HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik

Založený: 28.02.2008
Príspevky: 11
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pri surfovaní po nete som narazil na tieto zaujímavé aplikácie. PCGen je vlastne program na vytváranie postáv a GMGen je program na hranie s týmito postavami s kamošmi po nete (v textovom okne) s interfacom pre game mastera (generovanie encounterov, všetky druhy hodov, práca so skúsenosťami etc. etc.). Zahŕňa to všemožné d20 systémy, v ktorých sa ja nevyznám. Môže sa na to mrknúť niekto "veciznalý" a zhodnotiť to? Homepage je http://pcgen.sourceforge.net/.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
PCGen som videl pred sto rokmi a prisiel mi pomerne neprehladny - kedze sa snazi pokryt milion moznosti, systemov a variant. Z trojice PCGen, DMGenie a e-Tools, ktore sluzia na generovanie postav v systeme d20 som pouzival e-Tools (aj ked mali svoje muchy) a DM Genie som videl z kilometra.

Ako je to s tymi vecami na hranie po sieti netusim, voci hraniu stolovych RPG mam iste vyhrady (resp. dal by som sa na to len v pripade velkej depresie / nedostatku ludi a a obavam sa, ze aj to by musela byt vynimocna situacia).

Co sa tyka evidencie subojov, kuziel za jazdy, atd - ono je to sice pekna vec, ale potom sa moze pokojne stat, ze ste na rade v suboji, hodite si kockou, DM pat minut bude busit do notebooku a potom z neho vypadne "za dvadsat". To mi nepride velmi spolocenske atd., takze som skor skepticky.

Teda v sume:
na evidenciu skusenosti som pouzival papier / Excel, na generovanie encounterov postav a NPC a PC pred hrou som pouzival e-Tools, a ostatne situacie v ramci hry som riesil v hlave / na papieri.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 28.02.2008
Príspevky: 11
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mhm, chápem. Skúšal som podľa manuálu vytvoriť postavu a šlo to dosť hladko. Súboj mi prišiel omnoho rýchlejší než kockami, iniciatíva sa hodí automaticky a poradie sa potom posúva len cez >>next a len vyberieš čím a nakoho o máš výsledok. Možno si videl nejakú rannú verziu, tu sa mi tieto veci zdali celkom doriešené.
Skôr ma napadlo, že či sprehladnenie hry a jej urýchlenie vyváži tú sociálnu interakciu pri stole. V tom programe by si vlastne hovoril len za postavu a to by pridávalo na atmosfére, ale na tých "žvástoch" pri stole je zase kopec srandy...


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hranie po nete podla mna nie je to prave. Ale pocul som ze niektori GMovi pouzivaju pri hrani pocitac na pomoc pri niektorich veciach a hodoch.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zatiaľ som nemala to šťastie (či smolu) hrať po sieti, ale nemusí to byť také hrozné (minimálne keď nič iné je okamžite hotový zápis :)). Keď skúsite, dajte vedieť.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kulik napísal:
Mhm, chápem. Skúšal som podľa manuálu vytvoriť postavu a šlo to dosť hladko. Súboj mi prišiel omnoho rýchlejší než kockami, iniciatíva sa hodí automaticky a poradie sa potom posúva len cez >>next a len vyberieš čím a nakoho o máš výsledok. Možno si videl nejakú rannú verziu, tu sa mi tieto veci zdali celkom doriešené.
Skôr ma napadlo, že či sprehladnenie hry a jej urýchlenie vyváži tú sociálnu interakciu pri stole. V tom programe by si vlastne hovoril len za postavu a to by pridávalo na atmosfére, ale na tých "žvástoch" pri stole je zase kopec srandy...

No ja stolove RPG vnimam ako prilezitost stretnut sa s ludmi, vidiet sa nazivo a uzit si to - pokial mozno za minimalneho svitu monitora (ano, bola faza, ked som v D&D pouzival notebook, ale to na dohladavanie nejasnych pravidiel, evidenciu som stale viedol na papieri a suboje vyhodnocoval z hlavy).

Ako som pisal vyssie, online hranie povazujem za uplne extremny pripad, ked sa hraci nevedia dat dohromady (aj to primarne vtedy, ak su od seba vzdialeni natolko, ze sa nevedia stretnut inak), ale vo vseobecnosti som skor proti tomu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 28.02.2008
Príspevky: 11
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ešte ma napadla jedna, dalo by sa povedať výhoda. Ak má GM dopredu pripravené rozsiahle opisy a neinteraktívne scény môže ich rovno zavesiť do textového poľa a nemusí ich hráčom predčítať čo mu poskytne čas ak ho potrebuje. A aj hráči nemusia po jednom vravieť čo idú robiť, proste to napíšu a je- tj. žiadne prekrikovanie, ide to rýchlejšie a hráči môžu detailnejšie popísať čo a ako to robia... ...zase sa tie činnosti môžu prekrývať- niekto napíše že sa napije z pohára, ktorý niekto v tom momente hodil o zem (tam by sa asi uvažovalo, kto má skôr iniciatívu).
Mne sa javí hranie po sieti ako zaujímavé riešenie, keďže nepoznám nikoho (až na Maja...pozdravujem) z okolia čo hráva rpg.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takze asi niesi z okolia BA predpokladam.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
rpg po sieti? dracko sa uz dlho hrava na hernych serveroch:
http://www.andor.cz
http://www.abarin.cz
utvorila sa tam zaujimava komunita, ludia sa zacali stretavat aj IRL.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked uz hranie po sieti, tak cez OpenRPG. Hral som tak kadeco, aj viedol niekolkorocnu kampan. Ma to svoje vyhody, ale aj nevyhody.

kulik napísal:
Ešte ma napadla jedna, dalo by sa povedať výhoda. Ak má GM dopredu pripravené rozsiahle opisy a neinteraktívne scény môže ich rovno zavesiť do textového poľa a nemusí ich hráčom predčítať čo mu poskytne čas ak ho potrebuje.


Toto je vyhoda hlavne, ak s ludmi zbiehas predpripravene dobrodruzstva v niecom silne GM-centrickom. V momente, ako zacnes hrat nieco, kde maju hraci vacsie pravomoci, zacina to by skor problem, v kombinacii s:

kulik napísal:
A aj hráči nemusia po jednom vravieť čo idú robiť, proste to napíšu a je- tj. žiadne prekrikovanie, ide to rýchlejšie a hráči môžu detailnejšie popísať čo a ako to robia... ...zase sa tie činnosti môžu prekrývať- niekto napíše že sa napije z pohára, ktorý niekto v tom momente hodil o zem (tam by sa asi uvažovalo, kto má skôr iniciatívu).


Hraci musia byt disciplinovani a podobne ako vo forovych play-by-post neposuvat rozpravanie jednym dychom o privelky kus dopred - spoluhraci musia mat cas reagovat. Aj zo strany GMa to vyzaduje trochu iny pristup - tym, ze nema k dispozicii nonverbalnu komunikaciu od hracov, musi vediet odhadnut, co znamenaju rozlicne druhy hracskeho mlcania, napriklad.

Napriklad taky Shadowrun je ale velmi dobry na taketo hranie, pretoze vdaka mediu moze GM komunikovat s jednotlivymi hracmi bez toho, aby to ostatni videli (na rozdiel od posielania papierikov / chodenia za dvere). Co dodava hre celkom zaujimavy smrnc :D O veciach ako posielane rozlicnych vizualov (pripadne audiovnemom) rozlicnym ludom ("Toto vidite" a bum, kazdemu iny obrazok... co oni nevedia) ani nehovoriac.

Ale zasa take PtA je po sieti problematickejsie, a Polaris si velmi nechcem ani predstavit.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kulik napísal:
... Maja...pozdravujem
Ja Ta tiez pozdravujem. Od jula si tu v BA a tes sa na riadne rpg-ckovanie :D


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 28.02.2008
Príspevky: 11
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
kulik napísal:
... Maja...pozdravujem
Ja Ta tiez pozdravujem. Od jula si tu v BA a tes sa na riadne rpg-ckovanie :D


Jasně, chystaj kampaň v 3:16. :twisted:

Späť k topicu:
Skúšal som hľadať program, čo by zvládal managovať zložitejší súbojový system (dúfal som v niečo s hexovou plochou a hádzacími kalkulátormi), ale nič som nenašiel... ...kto tu vie programovať? :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To chces na online alebo offline hranie?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ts co riesis.
Ked si v BA tak daj kontakt na seba (PMkov napriklad) a ked sa daco bude riesit tak mas RPG hru ani sa nenazdas.
InSpecters, 3:16, RatPack len taky fukot. To zaGMim aj ja.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno aj do letneho Dark Sunu by si sa vedel zmestit :D

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun