HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 78 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Postava na 1 leveli nema 5 rokov.
Kludne moze mat aj 80 a byt 50 rokov osobnym strazcom, chramovou ochrankou, lesnym rangerom alebo ucitelom na magickej univerzite (ucitelom teorie). Alebo radovym vojakom ci clenom podsvetia ktory zabil 300 ludi v ramci vykonu svojej profesie.

1. level znamena ze sa rohodla zmenit alebo bola donutena predchadzajuce povolanie a stat sa dobrodruhom co je povolanie omnoho riskantnejsie ale aj omnoho ziskovejsie. Preto je aj silnejsia, obratnejsia, inteligentnejsia - ma k tomu predpoklady.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Postava na 1 leveli (môže byť) radovym vojakom ci clenom podsvetia ktory zabil 300 ludi v ramci vykonu svojej profesie.

To asi nie. Ak hráš na štandardné XP, tak niekto, kto povedzme s niekým vo dvojici zabil 300 ľudí, je určite aspoň 6. level. (Za 13,33 encounterov rovnakého levelu dostane štvorčlenná družina dostatok XP na prestup o level, takže niekto s 300 zárezmi na pažbe by teoreticky mohol byť aj level 30, ak ich zabíjal sám.)

Nehovoriac o tom, že 300 ľudí je absurdne veľa (obzvlášť v stredoveku). Profesionálni asasini a členovia špeciálnych jednotiek (určite nie 1-levelové postavy) môžu mať na konte tak okolo dvadsiatky obetí a už sú legendami, IMHO. Obyčajný vojnový veterán (kľudne level 3) má tak 0-5 killov.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Samozrejme ze som prehanal :)

Nemyslim si vsak ze to takto funguje ako pises. Mozem si napriklad vytvorit backgroun elfieho rangera ktory chranil svoj les x rokov a v dospelosti sa vydal na cesty.
v zmysle D&D je na prvom leveli aj ked zakiloval nejedneho orka alebo obrieho pavuka.
Mozem si vytvorit aj background vojnoveho veterana ktory zil v pohranicnych potyckach x-rokov a predsa je 1 level.
To co bolo pred zaciatkom kampane sa nepocita inak ako RP. Nema to ziadny vplyv na staty (okrem toho ze 1. level je statmi daleko nad uroven bezneho cloveka)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aljen: a k tomu si ako dosiel?  :o je to napisane niekde v PHB? alebo je to len tvoj na nicom oficialnom nepodlozeny nazor?

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Mozem si vytvorit aj background vojnoveho veterana ktory zil v pohranicnych potyckach x-rokov a predsa je 1 level.
To co bolo pred zaciatkom kampane sa nepocita inak ako RP. Nema to ziadny vplyv na staty (okrem toho ze 1. level je statmi daleko nad uroven bezneho cloveka)


zaujimavy pohlad, ja sa priznam, ze mne lvl 1 automaticky navodzuje dojom toho, ze je to clovek, ktory svojimi charakteristikami extremne nevybocuje zo svojho okolia...
iste, moze mat niektore staty o nieco vyssie ako je uroven bezneho cloveka (napr. artista urcite ovlada "atletiku" lepsie ako bezny clovek)
ale celkovo povazujem postavu na 1 lvl za vo svojej podstate beznu, priemernu

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Postava na 1 leveli nema 5 rokov.

Suhlasim s Aljenom. Prve zabitie nemusi znamenat rovno prve XP. Kdejaki zatratenci, kati, strazcovia, zoldnieri, to vsetko su priklady nehrdinov. Ale s tymi pavukmi a pod., no to by som sa uz hadal :-))

Inak v Eberrone nastala trochu zmena v zmyslani - tam sa tiez prvourovnove postavy nepovazovali za dedincanov, ktory zobrali sablu po starom otcovi a isli zmenit svet. Tam uz to boli viacmenej specialne vycvicene / skusene postavy, ktore zacinaju plnit Dolezite Ulohy.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na to som dosiel sam :)

Background je mozne podla mna urobit uplne volne.
Co ja viem
starsi assassin alebo vojak ktory ma za sebou plno mrtvol a rabovaciek.
Ma spomienky ibaze napriklad kvoli zraneniu, kliatbe, vysatiu levelov (nech to vyzera ako chce) nema take schopnosti ako kedysi. A je z neho 1 level.
Spomienky vsak moze mat vsetky - a tak nebude robit melodramu z odstranenia banditu ktory mu siaha na zivot.
V minulosti by ho mozno sfukol pohladom a teraz musi tazko bojovat.

Alebo kat ktory popravil desiatky ludi. Taktiez ma velke skusenosti so zabijanim ale v realnom boji za vela nestoji.

Pripadov kedy postava ma velke skusenosti alebo je vyrovnana s urcitymi situaciami ale ma nizky level je podla mna plno.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera napísal:
Aljen napísal:
Mozem si vytvorit aj background vojnoveho veterana ktory zil v pohranicnych potyckach x-rokov a predsa je 1 level.
To co bolo pred zaciatkom kampane sa nepocita inak ako RP. Nema to ziadny vplyv na staty (okrem toho ze 1. level je statmi daleko nad uroven bezneho cloveka)


zaujimavy pohlad, ja sa priznam, ze mne lvl 1 automaticky navodzuje dojom toho, ze je to clovek, ktory svojimi charakteristikami extremne nevybocuje zo svojho okolia...
iste, moze mat niektore staty o nieco vyssie ako je uroven bezneho cloveka (napr. artista urcite ovlada "atletiku" lepsie ako bezny clovek)
ale celkovo povazujem postavu na 1 lvl za vo svojej podstate beznu, priemernu


Co sa tyka tohoto tak ja to beriem podla PH.
Priemerna vlastnost cloveka je na 10
Niekto kto ma 16,14,12,12,10,10 (ako moj zlodej na 1.lev) je podla mna dost nadpriemerny a to nielen v jednej vlastnosti (Ako by bol podla mna napriklad kovac, zongler, atlet).

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to su tie problemy s bohatym backgroundom ktory sa neprenesie do mechaniky..

ak ma postava nejake podstatne skusenosti vo svojom obore, tak by som ju na prvy level nedal...ak si povies ze tvoja postava je dlhorocny straznik, tak preco nezacat povedzme rovno na 3. levely? kludne by to mohli byt aj levely v classoch 'commonerov': expert, warrior, adept..ktore vyjadruju ako sa commoneri/nehrdinovia zlepsuju vo svojich povolaniach.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Suhlasim ze problemy to su a verzia "zranenie, vysatie levelu" je riesenie dost biedne.
Ide mi vsak o to ukazat (hlavne Majovi) ze postava na 1 leveli vobec nemusi byt truhlik ktory odpadne ked uvidi krv alebo pocuje neslusne slovo a ktora nevie za ktory koniec sa drzi mec. Ze taka postava uz mohla davno riesit moralne dilemy zabit/nezabit alebo ja/oni.

Moj zlodej v sucasnej kampani prezil detstvo na cisarskom dvore plnom intrig a najomnych vrazd. Zmasakrovali mu celu rodinu (ako inac :) ). Potom bol ukryty 4 roky ako clen mafie hlavneho mesta a dalsieho 1.5 roka uteka pred zabijakmi do pre neho neznamej krajiny pricom sleduje konkretny vytyceny ciel.

Je na prvom leveli ale prezil desiatky extremnych situacii a urcite sa nevyhol zabitiu humanoida alebo nehumanoida. Urcite kradol, podvadzal a klamal.
Nieje mu prijemne niekoho zabit ale chladnokrvne to urobi ked si mysli ze nema na vyber (a to nielen z kratkodobeho ale aj strednodobeho pohladu - odstranit nebezpecenstvo skor ako bude neriesitelne). Preco by toto vsetko postava nemohla zazit?
Pretoze pravidla hovoria ze za zabitie potvory s takym a takym HD je tolko a tolko XPov, za ukradnutie, oklamanie, vyriesenie problemu ich je asi tolko a teda postava ktora toto vsetko spravila musi mat level aspon Y?

Ved inak by museli byt vsetky postavy prveho levelu vyrastat v klastore pod sklenenym zvonom oddeleni od realneho sveta. Jasne ze take postavy su a je aj zaujimave take hrat, ale ani zdaleka nie vsetky 1lev. postavy su len nepopisanou knihou, prekvapene z kazdej novej situacie do ktorej sa dostanu.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 26.10.2007
Príspevky: 165
Body: 5
Bydlisko: PN\BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ak ma postava nejake podstatne skusenosti vo svojom obore, tak by som ju na prvy level nedal...ak si povies ze tvoja postava je dlhorocny straznik, tak preco nezacat povedzme rovno na 3. levely?


Spominany priklad by mohol byt lvl1 za toho predpokladu, ze by sa proste akcii akehokolvek druhu vyhybal.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Preco by toto vsetko postava nemohla zazit?
Pretoze pravidla hovoria ze za zabitie potvory s takym a takym HD je tolko a tolko XPov, za ukradnutie, oklamanie, vyriesenie problemu ich je asi tolko a teda postava ktora toto vsetko spravila musi mat level aspon Y?


ano pretoze to ze postava nieco podstatne zazije sa mechanicky odraza na pocte jej expov a z toho prameni to ze by mala mat vyssi level. takze podla mojho nazoru ked uz silou mocou chces aby tvoja postava mala toho pred samotnym hranim vela odzite a zazite, tak by mechanicky nemala byt na prvom levely, pretoze keby to vsetko naozaj odohras tak by si ten level jednoducho mal. a na zacinani na vyssom levely nie je predsa nic zle.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen a Cerebro: Ale to nemeni to, ze postava by z toho mal vycitky svedomia. Toto snad nepopries.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono mam pocit, ze v Dracom Doupeti sa skor crtala ta linia, ze prvourovnova postava je ta, ktora vyrastala v dedine a az Zle Okolnosti alebo Prilisna Zvedavost ju zviedla k prvym skusenostiam (znalci vedia o Jarikovom dobrodruzstve). Cize naozaj tam sa skor daval doraz na ten Skleneny zvon :-)

Na druhej strane uz zmieneny Eberron ma inu filozofiu:
propagacny material Eberron Under Glass, 27. 12. 2004 napísal:
Postavy, ktore maju heroicke povolania boli stale tak trochu inde, nez ostatni a to uz na zaciatku svojej kariery. Amelia Earhart [prva slavna letkyna], Wyatt Earp [slavny serif] ci Tomas Edison - ludia slavni a schopni vykonat to, co nik obycajny nedokazal. Ak by ste sa spytali na mladost tychto ludi, zrejme by sa vam dostalo odpovede, ze to boli ludia, ktori bolu predurceni na uspech. Na druhej strane boli tito ludia stale povazovani za blaznov, ci cudakov a teda ich "vynimocnost" bola niekedy kliatbou i pozehnanim. Postavy s heroickymi povolaniami su zriedkava vynimka spomedzi sirokych mas.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 26.10.2007
Príspevky: 165
Body: 5
Bydlisko: PN\BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Moj zlodej v sucasnej kampani prezil detstvo na cisarskom dvore plnom intrig a najomnych vrazd. Zmasakrovali mu celu rodinu (ako inac  ). Potom bol ukryty 4 roky ako clen mafie hlavneho mesta a dalsieho 1.5 roka uteka pred zabijakmi do pre neho neznamej krajiny pricom sleduje konkretny vytyceny ciel.


Dana postava by urcite nemala byt lvl1. Dalo by sa s tym ako-tak polemizovat, ak by to priamo nesuviselo s danym povolanim postavy.To ale nie je tento pripad. Ale potom prichadza otazka - preco ju chces mat na lvl1? Koli lahsiemu pocitaniu? :)

Hoci musime zase povedat, ze potom by vsetky postavy museli byt multiclass. Takze mozeme hovorit o zjednoduseni.

Citácia:
Ale to nemeni to, ze postava by z toho mal vycitky svedomia. Toto snad nepopries.


Pri spominanej postave by som sa im velmi divil.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 78 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 35 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun