HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Štvrtok
Do Pardubíc som prišiel 15:30, skontaktoval som sa s kamošmi, s ktorími som mal hrať súťažné DrD a išli sme do ČEZ arény,
kde bolo voľné hranie hier (MSH). Registrácia mala byť o 16:00, ale bola až o 17:45, čo bola veľká chyba. Program, ktorý
začínal o 18:00 sa tým pádom nedal stíhať. Spôsobilo to veľa chaosu a zhonu.
Na 18.30 som došiel na Jezevcovu prednášku o Dark Sune, DnD. Bol som tam jediný, pochvíli prišiel ešte jeden chalan,
takže sme tam boli dvaja. Prednáška bola zaujímavá. Veče sme sa dozvedeli, že na internátoch bude otvorená nonstop
herňa msh hier. To bolo super. Minulý rok niečo také nebolo, túto herňu hodnotím ako veľké plus tohto roka. Išli sme
teda tam. O herňu bol veľký záujem, takmer sme sa tam nezmestili. Kamoši zahrali osadníkov, ja som sa pridal k skupine,
čo začinal hrat Space Trucker, českú hru. Vysvelil nam je jeden zo samotných tvorcov. Bolo to super. Ešte nikdy mi
nikto tak zaujimavo, putavo a zabavne nevysvetloval msh-cko. Bola to dobra hra, chvíľami velmi zabavna. Jedine
minus bolo to že bola velmi dlha, skoncili sme okolo druhej.

Zlatý klinec celeho prveho dna bolo asi to, že ked sme dohrali a boli sme uz riadne unavený a aj samotnym organizatorom
klipkali oci, tak za nami prisiel maly chapec a so smutnym pnhladom sa nas spytal (o pol 3tej v noci), ci by sme si s nim
este nezahrali Greanland. Vtedy som si uvedomil ze som asi uz stary a to co sa hovori o hrach, ze su len pre male deti, je
asi pravda. Z jednoduchecho dovodu: my uz nemame taku vydrz (-:

Piatok
Ráno o šiestej ma zobudil zvuk zbíjačiek, a to sa opakovalo celý con, keďže pred budovou niečo stavali. Na cone som si
veru moc nepospal. Rano o 8mej nam zacinalo sutazne hranie DrD. Nasa kooperacia v hre bola slaba a este k tomu sme
sa dostali k hadanke ktora bola na nas pritazka. Do druheho kola sme opat nepostupili, ale boli sme urcite lepsi ako minuly rok.
Potom sme isli na Markusovu prednasku (foto 4) s nenapadnym nazvom, nakoniec sa z toho vyklul pokus konvertovat dracakistov
na alternativne rpg hry. Ked som sa potom pytal mojich kamosov dracakistov, aky maju s prednasky dojem, tak reagovali
pomerne rozpacito, asi to bolo na nich prilis vela. Ale ked som na konci conu hovoril s ich PJom, tak hovoril, ze ho alternativne
hry zaujali a ze ich chce vyskusat, takze to vypada nadejne.

Potom sme sli na volne hranie DrD+ s Romikom (foto 7), druha cast druziny isla na Špinu (5,8,9), neviem ju dobre zaradit, ale bola to taka
pololarpova strielacka - behacka medzi gangmi. DrD + bolo super, hrali sme vonku takze sme videli ako občas okolo nas prebehol
nigas, mexican alebo yakuza zo Špiny. Po skonceni DrD+ sme sa dohodli s Romikom, ze pojdeme na pivo (10,11). Rozpršalo
sa ale isli sme aj tak. Mal som moznost spoznat sa s Romikom a s Wan-tom, co bolo uplne super, pre mna mozno najlepsia
cast conu.Kecal som s nimi dlho do noci. Potom este prisli dvaja Romikovi kamosi a naucili nas jedno jednoduche “rpg-cko“
s dvoma kockami s nazvom Macháček. Tí co poznaju, vedia o com hovorim :lol: . Spať sme isli az asi o tretej.

Sobota
Rano som sa dozvedel ze sme nepostupili v turnaji DrD, co mi v podstate vyhovovalo, lebo som mohol ist na volne hranie Og(12,13,14) s
Bubakom. Je to hra o praludoch, takze to bola velka sranda. Moja postava vedela vyslovit len 4 slova: ja, tam, ist, pravdepodobnost.
Ostatni boli na tom podobne, takze bolo celkom zaujimave ked sme sa snazili o niecom dohovorit :-D.
Celkom ma zaujal jeden 10-rocny chalan, ktory s nami hral. Hovoril, ze planuje ist este na dalsie 3 volne hrania alternativnich
rpg hier a velmi sa o ne zaujimal, vedel co je rpg forum, vedel co je noble knight. To ma dost prekvapilo, kedze ja v jeho
veku som ani nechyroval oindy hrach a vklude som si hral dracak a ani som sa nezaujimal o nic ine. Kiezby bolo viacej takychto
mladych.

V priebehu dna sme hrali rozne msh. Vecer sme chceli ist na Chmapsni vlajku! ale velmi sa rozprsalo, isli sme teda na
izbu a hrali nejake msh. Neskor nam napadla perfektna myslienka: zahrat Mexicky pat. Kamos to hral vo stvrtok a hovoril ze
je to super. Je to jednoducha rpg hra, pocas ktorej sa mafiani obvinuju kto zavinil zlyhanie lupeznej akcie. Zahrali sme asi 12 kol.
Padlo tam viacero super hlasok. Niektore som si zapametal:
(otazka) Ja: Krul, preco, ked sme isli tym taxikom a snazili sme sa byt nenapadny, tak ty si stale vykrikoval von okienkom
na ludi okolo?!
(odpoved) Krul: No, ved pred nami bolo vela policajtov, tak som musel na nich zaziapat nech nam uhnu z cesty.

(otazka) Dan: Krul, preco, ked sme isli tym trolejbusom, tak ty si vyliezol na strechu a prestrihol si trleje?!
(odpoved) Krul: Vaclav mi povedal aby som zabezpecil aby sme isli co najrychlejsie a ja som teda precvakol troleje aby nas
teda nebrzdili dole kopcom.

Nedela
EDIT
Doobeda sme isli na volne hranie nWoD: Mortal s Lischaiom. Rozpravac upravil pravidla, urobil z nich bezkockovy system. To
bolo zaujimave. Pribeh bol o detskom tabore. Hra bola napinava a expresivna. Pocas hry pustal hudbu na dotvorenie
atmosfery.
Potom som isiel na Romikovu prednasku o sporoch v druzinach. Porozpraval vela humornych a poucnych skusenosti
z hrania. Hovoril o roznych veciach, kvoli ktorym mozu vzniknut spory pri hrani.
Potom sme isli naspat
do ČEZ areny. Cas sme vyplnili hranim Blafuj.O 16:00 malo byt vyhlasenie vysledkov turnajov. Zaciatok sa zdrzal a
Jezevec to vyuzil na to, aby podiskutoval s ucastnikmi. Bolo super ze sa nas spytal co sa nam pacilo a co nie. Padlo
viacero navrhov ako zlepsit GameCon a co zmenit. Pocas toho Jezevec spomenul ze existuju uvahy o spojeni GC a Festivalu
Fantazie a tiez ze by v buducnosti mohol vzniknut aj turnaj PJov, takze hraci by boli porotci a PJovia sutaziaci. Zacalo sa
vyhlasovanie (17,18), PJovia sutazneho DrD prerozpravali tohorocne dobrodruzstvo a medzi recou spomenuli, ze pocas poslednych
rokov sa snazia hracov pocas hier smerovat k co nejlepsiemu roleplayu. Nad touto veto som sa pousmial.

Tak sa skoncil tohorocny GameCon. Velmi dakujem organizatorom, svoju pracu robia zadarmo a je pomerne tazka :ikonka19: .
Dakujem vsetkym rozpravacom s ktorimi som hral, boli super.




Obrázok
(1) Osadníci

Obrázok
(2) Šach

Obrázok
(3) Poloprazdna sekcia GameConu

Obrázok
(4) Markusova prednaska

Obrázok
(5) Pripravuje sa Spina

Obrázok
(6) Markus a My life with master

Obrázok
(7) nase hranie DrD+, zlava: Merwin, Romik, Dan Krul

Obrázok
(8) Chalani na Spine

Obrázok
(9) yakuza zapaja do boja aj hi-tech vozidlo

Obrázok
(10) Na pive

Obrázok
(11) Na pive č.2

Obrázok
(12) Bubak a Wan-to na Ogu


Obrázok
(13) Prvi rpg hraci

Obrázok
(14) Ja ísť Og

Obrázok
(15) Plná ČEZ arena, sekcia GameConu je len vlavo dole ostatne je Czech Open (medzinarodny sachovy turnaj)

Obrázok
(16) Romikova prednaska o hadani sa v druzine

Obrázok
(17) Gandalf a vyhlasenie vysledkov turnajov

Obrázok
(18) V tme je skryty Bouchi


dalsi dobre fotky z Conu ma Romik ...http://romikh.rajce.idnes.cz/


Naposledy upravil Majo dňa Ut. 26. Aug 2008, 18:57, celkovo upravené 4 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vdaka za report.

Mexicky pat je inak moja oblubena vec, a myslim ze aj ostatnych ludi tuto.

Space Trucker, to je ta ceska vec, co si postavis lod a potom sa pozeras, ako sa ti rozpadava?

Co sa tyka sutazneho hrania RPG - hm, zucastnil som sa par, nebolo to zle, ale mam na to svoj nazor, ze "RPG a vyhrat" nejdu k sebe.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Space Trucker je presne to. A to bolo na tom aj to najzabavnejsie: jeden chalan na zaciatku nevedel ako ma stavat, a pocas hry sa mu rozpadavala, do ciela dosiel bez posadky bez nakldu a len s polovicou lode. Odmenu co dostal musel minut na opravy, ani to nestacilo, takze mu museli este doplatit.

Hej, sutazne hranie je trochu zvlastne. Da sa podla mna vyhrat, akurat podla mna nepasuje rpg s vytazstvom a roleplay.

(este dopisem report)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Co sa tyka sutazneho hrania RPG - hm, zucastnil som sa par
Kde si hral sutazne rpg?
(Inac, trochu sa podobas na Bouchiho :-) )


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie je Bouchi matfyzak? [I know a matfyzaque when I see one]. To skor sa podobam na Baziho :-)

Sutazne RPG som hral dvakrat - oba boli turnaje v CaroDejovi, tom prvom slovenskom papierovom RPG. (Jeden z nich sme nejakou zahadou spolu s Baelarou a Sandmannom vyhrali). Idea bola taka, ze postavy preliezali dungeon a za kazdu vec, ktoru si vsimli / prekonali / konstruktivne vyriesili, dostali body. (Detaily neviem). Kazda druzina preliezala ten isty dungeon (uplne nezavisle od seba, ako keby to boli tri rozlicne dungeony).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun