HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No moje pravidla sa stiahnut zatial nikde nedaju corwen, ale uz sa na tom pracuje a budu onedlho (rozumej tak do roka) na nete. Ale mozem ti zatial poslat beta unfinished verziu, ak by si velmi chcel, len tam je jeden maly problem. Je tam vela veci, ktore (zatial) nie su vysvetlene a su len v mojej halve. Takze ak si to cita niekto iny ma dost problem porozumiet. Uz som to dal precitat par ludom a bol som zasypany mnozstvom otazok na ktore som potom musel vytvroit sekciu FAQ.

A alef0 bez levelov to ide napr. viz GURPS alebo moje pravidla :)

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neádvno som zažil veľké sklamanie. Už je to pá rokov čo som "krvopotne" pre DrD vymyslel nové spôsoby hádzania na vlastnosti. Teray sa mi do rúk dostala Players handsbook ko DnD a vidím že to tam bolo ešte skôr ako som to "vymyslel". To vie vziať všetku chuť do inovácií. Ale ja sa aj tak nevzdám.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravidlo programatora:
,,Pred tym nez nieco vymyslis, poobzeraj sa, s velkou pravdepodobnostou to niekde je".

(mozno aj preto ta moja skepsa voci novym systemom).


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nic si z toho nerob. Mne sa to uz tiez stalo. Jeden cas som si povedal: "Boze ja som genialny, takuto vec vymysliet a sam. - Twoflower to v zatvorke necitaj (toto som si nikdy nepovedal, ale aby ho to aspon potesilo)" A potom som zisitl, ze uz som to nepodvedome niekde videl. Len som to dal do pisomnej formy, o ktorej som nevedel ze davno vznikla. Potom som presiel este cez rozne odhovarania od inych rule userov, znudene vecery, bezucelove pisania a premazavania, etc, -> A aj tak pokracujem az do teraz.

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano vývoj vlastních rpavidlových systémů má smysl pokud ti pravidla nevyhovují natolik, že je musíš přerobit. Osobně dávám přednost spíše House Rulování.

XAN - chceš tím říct že svoje pravidal tvoříš proto že nerozumíš původním pravidlům? že nedokážeš vysvětlit fungování? Ale no tak - 1. hráčům yb to během hry mělo být putna jak co funguje, 2. DM má vždycky pravdu :)

hraRPG bez zlepšování tvého Avatara pomocí zkušenosti se omezuje na suché divadlo, bez jeviště. Ano je to skvělé že se "pouze" roleplayuje. nedovedu si představit systém kde by nebylo zabudované zlepšování avatara a hit pointy (samozřejmě jinak pojmenované).

Pokud berem HP jako počet životů je to nejen špatný překald, ale i špatné porozumění systému AD&D. Kde HP ukazijí spíše "tuhost" a výdrž postavy.


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Pokud berem HP jako počet životů je to nejen špatný překald, ale i špatné porozumění systému AD&D. Kde HP ukazijí spíše "tuhost" a výdrž postavy.

To je problém prekladov. Už dlho sa snažím nájsť nejaký lepší výraz pre HP ale na nič som zatiaľ neprišiel.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Preklady skuste konzultovat v Prvom slovenskom prekladovom kluci (skryta reklama) :D (ale nemusite)

Hit pointy su ,,zivoty" (cesky preklad a zauzivane), resp. ,,body zasahu".

Ja mam inak stale pocit, ze v mnohych systemoch primarne zameranych na boj nemas hitpointy priamo, ale mas ich zamaskovane v ovcom ruchu.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo, ono to je dané tím že v DrD máš také životy, tím se pro US Hit Points zažilo právě slova Životy


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1 (Dalcor) - Zle si ma pochopil. Nie, ze neviem vysvetlit pravidla hracom, ale kym im to vysvetlim trva to niekedy aj hodinu lebo uznaj DM nemoze ovladat vsetky pripady naspamat. A ak ich vytvaram ja, tak si to pamatam a tym sa znacne skracuje hra pri vysvetlovani (nemusim to hladat 2 hodiny v 400 starnovej prirucke alebo tresnut nejaku blbost, pretoze ja mam vzdy pravdu ako DM :)).
2 - Ja netvrdim, ze levely su na *ehm* nic. Bez nich alebo lepsie povedane bez zlepsovania svojej postavy si ani neviem predstavit session/hru/dobrodruzstvo/atd... potom hraci nemaju motivaciu preco hrat dalej. Takto sa zlepsuju a su silenjsi a silnejsi... az nakoniec, ako spomenul alef0 vsetko vidia, pocuju, vedia, rezu, ale to uz je na inu debatu. Len som vravel, ze ja nemam levely ale body ako na GURPSe, pretoze sa mi to zda lepsie, ked ma postava body naviac aj za vlastnosti ako su: alignment, klaustrofobia, zavislost na droge (znacne obmedzovanie volnosti pri hre) a pod. alebo ked je niekto paladin (ze dalcor), potom nech ma z toho aj vyhody, ked je cestny, dodrzi stale slovo, nekradne, ochranuje zeny a deti... a nie ako taky chaotic evil-ak ktory kradne, zabija, klame, nema ziadne obmedzenia v hre, a tak ziskava ovela skor a lahsie magike itemy nez taky paladin, ktory to musi nadobudnut poctivo.
3 - Hit pointy su super. Tiez ich pouzivam. Ale nepaci sa mi ten pomer HP vs. DMG. Pretoze podla mna je blbost ked schytam 2x critical z obojrucaku do hlavy a sa zasmejem: "Ved mam este polku HP" + este k tomu fighty trvaju niekedy aj 20R+ co je 2. vec, ze chcem vidiet normalneho cloveka/elfa/trpaslika, ktory je schopny bez toho aby sa unavil - mavat sekerou v plate, schytat do tela 2/3 rany, nadavat pri tom, drzat tower shield a blokovat s nim a pobehovat takych 5m kazde kolo.

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem nastava, ked chces, aby sa slava tvojich pravidiel sirila aj za hranice tvojho mozgu :-)

Co sa tyka ,,flaws", tak v nich som ktoviepreco znacne skepticky. Flaws su podla mna znacnym nastrojom minmaxu, pokial sa to nevymysli dobre (budem tucny maly chlpaty smradlavy goblin s AC 58, lebo body, ktore som dostal za flaws investujem do featov).

Co sa tyka hitpointov, ja vidim
* bud vedies klasicky sposob a la D&D, (dve rany obojrucakom priemerne za 10 ustoji primerny tretolevelny monk)
* alebo vedies sposob ,,netrafis sa, lebo bud je super taky mocny, ze ti uskakuje, alebo ked sa trafis, tak vacsinu damage zhltne armor". Cize pristup, ze v skutocnosti sa ,,trafis" len malokedy.

Twoflower napísal:
Napríklad postreh bude raz daný a po celú hru bude postava počuť/vidieť/... stále rovnako.


S tym nevelmi suhlasim. Som skor ochotny uverit, ze postave sa zlepsuje postreh, ci schopnost rozoznavat zvuky, nez to, ze sa jej zvysuje inteligencia.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ad obmedzenia v hre: Alef0 ale ty uz zasa narazas na 2. problem za ktory tvorca pravidiel nemoze. A to je "blbost" DMov, ked dovolia hracovi dat si maleho, skaredeho, smradlaveho goblina s AC 58, btw. ja to mam v pravidlach obmedzene maximalnym limitom bodov na nevyhody - vidis a prave preto ja uznavam vlastnorucne tvorene pravidla lebo ak sa najde problem mas ho za 5 minut vyrieseny a hlavne vybalancovany.

Ad rozsirovanie: mne vobec nejde o to rozsirit moje pravidla po celom svete a byt uznavany a mat vela penazi a pekne zeny a 23 aut a... (boze uz prestanem klamat). Pouzivam ich len pre vlastnu potrebu a nikomu ich nenanucujem, ale ked nieko poziada (napr. crowen) tak preco mu ich odopriet ??

Ad hit pointy: mam zavedeny sposob 1-2-3 rany a si dead, co sa mi zda realne.

Ad hit & DR: Uskakovanie je riesene tak, ze je vzdy nizsia sanca, ze sa uhnes vzhladom na hit (normalny obratny thief dodgne tak kazdu 3 ranu) co je tiez normalne.
S DR je lahko si poradit pretoze ja neuznavam, ze ak ma postava tower shiled +4 AC alebo chain 5 DR tak to ma aj voci utoku zozadu do nohy a podobne ako je to napr. v 3.5ke kde je jedno, ako je otocena postava a kam mieris. U mna mas aim (hlava, ruky, nohy, telo + oci, vlasy...) a na kazdu cast je ina sanca ze trafis ale musis tam mat armor. Cize ak mas full plate mail stale dostanes full damage ked schytas do hlavy (len je mensia sanca trafit hlavu nez telo).

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2005
Príspevky: 134
Body: 5
Bydlisko: České Budějovice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcore,

_________________
Jerson má vždycky pravdu, kromě případů, kdy jí nemá.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sp


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2005
Príspevky: 134
Body: 5
Bydlisko: České Budějovice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Sp

_________________
Jerson má vždycky pravdu, kromě případů, kdy jí nemá.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ahojte ludia
skusali ste niekedy urobit vlastne pravidla?
po tom ako sme cele leto prakticky kazdy den par hodin hrali podla DnDckovskych pravidiel tak sme boli trosku rozhorceni:D
a tak sme traja kamosi zacali vyvyjat vlatne herne pravidla
rasy,system bojov,skilly,hadzanie kockami atd
tak by ma zaujimalo ci ste take nieco robili aj vy
ci ste dokonca nieco aj dorobili a hrate podla toho(u nas to narazilo na velky problem,po apr mesiacoch sa nam proste vobec nechcelo)

snad sa chytite

http://micung.wz.cz/wonder.JPG  <<<< Žmurkajúci


Ja som sa vyjadril uz vyssie a moj nazor sa zmenil len jemne: odkedy som vzhliadol Jersona a Corvusov d20 Warheart.

Ale v kazdom pripade sa 90% vlastnych pravidiel skonci ich predcasnou smrtou sposobenou nedostatkom casu (pozdravujem Heroicu, Xana, a ostatnych ;-)).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 44 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun