HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
After the End of Times

Premisa: Inkvizítorska družina sa vydáva do vojnou zničených oblastí severu Ríše, aby odhalili stopy Chaosu a zistili v akom stave sa lokácia nachádza.

Konvencie:
  • Žiadne iné rasy než ľudská rasa. Elfovia, trpaslíci a podobne sú skôr legendou medzi ľuďmi.
  • Žiadna mágia na ľudskej strane.
  • Vyľudnené lokácie, izolácia postáv.
  • Plíživá hrôza, namiesto klasickej Warhammer "in your face" Chaosovej podoby. Geografické nezrovnalosti, anomálie v prírode, dedina so samými deťmi a žiadnými dospelými, weird prostredie.
  • Nepoužíva sa slovo mutant, mutácia. Na každého mutanta treba použiť špecifický opis, či názov, podľa chuti hráča.
  • Grim'n'gritty, boje sú krvavé a drsné, seriál sa vysiela po 11. hodine večer.
  • Svet síce čerpá z Warhammeru, ale neobmedzuje sa ním. Žiadne rulelawyerovania ohľadom settingu, čo sa neodohrá na obrazovke a nezapojí až priamo na nej, nie je súčasťou kanónu sveta.

Čiary: žiadne.
Závoje: pri sexuálnych scénach môže hráč zastaviť scénu, ak má nedobrý dojem zo scény.

Postavy:
  • Venus
    Issues: kňažka Shallye, proti svojej vôli sa vydáva na expedíciu, na ktorej sú potrebné jej liečiteľské schopnosti. Jej témy sa často viažú na rozhodovanie sa o tom, či sa má pomáhať zmutovanému človeku, a či je Chaos chorobou.
    [C] Šéf inkvizítor
    [E] Liečiteľka
    [E] Empatia
  • Bederich Gisler (Bifi)
    Bederich Gisler má asi 30 rokov. Je z Gryfovho lesa v Ostermarku, kde sa nachádza hlavné mesto provincie Bechafen a veľa malých dediniek a izolovaných statkov. V žilách mu prúdi krv kmeňa Ostagótov a s koňmi spriaznených Ungolov. Je nízky, hutnej postavy a jeho hnedé oči v kútikoch prezrádzajú dávny východný pôvod. Nosí fúzy. Chýbajú mu posledné články prstov ľavej ruky a chrbát má pokrytý jazvami od bičovania – trest za dezerciu. Okrem toho má zjazvené pravé líce, keď dostal od nájazdníka Chaosu úder oklincovanou vojnovou palicou.

    Ako väčšina jeho rodu má sklony k depresiám a alkoholizmu. Je poverčivý – je posadnutý smrťou a má strach z duchov. Verí v Sigmara, avšak presvedčil sa, že nie je schopný ochrániť ľudí pred utrpením. Je zlomený na duchu z toho, čo videl pri obliehaní Middenheimu. Trpí nočnými morami. Vojna ho nechala zlomeného a neschopného pozdvihnúť zbraň.

    Pred tým, ako ho naverbovali, bol lovcom. Dobre pozná mnohé miesta Gryfovho lesa a je šikovný lovec a stopár. Vo vojne slúžil ako skaut a ľahký pešiak. Ešte nemá zhojené zranenie na ľavom boku, ale pred rektorom ho skrýva. Predstiera, že už je v poriadku kvôli tomu, že sa bojí, že by ho inkvizítor nevzal so sebou. A on sa už strašne chce vrátiť domov.

    Issue: Vyhľadať rodinu. Jeho najväčšia obava je, že bude musieť zdvihnúť zbraň proti nim – videl, aká znetvorujúca sila vie byť Chaos.
    [C] Rektor Reinhard Morgenstern. Medzi ním a starým inkvizítorom začína vznikať zvláštne puto. Rozhovory s rektorom a jeho inšpirujúca a odhodlaná prítomnosť mu dodávajú silu – ak mu môže niekto pomôcť nájsť rodinu a vysporiadať sa s prípadným zlom, je to tento muž s ohromným vnútorným odhodlaním.
    [E] Ostermarský lovec. Pozná krajinu, vie stopovať, loviť, zakrádať sa lesom. Rozumie miestnym a mnoho ľudí aj osobne pozná.
    [E] Vojnový veterán. Naučil sa vojenskej disciplíne, ovládať meč, velil malej jednotke prieskumníkov.
  • Heinrich Brunkhorst(Lev)
    Obrázok
    Heinrich bol pôvodne Protagonistom, teda tým kto za pár zlatých rozbije hubu určenej osobe a poučí ju o tom, aby sa vyhýbala niektorým aktivitám. Tieto obdobia boli sprevádzané postupným kumulovaním majetku, najmä vzácneho koňa, ktorého prebral svojej obeti, ktorá sa mu pokúšala neúspešne vrátiť bitku. Pri úteku pred zákonom sa Heinrich dostal do dediny, v centre ktorej sa začal prejavovať Chaos, a spoločne s obyvateľmi a Sigmarovým kňazom túto hrozbu odvrátili. Heinrich v neľútostnom súboji utrpel vážne zranenie pravej nohy, na ktorú odvtedy nemotorne kríva. Táto udalosť bola kľúčová v jeho živote; v boji ho pochytila predstava, že bojuje za Sigmara, v dedine našiel ženu a deti.

    Za svoje zásluhy sa Heinrich mohol stať kňazom Sigmara a dostal základné vzdelanie, ktoré mu vždy chýbalo, naučil sa písať a čítať v pomerne neskorom veku (aj keď väčšina obyvateľov sa nikdy k týmto znalostiam nedostala). Z náboženského ignoranta sa tak stal človek zasväcujúci svoj život Sigmarovi. Pri Storm of Chaos však stratil svoju rodinu, kým bojoval v krvavých bitkách proti armádam Chaosu, kde utrpel nejeden (nielen) fyzický šrám.

    Heinrich je oddaný Sigmarovi a hlboko zapálený človek, ktorého ženie dopredu nenávisť. A práve tá v ňom zasieva semeno Chaosu, pretože je ochotný pripustiť, že zbrane nepriateľa by sa mu mohli v jeho nerovnom boji zísť. "Keď sa dívaš dlho do priepasti, priepasť sa díva do teba." Heinrich sa momentálne stal akolytom jedného z významných inkvizítorov, a je vyslaný na expedíciu do severných častí Impéria. Má čiernu bradu, holú hlavu, má približne 34 rokov, ale pôsobí aj vďaka ranám a jazvám staršie. Nosí sigmarské brnenie a ťažké obojručné kladivo. Je veľmi silným súperom.

    Issue: Pred Heinrichom doslova leží zbraň nepriateľa, a láka ho aby ju uchopil a použil proti nemu. Hrozí mu však, že v tom prípade sa z neho stane to, proti čomu bojuje.
    [C] Rektor Reinhard Morgenstern, ktorého vníma ako brzdu svojmu snaženiu, no z vôle Sigmara sa mu podriaďuje. Rektor je v jeho očiach podriadeným najmä fyzicky, aj keď rešpektuje jeho múdrosť a skúsenosti. Heinrich je však skúsenejší bojovník, no pre jeho konzervatívne založenie zatiaľ rešpektuje hierarchiu Rádu.
    [E] Syn Sigmarov. Ako Sigmarov kňaz dokáže zastrašiť ľudi apokalyptickými víziami, a na svoju stranu dokáže naverbovať obyčajných ľudí a v boji je schopný zvyšovať morálku vojska. Viera, náboženstvo, zapálenie a odvaha tvoria základ Heinrichovho života.
    [E] Sigmarovo kladivo. Heinrich je veľmi silný, robustný a bojoval dokonca v Storm of Chaos, čo ho dosť poznačilo. Kdesi tam začal pochybovať o tom, či sa Chaos dá poraziť normálnym spôsobom. Napriek svojej nemotornosti je obávaným súperom.
  • Greta von Rutchmann (Thera)
    Greta sa narodila v šľachtickej rodine kdesi v strede Impéria. Ako 13ročnú ju rodičia kvôli majetku a peniazom zasnúbili a o rok nato aj vydali za bohatého, no krutého a neľútostného vyše 45ročného šľachtica Ludwiga von Rutchmann. Greta mu slúžila nielen ako nástroj na splodenie potomstva, ale aj ako nástroj na jeho pobavenie. Neznášajúc plod, čo v nej po čase predsa len začal rásť, ako aj jeho otca, sa Greta rozhodla, že od Ludwiga utečie a vyhľadá služby anjeličkárky, aby sa tohto nechceného bremena zbavila.

    Zákrok však spôsobil, že Greta sa následkom veľkej straty krvi zmietala na pokraji smrti a zároveň jeho následkom by mala zostať doživotne neplodná. Po čase bezcieľneho túlania sa, rozhodla sa vstúpiť do rádu Vereny - bohyne spravodlivosti. Pred pár dňami bola poverená hlavou rádu, aby sprevádzala vrchného inkvizítora Reinhard Morgensterna na jeho putovaní ako zapisovateľka, čo však prijala s veľkou nevôľou. V meste totiž zanecháva svoju lásku Richarda, pričom jediným želaním Grety je usadiť sa s Richardom a pokúsiť nájsť hocijaký spôsob, ako mu dať ním želané dieťa.

    Greta má okolo 25 rokov, je nižšieho vzrastu, skôr vychudnutej postavy s dlhými vlasmi medovej farby. Tvár ma peknú, ale pod šatami skrýva veľké popáleniny na rozličných častiach tela. Z tohto dôvodu nosí šaty, ktoré jej zahaľujú každý kúsok pokožky, okrem tváre.

    Issue: Jedinou túžbou Grety je nájsť prostriedky, ako znova otehotnieť a donosiť dieťa. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že bez pomoci Chaosu, teda niečoho, čo by ako kňažka bohyne spravodlivosti a múdrosti mala odsudzovať, to nebude možné.
    [C] šér inkvizítor Reinhard Morgenstern - Greta ho čím ďalej, tým viac, neznáša. Jednak kvôli tomu, že kvôli jeho výprave je nútená opustiť Richarda, jednak preto, že jej čímsi pripomína Ludwiga.
    [E] kňažná Vereny
    [E] šľachtičná

Píšte a podopĺňame s Corvusom zvyšok.
To do:
  • Mená a nejaký popis ako vyzeráte.
  • Pri Connection a Edgeoch pripísať niečo, čo by vysvetlilo wo co gou.
  • Personal sety (?)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bederich Gisler

Bederich Gisler má asi 30 rokov. Je z Gryfovho lesa v Ostermarku, kde sa nachádza hlavné mesto provincie Bechafen a veľa malých dediniek a izolovaných statkov. V žilách mu prúdi krv kmeňa Ostagótov a s koňmi spriaznených Ungolov. Je nízky, hutnej postavy a jeho hnedé oči v kútikoch prezrádzajú dávny východný pôvod. Nosí fúzy. Chýbajú mu posledné články prstov ľavej ruky a chrbát má pokrytý jazvami od bičovania – trest za dezerciu. Okrem toho má zjazvené pravé líce, keď dostal od nájazdníka Chaosu úder oklincovanou vojnovou palicou.

Ako väčšina jeho rodu má sklony k depresiám a alkoholizmu. Je poverčivý – je posadnutý smrťou a má strach z duchov. Verí v Sigmara, avšak presvedčil sa, že nie je schopný ochrániť ľudí pred utrpením. Je zlomený na duchu z toho, čo videl pri obliehaní Middenheimu. Trpí nočnými morami. Vojna ho nechala zlomeného a neschopného pozdvihnúť zbraň.

Pred tým, ako ho naverbovali, bol lovcom. Dobre pozná mnohé miesta Gryfovho lesa a je šikovný lovec a stopár. Vo vojne slúžil ako skaut a ľahký pešiak. Ešte nemá zhojené zranenie na ľavom boku, ale pred rektorom ho skrýva. Predstiera, že už je v poriadku kvôli tomu, že sa bojí, že by ho inkvizítor nevzal so sebou. A on sa už strašne chce vrátiť domov.

Issue: Vyhľadať rodinu. Jeho najväčšia obava je, že bude musieť zdvihnúť zbraň proti nim – videl, aká znetvorujúca sila vie byť Chaos.

Connection: Rektor Reinhard Morgenstern. Medzi ním a starým inkvizítorom začína vznikať zvláštne puto. Rozhovory s rektorom a jeho inšpirujúca a odhodlaná prítomnosť mu dodávajú silu – ak mu môže niekto pomôcť nájsť rodinu a vysporiadať sa s prípadným zlom, je to tento muž s ohromným vnútorným odhodlaním.

Edge: Ostermarský lovec. Pozná krajinu, vie stopovať, loviť, zakrádať sa lesom. Rozumie miestnym a mnoho ľudí aj osobne pozná.

Edge: Vojnový veterán. Naučil sa vojenskej disciplíne, ovládať meč, velil malej jednotke prieskumníkov.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Greta von Rutchmann

Greta sa narodila v šľachtickej rodine kdesi v strede Impéria. Ako 13ročnú ju rodičia kvôli majetku a peniazom zasnúbili a o rok nato aj vydali za bohatého, no krutého a neľútostného vyše 45ročného šľachtica Ludwiga von Rutchmann. Greta mu slúžila nielen ako nástroj na splodenie potomstva, ale aj ako nástroj na jeho pobavenie. Neznášajúc plod, čo v nej po čase predsa len začal rásť, ako aj jeho otca, sa Greta rozhodla, že od Ludwiga utečie a vyhľadá služby anjeličkárky, aby sa tohto nechceného bremena zbavila.

Zákrok však spôsobil, že Greta sa následkom veľkej straty krvi zmietala na pokraji smrti a zároveň jeho následkom by mala zostať doživotne neplodná. Po čase bezcieľneho túlania sa, rozhodla sa vstúpiť do rádu Vereny - bohyne spravodlivosti. Pred pár dňami bola poverená hlavou rádu, aby sprevádzala vrchného inkvizítora Reinhard Morgensterna na jeho putovaní ako zapisovateľka, čo však prijala s veľkou nevôľou. V meste totiž zanecháva svoju lásku Richarda, pričom jediným želaním Grety je usadiť sa s Richardom a pokúsiť nájsť hocijaký spôsob, ako mu dať ním želané dieťa.

Greta má okolo 25 rokov, je nižšieho vzrastu, skôr vychudnutej postavy s dlhými vlasmi medovej farby. Tvár ma peknú, ale pod šatami skrýva veľké popáleniny na rozličných častiach tela. Z tohto dôvodu nosí šaty, ktoré jej zahaľujú každý kúsok pokožky, okrem tváre.

Issue: Jedinou túžbou Grety je nájsť prostriedky, ako znova otehotnieť a donosiť dieťa. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že bez pomoci Chaosu, teda niečoho, čo by ako kňažka bohyne spravodlivosti a múdrosti mala odsudzovať, to nebude možné.

[C] šér inkvizítor Reinhard Morgenstern - Greta ho čím ďalej, tým viac, neznáša. Jednak kvôli tomu, že kvôli jeho výprave je nútená opustiť Richarda, jednak preto, že jej čímsi pripomína Ludwiga.
[E] kňažná Vereny
[E] šľachtičná

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rebeka

O Rebekinom povode sa vela nevie. vlastne vobec nic, nik nevie povedat kde sa narodila, ani preco sa stala knazkou, no povrava sa, ze ma urodzeny povod, ze mala byt slachticnou, no jej rodina sa jej este ako dietata z neznameho dovodu vzdala, uplne ju zapudila a zahladila vsetky dokazy, ze vobec existovala. na otazku "preco?" sa radsej nik nesnazi hladat odpoved.

Teraz ma 31 rokov a je jednou z lepsich lieciteliek svojho radu. No s chaosom sa este nestretla a desi ju predstava nasledkov, ake moze na ludoch zanechat. Je vyssej stihlej postavy, s dlhymi havranimi vlasmi, ktore jej padaju cez pol tvare, kde skryva velku jazvu na mieste kde kedysi bolo jantarovozelene oko o ktore prisla nestastnou nahodou pocas inej expedicie.

Issue: Rebeka sa ucastni na vyprave pre svoje jedinecne schopnosti, no proti svojej voli. Hrozy, ktore pri svojom povolani uz videla, ju hlboko poznacili a nie je si ista, ci dokaze uniest este viac utrpenia, ktore ju na vyprave urcite caka. Taktiez sa boji, ze aj pri svojich skusenostiach, jednoducho nebude vedie ako pomoct ludom pozancenym chaosom, ze zostane bezradna. Plus prostriedky na liecenie ma obmedzene a rozhodovanie sa komu sa "oplati" pomoct a komu uz nie je nie len proti jej svedomiu, ale aj proti zasadam radu.

[C] Sefinkvizitor Reinhard Morgenstern - ktoremu nedoveruje, jednak preto, ze nezastava zasady, ktore jej boli vstepene (nezabijat kym to nie je nutne, snazit sa pomahat ak je to len trosku mozne) a aj preto, ze sa v jeho pritomnosti neciti dobre, akoby sa cele jej vnutro branilo voci tomu co vyzaruje z neho.
[E] Empatia
[E] Liecitelka

edited

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Naposledy upravil venus dňa Ne. 24. Feb 2008, 13:12, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. Konvencie.
venus napísal:
... variacie mutacii ... mutujuce dieta ...

konvencie napísal:
Nepoužíva sa slovo mutant, mutácia. Na každého mutanta treba použiť špecifický opis, či názov, podľa chuti hráča.

Predčasne mutujúce dieťa. :D (T.zn. že hovorí hrubým hlasom.)


2. Skúsenosti s Chaosom
Mám pocit, že na pitch session si načrtla tú možnosť, že sa Rebecca s chaosom ešte nestretla a nevie, či ho bude schopná liečiť. Príde mi to tak lepšie, pretože je tam jasnejšia hranica, s ktorou sa dá v hre pracovať. Teraz je to hranica medzi "S nasledkami chaosu sa stretla uz nespocetnekrat" a "nie je si ista, ci dokaze uniest este dalsie variacie chaosu" - WTF? Sú nejaké vodítka, podľa ktorých sa budeš rozhodovať, či "ďalšia variácia Chaosu" je príliš alebo nie?

Poznámka: Konflikty sú o jasných hraniciach. V mojej issue je hranica moja rodina/iní ľudia (resp. zachrániť/zabiť). V Therinej issue je plodnosť/neplodnosť. V Levovej používanie Chaosu/nepoužívanie Chaosu. V Tvojej postave je to teraz však hranica veľa Chaosu/príliš veľa Chaosu - to mi nepríde ako jasná hranica.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmmm, ok, beriem pripomienky, idem to trochu zmenit, ale to co sa na pitch session povedalo.....to bolo povedane vami ostatnymi bo ja som nemala o wahammeri ani sajnu, cize moja postava bola vytvorena vami miesto mnou...nemala som sancu jej dat nic svoje...no budiz...mutacie teda odstranim prec....aj ked si nemyslim, ze to ma nejaku vahu, ze co za mutacie uz som videla/nevidela....v podstate to zavazi rovnako ako keby som nevidela vobec ziadne kedze to tym smerom ideme hrat, ze nas tam cakaju nove veci.......

a o akej hranici sme sa bavili na pitch?....pomoct alebo uz nepomoct, nie vela chaosu/ priliz vela chaosu

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pomôcť/nepomôcť je dobrá hranica, ale navrhujem urobiť napríklad to, že máš materiál na ošetrenie povedzme len troch ťažkých prípadov - vtedy to dáva väčší zmysel, vtedy je to voľba, nie? (A vtedy je aj OK, že si už liečila ľudí poznačených Chaosom.)

Ad postava vytvorená nami: Ak to takto cítiš, nemá zmysel hrať. Možno bola chyba, že sme pristali na Warhammeri, keď ho niekto z hráčov nepoznal. Snažili sme sa ale Ti to prostredie opísať natoľko, aby si vedela z pitch session benefitovať. Viem, že Ti nič nenapadalo, ale v tom prípade sme to asi mali stopnúť. Ak máš pochybnosti, je na zváženie, či nedať novú pitch session.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
Pomôcť/nepomôcť je dobrá hranica, ale navrhujem urobiť napríklad to, že máš materiál na ošetrenie povedzme len troch ťažkých prípadov - vtedy to dáva väčší zmysel, vtedy je to voľba, nie? (A vtedy je aj OK, že si už liečila ľudí poznačených Chaosom.)


ved presne toto bolo na pitch povedane len som to zabudla dat do opisu....a presne toto som sa snazila vysvetlit...mno neva, opravila som to, chaos som dala prec (aj director uz je kludnejsi).

Citácia:
Ad postava vytvorená nami: Ak to takto cítiš, nemá zmysel hrať. Možno bola chyba, že sme pristali na Warhammeri, keď ho niekto z hráčov nepoznal. Snažili sme sa ale Ti to prostredie opísať natoľko, aby si vedela z pitch session benefitovať. Viem, že Ti nič nenapadalo, ale v tom prípade sme to asi mali stopnúť. Ak máš pochybnosti, je na zváženie, či nedať novú pitch session.


ja s tym prostredim nemam problem, precitala som si veci k tomu atd a uz nie som uplne mimo, mno na pitch sa nemohlo odomna cakat ze pridem s niecim sama aj ked ste mi dali hruby popis...to sa jednoducho nedalo, teraz us som sa stihla s postavou stotoznit, takze bude vsetko ok. (mno pocit neistoty oproti vam ostatnym co to poznate od predu aj od zadu bude, ale ked sa do toho dostanem po dnesnom pilote, nevidim nijaky problem)

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
[u] Ak máš pochybnosti, je na zváženie, či nedať novú pitch session.


o chvíľu si už budeme môcť vytvoriť seriál poskladaný z naších pitch sessions a pilotov :lol:

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Skúsme dať dokopy scény.

1) Úvod s prepadom karavány s ktorou išla inkvizítorska družina. Viaceré straty po útoku lukmi z lesa, proti ktorej družina nemala šancu a vzdala sa. Zbojníci zhabali zásoby a nejaké kone, no ponechali koč a ostatné veci nám, keďže sme neboli priamo súčasťou karavány, ktorá išla k Buchwaldovi, miestnemu pánovi. Vysvitlo, že dedinčania sú vo vojnou zničenej krajine likvidovaný vysokými daňami. Heinrich sa snaží pragmaticky zjednať nejakú dohodu, aby si mohli inkvizítori ponechať nejaké zásoby, kým Reinhard je neoblomný.

2) Rebeka je vybraná ako kňažná Shallye, aby presvedčila zbojníkov, aby nechali družine nejaké zásoby. (Konflikt, prehratý). Zistila však, že jeden zo zbojníkov mal divnú skoro šupinatú ruku. Rozhodne sa mlčať o tom.

3) Greta pri rabovaní karavány videla jedného z lupičov ako našiel jej bábiku, na čo agresívne zareagovala. (Konflikty, vyhratý). Greta získala späť bábiku, a vyšla na povrch jemne jej issue.

4) Príchod do dediny. Heinrichovi sa nezdajú vysoké dane a správa pána Buchwalda. Vydáva sa z Reinhardom do jeho hradu, kde sa stretávajú s tlstým Buchwaldom. Heinrichovi je odporný, ale neodmieta pohostenie. Buchwald popisuje, že sa chce zbaviť zbojníkov, Heinrich je však na pochybe ku ktorej strane sa má pridať, lebo vníma Buchwalda ako neschopného vládcu. Reinhard ho nakoniec presvedčí (je veliteľ), aj keď sa medzi nimi naštrbia vzťahy. (konflikt)

5) Bederich sa stretáva s jednym zo svojich známych a snaží sa zistiť niečo o svojej rodine. (? bolo tu ešte niečo)

6) Rebeka je zavedená chlapcom do domu, kde leží jeho matka. Javí známky agresivity a splieta reči o Archaonovi a konci času. Rebeka sa rozhodne jej pomôcť, a použije Shallyine slzy, ktoré oslobodia matku od Chaosu, na čo nakoniec zomrie. Jej posledné slová sú, nech sa postará o jej chlapca Jensa. (konflikt)

7) Rebeka ho privádza pred družinu v hostinci. Greta vydá na povrch, že prišla o dieťa, a vníma ho ako svoje nové dieťa. Heinrich ostro protestuje, ale Reinhard sa rozhodne jej ho ponechať. Heinrich sa opätovne podvolí Reinhardovi, ale za cenu opätovného naštrbenia autority. (konflikt)

8) Po noci strávenej v dedine si ráno Heinrich všimne hlúčik ľudí, ktorý sa rozbehne, keď ho zbadá. Prenasleduje jedného z nich, ktorému sa na plote roztrhne vrece, z ktorého vypadnú kradnuté zásoby z prvej scény. Heinrich ho schytí a prišlapne nohou a snaží sa z neho dostať, odkiaľ získal jedlo, ale neúspešne. Pri úteku ho Heinrich schytí za nohy pri potoku, na čo sa zvalí a trafí hlavou o skalu v potoku. Heinrich sa rozhodne zbaviť tela, ktoré ukryje do lesa, ale počuje zabuchnutie okna z blízkeho domu. (konflikt)

9) Buchwald zvoláva stretnutie v dedine, kde mu vypomáha Reinhard. Cieľom je dostať späť zásoby a zistiť, kde sú zbojníci. Občania sú zastrašení tým, že ak neposlúchnu a neudajú vinníkov, budú nasledovať problémy.

10) Heinrich navštevuje dom, z ktorého mal neželaného svedka. Je to staršia žena, ktorej donesie ako úplatok potraviny od mŕtveho, a zastraší ju. V tom sa ozve niečo z horného poschodia, na čo žena reaguje, že je to iba mačka. Prizná, že jej muž je zbojník a sľúbi mu, že ho presvedčí, aby sa odvrátil od tejto cesty. Heinrich jej hovorí, že buď tak urobí sám, alebo to urobí on za neho. (konflikt)

11) Prehliadka ľudí kvôli Chaosu. Rebeka zistí že Jense na tom nie je dobre a javi znamky cjaosu, Greta sa snaží presvedčiť všetkých že to tak nie je. Rebeka to nahlási Reinhardovi. Heinrich sa naštve na Gretu, ktorá hovorí o tom, že nevie aké to je niečo stratiť, pretože sám stratu mal. Rozhodnú sa zavrieť Jensa do klietky.

12) Heinrich hovorí Bederichovi o tomto zbojníkovi a využíva jeho schopnosti, a striehne v noci pri jeho dome. Pri tom uvidia v noci Gretu, ale zostanú na svojom pozorovaní domu. Z lesa príde viacero zranených zbojníkov, a Bederich pri načúvaní zistí, že ich v lese niečo napadlo a nemali šancu a preto prišli do dediny. Greta v tú noc oslobodzuje Jensa.

13) Heinrich a Bederich idú za Reinhardom. Ten vyšle Heinricha za Buchwaldom, nech ho presvedčí na prípravu obrany, Bederich ide do lesa zistiť niečo viac. Heinrich nakoniec presviedča Buchwalda zastrašením a nakoniec ním úplne pohŕda, a presvedčí ho na postavenie obrany, a to, aby nepopravoval zbojníkov, ktorí sa vrátili. Bederich vidí v lese bestie ako oslavuju boj a hodoju na zbojnikoch. Odhadne ze su to nejake pozbierane zvysky z armady chaosu. (konflikt)

14) Rebeka zisťuje v akom stave sú zbojníci a zistí, že majú stopy Chaosu. Hovorí to Heinrichovi, ktorý pripravuje obranu. Ten sa rozhodne to zatajiť Reinhardovi, a použiť ich ako nárazový štít pri prípadnej ofenzíve.

15) Bederich sa vracia z lesa, nevsimne si ale, ze ho sledoval pavukonohy mutant, ktoreho doviedol k dedine....

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jak citam ten zapis, tak sa mi zda ze sme najmenej hrali na Bifiho postavu. ja som tam mal nieco pripravene a asi som urobil chybu ze som to zabrzdil v prvej scene. cakal som ze budem mat prilezitost ho tam dat neskor ale nevydalo. no ale nezda sa mi ze by si Bifi zahral malo, ze ano ;)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(technicka poznamka - nikdy si v PtAckach neodkladajte zaujimavy material "na neskor"... treba ho pouzit hned, nech ho mozu ostatni rozvijat. Urcite sa z toho vyklube nieco dalsie zaujimave, co potom budete moct pouzit)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi je neúnavný moderátor, obsesívny detailista a konflikto-generátor - tzv. non-stop GM.

Peekay napísal:
(technicka poznamka - nikdy si v PtAckach neodkladajte zaujimavy material "na neskor"... treba ho pouzit hned, nech ho mozu ostatni rozvijat. Urcite sa z toho vyklube nieco dalsie zaujimave, co potom budete moct pouzit)

Ako by som čítal Play Unsafe.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Môj dojem z dnešnej session je výborný. Čo to si viem predstaviť zlepšiť pri popise scény, ale dejovo to bolo vymakané a mal som pocit konečne po one-shotoch, že netreba postavu uponáhlať. Záverečný prvý krok Heinricha mi prišiel super, rovnako ako Gretin vzťah k novému synovi a Rebekino liečenie Chaosu a la exorcista.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
peekay: to si vezmem k srdcu.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 33 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun