HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 217 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalšia
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slnko je super a Mytko je vítaný.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 12
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
O?


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2008
Príspevky: 145
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takze staci uz len urcit cas, kedy sa tam stretneme (a niekolko malych organizacnych veci).

1. V slnku ma byt oficialne prenajom (od 19:30 do 20:30). Je pravdepodobne ze tam nik nebude, treba vsak pocitat s moznostou ze nejaky cas stravime v kancliku.
2. Ak nas tam niekto stretne, musime sa tvarit ako prenajom => ak nas tam niekto stretne, musime vygenerovat najomne (jedna, dve stovky postacia).


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pride mi ferove vygenerovat najomne v kazdom pripade. Predsa len, taku skvelu instituciu ako Slnko treba podporovat.

(navrhoval by som zacat tak skoro, ako to realne je mozne - co sa nas dvoch tyka, mozeme vyrazit v podstate okamzite po "go" signale)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Pride mi ferove vygenerovat najomne v kazdom pripade. Predsa len, taku skvelu instituciu ako Slnko treba podporovat.
Tiez si myslim


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja už som tiež pomaly free.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak nastavte cas (17:30 ok?) nech viem ako mam naplanovat odchod z Galeji...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 12.02.2008
Príspevky: 145
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
planujte na 18:00, nech nemusite stepovat pred buduvou cakajuc na mna ;)


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ok budem redy.
Berem ciernu cicu

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
18.00 check.

Posielam SMS Finovi.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam zaujem hrat dalej, ale neviem ci by som chcel hrat s Aljenom a Peekayom. Ich styl zabavania mi trochu kazi hru. Asi mam iny zmysel pre humor. Nerozumiem, ked niekto celu hru fnuka aka je ta hra zla a aky maju s toho obrovsky brain damage a smeju sa na tom aka je to hlupa hra, ale po hre povedia ze radi budu hrat aj dalsiu. Trochu nerozumiem tomuto masochismu, kedy hrac hra hry z ktorych ma brain damage.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fnuka? ... vysvetli.
je to myslim nahrate mozes tu pasaz najst.

Inak to uz je asi piatykrat ta ista pesnicka. A piatykrat co hovorim .. uplne sa mylis.
Vcera a dnes som nemal ani raz WTF moment takze ziadny braindamage nenasledoval.
Jedine co mozes za taketo daco povazovat je ze predstava 11tich ludi ako sa ticho plizia malickou jaskynou, svietia si a dlho riesia co urobia dalej nevklzla do nasich mysli len tak. mohol si ale vymenovat aj viac nickov pretoze toto bolo zvlastne aj pre dalsich ak sa nemylim.

To ak nepadnem na kolena a neplacem od stastia aka to bola uzasna hra a ze odteraz uz budem v RPG Nirvane hrat iba toto a nic ine neznamena ze to bolo pre mna strasne utrpenie hrat a ze je to najhorsi ten sh*t

Som ITckar ale nepozeram sa na svet tak jednoducho v podobe Ano/Nie , 1/0 , on/ona.
----
Rad si to zahram znova (na rozdiel od ostatnych nemam za sebou podobne dungeon crawly, cize prejedeny nie som) pretoze vidim rozdiel medzi tymto a 4e a chcem si skusit prave to ze musi hrac vymysat riesenia pricom ho system nijak neobmedzuje v kreativite (v 4e vymyslim kuul vec, hodim kockou a fumble).
---
A neodpustim si poznamku... na rozdiel od teba Majo sme povedali pri vytvarani planov viac ako dve slova, takze sa naopak ja cudujem co teba na tejto kreativitu podporujucej hre vobec bavi? Ziadna velka kreativita sa z tvojej strany nejak nekonala.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pre mna to bol vcera/dnes
1 - navrat k tomu co som volakedy davno hral - z hracskej prespektivy, for a change.
2 - hra vo velkej miere ina nez to co hram za poslednych niekolko mesiacov

ked sa naladim na "RP + encounter" herny system, tak to je v poho... ...a preto chcem hrat dalej a aj si vyskusat 4E :P
len aby vsetci davali feedback na hru, a nesedeli 3/4 casu pri stene bez slova :)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam take podozrenie, ze asi viem, kde lezi koren problemu. To, co ty vnimas ako "strasnym sposobom ho to nebavi a vadi mu na tom uplne vsetko, ale aj tak to chce hrat dalej", sa v skutocnosti ma trosku inak:

Mam nacitane mnozstvo systemov.
Mam vyskusanych (niektore viac, niektore menej) pomerne vela systemov.
Tym padom, ked vidim nejaky system, automaticky ho porovnavam s ostatnymi.

Moj mozog funguje sposobom, ze ked nieco vidim, kladiem si otazky:

  • Co na tom funguje?
  • Co na tom nefunguje?
  • Co je na tom dobre?
  • Co je na tom navyse?
  • Preco funguje to, co funguje?
  • Preco nefunguje to, co nefunguje?
  • Preco su jednotlive veci urobene tak, ako su urobene?
  • Ked zmenim jednu vec, ako bude vyzerat nasledny "ripple effect" (teda ako sa ta zmena odrazi na zvysku)?
  • Co ma na tom bavi?
  • Co ma na tom nebavi?
  • Ako by tie veci, ktore ma nebavia, museli byt zmenene, aby ma bavili?

...a mnohe dalsie (ale toto myslim pre ilustraciu postaci).

Kedze si kladiem tieto otazky, hladam na ne odpovede. Tento proces casto prebieha aj komunikaciou s okolim - diskusiou s inymi ludmi si ujasnujem, ako vlastne tieto odpovede asi budu zniet. To, co ty nazyvas "fnukanim", je v skutocnosti vokalizovanim niektorych odpovedi a hladanim inych. Pretoze ma viac zaujimaju "negativne" casti toho zoznamu (kedze to su pre mna rebusy na rozlusknutie, chyby na opravenie ak chces), zaoberam sa hlavne nimi. Takmer nikdy sa nestava, ze voci niecomu citim absolutne bezbrehe nadsenie, bez akychkolvek vyhrad. To ale neznamena, ze nevidim na danej veci nic pozitivne.

Majo napísal:
Trochu nerozumiem tomuto masochismu, kedy hrac hra hry z ktorych ma brain damage.


Asi to bude tym, ze clovek je tvor komplexny a nieco ho moze zaroven "poskodzovat" v jednom smere, a obohacovat v inom.

Mno, a ked uz sme pri tom, comu nerozumieme (a ked uz to Aljen nacal) - Aky prakticky vyznam mal nastup "som velmi tajomny, nic o mne neviete a nemate sa ako dozvediet"? Mas vymyslenu cool story? Super! Uvedom si vsak, ze kym ju nevypustis na svetlo sveta, neexistuje pre nikoho ineho ako pre teba. Tym padom si tam ani nemusel sediet, pretoze konecny vysledok je rovnaky. Myslis, ze ostatni clenovia vypravy mali ako vediet o Kirinej babicke? O zosadenom kralovi, ktoreho strazili bratia Ulvarovci? O dalsich veciach, ktore sme si ako hraci povedali napriek tomu, ze postavy ich nemaju ako vediet? Robime tak preto, ze nas to ako hracov navzajom obohacuje, delime sa navzajom o svoju kreativitu.

No a ked budes ticho sediet v kute, zizat do svojho charsheetu a ozves sa iba v momente, ked citis ohrozenie, tato funkcia ostane nevyhnutne nenaplnena. Potom ale nerozumiem, cim je pre teba taka (relativne masivna) casova investicia vynahradena? Ak sa chces nechat pasivne obohacovat inymi, chod radsej do kina - budes to mat bez pindania hercov o tom, ake su nevyhody technologie digitalnej kamery. Ak chces popustit uzdu fantazii, ale vysledok ziarlivo ustrazit pred svetom, sadni si a napis poviedku (ktoru zavries do suflika). Bude to mat okrem ineho tu vyhodu, ze ked budu tvoje pravnucence upratovat, najdu ten suflik (a mozno sa dostanes do ucebnice literatury pre 7. rocnik ako novy slovensky klasik).

Celkovo inak vnimam tvoju reakciu asi takto: Hra v podobnom style/systeme ti vyhovuje*, citis sa tam doma. Preto reagujes prehnane defenzivne na akukolvek kritiku.

No a (uz uplne) na zaver ma udivuje, ze citis potrebu riesit taketo veci vyhradne cez fora. Pride mi to velmi zvlastne. Ved sme sa po hre vsetci dokopy este asi hodinu rozpravali. Co myslis, ze by sa takeho strasneho stalo, keby si raz v zivote nahlas povedal vlastny nazor bez toho, aby ta k tomu dobicoval Aljen naliaty 30 pivami? Hrame sa predsa pre to, ze to ma byt prijemna a spolocenska aktivita. Zakladom kazdej spolocenskej aktivity je komunikacia. Ak nedokazes s ostatnymi ucastnikmi aktivity komunikovat o tom, co ti je prijemne a co ti je neprijemne, nemaju sa to ako dozvediet (mudrost starych materi: "Nememu ani vlastna mat nerozumie"), tym padom to nemaju ako riesit a vznika problem.

--------------------------------------------------------------------------------

* - pod "ti vyhovuje" rozumiem to, ze to bolo (z hladiska ponatia GMom) blizke tomu, na co si zvyknuty. Skus sa ale zamysliet nad nasledovnou otazkou: "Ako by ta hra vyzerala, keby som tam bol sam, pripadne s piatimi dalsimi ludmi presne ako ja?"

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este jeden dodatok:

Aljen napísal:
vidim rozdiel medzi tymto a 4e a chcem si skusit prave to ze musi hrac vymysat riesenia pricom ho system nijak neobmedzuje v kreativite (v 4e vymyslim kuul vec, hodim kockou a fumble).


Tu sa musim 4e zastat. Tvoje tvrdenie podla mna plati iba za predpokladov, ze:

  1. kazda cinnost je definitivne rozhodnuta konkretnym hodom kockou
  2. vsetko, co vymyslis, sa riesi natvrdo mechanikami

S bodom 1 sa toho az tak vela neda urobit, ak to chces hrat "as written" (podla mna by to ale nadherne vyriesilo zavedenie skill challengu podobneho Sorcererovi), bod 2 je podla mna neplatny uz pri precitani pravidiel. Existuje velmi jasne delenie na "RP sceny" a "mechanicke sceny" - RP sceny urcia mechanicke sceny, tym padom tvoj cool napad moze trebars znamenat, ze sa bijes s inymi nepriatelmi.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 217 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun