HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ti co toto RPG hrali sa iste so Stress hodmi stretli.
GM hadze na hracov stresy (co nemusi byt len stres v pravom slova zmysle ale lubovolna situacia ktora moze poskodit postavy). Stresy sa pouzivaju na to aby GM znizoval hracove resources (staty) po neuspesnych stres hodoch a aby na zaver misie boli postavy nutene spotrebovat cast ziskanych Franchise kociek na "healovanie" - cize znizuje resources firmy. Stres moze byt roznych (GM definuje) stupnov a cim je silnejsi tym viac kockami sa hadze (viac ako 5 je uz extrem). Najnizsie cislo ktore padlo je stres postavy (vyhodnoti sa podla tabulky. Je tu paradox ze pri Stres=1 ma hodenie jednotky rovnaky nasledok ako hodenie 3jky.). Pri hre GM na stresy casto zabuda (a nieje to len moj problem ako som cital na forach) pod vplyvom pribehu, takze nebyvaju hody na stres prilis caste.

Funguje to asi takto:
1. GM zaramuje scenu
2. Hraci popisuju co robia
3. GM ich prerusi ze hod si na stres pretoze sa stalo toto a toto (trebars postava otvorila chladnicku a GM zadefinuje ze v nej bola utata mrozia hlava gulajuca ocami) kedykolvek sa mu to zda vhodne.

Da sa proti tomu branit tzv. COOL kockami.
Ak pri stres role padne na kockach najmensie cislo 6, ziska postava cool kocku/bod (cim je teda uroven stresu vyssia tym je to tazsie). Tato potom automaticky pri dalsich stres hodoch kompletne neguje najnizsie padnute cislo.
Maximalne mozu byt 3 a tieto kocky sa prenasaju do dalsich misii.

To co sa mi na tom zda broken je ze COOL kocky sa daju stratit iba ak:
1. Na stress role padne 1tka (cize pri Cool =1 to musia byt 2 jednotky a pri Cool=3 az 4 jednotky). Cim viac cool kociek tym sa sanca ze o ne postava pride pri strese mensia
2. Posilnenie skill hodov (vysoko nepravdepodobne ze to vobec niekto urobi, pretoze rovnako si moze posilnit hody lahko dostupnymi Franchise kockami a ani tie hraci neminaju kym niesu uplne vycucani stresmi)
3. Ak maju znizene stresy a po konci misie nezostali ziadne nove franchise kocky a ani bank kocky tak postava musi minut cool kocky na vyhealovanie (a az potom sa moze riesit pozicka firme) - to vyzaduje aby boli postavy poriadne vycucane a aj potom sa mozu najprv healovat postavy s cool kockami a az potom ostatni (z pozicanych kociek)
----------------
Zakladne riesenie je aby cim viac Cool kociek postava mala tym jej GM zadelovat vyssie a vyssie stresy - ale to sa mi nepaci a ani to nieje az tak ucinne. Je to prilis ucelove a nepomaha tak dobre vyssich Cooloch. Rovnako je platne ze cim vacsi Cool postava ma tym je pre nu lahsie ziskat dalsi Cool (moze hodit sestku na viacerych kockach a zvysne ignorovat. Pri Cool = 2 teda staci hodit jednu sestku a ostatne 2 mozu byt aj jednotky a postava ma Cool3)
----------
Nevidim dovod preco by mali mat Cool kocky neobmedzenu trvanlivost.
Cool reprezentuje to ako postava zahviezdila v dramatickej situacii. Preukazala ze ma ocelove nervy, obratne sa vyhla zubom demona alebo zpacifikovala besniaceho klienta nejakym slovnym odpisom. A potom je v dalsich stresovych situaciach mozno viac ready a ma vyssie sebavedomie, takze je schopna odolavat novym stresom lepsie.
Pri realnej hre by vsak potom museli byt opisy AKO je postava cool (co je v rezii hraca) take aby mali casovo neobmedzeny ucinok na postavu (v hrach co som hral taketo opisy nepadali). Inak cool kocky nereprezentuju to co sa realne v hre stalo (co mi vadi).
Peknym prikladom je Levove ziskanie Cool kocky za specialnu kozmeticku upravu - bude to hadam coskoro popisane v reporte.
-----------

Mnou navrhovane riesenia:
1. Mazat Cool kocky po misii/sesne (moc sa mi to nepaci, zda sa mi to prilis striktne)
2. Ak hrac ziska Cool kocku, tak si hodi este raz 1d6 (mozno 1d3, alebo 1d6+GMkonstanta) a cool kocka vydrzi na tolko dalsich stres hodov. Po ich odhadzani zmizne.

Dalsou zmenou by bola uprava stress tabulky aby bol odstraneny paradox pri stres=1:
z 2. Frazzled. Lose two dice from an appropriate skill (orone die from two skills)
na 2. Frazzled. Lose a number of skill dice equal to the number of stress dice rolled (max 2)

Mojou snahou je aby postavy boli bombardovane aj stresmi=1 ale aby neboli zabetonovane za Cool kockami natrvalo.

Mate nejake ine navrhy? Pochopil som nieco v pravidlach nespravne? Vsimli ste si nieco ine? Zda sa vam mechanizmus stres a cool hodov tak ako je popisany v pravidlach ok?

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2005
Príspevky: 134
Body: 5
Bydlisko: České Budějovice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A co používání cool kostek na kouzla a speciální schopnosti, tím se přeci vyčerpávají taky (a navíc postavy které mají tyto schopnosti nemohou přispět k řešení případu, takže mi jejich přínos pro ostatní sice není moc jasný, ale každopádně ostatní po nich můžou požadovat, aby se napřed léčili ze svého a pak až z firemních kostek, právě proto že na ně ničím nepřispěli.

_________________
Jerson má vždycky pravdu, kromě případů, kdy jí nemá.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dik za poznamku Jerson.
S weird agentami som zatial nehral. Mam omnoho radsej normalne charaktery (A aj autor ich uprednostnuje). Ako odhadujem tak hraci weird agentov nebudu nijak zvlast pouzivat ich specialne abilities. Mozno tak 2-3 kocky pouziju ale viac ... asi nie. Skor ich budu skreckovat proti stresom. Weird agenti budu vo franchise hodne vzacnia urcite ich nebude v aktivnej skupine na missi viac ako jeden. A uz ten vyzere franchise kocky len taky fukot ked sa so special abilitami rozsupne. A samozrejme naviac svojimi abilitami bude stresovat ostatnych :P

V kazdom pripade weird cool kocky by som poriesil az potom ako si niekto s takym agentom zahra nech vidim.
Zatial by som navrhol nech su tie cool kocky s ktorymi vytvoril postavu take ako v originali (neobmedzena zivotnost) a nove ktore ziska budu mat zvysenu trvanlivost oproti normalnym agentom (1d6+ vyssia konstanta)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Frazzled uprava mi pride dobra, cool dice riesenie prilis nie (zbytocny book-keeping).

Co takto redukovat pocet hadzanych stress dice, namiesto ignorovania najhorsich vysledkov?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano to zvysi sance aby hraci vysmazili vsetky svoje cool kocky ked hodia 1tku.
Mne sa vsak stale nepaci ten system ze by postava bola cool pretoze pred x tydnami nieco cool spravila.
Skor by som bral aby bol cool docasny ale silny (negovanie najhorsich vysledkov).

A viac bookeepingu? Ano po kazdom strese si spravi do charsheetu jednu ciarku alebo krizik a ak ziskal pri strese cool kocku hodi este raz 1d6.
Nemyslim ze to je nejaka prilisna zataz naviac

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2005
Príspevky: 134
Body: 5
Bydlisko: České Budějovice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Dik za poznamku Jerson.
S weird agentami som zatial nehral. Mam omnoho radsej normalne charaktery (A aj autor ich uprednostnuje). Ako odhadujem tak hraci weird agentov nebudu nijak zvlast pouzivat ich specialne abilities. Mozno tak 2-3 kocky pouziju ale viac ... asi nie. Skor ich budu skreckovat proti stresom. Weird agenti budu vo franchise hodne vzacnia urcite ich nebude v aktivnej skupine na missi viac ako jeden. A uz ten vyzere franchise kocky len taky fukot ked sa so special abilitami rozsupne. A samozrejme naviac svojimi abilitami bude stresovat ostatnych :P

V kazdom pripade weird cool kocky by som poriesil az potom ako si niekto s takym agentom zahra nech vidim.
Zatial by som navrhol nech su tie cool kocky s ktorymi vytvoril postavu take ako v originali (neobmedzena zivotnost) a nove ktore ziska budu mat zvysenu trvanlivost oproti normalnym agentom (1d6+ vyssia konstanta)


V pravidlech je přímo napsáno, že taková postava může být jen jedna na tým - já hrál třikrát a vždycky jsme jednu měli (vyvolávačku démonů), kostky proti stresu si nikdy nesyslila, prostě když potřebovala, vyvolala nějakého démonka.
Jinak jsem zatím neměl žádný problém s hromaděním cool kostek. Ostatně mohlo by stačit pravidlo, že po každé misi o cool kostky přijdeš, což by třeba vedlo k tomu, že je hráči využíjí před koncem hry, aby o ně zbytečně nepřišli. A nebo je necháš jako první zdroj vyrovnání vlastností na původní úroveň, takže si jich třeba pár ušetří.

A ještě třetí možnost (myslím že jsem to jednou tak dokonce i hrál, protože jsem nechtěl hledat přesné pravidlo) - Buď si kostkama hodíš, nebo je můžeš použít na ignorování stresu (ale pak se ti odebírají). A můžešsi vybrat tak nebo onak.

Ověřovací hod se mi moc nelíbí. Tedy vůbec.

_________________
Jerson má vždycky pravdu, kromě případů, kdy jí nemá.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
ano to zvysi sance aby hraci vysmazili vsetky svoje cool kocky ked hodia 1tku.


Predstav si to pri Strese 3 a Cool 2.

Z "musia mi padnut tri jednotky na troch kockach" sa zrazu stale "Musi mi padnut na jednej kocke jednotka".

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vsak to iste som povedal aj ja - len bez prikladu

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie je to teraz tak, ze pri strese na ASPON jednej kocke ma byt jednotka aby sa konal Meltdown?!

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je, ale ked mas Cool kocku tak negujes najnizsi hod.
Cize s Cool =1 potrebujes hodit dve jednotky na Stress=2 aby si vysmazil cool kocku.
jedna jednotka je negovana cool kockou

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun