HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 34 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
razantne ine zlozenie nez malo byt povodne  :o a zaujimavy pristup k hre. ja si radsej vyberiem s kym chcem konkretnu hru hrat nez ze si vyberiem cas a podla toho dosadim ludi.. ale mozno je tonto tvoj sposob jediny ako vobec nieco taketo zorganizovat.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
razantne ine zlozenie nez malo byt povodne  :o


Ani nie... tentokrat som vyberal z asi desiatich kandidatov

Corvus napísal:
a zaujimavy pristup k hre. ja si radsej vyberiem s kym chcem konkretnu hru hrat nez ze si vyberiem cas a podla toho dosadim ludi.. ale mozno je tonto tvoj sposob jediny ako vobec nieco taketo zorganizovat.


Len tak zo zaujmu... ako spoznavas novych ludi na hranie? Podla mna to velmi inak ani nejde... a niekolko zo svojich najblizsich priatelov a priateliek (v povodnom neskreslenom zmysle, nie ten dnesny pochybny eufemizmus pre frajerku) som spoznal prave takto.

No a specialne Mountain Witch je hra, ktora je podla mna o dost lepsia, ked ti ludia spolu nemaju odohratych 150,000 predoslych hier a nepoznaju sa (a to, co budu do hry vnasat) ako stare topanky.

Ale nechcem kricat hop, kym mi nepreskoci... uvidime ako to cele vypali ;)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ako spoznavas novych ludi na hranie?

momentalne moc novych ludi na hranie nehladam ;) mozno tak na konkretne hry si niekoho vytipujem a priamo sa ho opytam.

btw klima pri tomto RPG stole pred takym rokom bola uplne ina nez teraz. nebol problem vybrat z x ludi, ale vobec niekoho zohnat. ten pool potencialnych hracov sa znacne zvacsil, co je pozitivne, ale zase nechcem hrat hociaku hru s hocikym. je to napr. tak ze na urcitu hru by som niekoho nezavolal ale na inu kludne.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale pool potencialnych hracov sa nezvacsuje sam, na tom musis iniciativne pracovat! Ak posobis elitarsky ("Ja si vyberiem, koho si do hry pozvem"), tak jednak odplasis kopec zaujemcov (lebo to budu brat tak, ze "ved ja som iba novacik, nemam ziadne skusenosti, nemam sa ako dostat do vybranej skupiny"), a navyse ti budu unikat vynikajuci ludia, pretoze ich nemas velmi kedy spoznat.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to je mozne.

ale zase sa vyhnem trapnym situaciam ked sa prihlasi niekto s kym viem ze zaujem hrat nemam.. (a potom su len dve moznosti, hrat s nim a byt nespokojny alebo ho odmietnut a citit sa trapne)

ono sa treba asi rozhodnut ci chce byt clovek viac misionar alebo ci sa jednoducho chce zabavit s ludmi s ktorymi vie ze chce travit volny cas.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Celkom sa mi paci, ako ma lubovolna nasa debata asi tak 85%nu sancu, ze sposobi oddelenie do noveho threadu ;)

Nuz... ja sam seba nevnimam ako misionar - koniec koncov je v mojom vlastnom zaujme rozsirovat pocet ludi, s ktorymi sa da potencialne hrat. Tym sa totiz v buducnosti vyhnem situacii typu "mam super napad, chcel by som toto vyskusat, ale nikdo nema cas". Maloco je viac frustrujuce ako marne hladanie tretieho musketiera ;)

(o tom, ze RPGcka su zalubou, kde najdes statisticky vyssiu priemernu inteligenciu ako pri niektorych inych, a tym padom sa zvysuju sance, ze spoznam ludi, s ktorymi si aj mimo konicka budem mat co povedat, ani nehovoriac)

Co sa trapnej situacie tyka... jednak je to vec komunikacie (ked si to raz vysvetlime, je dost nepravdepodobne, ze by sa to opakovalo), a navyse ked sa hlasi viacero ludi, kriteria tvojho vyberu su na tebe, ze hej.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Celkom sa mi paci, ako ma lubovolna nasa debata asi tak 85%nu sancu, ze sposobi oddelenie do noveho threadu ;)
Asi fungujete ako mama a otecko, co sa týka rozmnozovania threadov :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 29.08.2005
Príspevky: 234
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ach, vy romove :lol:

_________________
Run my pretty chicks of XP, run!


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Nuz... ja sam seba nevnimam ako misionar - koniec koncov je v mojom vlastnom zaujme rozsirovat pocet ludi, s ktorymi sa da potencialne hrat.


To je i v zájmu misionáře rozšířit počet věřících. Vybere pak větší desátek... :ikonka19:

Peekay napísal:
(o tom, ze RPGcka su zalubou, kde najdes statisticky vyssiu priemernu inteligenciu ako pri niektorych inych, a tym padom sa zvysuju sance, ze spoznam ludi, s ktorymi si aj mimo konicka budem mat co povedat, ani nehovoriac)


Víc než jeden reálný výzkum hovoří o tom, že hráči RPG si sice sami o sobě myslí, že mají vyšší než průměrnou inteligenci, ale v reálu se ten rozdíl pohybuje v oblasti statistické chyby... nicméně toto přesvědčení se stejně drží jako klíště. Jako náborový leták je to ale dobré... :ikonka01:

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
To je i v zájmu misionáře rozšířit počet věřících. Vybere pak větší desátek... :ikonka19:


Tento argument samozrejme zlyhava na tom, ze nevyberam desiatky ani neziadam od hracov, aby si kupovali 40dolarove knizky ;)

Alnag napísal:
Víc než jeden reálný výzkum hovoří o tom, že hráči RPG si sice sami o sobě myslí, že mají vyšší než průměrnou inteligenci, ale v reálu se ten rozdíl pohybuje v oblasti statistické chyby... nicméně toto přesvědčení se stejně drží jako klíště. Jako náborový leták je to ale dobré... :ikonka01:


1) Statisticka chyba neznamena automaticky, ze tvrdenie je nespravne. To iba proste znamena, ze nie je mozne (v ramci statistiky) rozumne odpovedat "ano" alebo "nie".

2) Minimalne kreativna zlozka inteligencie ("fantazia", if you will) ma nutne vyssiu priemernu hodnotu pri konicku, kde je nevyhnutne potrebna, ako pri konicku, kde potrebna nie je.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
2) Minimalne kreativna zlozka inteligencie ("fantazia", if you will) ma nutne vyssiu priemernu hodnotu pri konicku, kde je nevyhnutne potrebna, ako pri konicku, kde potrebna nie je.


Pri hrach ako WoW o tom zacinam pochybovat :ikonka01:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tvrdis, ze na WoW treba fantaziu, alebo ze je WoW RPGckom?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
1) Statisticka chyba neznamena automaticky, ze tvrdenie je nespravne. To iba proste znamena, ze nie je mozne (v ramci statistiky) rozumne odpovedat "ano" alebo "nie".


To je pravda... Znamená to, že nemůžeme zamítnout hypotézu nulovou, tedy že mezi běžnou populací a hráči RPG není v této oblasti rozdíl... což sice neznamená, že tato hypotéza platí ale nijak to nezakládá ani platnost té druhé hypotézy. Já jen říkám, že to je zbožné přání hráčů RPG, aby se mohli pasovat na chytřejší... takové zbožné přání má hodně skupin.

Peekay napísal:
2) Minimalne kreativna zlozka inteligencie ("fantazia", if you will) ma nutne vyssiu priemernu hodnotu pri konicku, kde je nevyhnutne potrebna, ako pri konicku, kde potrebna nie je.


Pokus dobrý... výsledek špatný... viz třeba tohle: http://www.d20.cz/clanky/veda-a-teorie/1565.html. Vím, že se to dost nabízí, ale přesvědčivé důkazy pro to chybí. Je mi líto.

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez som sa zamyslel nad tym tvrdenim a neviem, ci je tam nejaka korelacia. Ono vpravde spociatku k RPG tiahli hlavne specificky vzdelani inteligentni ludia (ano, matfyzaci a podobna verbez) s uzkoprofilovanymi zaujimami (povedane prosto: nerdi). Cize tam naozaj mohol vzniknut dojem, ze kto hra RPG, je inteligentnejsi.

Skor by som povedal, ze k RPG tiahnu ludia, ktori maju rozhlad a tuzbu skusat nieco nove. K RPG tiahnu (nastastie) hordy inych hracov z roznych odborov, skupin a zaujmov a uz ta uzka specifickost nie je taka kriciaca.

Tazko povedat. Ked sa pozriem do okolia, tak RPG hraju i taki i taki ludia - i ludia, ktori su naozaj creme-de-la-creme ludi, ktorych poznam, ale na druhej strane i ludia z opacneho konca.

Od oka to asi vyzera prijatelne, ale ktovie aka je skutocna statistika. Inak povedane, aby som sa vratil k teme - keby som si vyberal hraca, tak je to na zaklade jeho celkoveho prejavu a inteligencia (pripadne vzdelanie) s tym nema nic. (Moze byt aj nepouzitelny nositel clen Mensy s PhD a aj stredoskolak, ktory je super.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
Pokus dobrý... výsledek špatný... viz třeba tohle: http://www.d20.cz/clanky/veda-a-teorie/1565.html.


Nereprezentativne, tyka sa play-by-email.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 34 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun