HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ma vyznam vymyslat si vlastne pravidla k RPGckam? Nie je to len strata casu? Tato tema mi napadla
* pri Xanovych bedakoch nad Aluenovymi pravidlami :-)
* pri intenzivnej debate nad pravidlami Heroicy (ci Heroiky?) -- hre, ktoru po dlhe roky vyvijali nejaki ludia v Kosiciach
* pri debate o Albionovskych pravidlach.

Moj nazor bol a je mierne skepticky -- vymysliet pravidla a najma vybalansovat pravidla sa mi zda byt nelahkou ulohou. Navyse na to treba tolko casu ;-) Mne osobne sa zda uzitocnejsie venovat sa vyvoju vlastneho sveta a ukradnut nejake hotove pravidla -- viem minimalne o piatich pouzitelnych (v abecednom poradi: AD&D, DrD, d20, GURPS a Shadowrun). Co vy na to?


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmm a co ked mi nevyhovuju ani jedny z tych pravidiel, alebo len po takej rozsiahhlej uprave, ze si mozem rovno napisat vlastne?

BTW mozes dat link na te dve dalsie spominane okrem Albionu?

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rad by som, ale nemozem:
* Aluenovo D&D spominal xan tuto na forach -- ale len to, ze Aluen si prihol pravidla k AD&D / D&D na svoj obraz (a z toho obrazu mam rozpacite dojmy :-)
* Heroika / Heroica na Nete nie je -- viem len o tom, ze ju dlhe roky svojpomocne (nechcem povedat, ze ,,na kolene") vyvijali Kosicania a podla poslednych sprav vyvoj zanikol prirodzenou cestou.

Chcel som naznacit to, ze aky je pomer ,,effort vs fun" -- kolko z casu daneho zhora budes vyvijat pravidla a kolko sa podla nich skutocne bude hrat :-) Ale to je moj hlupy nazor, pravidla Albionu som nevidel a nechcem ta znechucovat.

(pozn. sadzaca: dalsou sadou pravidiel, ktoru som opomenul a nemal som, je Vampire)


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zmysel to má. Najlepšie priamo pri hre povedať tot pravidlo je blbosť, budeme to hrať takto. Vymýšlanie zaberá zbytočne čas. Celkom stačí ak narazíte na pravidlo, ktoré nikomu nevyhovuje zmeniť si ho. Netreba plánovať a prepracúvať celú príučku.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno alef ece doplním World of Darkness pravidlá...teda neviem jak sa volajú... ale tie sa celkom dajú. štýl jak Shadowrun, ale 10 stenné kocky :)
d20systém je super ale ja osobne nesúhlasím s povyšovaním o levely... je to blbé ked má maník na 15 úrovni Kozmické útoky a 1 levelový orkoš ho nezabije.... hihi

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz tradicne som sa zle vyjadril: samozrejme, ze suhlasim s House Rules -- toto nepovolim, tamto si poupravim, ono prihnem ako sa mi to paci.

V prvom prispevku som mal na mysli uuuplne zgruntu nove pravidla / system RPG. K tym som trochu skepticky.

Na svete jestvuju myriady roznych pravidiel a mam pocit, ze musia jestvovat nejake, ktore priblizne vyhovuju :-)

Vampirea nepoznam, ale zdalo sa mi slusne ho uviest -- predsa len je to dost znama hra. Co sa tyka levelov -- zatial som nevidel heroicku fantasy RPG, kde by to bez nich (alebo bez ich varianty) islo. Ale to je na zvlastnu temu.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno tak teda OT, ale ja som videl slušne aj bez levelovania..akurát len Featy a skilly sa ti dostávajú...a ak sa dá, je varianta že levelmi dostávaš vyššie AC (v d20 systeme...) Inak je to blbé mat 150 životov... síce sa to oné tým že s 10 životmi draka nezabiješ.... ale skús zabiť draka...hihi... to je jak keby si IKARUS (bus) vo full speede chcel mečom killnúť... Ok, ale čo chceš na náhrobok???

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
Mno tak teda OT, ale ja som videl slušne aj bez levelovania..akurát len Featy a skilly sa ti dostávajú...a ak sa dá, je varianta že levelmi dostávaš vyššie AC (v d20 systeme...) Inak je to blbé mat 150 životov... síce sa to oné tým že s 10 životmi draka nezabiješ.... ale skús zabiť draka...hihi... to je jak keby si IKARUS (bus) vo full speede chcel mečom killnúť... Ok, ale čo chceš na náhrobok???


<ot>
V poriadku, mozes zrusit samotny pojem levelu, ale neviem, ci sa vyhnes analogiam. Napr. podla Greyovho vysvetlovania je v Shadowrune analogiou levelov pocet skill pointov. A podobne -- featy by sa potom mohli nakupovat -- ale to je potom prechod na uplny point-based system.

Zivoty analogicky -- pravidla GURPSu som stale nevidel, ale podla niektorych nazorov som usudil, ze HP su v systeme, len su poriadne skryte a maju ine mena.

Chvilu som si myslel, ze bez tychto veci (najma bez HP) to pojde, ale zatial ma vo svete heroickej fantasy nic nepresvedcilo o opaku.

Cochvila asi zalozim novy stol, lebo inkvizicia ciha.
</ot>


Hore
 Profil ICQ  

el Moderatoro
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 253
Body: 5
Bydlisko: Espana

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Esta noche es el tiempo por OT, no es? / Dnešná noc je časom OT, však?


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neviem mne by sa urcite necelo, je to jak zametat pust od piesku, nechal by som to radsej na profesionalov-nic v zlom len prachy su dobra motivacia

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ehm Alef0, ale zasa ja si nevymyslam z fleku bum tresk nove pravidla. Ja to robim tak, ze vezmem trosku z kazdeho, a dam to spolu dokopy. Je sice pravda, ze to trva a trva (jak winterfresh), ale potom mam o celych pravidlach jasny prehlad. A HLAVNE JE TO JEDNODUCHE. Nie hod si 20x 6 stenkou (GURPS, SHADOWRUN) alebo hod si 20 stenkou, teraz 8, este 4 pripocitaj 9 odrataj 5 vydel 3 a hod si 2d12 (AD&D). A ono je to dost na *...* ked sa hraci pytaju nieco DMa / PJa v hre, a on na to: moment, neviem, musim pozriet na PC/knihu a hlada to hodinu. Ja to mam vsetko v kecke (hlave). A ked sa ma niekto spyta: ako sa pouziva to ci ono, tak mu to hned poviem. A ide sa dalej. A navyse na vlastnom systeme je dobre, ze sa da velmi rychlo vybalancovat a vymysliet nieco co v nom nie je, co pri original systemoch je dost narocne / problematicke podla mna, ale da sa to. Len potom to vacsinou nie je vybalancovane, a kazi to hru. Alebo ked sa najde godlike combo typu: mam critical 11-20 a ty sa mozes vypchat, mam damage 150-200, tak sa to da dat do poriadku (ci doporiadku ?? aach jazykova skola 8 rokov a nic z toho).

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
xan, daju sa niekde stiahnut tvoje pravidla?

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ech, crowen, dobra vyryvacna otazka :-) Ale mas pravdu -- ked jedinym, kto ovlada pravidla, je DM, tak to sice moze odbremenit hracov od nekonecnych hadok nad pravidlami, ale ten DM potom musi mat doveru (alebo tyraniu) hracov.

Ono aj prve pravidla D&D mali tusim dohromady 30 stran, co davalo DMovi velku volnost, ale neviem -- uz som si odvykol od takych veci.... (a bezpravidlove RPG je na dlhsiu debatu...)

Co sa tyka vybalansovania -- praveze najvacsie diery v pravidlach sa tvaria mierumilovne a bezneho cloveka nenapadne, ze tam diera je.

Plus neviem ako to riesis s kuzlami... ;-)


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja sa nesnazym vyryvat (no dobre, v tomto threade nie ;-)), je to len zvedavost

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Co sa tyka levelov -- zatial som nevidel heroicku fantasy RPG, kde by to bez nich (alebo bez ich varianty) islo. Ale to je na zvlastnu temu.


The Shadow of Yesterday, Conspiracy of Shadows, Dark Ages Cthulhu, Sorcerer (presnejsie Sword & Sorcery), HeroQuest, Torchbearer a univerzalne systemy FATE, FUDGE, Risus, Pool, Window. A to je len vyber toho najlepsieho.

M


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun