HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 121 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
Na druhej strane si neviem pomôcť, ale ak by sme sa dohodli na Grécku, a seriál by skonvergoval ku Xene, tak neviem úprimne či by ma to bavilo;

lev: to je asi uloha pilotu.. ak by to polka druziny tiahla ku Xene tak by si povedal ze toto nie je to co chces hrat a serial by sa upravil pripadne zrusil...

btw podla mna si sa nam az prilis prisposoboval az tvoj pohar pretiekol..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Takto, ja chápem úlohu pilotu. Ale ak nejaký hráč neznáša Xenu, tak prečo to nerozobrať na pitch sessione, a ušetriť si tak jeden zmarený Pilot? Ja chápem, že rozoberanie nám ľahko zoberie eufóriu z pitch sessionu, ale osobne hrám RPG najmä zo zábavy v samotnej hre, a nie z toho, že sa teším na seriál celý týždeň, a potom to stroskotá na tom, čomu sa dalo ľahko predísť.

Hm, asi tomu nerozumiem. :)
Ale som viac než ochotný zobrať všetky Peekayove rady a hrať.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
lev napísal:
Bolo HODNE vecí, o ktorých som ani na sekundu neuvažoval ohľadom postavy. To ako sa stala šialenou, to prečo chce odstrániť Nathana, etc. to všetko som nechával voľne na hru. (btw, Peekay, sú už takéto veci prílišná príprava postavy?)


Priprav si a premysli, kolko len toho dopredu chces. Podstatne je ale, aby si sa tym nenechal zvazovat a netlacil to do pribehu nasilu.

Ak sa vyskytne moment, kedy mozes dobre zamontovat nieco, co si si dopredu vymyslel, ides na to. Ak sa ti strasne hodi zapojit nieco, co je v priamom protiklade s tym, co si si dopredu o svojej postave vymyslel... so what? Televizne serialy nie su zrovna zname vnutornou konzistenciou a pozornostou voci detailom, ze hej ;)

Ako dobry priklad moze napriklad posluzit prvy diel Aliasu - konkretnejsie postava Jacka Bristowa. Ked ho ako divaci vidime prvykrat, tak sa iba dozvieme, ze je odmerany, tvrdo racionalny, a s dcerou nie je prakticky vobec v kontakte. V neskorsej scene sa zrazu objavi ("Sydney! Get in!") v momente, kedy to zarucuje zaujimavy dej, plot twist, prekvapenie ("Dad?!"). V nasledujucich scenach sa zacne riesit, ze preco tam vlastne je, ako sa to dozvedel... a tym sa urcuje skutocnost, ze je zapleteny do celej tej spionaznej linky.

Keby som to mal povedat v PtAckovych terminoch - mozno bol Jack zo zaciatku iba poznamka na Sydneyinom charsheete "otec - odmerany, vdovec, mimo kontakt", a cela jeho uloha v deji samotnom (second-in-command at SD6, dvojity agent, yadda yadda yadda) mohla kludne vzniknut spontanne.

Zhrnutie: jedina priprava, ktora je "prilisna", je taka, ktorou sa nechas obmedzovat (alebo obmedzujes inych).

Taktiez pri hrani scen je absolutne zvratene sa zastavovat a riesit "ked poviem toto, nebude to konfliktit s backgroundom/zamermi niekoho dalsieho?". Vsetko podstatne o cudzich backgroundoch/zameroch uz viem, lebo sa to odohralo "na platne". Ak sa to este "na platne" neodohralo, nie je to pre mna ziadnym sposobom zavazne.

lev napísal:
Na druhej strane si neviem pomôcť, ale ak by sme sa dohodli na Grécku, a seriál by skonvergoval ku Xene, tak neviem úprimne či by ma to bavilo


Toto ciastocne zabezpecuju konvencie serialu - kebyze nas mechwarrior nema konvencie "no gay jokes" a "no ninjamatics/wire-fu", tak sa to pravdepodobne dost rychlo zvrhne. Pretoze sme sa ale v pitch sessione dohodli na tychto konvenciach, kedykolvek ich ide niekto (nevedomky) porusit, vsetci ostatni ho hned na to upozornia a zreviduje sa to. Tym, ze to bolo dohodnute spolocne a od zaciatku, tak dany clovek nema pocit krivdy, ze "waaah, zavrhli ste moj element".

Ale v konecnom dosledku ty, ako jeden z hracov, nesies rovnaky diel zodpovednosti na tom, kam to skonverguje, ako vsetci ostatni. Nielenze mas kontrolu nad tym, o com budu tvoje sceny (pretoze si sam hovoris ich agendu), taktiez mozes navrhovat elementy do cudzich scen, a dokonca vies dostat narativnu kontrolu nad zaverom cudzej sceny.

lev napísal:
Možno sa príliš držím nejakých hráčskych zlovykov, ale keď mám jasnejšiu predstavu o žánri tak sa mi ľahšie hrá a spolupracuje s ostatnými.


Isteze, niecoho sa musis pridrziavat, aby si nepracoval vo vakuu. Na druhu stranu sa ale nesmies nechat obmedzovat, ci uz zanrom alebo predpripravenym materialom.

p.s. kurnik, fakt vas chcem prist pozorovat. Z toho co som si precital mam nejake pracovne teorie, ale chcem si ich overit empirickymi metodami :D

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No ja som dumpoval jeden pripravený element (pod prípravou by som povedal len toľko, že mi napadlo mimo hry - aha, aha toto by mohlo byť zaujimavé) za druhým, takže v tomto snáď problém nebude.

Thanks za príspevky, dosť mi to pomohlo ujasniť si niektoré veci.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Podla mna je zakladny problem v tom, ze vy ludia pozerate malo televiznych serialov :D

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
(hlási sa)

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja ich pozeram dost  :P

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Mozno sa teraz hlasi iba moj Jennifer Garner fetis, ale prve dve serie Aliasu su uplne nadherne na ilustrovanie takmer vsetkych principov, ktorym sa PtA knizka venuje. Ked som to cital, tak sa mi prakticky na kazdej strane vybavila nejaka konkretna epizoda.

(dokonca je tam este aj vidiet, ako sa da v akcnom seriali s kopcom strelby, vybuchov a ineho nasilia dodrzat konvencia "nikdy nezabijem cloveka")

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
zial Aliasu som zial nikdy na chut neprisiel...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Dalsi dobry kandidat su Desperate Housewives, aj ked tam nie je dobre vidno agresivny strih.

Na cliffhangery a "oh shit!" efekt (z dazda pod odkvap, potom sa dozvies ze povodny odkvap bol lahkou jarnou sprskou v porovnani s nasledujucim odkvapom... a tak dalej nonstop po tri serie) je vyborny Weeds.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Desperate Housewives som pozeral tusim 2 a pol sezony kym ma neprestali bavit :) tam sa mi paci ze su tam pekne vystihnute tie bezne problemy na pozadi spinaveho pradla..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Z Aliasu som videl kedysi dosť z prvej série, DH poznám len z opisov.

Z príkladových seriálov som videl kopu dielov GG a mám doma nedopozeraný Firefly. No a ešte som videl viacero dielov Lostu, ale nejak ma toto ospevované dielo nechytilo.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Peekay napísal:
Weeds.


toto odporucam.
dokonca aj ja, neserialovy clovek, som cakal kym sa... ...odvysiela... dalsia cast.  :D

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ja mam napozerany Alias, Firefly aj nejake tie casti ostatnych serialov...

ale nemyslim si, ze by tam bol az taky problem :)

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No dobre, tak niečo predsa... Pozerával som Akty X, Milénium a Space 2063. Z tých súčasných Firefly, Heroes, pár dielov Prison Break. Seriálovej výstavbe trocha rozumiem, techniky jej prevedenia do hry mi ale veľmi nevychádzajú.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 121 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun