HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 96 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Niekedy teraz ma vyjst stvrta edicia Dungeons a Dragons a posuskava sa, ze po internete sa valaju uz aj pravidla.

Videli ste to niekto?

Co na to vravite?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uz som o tom nebatoval vselikde inde a nechce sa mi moc opakovat tak len poviem ze na dobrodruzstva zamerane na prekonavanie prekazok je to dobry system, lepsi nez 3e vdaka zjednoduseniu pravidiel. na vsetko ine su tu vhodnejsie systemy.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Rytier
Obrázok používateľa

Založený: 17.03.2005
Príspevky: 361
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej hej, je to zjednodusene, ale skomplikovane novymi schopnostami.
Prave v tom DMujem jedno dobrudruzstvo, tak sa uvidi na ake chybi narazim :P

_________________
We do not decide , how long we live on this world.
We only decide , what we do with the time given to us.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak, vi_rus, podel sa s nami, co vies o Dnd 4e.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2008
Príspevky: 145
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Niekedy teraz ma vyjst stvrta edicia Dungeons a Dragons a posuskava sa, ze po internete sa valaju uz aj pravidla.

Videli ste to niekto?

Co na to vravite?


google -> dnd 4e download
a mas pravidla (mne to vcera vecer trvalo asi 30 minut, nez som ich nasosal)
------------------

Prve dojemy:
- Je to hromada citania, takze to nieje hra co by sa dala zahrat bez toho, aby aspon jeden hrac poznal aspon obstojne pravidla.
- Kazda postava ma kopec vlastnosti (at will, per encounter, per day) z ktorych si nejake vyberies a mozes pouzivat...
- O RP sa v knizke len keca, ale prakticky je to zatial wargamming. Je tam niekolko hlasok typu, bojovnik je dobra postava a mozes ho hrat tak ako je napisany, ale ak mu vymyslis background, bude viac srandy. Sice pri tvorbe postavy odpovedas na niekolko otazok, ktore maju vykreslit charakter postavy, ale zatial som nenarazil na realny vyznam zvolenych odpovedi.

PS: zatial som knizku len povrchne zbehol, takze ma berte s rezervou.


Naposledy upravil Mytko dňa Ut. 10. Jún 2008, 12:02, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ode včerejška jsem hrdý majitel knížek a pouštím se do čtení

DnD 4E mým pohledem (právě jsem u Skillů): Tak ať na to koukám jak na to koukám (nečtu podrobně powers a tak, to je zbytečné) moje první dojmy jsou:

-
Miniatures a Battle Grid Mandatory str 9

lignment je hezké že dělíme na zlé a dobré, s tím že ještě speciálně vypíchneme ty absolutní vrcholy jednotlivejch principů. De facto pouze zmizeli Lawfull Evil a Lawfull Neutral, což IMHO je špatně. nehledě na to že se stejně všechny rasy poměřují jedním morálním měřítkem.

Už u 3,5E jsem mluvil o DABLO II na stole a tohle je teda kopie Diabla jak vystřižená. Vede k tomu způsob tvorby postav, zjednodušování mechanik a škatulkovanost postav

Vysokej power level postav na 1. úrovni
Po testování asi zjistím, že se to rovná power levelu monster (nemám momentálně penízky na monstrák ;) ale stejně Magic Missile at will....

Málo skillů - nemůžu si pomco ale pořád se mi jako nejlepší možnost jeví NWP v ADnD.

Asociace předmětů do Neck Slot, Belt Slot... - představím si inventorář z Diabla, nebo Baldurovky.

Neexistence multiclassu.

+
Combat/Non-Combat encounters se nápadně podobají myšlence Opposition v Cadwallonu, což je zatím nejlepší taktické RPG.

Alespoň malý důraz na osobnost postavy v Char Creation


Celkové hodnocení DnD 4E? Zařadím ho do poličky kde jsou RPG která vyndavám jen když z nich utírám prach (DrD, DrD+). To co se mi na 3,5E nelíbílo, tak to přesně použili a zvíraznilu ve 4E.


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ach :(

sklamanie :(

pôjde to všetko týmto smerom zjednodušovania? kvôli tomuto sa bojím tešiť na nové RPG hry (aj počítačové), lebo už to pomaly všetko bude len hack'n'slash....

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ona to není špatná hra, jen mé preference jsou trošku jinde. K tomu k čemu je určená (tedy heroic dungeon crawl) je dokonalá. Můj pocit - Raději si zahraju Diablo 2.

Ještě jsem nečetl DMG


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2005
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: KE

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V prvom rade - moje skúsenosti so 4tou edíciou vychádzajú z prečítania fanúšikmi zozbieraných pravidiel v neoficiálnom dokumente, ktorý koloval po internete v minulých mesiacoch (je to na ENWorlde) a z dlhočizných diskusií a flamewarov na fórach Wizards oTC (a práve z reportov a skúseností týchto ľudí vychádzam). Aj keď sa knižky dajú stiahnuť, neurobím tak a počkám si, až ich bude v našich končinách možné zakúpiť (uvítam informácie v tomto smere!). Ďalej, rozhodujúca je v tomto prípade skúsenosť z hrania a ako niekto, kto to ešte nehral, nemám dostatočnú možnosť podložiťv svoj náhľad na vec. Dobre, teraz, keď sme si to vyjasnili, poviem vám...

DND 4ed je tá najlepšia vec od vynálezu macesu Izraelitmi v roku 1500 BCE.

Prečo? Hráči majú omnoho viac zábavnejších možností. Hra sa konečne správa ako epický hrdinský et cetera príbeh. Veci, ktoré zdržiavali hru a otravovali mi život v 3.5 sú preč. Wayne Reynolds kreslil obálky. Odstránenie neohrabaných subsystémov z minulosti, všetko je pekne analogické. Znižuje čas na prípravu zo strany DM. Zbrane sa konečne správajú odlišne. Nemágovské classy nie sú zatlačené do úzadia. Hranie na prvých 5 úrovniach je zaujímavé. Zrýchlenie hrania! A tak ďalej...

The king is dead. Long live the king !!!

:ikonka18:

_________________
Here's looking at you, kid.


Naposledy upravil Bentley Mirrorshade dňa Ut. 10. Jún 2008, 19:34, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nevidel by som to tak cierne. Jednoducho tuto hru dotlacili do chlievika, kde je jej asi najlepsie - teda do taktickej rolovej hry s dorazom na takticku. Co som pozeral prirucky, tak z nich krici, ze su namierene na mladsie kategorie (tipujem tak na 13-18 rokov) a prave hracov, ktori asi prichadzaju od pocitaca. Z marketingoveho hladiska to nie je zly pristup. S tym ide aj jednoduchost (posekali pravidla) i ked na ukor "realistickosti" atd - ale to je smerovanie, ktore je vidiet odpradavna a mozno je to len dobre.

Netrufam si povedat, ze ako to uspeje a co na to povedia hraci. Ja to uz asi hrat nebudem, lebo tiez sa mi viac pacia ine styly. (Akurat sa treba odosobnit od klasickeho syndromu "ach jaj vysla nova edicia opat je to horsie kam tento svet speje to za nasich cias druhej edicie blablablablalba".) Ale reakcie ludi su take, ako s kazdou ediciou.

A na smutok a sklamanie .. ved je kopa, kopa a KOPA hier, ktore su rolove a hoci nie su zname, je s nimi sranda.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A kto hovori ze co je novsie je lepsie? Existuje xy hier ktore nejdu tymto smerom.
Ak chces nieco komplikovanejsie zahraj si Pendragona, Burning Wheel alebo na poriadnu elfiu maarovacku DarkSun.
---------
Po tom co som si zahral DnD4 uz viem ze toto nieje hra pre mna.
Len tak mimochodom ako Paladin (tj tank s najvacsim AC ktoreho ulohou je lakat k sebe nepriatelov) som v prvom encountri prezil 2 kola (v prvom kole sa ku mne este monstery nedostali) a lezal som tam vystrety az do konca.
Warlock vycistil bojove pole prakticky sam s tym ze podla lubovole hadzal eldritch blast s dmg 15+

ak si budem chciet zahrat bezduchu maarovacku kde neexistuje podpora roleplayingu v mojom ponimani (skor naopak. Oproti dnd3.5 mi v tom system dost brani ze ma nuti do uuuplne konkretnej role v ramci druziny s tym ze ked ju porusim taz zrejme vsetci otrcia kopyta) tak mozno zvazim tento system na one-shot.
Aj ked to si mozno zvolim Bily Hrad, v nom uz lezi mrtva polovica rodiny mojej Drvy

Pripadalo mi to veeelmi podobne na doskovku Descent - Campaign addon.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jak jsem řekla Bentley napsal - pro tento typ her jím popisované je to prvotřídní hra. Design odpovídá cílové skupině a cílovému hernímu proudu.

Právě proto se mi to nelíbí.

Jinak - objednávat jde už z Černého rytíře a kdyby se ti chtělo bentley v neděli do Prahy tak tam budou 15% slevy a DnD Day.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je to odpad, ktory nema svoj niche... pretoze ho uz naplnil WoW.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:-)

Pekny vyrok, ale zial sa mi neodbytne vynaraju bajne vyroky ako:

Citácia:
"Nepaci sa nam ich zvuk a okrem toho gitarova hudba je na ustupe."
Decca Recording Co. odmietajuca Beatles, 1962.


Mozes to nejak rozpracovat? :-)

Napr. celkom nerozumiem porovnaniu pocitacovej hry a stolovej hry, resp. co ta priviedlo k hodnoteniu hry ako odpad (nazvat nieco odpadom je lahke, vsak to vieme) - teda napr. ako dopadol playtest?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Pekny vyrok, ale zial sa mi neodbytne vynaraju bajne vyroky ako:
...
Mozes to nejak rozpracovat? :-)

Ano, cakal som presne takuto reakciu (konkretne nejaky "prorocky" citat, ktory sa historicky ukazal byt kolosalnym omylom).

Nepovedal som, ze to nebude mat milionovy predaj a ze z toho nebudu hromade ludi vlhnut nohavicky (ak uz len kvoli rabid fanboyismu). Hovorim, ze je to WoW brought to the tabletop (which is not a good thing).

Pozri, ta hra ma presne tolko role-playingu ako Citadely - ani tam ti nic nebrani si ho pridat (a bude to s nim zabavnejsie, if you're into that kind of thing), ale system samotny to vobec nepodporuje a bez neho to bude rovnako funkcna hra (mozno dokonca viac, lebo ti nebude nejaky trapny background prekazat v tom, aby si svoju "rolu v druzine" (striker, defender, controller, leader... lol) plnil co najefektivnejsie.

alef0 napísal:
Napr. celkom nerozumiem porovnaniu pocitacovej hry a stolovej hry, resp. co ta priviedlo k hodnoteniu hry ako odpad (nazvat nieco odpadom je lahke, vsak to vieme) - teda napr. ako dopadol playtest?


Je to tahova takticka hra. Tvorba postav (a ich vylepsovanie za levely) je identicka s Diablom II (na kazdom leveli mas X roznych powerov, z ktorych si zoberies Y). Mas sice nejake skilly, ale funguje to tak, ze na jednotke sa rozhodnes, v ktorych z classou ponukanych skillov si "trained" (na tie mas +5). Inak su vsetky skilly na hodnote Level*0.5 + Attribute Modifier.

Neexistencia multiclassovania (o tych featoch sa radsej nebudem ani bavit) je obrovskym krokom spat. Paragon pathy su ako vyextrahovane z DrD pre Pokrocilych, sloty na magic itemy su straight from comp, etc etc etc.

Teda aby som to zhrnul jednym slovom: odpad.


Playtest bol vyborny - ale bolo to napriek systemu, nie vdaka nemu. Podrobny report dodam (mozno) az potom, ako uspokojim cloveka, ktory ma nan exclusive rights ;)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 96 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun