovy Providence Tower v mestskej casti Medeny obluk bola magicka sabotaz.

Pocet obeti hlaseny v Zore rano stupol na 19, dalsi 42 ludi bolo zranenych. Vacsina obeti stale lezi v troskach. Podla slov Straznej komanderky Kurny Dalgorie vyhladanie vsetkych tiel potrva este niekolko dni.

,,Divinacie potvrdili, ze v ruinach neostali ziadni zivi. Zvysni zraneni boli prevezeni do opatery Rodu Jorasco. Dnes sa sustredime na vysetrovanie miesta cinu a na objavovanie pripadnych telesnych pozostatkov", povedala dalej Dalgoria.

Dalgoria dalej uviedla, ze vysetrovanie, na ktorom spolupracuje Sharnska straz, Krala citadela a marsali Hliadky Rodu Deneith, prinieslo dokazy, ze poludnajsi pad budovy nebola nehoda.
...
,,Zdrojom aury evokacie, ktoru som zistil na mieste je pravdepodobne kuzlo, ktore poskodilo zaklady veze", uviedol Thryrish. "Aura konjuracie by mohla zodpovedat teleportu, ktory pachatel pouzil na unik z miesta padu."

------
To je uryvok, zvysok v originale vid stranka Wizardov.

Skoro ako u nas doma :-)))


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun