HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Pútnik

Založený: 09.02.2008
Príspevky: 7
Body: 6

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Preferujete pribeh ktory si pripravil GM a vy ho len prezijete (ako herec) alebo ho chcete radsej priamo tvorit a ovplyvnovat podla svojich preferencii a byt zan spoluzodpovedni (ako autor)?
Preferuju asi to, když má gm připravené prostředí a v něm už se odvíjí a tvoří příběh na základě interakce mezi gm a hráči. Ve hře by měli být silnými autory jak gm tak hráči, cokoliv co výrazně porušuje rovnováhu a nastavuje diktátora do jedné z těchto skupin není podle mě dobře, pokud to ovšem není tvůrčí záměr.

2. Je pre vas podstatne aby ste sa vzdy zachovali 'ako postava' aj ked viete ze to bude mat fatalne nasledky pre pribeh a zabavnost hry?
Můj pohled na sebe a na postavu je ten, že cokoliv se ve hře stane je mým rozhodnutím, postava je mým výplodem fantazie a kreativity stejně jako její jednání. Takže podle mě, když zasáhneš do jiného prostoru hráče tím, že ho omezíš nebo jinak narušíš srandu tak to rozhodnutí se odvíjí na půdě hráčově, to že se někdo vymluví na charakter postavy je naivismus a v podstatě nezvládnutí určitých herních principů, protože při hře si zodpovědný jak za hraní své postavy tak i za celkové klima a náladu při hře - a to zárověň - a měl bys brát ohled na obě dvě věci. Osobně upřednostňuji příběh a zábavnost hry, protože zahrát věrně postavu můžu jindy než v kritických chvílích kdy jde o rozpor postava vs zábavnost.

3. Je pre vas dolezitejsie vcitenie sa do postavy ako zaujimavy pribeh?
Pro mě je důležité aby každý účastník hry měl dostatek prostoru pro aktivitu a sebevyjádření. Jestli z toho vznikne zajímavý příběh nebo bude mít dobrý pocit ze své postavy je věc toho kterého hráče. Možná ale trošku nerozumím termínu "zajímavý příběh", kdybych si to přeložil do "hra plyne, má spád a vytváří se zajímavé situace, které inspirují" tak se připojuji k zajímavému příběhu.

4. Je pre vas dolezitejsia absolutna volnost aj ked to moze viest ku zdlhavej hre alebo vam vyhovuje ked je pribeh pripraveny a je viacmenej nutne sa ho drzat aby sa hra nerozpadla?
Mám rád odsýpající příběhy (tedy připravené) s troškou prostoru pro volnost.

5. Vadi vam ak vas GM tlaci do urcitych situacii, teda ze ked sa rozhodnete ist dolava, najdete tam zbojnikov a ked sa rozhodnete ist doprava najdete ich tam tiez, pretoze GM si mysli ze stretnutie so zbojnikmi by mohlo byt zabavne?
Nevadí pokud mi o tom neřekne nebo to nevycítím ze hry, že to dělá. Jakmile to poznám, tak hra pro mne ztrácí určité kouzlo, protože už pak je riziko, že dopředu dokážu odhadnout co se ve hře může stát, protože poznám jak gm vede hru.

6. Vadi vam ked GM falsuje hody, ci uz aby vas zachranil alebo aby urobil protivnikov tazsich?
Ne pokud to je v prospěch dramatičnosti situace (sám to z toho důvodu používám).

7. Chceli by ste aby bolo vzdy jasne akym smerom sa pribeh uberie na zaklade vasich akcii a mali ste na to ako hraci priamy vplyv alebo sa radsej nechate prekvapit ako si GM vase akcie interpretuje?
Tedle otázce nerozumím. Většinou to ale nechávám na gm.

8. Radi plnite ulohy a questy alebo radsej rozvijate psychologiu svojej postavy a jej vztahy k ostatnym postavam?
Úkoly a questy.

9. Chcete riesit moralne dilemy a tazke rozhodnutia alebo radsej chcete jednoduchu ciernobielu hru pri ktorej sa len odreagujete od svojich problemov v beznom zivote?
Odreagovačka.

10. Chcete mat postavy dopredu co najviac pripravene a potom podla toho striktne hrat, alebo radsej si postavu pripravite len zhruba a definovat ju budu az vase skutky pri hre?
Určitě ten druhý způsob.

11. Preferujete hru stylom 'film', teda ze kazda scena ma svoj vyznam pre posunutie pribehu a vyvoj charakterov alebo sa radi zaoberate 'beznymi' vecami (napr. nakupovanie, vecera v krcme, cestovanie).
Obyčejné scény jsou fajn.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Preferujete pribeh ktory si pripravil GM a vy ho len prezijete (ako herec) alebo ho chcete radsej priamo tvorit a ovplyvnovat podla svojich preferencii a byt zan spoluzodpovedni (ako autor)? Ešte si to premyslím a neskôr zaeditujem.

2. Je pre vas podstatne aby ste sa vzdy zachovali 'ako postava' aj ked viete ze to bude mat fatalne nasledky pre pribeh a zabavnost hry?
Zábava je na prvom mieste. Role-playing nech vezme čert, ak prekáža v zábave ostatným hráčom (a rozprávačovi).

3. Je pre vas dolezitejsie vcitenie sa do postavy ako zaujimavy pribeh?
Je to previazané, jedna vec podporuje druhú a naopak. Ani ten najlepší príbeh nebude záživný, ak ho sledujeme pasívne, namiesto aby sme sa ponorili do postavy, a tým pádom do príbehu samotného. A naopak, samotné stotožnenie sa so svojim charakterom je zbytočné (a prinesie sklamanie - načo sa vcítiť do postavy existujúcej v situačnom vákuu), ak sa postava nemôže zapojiť do zaujímavého príbehu. Ale ak sa mi budú vyhrážať smrťou, ak nedám jasnú odpoveď, poviem, že príbeh.

4. Je pre vas dolezitejsia absolutna volnost aj ked to moze viest ku zdlhavej hre alebo vam vyhovuje ked je pribeh pripraveny a je viacmenej nutne sa ho drzat aby sa hra nerozpadla?
Jednoznačne sa prikláňam k pripravenému príbehu. (Pravdaže, v prípade krízy musí mať GM pripravený plán B alebo ho rýchlo vymyslieť. Pripravený príbeh neznamená, že si GM nemôže zaimprovizovať, ale určite by mal mať hru pevne v rukách a mať právomoc preskočiť akúkoľvek časť hry, ktorá sa ťahá a nudí, aj na úkor voľnosti postáv.) Určite by to nemalo vyzerať takto: "Tu je svet! Hrajte sa."

5. Vadi vam vas GM tlaci do urcitych situacii, teda ze ked sa rozhodnete ist dolava, najdete tam zbojnikov a ked sa rozhodnete ist doprava najdete ich tam tiez, pretoze GM si mysli ze stretnutie so zbojnikmi by mohlo byt zabavne?
Pokiaľ všetko vyzerá prirodzene a vierohodne, nevadí mi to. Hráči by mali mať stále pocit voľnosti a voľby (s tým, že by sa nemali vedomo drasticky odkláňať od príbehovej línie), aj keď je tá voľnosť v skutočnosti ohraničená konsenzom medzi GM a ními a voľba povedie k rovnakému výsledku (čo ale hráči nesmú vedieť a výsledok musí byť v súlade s ich predošlým konaním).

6. Vadi vam ked GM falsuje hody, ci uz aby vas zachranil alebo aby urobil protivnikov tazsich?
Ako hráčovi mi to nevadí, ak to nie je do očí bijúce. Ako GM to robím nerád, preto všetky moje hody sú verejné a dokonca zaznamenávané (elektronický dice-roller).

7. Chceli by ste aby bolo vzdy jasne akym smerom sa pribeh uberie na zaklade vasich akcii a mali ste na to ako hraci priamy vplyv alebo sa radsej nechate prekvapit ako si GM vase akcie interpretuje?
Chcem, aby moja činnosť mala očákavateľný výsledok a priniesla satisfakciu, ale prekvapenie z času na čas je tiež kľúčové pre udržanie napätia.

8. Radi plnite ulohy a questy alebo radsej rozvijate psychologiu svojej postavy a jej vztahy k ostatnym postavam?
"Dones mi rastlinku X a ja ti spravým odvar na revmu pre pána Y, ktorý ti na oplátku dá úlohu získať 7 Yettiho koží...." - ďakujem, toto má možno miesto vo videohrách, ja preferujem zápletku, čo ma neberie ako poslíčka a nechá ma rozvíjať psychológiu a spol, a prináša zaujímavé situácie.

9. Chcete riesit moralne dilemy a tazke rozhodnutia alebo radsej chcete jednoduchu ciernobielu hru pri ktorej sa len odreagujete od svojich problemov v beznom zivote?
Chcem riešiť morálne dilemy, pri ktorých sa odreagujem od svojich problémov. :) Nie, chcem prežiť niečo výnimočné, tak naozaj skôr to A.

10. Chcete mat postavy dopredu co najviac pripravene a potom podla toho striktne hrat, alebo radsej si postavu pripravite len zhruba a definovat ju budu az vase skutky pri hre?
Základná premisa postavy by mala byť daná vopred, priebeh hry by ju mal ďalej obohacovať a/alebo meniť.

11. Preferujete hru stylom 'film', teda ze kazda scena ma svoj vyznam pre posunutie pribehu a vyvoj charakterov alebo sa radi zaoberate 'beznymi' vecami (napr. nakupovanie, vecera v krcme, cestovanie).
Film FTW. Toto treba spraviť s bežnými vecami: :flame: Nuž, raz za čas podobná vec ako obzvláštnenie nevadí... ale minimalizovať, prosím! Priestor na rozhovor medzi postavami má miesto aj pri riešení vážnych problémov. Nemám čas, chuť ani trpezlivosť na simuláciu každej nudnej prkotiny.

_________________
Here's looking at you, kid.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 27.05.2006
Príspevky: 58
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak po 3 rokoch som sa rozhodol tento dotazník vyplniť druhý krát - sám som sa prekvapil, ako sa moje priority zmenili ...

1. Preferujete pribeh ktory si pripravil GM a vy ho len prezijete (ako herec) alebo ho chcete radsej priamo tvorit a ovplyvnovat podla svojich preferencii a byt zan spoluzodpovedni (ako autor)?

Ak GM nastolím problematiku a nechám hráčov sa realizovať
Ako hráč mám rád ak mám čo povedať do príbehu aspoň na úrovni color-scén


2. Je pre vas podstatne aby ste sa vzdy zachovali 'ako postava' aj ked viete ze to bude mat fatalne nasledky pre pribeh a zabavnost hry?

Ak tým vyslovene nepokazím ZÁBAVU spoluhráčom, tak áno

3. Je pre vas dolezitejsie vcitenie sa do postavy ako zaujimavy pribeh?

Príbeh a zábava všetkých sú dôležitejšie

4. Je pre vas dolezitejsia absolutna volnost aj ked to moze viest ku zdlhavej hre alebo vam vyhovuje ked je pribeh pripraveny a je viacmenej nutne sa ho drzat aby sa hra nerozpadla?

Nemám rád absolútne veci ... takže trochu voľne, trochu podľa príbehu

5. Vadi vam vas GM tlaci do urcitych situacii, teda ze ked sa rozhodnete ist dolava, najdete tam zbojnikov a ked sa rozhodnete ist doprava najdete ich tam tiez, pretoze GM si mysli ze stretnutie so zbojnikmi by mohlo byt zabavne?

Nie nutne, myslím si že GM, ktorý sa poctivo pripravuje, si treba vážiť a nie znehodnocovať jeho prácu. Na druhej strane keď to skĺzava k jednokoľajovkám je to chyba GM a treba ho trochu podučiť.

6. Vadi vam ked GM falsuje hody, ci uz aby vas zachranil alebo aby urobil protivnikov tazsich?

V poslednej dobe zo zásady hádžem pred hráčmi, lebo hold sú taký nedôverčivý, a už neraz to banovali : )

7. Chceli by ste aby bolo vzdy jasne akym smerom sa pribeh uberie na zaklade vasich akcii a mali ste na to ako hraci priamy vplyv alebo sa radsej nechate prekvapit ako si GM vase akcie interpretuje?

Ak chce niekto priamo ovplyvňovať výsledok svojich činov, musí hrať hry bez DM s vysokými hráčskymi právomocami : )

8. Radi plnite ulohy a questy alebo radsej rozvijate psychologiu svojej postavy a jej vztahy k ostatnym postavam?

Som dobrodruh karierista, mám rád questy a úlohy

9. Chcete riesit moralne dilemy a tazke rozhodnutia alebo radsej chcete jednoduchu ciernobielu hru pri ktorej sa len odreagujete od svojich problemov v beznom zivote?

V poslednej dobe sa snažím hlavne odreagovať od bežného životného stresu, takže dilemi a obzvlášť MORÁLNE, vôbec nepotrebujem

10. Chcete mat postavy dopredu co najviac pripravene a potom podla toho striktne hrat, alebo radsej si postavu pripravite len zhruba a definovat ju budu az vase skutky pri hre?

Len približne a časom dofarbovať

11. Preferujete hru stylom 'film', teda ze kazda scena ma svoj vyznam pre posunutie pribehu a vyvoj charakterov alebo sa radi zaoberate 'beznymi' vecami (napr. nakupovanie, vecera v krcme, cestovanie).

Radšej filmársky scenár. Bežné veci robím aj v bežnom živote : )

_________________
Kúzelník, kúzelník .. koľko očí má Beholder ?!


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun