HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze Peekay ma pravdu - v Shadows tiez nemusis hrat deti - mozes hrat hoci jednorozcov na queste za pannou. Nemusi sa hrat *presne* podla prirucky, vacsina systemov sa da znasilnit na cokolvek.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Myslim, ze Peekay ma pravdu - v Shadows tiez nemusis hrat deti - mozes hrat hoci jednorozcov na queste za pannou. Nemusi sa hrat *presne* podla prirucky, vacsina systemov sa da znasilnit na cokolvek.


...alebo hordu beholderov ktori hladaju bajneho "dvojokeho"...

fantasy ani fantazii sa medze nekladu, a ak, tak sa ludia obmedzuju sami...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Best Friends vobec nie su tak zanrovo obmedzene, ako si zjavne myslis. To, ze nas zapis bol o teenagerkach a zanrovo "screwball comedy" este vobec neznamena, ze ten system nic ine nezvlada. Priamo v knizke su napriklad priklady so Survival horrorom (dospele zeny idu na vypravu do divociny, kde ich ide zozrat nejaka strasna zloba) a Sex and the City ako hra BF, a ja osobne nemam najmensi problem predstavit si v tom dajme tomu Zufale Manzelky, nejaku strasnu high fantasy o amazonkach na lupeznej vyprave, alebo v podstate cokolvek ine.

Jedine podmienky su tam, aby vsetky postavy boli zenske, a aby mali medzi sebou "nevybavene ucty" (system teda predpoklada predosle vztahy dostatocnej hlbky medzi postavami). Nikto ale nevravi, ze to musi byt o strednej skole v sucasnom svete.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ide mi o to ze tam chyba hra ktora by bola zamerana na hrdinov a ich dobrodruzstva ( a nie na to ako sa nemaju radi zo skoly a ze maju tiena ktory im chce zle) teda taky mainstream.

je take 3:16? to som si este furt nestihol precitat.
mozno by bol na toto fajn Risus ale ten som len tak preletel takze neviem to iste.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
*test presunu prispevkov bol uspesny. skvela ficura. moderatorsky panel je sice dost nelogicky ale nejak som sa z toho vysomaril.*

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Aby som vysvetlil: pre dosiahnutie nasho ciela je dobre demonstrovat, ako lahko sa to, co by clovek chcel hrat, zrkadli systemom. Ked dostanes predpripravenu postavu, tak ta iba demonstruje, ako dobre system zrkadli predstavu niekoho, kto ten system dobre pozna.

(a navyse maju predpripravene postavy problem s kriteriom #1 - "Takze ty si Neimoidian tech. Mas taketo schopnost..." zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
Tento prispevok som takmer vobec nepochopil.

Predpripravena postava pomaha urychleniu vytvarania postav. DM moze prist s 30timi predpripravenymi postavami a ja si snich vyberiem.
Do predpripravenej postavy si stale mozem vimplantovat takmer hocico. Stale hovorim ze ja by som rad niekedy hral SW d20, DrD+.
Ale ak by niekto dokazal upravit BF, Wushu, Shadows do nejakeho meanstreamu a nevznikol by s toho nejaky mega hybrid, tak by som
si v klude zahral aj to.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslím, že sa chcelo povedať to, že systém náročný na pravidlá (napríklad D20, kde už aj postava má množstvo schopností a featov) asi po troch minútach úvodu do vlastného charsheetu uspí človeka, ktorý o tom ešte nepočul.
Keď už vieš, alebo aspoň máš predstavu, ako to v danom systéme chodí, tak to samozrejme nie je problém, ale pre nováčika podľa mňa áno.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Minuly rok som na SlavCone pouzival zjednodusenu verziu character sheetov (rozumej bolo na nom minimum pravidiel, bonusy boli poscitavane atd). Vcelku sa to osvedcilo, hraci pochytili system velmi rychlo. (V kombinacii s tym, ze mechaniky sa zavadzali do hry priebezne.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Minuly rok som na SlavCone pouzival zjednodusenu verziu character sheetov (rozumej bolo na nom minimum pravidiel, bonusy boli poscitavane atd). Vcelku sa to osvedcilo, hraci pochytili system velmi rychlo. (V kombinacii s tym, ze mechaniky sa zavadzali do hry priebezne.)


hej, d20, osekana na QuickStart pravidla s preddefinovanymi postavami sa da hrat na cone, s pomerne slusnym vysledkom.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Ja si nemyslim ze to az tak velmi vadi. Do predom pripravenej postavy sa urcite tazsie vklada nieco svoje, ale trochu sa da. Ja osobne by som si napriklad velmi rad zahral SW D20 s predom pripravenou postavou, alebo DrD+.


Peekaye neber vůbec vážně, neví o čem mluví a dost pochybuju, že se kdy vůbec pokusil vést d20 hru s hotovými postavami na conu (byť se mohu mýlit). Já s tím mám velmi dobrou zkušenost a konkrétně se SW d20 mám naprosto báječnou a úžasnou zkušenost. Stejně tak s mnoha případy hraní D&D. Ono to možná chce si vzít systém, který má člověk rád a toto nadšení z něj položit na stůl. Funguje to jako kouzlo (level 9).

Ostatně hráčům nabízíte jen hotové staty nikoliv hotovou osobnost, tu tam musí vložit tak jako tak... a ta se projeví už při tom, co si vyberou.

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alnag napísal:
Peekaye neber vůbec vážně, neví o čem mluví


Be. More. Specific.

Alnag napísal:
a dost pochybuju, že se kdy vůbec pokusil vést d20 hru s hotovými postavami na conu (byť se mohu mýlit).


Ano, mylis sa.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 41 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun