HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Počuli ste niečo o tejto hre? Čo si o nej myslíte?

"Sladké, rušné dobrodružstvá
sladkých, narušeních dievčatiek"
http://dsg.neko-machi.com/mascot-tan.html


Naposledy upravil Majo dňa Ut. 12. Aug 2008, 15:10, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som za kazdu srandu, ale toto mi pripada uz vazne divne. Divnejsie ako DRYH a Lacuna v jednom.
Zas az tak anime girls nemusim. To si radsej pozriem nejake tentacle hentai.
Mam dojem ze ak by som to hral tak by z mojej postavy kazdeho otaku trafil slak.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez mi to pripada sialene :P . Ale urobim este s toho recenziu. Pripada mi ze niektore veci su tam zaujimave.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A toto sa stane RPG dizajnerovi po tom, co si pozrie vsetky diely Powerpuff Girls za sebou v sake-opojeni.

Citácia:
If you were expecting detailed combat rules, with a realistic and lethal damage system… you should have your head examined. That kind of combat system is usually longer than this whole game.


Podla mna to musi nalakat geek-taku (prave som zalozil dalsi zaner: geek otaku, kde si Aljen?). OS Girls zmienovane v hre ako zdroj inspiracie, su maskotky pre operacne systemy, ano dobre pocujete.

Hla, dole Windows XP-tan
Spoiler! :
Obrázok

a aby nebol Peekay smutny, tak prenho hla Ubuntu-tan
Spoiler! :
Obrázok


Prva vec, co mi napadal, je, ze naozaj by sa na tom mohli zahrat Power-Puff Girls.

--------------
Ono samo o sebe to nie je az taky chory system, necakany je ten setting.

Kto to prelozi, aby spojil komunitu hostinca s http://www.anime.sk? :obocie:

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
system sa mi vidi tak dost biedny. Nic speci, len nieco zbuchane na kolene aby to ospravedlnilo girlie-tan imaginativne orgie s dievcatkami v minisukniach.
A tenctale monstery

100x radsej si zahram trollbabe

Myslim ze to moze pritiahnut naozaj len ludi co o tejto kulture nielen ze nieco vedia ale su z nej aj totalne paf.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SETTING
Setting je inšpirovaný určitým fenoménom, ktorý je veľmi podobný anime, manga, atď. Volá sa mascot-tan.
Jeho podstatou je, že z rôznych výrobkov alebo predmetou sa urobí malé zlaté dievčatko, ktoré je potom
“maskotom“ tohto výrobku.

HRÁČI
Hráči hrajú za tieto dievčatká. Ich hlavným cieľom je zaujať priazeň internetového publika. Toto publikum
je však zložené z rôznych čudných ľudí s čudnými predstavami a sklonmi. (Tento setting je dosť čudný,
ale myslím si, že sa dá upraviť alebo aspoň zmierniť. O fenoméne mascot-tan, sa priznám, moc neviem.
Prvýkrát som sa s niňím stretol pri tejto hre.)

Každá postava má akoby featy, ktoré sa volajú gimmicks. Patrí sem: anjelské krídla, mačacie uši, okuliare,
školská uniforma, kostým sestričky, malý maznáčik, alebo majú schopnosť zmeniť sa ten predmet, ktorého
maskotom sú, a iné.

MOÉ
Všetko sa točí okolo bodov Moé, čo je priazeň od publika, alebo určitá vášeň, ktorú maskotky vyvolávajú.
Tieto body získavajú tak, že zaujmú publikum. Niekoho zaujme sladké chovanie dievčat, niekoho naopak
drsné a bitkárske. Niekomu sa páčia okuliare alebo kostýmy, atď. Game master si môže zvoliť sám, z akých
ľudí sa bude skladať publikum, prípadne si vymyslieť vlastné.

Tieto body Moé môžu potom postavy použiť na rôzne, dosť kľúčové, veci. Napríklad na zvýšenie svojich
vlastností, alebo na zakomponovanie nejakého prvku do scény, ktorý im pomôže; na kvalitné využitie
gimmicku; alebo na to aby zaostrili na chvíľu počas scény pohľad publika len na svoju postavu, a tak sa
môcť pred nimi lepšie predviesť, a iné.

Podotýkam, že som túto hru popísal dosť v skratke.

Bonus: Pozrite si koniec pravidiel, sú tam vzorové postavy, ktoré sú vytvorené ako maskotky rôznych
rpg systémov. Je to celkom humorné.

Obrázok

Mne osobne sa na tejto hre najviac páči systém okolo Moé, jeho získavanie a jeho používanie. ( Čo sa týka
môjho názoru treba brať do úvahy, že ja sa v indie rpg hrách moc nevyznám. Toto je asi len štvrtá indie hra,
ktorú som prečítal.)

PS: Popísal som veci, tak ako som ich pochopil. Moja angličtina ale nie je úplne ideálna, takže je veľa vecí, čo
som nevedel preložiť a teda som ich nevedel pochopiť. Preto som tam možno napísal niektoré veci zle. Ak
by ste niečo také našli, tak by som Vám bol vďačný, ak by ste ma na to upozornili a prípadne vysvetlili.
(Hlavne som nevedel preložiť alebo pochopiť odstavce Tsundere, Spotlight, Maid, Minion)


Naposledy upravil Majo dňa Ut. 12. Aug 2008, 17:01, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
spotlight si popisal celkom dobre. Je to sustredenie pozornosti na danu postavu
Maid je sluzka
Minion je nieco ako nasledovnik
Jedno zo slov "cudny" mozes smelo nahradit slovom "uchylny".Alebo aj dve

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Normalne by som to aj niekedy zahral.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Normalne by som to aj niekedy zahral.


Tak zorganizuj. Nie je to az take tazke :P

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked to Majo pripravis, spravim si postavu (ktora otrasie zakladmy reality a psychiky samotneho Aštara Šerana).

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak bude treba opisovať to, ako sa japonským dievčatkám pri behu pohupujú prednosti, som za!

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam premyslenych asi 50% pribehum Mam aj nejake NPC a par bizarnych bytosti. Este to musim nejako dotiahnut.
Ale uvazujem ze by som si urcite trochu poupravil stetting, hlavne by som ubral z jeho sexualnej stranky aby sa to nezvrhavalo...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to je nieco akoby si z Darksunu odstranil pust alebo z Tolkiena elfov (co by mozno az tak nevadilo :twisted: ).

Ked z hentai hry odstranis kozy a ukazovanie nohaviciek zostanu ti len tentacle monstre. A tie by boli smutne.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Priznam sa, ze ja tu hru berem normalne vazne. Mne to nepripada byt hentai hra. Mozno to bude tym ze nepoznam fenomen mascot-tan a otaku (nastastie!)


EDIT: Nasiel som zaujimave priklady postav: http://shotokankeith.wikispaces.com/Mas ... mp+Madness


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kawai!

mozem hrat pipusku ktora bude maskot anti-mangy? :-D

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun