HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze Baelara to vystihla... nemam co dodat...
To som mal aj ja chvilu doma, ked som pozical bratrancovi pravidla na dracko a on to dal otcovi prefotit a ten tam nasiel tych diablo a artefakty ako Bizaria z Puri a podobne a potom volal mojej mame...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Mne to zasa vobec nevadi. Best Friends v Kotolni mali svoje caro
:lol:
jj... tie kratke intermezza pocas hrania, ked sa dosli ludia pytat na nas, ze co to robime a tak (ten chalan v slovaku a ta baba v Randali) boli imo celkom osviezujuce :-)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Poiux, Ty vies nieco o New age? Neucili ste sa o nich v skole?


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Poiux, Ty vies nieco o New age? Neucili ste sa o nich v skole?

Pozri, precitaj, vyskusaj a uvidis.
Alebo si kukni nejake listy od Konfederacie biskupov slovenska v ktorych proti New Age hodne brojili (ak je to tvoj sposob).

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Poiux, Ty vies nieco o New age? Neucili ste sa o nich v skole?


Columbia Encyclopedia napísal:
New Age,
a term popularized in the 1980s to describe a wide-ranging set of beliefs and practices that are an outgrowth of the counterculture of the 1960s and 70s in the United States. Adherents of the New Age movement believe that a spiritual era is dawning in which individuals and society will be transformed. The movement encompasses a wide range of ideas, including personal spiritual growth and self-realization, holistic medicine (including the use of crystals for healing), reincarnation, astrology, and the mystical energies said to be induced by pyramids. Many critics of the movement regard it as anti-intellectual. In music, the term refers to meditative, relaxing, usually instrumental styles.


Dufam, ze Columbia encyclopedia je ako zdroj dostatocne doveryhodna. Vozmes je to tak ako som hovorila predtym - ze je to hnutie pocinajuce v 80tych rokoch nie je take podstatne pre nase ucely - z Encyclopaedia Britannica som vydolovala naviac este to, ze clenovia ocakavaju Novy Vek (preto New Age) lasky a mieru, ku ktoremu ma dojst spiritualnym ocistenim, osobnym spiritualnym a mystickym rastom a sebauzdravenia (zrejme nie zo zhubnych nadorov - pardon, nemohla som si odpustit).

Myslim, ze s RPG to vela spolocneho nema - ich metody spiritualneho ocistenia etc. zahrnaju skor meditaciu, nez hadzanie kockami a vrazdenie imaginarnych drakov :)

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 30.04.2008
Príspevky: 7
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vidim to takto nejaky psychicky naruseny clovek hral RPG. GM ho nasral napr. smrtov postavy ten psychos pak nechal nejaky list na rozlucku kde napisal nieco take ze jeho zivot nema zmysel bez zivota jeho postavy ten kto to cital vedel o RPG asi tolko ako ja o historii bangladesu a tak usudil ze to ma neco zo sektou... ako v tom comixe ktory tam niekto na zaciatku hodil.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja osobne som maval a niekedyu mavam pocit ze rozpravac ma obcas moznost manipulovat s emociami hraca. a keby to chcel zneuzit a hrac by bol neopatrny, taj to moze mozno hraca poskodit. preto mam obcas pocit to v extremnych pripadoch moze mat nieco spolocne so sektami.ale iba v extremnych. mozno sa mylim


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preco automaticky spajas silny emocionalny zazitok so sektami?

(podla tvojej logiky su sektarmi vsetci zalubenci, napriklad)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie. spajam manipulovanie s emociamy a sekty. (mozno sa mylim)


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
manipulovanie s emociamy


Analogia so zalubencami je stale platna. Alebo ti to tak nepride?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
nie. spajam manipulovanie s emociamy a sekty. (mozno sa mylim)


V tom prípade je celý svet jedna veľká sekta - vždy, všade a každý ťa bude chcieť len manipulovať - buď sa obrníš alebo ťa zlomia :)
RPG je to najmenšie, čo ťa môže zmanipulovať - a ešte k tomu je to dobrá škola do života (nie len skrz simuláciu).

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
ja osobne som maval a niekedyu mavam pocit ze rozpravac ma obcas moznost manipulovat s emociami hraca. a keby to chcel zneuzit a hrac by bol neopatrny, taj to moze mozno hraca poskodit. preto mam obcas pocit to v extremnych pripadoch moze mat nieco spolocne so sektami.ale iba v extremnych. mozno sa mylim

Otazka je, preco by to rozpravac robil - rozumej, preco by to robil s umyslom poskodit ti. Jedina vec, co mi napada je, ked hraca vsetci tlacia do niecoho, co nechce sam spravit alebo opisovat - a vtedy treba intenzivne kricat alebo vyhlasit pauzu, lebo si to ti hraci asi neuvedomuju.

Pri globalnejsom pohlade s tvojimi emociami manipuluje takmer kazde silnejsie dielo (a tu by som povedal, ze kazde _dobre_ dielo) a tu by som si netrufal povedat, ze kazde taketo dielo ma blizko k sektarstvu.
Popri tom je inych moznosti manipulacie vo svete viac nez dost a vacsinou ide o medialne manipulacie s konkretnym zamerom (a to sa tyka filmov alebo literatury) zmenit nazor daneho cloveka. To je presne pripad siekt, ktore v tebe chcu vybudit konkretny nazor alebo ustanovit pomerne striktne mantinely a prevazne to robia prefikanym sposobom, priebezne a vynucujuco. A nemusi to byt len vysavavanie penazi.

Ale RPG je vskutku hra (aj ked samozrejme okrajove pripady existuju) a teda ak niekto nieco take vyvola, tak je to urcite nechcene. Neviem predstavit, aky konkretny nazor v tebe moze rozpravac alebo iny hrac cielene vzbudit - ak si aj viem predstavit hru, kde pouzivas elementy rydzo kontrastujuce povedzme s tvojim svetonazorom (prvky nadprirodzena), tak verim, ze si natolko vyspely, ze bud tu hru apriori odmietnes (to nie je nic zle) alebo ak sa ti paci, tak si stale uvedomujes, ze je to len hra. Nemyslim, ze ktorykolvek normalne uvazujuci rozpravac by ta napr. chcel odvratit od viery.

Ak som zazil nejaky kriticky moment, tak to bolo presne v momente, ked sa tieto hranice hra-realita zacali v mysli daneho cloveka vedome-nevedome stierat. A to je problem, ktory sa netyka len RPG, ale asi kazdej duchovno-mentalnej oblasti.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo> Ovela viac tvojimi emociami zamava priatelka pri rozchode nez rozpravac RPG. Pri stolovom RPG maju ludia predsalen tendenciu drzat si odstup pri LARPe je toto urcite intenzivnejsie ale stale... je to hranie role. Rovnaky pocit ti vytvori film alebo divadlo a to sa ho este priamo nezucastnujes (nezapajas sa do deja). Scenarista a reziser divadla sa tiez nesnazia zamavat hercom s emociami ale snazia sa z nich dostat prejav ktory posobi uveritelne vzhladom na ich postavu a dej. To je ona RP - roleplay (hranie role) zlozka skratky RPG.

Takze ano emociami ti to zamavat moze ale to skor znamena, ze si sa dostal k niecomu nevhodnemu pre teba (horor v 10tich rokoch) nez, ze by sa jednalo o cielene sektarcenie.

BTW: ze sa o manipulovani emociami rozpisujes prave s tvojimi obrazkami v podpise :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, viem nieco o New Age a je pomerne lahke vygooglit o tom dake info, su o tom knihy, co sa pastierskych listov tykalo, tak tie moc uzitocne niesu, pac su venovane sirokej katolickej verejnosti (cim chcem naznacit jedine to, ze ide o univerzalne varovania a poukazovanie na skodlivost tychto hnuti pre katolicke ucenia, nie to, ze by bola kat.siroka verejnost tupa... pastierske listy nemaju faktograficku hodnotu v takom mnozstve, aby sa ich oplatilo citat niekomu, komu nejde o pohlad Cirkvi na problematiku) nejaky ten rok ci dva dozadu na to bola aj doktorantska praca o skodlivosti New Age , a nie, neucime sa o tom v skole, je to len v ramci okienka Nove nabozeske hnutia, inak nas v podstate ezotericke a podobne hnutia moc nezaujimaju, pac nemaju so serioznostou moc spolocneho... co samozrejme neznamena, ze nestoja za pozornost, tento prud je silny a mohutny co do vplyvu aj pocetnosti. New Age je taky bordel na koleckach, z kazdeho rozka troska, kazdy si svoj kusok najde, a ked nie, tak si vynajde, neexistuje nieco ako manifest New Age a pod., ktory by nejak popisoval ich zaujmy a ciele a podobne. Je to naozaj semeniste vsetkych moznych haluzi, jake si dokazes predstavit, niektore su na zamyslenie, niektore su smiesne, niektore skoncili pomerne tragicky, napr. samovrazdou gurua a vsetkych jeho ziakov, niekedy dobrovolna, niekedy ani nie a pod. Myslim, ze RPG s tym nema moc splocneho, aj ked mozno nejaky extrem by sa dal natesnat aj do RPG, napr. keby sa DM snazil nutit hracov poriadat "roleplayovu" spiritisticku seansu podla nejakej normalnej ezoterickej prirucky, chcel po vas "zzivanie sa s postavou v hladine alfa" a podobne, ale na extremnychpripadoch sa neda stavat...
Takze sa mozes citit uplne v bezpeci, myslim si... rozhodne na sessionoch co hravame s Majlo, Aljenom, Peekayom, obcas Quiccim a podobne, hehe...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedze do New age sa prakticky da zhrnut UPLNE vsetko co je mimo oficialne cirkvi a filozofie tak ano v tom pripade aj podobne samovrazedne hovadiny do toho je mozne nasrobovat. Ci uz to RKC berie alebo nie vazne, ja beriem ich vyjadrenia typu pastierske listu ako relevantne a ako vyjadrenie ofic. postoja.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Naposledy upravil Aljen dňa Po. 23. Jún 2008, 9:11, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun