HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Cestovateľ

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 27
Body: 5

Neprítomný
presne belial, to aj mna sere!!!
ale asi to bude aj preto ze japoncici si asi CD nevypaluju, ale poctivo kupia...a ked niekde predas 10 000 albumov...no nechod si tam zahrat!!

_________________
I'm the air, the wind and the breeze
I'm the one, the bringer of ease
I lead your soul to eternity
I set your spirit free


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
belial napísal:
hej...a k tym parchantom chodia vsetci koncertovat..od Napalm Death,Vader,po Biohazard a Children Of Bodom..a tu nic..kua... :(

Bud rad ze aspon raz za sto rokov sem niekto pride... sak to ist sem ma asi rovnaku uroven ako ist koncertovat dakde do Mali. :|

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
stargazer,neviem ako agro ale insie veci ani velmi nie..oni tam podla mna skor chodia skor pre to,ze je to skratka japonsko,ze je to exotika a ze su tam "velmi velmi mile" dievcata :P 8)
a tu ich asi nema okrem piva co pritiahnut a aj po pivo radsej pojdu do ciech... :evil:
Silverbow,sem nechodia hrat,lebo je tu len ar agentur co to dokazu spravit,jedna okrem agormetalu ignoruje vsetky ostatne styly /stargazer vie o tom nieco :P / a ostatne robia koncerty raz za 40 rokov,ked si zmyslia ze by sa daco uz patrilo spravit...i ked clovek co to sleduje si najde vzdy nieco,dokonca to financne nevykryvam....6.10. v NR je Gorogorth+1349 a 25.11. v MT je behemoth+Pungent Stench a medzi tym,koncom oktobra je Kataklysm+Mystic Circle v Uherskem Hradisti.... :evil: :evil:
to sa neda stihnut :evil: :x

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
belial napísal:
stargazer,neviem ako agro ale insie veci ani velmi nie..oni tam podla mna skor chodia skor pre to,ze je to skratka japonsko,ze je to exotika a ze su tam "velmi velmi mile" dievcata :P 8)

Eh, to sa mylis. Ked vravim ze tam metal je velmi popularny tak nesrandujem. Tam neuvidis rap, techno alebo taky shit, tam je vsetko J-pop, metal a rock. 8)

Citácia:
a tu ich asi nema okrem piva co pritiahnut a aj po pivo radsej pojdu do ciech... :evil:
Silverbow,sem nechodia hrat,lebo je tu len ar agentur co to dokazu spravit,jedna okrem agormetalu ignoruje vsetky ostatne styly /stargazer vie o tom nieco :P / a ostatne robia koncerty raz za 40 rokov,ked si zmyslia ze by sa daco uz patrilo spravit...i ked clovek co to sleduje si najde vzdy nieco,dokonca to financne nevykryvam....

Zabudas na fakt ze sme trpaslici stat s extremne malym mnozstvom metalistov... bohuzial na SR vo vseobecnosti vladne (c)rap. :evil:

Citácia:
6.10. v NR je Gorogorth+1349 a 25.11. v MT je behemoth+Pungent Stench a medzi tym,koncom oktobra je Kataklysm+Mystic Circle v Uherskem Hradisti.... :evil: :evil:
to sa neda stihnut :evil: :x

No ja nevidim problem stihnut to :P
Ale z tych kapiel by som isiel len na Mystic Circle, aj to len zadarmo. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Silverbow,som videl na nete kolko jap. kapiel...chcel by osm pocut japonsky black..lebo ti typci vyzeraju smiesne :P
Metalistov je dost,len tych "skutocnych" co su ochotni trepat sa aj 300 km za jednou kapelou je tu minimum.... :? :roll:
a stihnut..da sa to,ael nie financne vykryt...teda aspon mne nie... :evil:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
belial napísal:
Silverbow,som videl na nete kolko jap. kapiel...chcel by osm pocut japonsky black..lebo ti typci vyzeraju smiesne :P

no v takom blackistickom make-upe vyzera smiesne kazdy ;)

Citácia:
Metalistov je dost,len tych "skutocnych" co su ochotni trepat sa aj 300 km za jednou kapelou je tu minimum.... :? :roll:

"dost" je relativny pojem... percentualne k poctu obyvatelov sme na tom velmi velmi slabo :|

Citácia:
a stihnut..da sa to,ael nie financne vykryt...teda aspon mne nie... :evil:

To hej, to uz je problem...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Silverbow,niektore kapely sa vedia pomalovat aj normalne,nie len ako nepodareny kiss :D

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dajte spravit Cannibal Corpse ( deathmetalova skupina) rapersku pesnicku, a chlapci s Cannibal Corpse ju spravia a zahraju.
Dajte spravit nejakemu raperovi deathmetalovu pesnicku a on nic takeho nezlozi a URCITE NIC PODOBNE NEZAHRA. Aby sme si rozumeli , mozno uz Cannibal Corpse nehraju najlepsi deathmetal(vec nazoru) ale stale su technicky na vysokej urovni. A tu je ten najvacsi rozdiel medzi metalom, hudbou a rapom. Jednoducho metalisti vedia hrat, ovladaju minimalne jeden hudobny nastroj a to dost casto az na umeleckej urovni (ako priklad nech sluzi gitarovy metalovy mag Chuck Shuldiner a cest jeho pamiatke), su to ludia, ktory nieco pre tu hudbu obetovali a nieco si dokazali. Mozno su metalisti z nizsich vrstiev (ako som sa tu dozvedel), ale vacsinu mozme oznacit ako hudobnikov. Toto plati aj u vacsiny komercnej akozehudby, kde si zase "umelci" nedokazu napisat ani vlastnu piesen.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
cista pravda..kanibalov ja sice nejako nemusim,ale Iliathan to uviedol asi ako priklad :?: ....
a zoberte si,ze vacsina naj muzikantov hra prave metal,ti starsi rock...
a na to aby vedel clovek rapovat,mu netreba nic /akurat nejaky ten flow,ale to sa da za 2 dni naucit/,na techno lepsi comp a nejaky program,kde si techno spravi /moj maly brat vychrli denne 4 "piesne" v dance ejay,su na urovni tych v tv a pritom sa da povedat,ze je zaostaly..chapete,hiphoper :P ..skoda ze mu ich mazem :twisted: :twisted: /...
skratka dnesni moderni /moderni,lebo mnohi muzikanti su sikovni a hraju na klasicke nastroje ako husle a tak/ su prave v metale a rocku..lebo len tam sa hra skutocna /moderna/ hudba

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Myslim ze posledne dva prispevky vystihli viac menej vsetko o com je sucasna hudobna scena. :twisted:

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Iliathan napísal:
Dajte spravit Cannibal Corpse ( deathmetalova skupina) rapersku pesnicku, a chlapci s Cannibal Corpse ju spravia a zahraju.

Toto ma maximálne rozosmialo. Možno ju zahrajú (aj keď aj tu mám svoje pochybnosti, pretože o tom zrejme nič nevedia). Ale neodrapujú ju celkom určite (a keby ste nevedeli, rap je o rape).
Iliathan napísal:
Toto plati aj u vacsiny komercnej akozehudby, kde si zase "umelci" nedokazu napisat ani vlastnu piesen.

Kto vám povedal, že jediný rap je ten komerčný? Keď som naposledy strávil príjemnú hodinku niečo po dvanástej sledovaním jazzových slávností, okrem iného tam vystúpila aj britská skupina, ktorej spevák rapoval. A verte tomu alebo nie, hral pri tom na saxofóne. Vedľa hral ďalší černoch na base, maník na bicích a niekto ďalší na klavíri. A IMPROVIZOVALI (čo je mimochodom veľmi dôležitá súčasť nie len jazzu, ale aj rapu, rozdiel je len v uplatnení tej improvizácie - jedna je nástrojová, druhá verbálna).
Selar napísal:
Myslim ze posledne dva prispevky vystihli viac menej vsetko o com je sucasna hudobna scena. :twisted:

Podľa vás je metal jediný nekomerčný typ hudby na svete a nie ste ochotní pripustiť, že existujú aj nekomerční rapperi (čítaj: rapperi, ktorí robia iný typ rapu), nekomerční hiphoperi (a len tak mimochodom, hiphop je zase skôr o pohybe tela ako o hudbe - je to silno tanečná hudba, na rozdiel od metalu), atď.

A čo sa týka popu... tam čuduj sa svete existujú aj skutoční muzikanti. To, že sa do tej istej kategórie radí aj Britney Spears je síce smola, ale prd to vypovedá o celkovej kvalite daného žánru.

Niekedy mám pocit, že metalisti trpia akýmsi zvláštnym typom paradoxu... silou mocou sa snažia dokázať celému svetu, že ich hudba je tá najumeleckejšia (a napádajú pri tom všetko ostatné) a pritom sa chvastajú tým, ako nepočúvajú nič iné. Ako potom môžete porovnávať? To, že sa vám niektorý typ hudby nepáči, to chápem (ja napríklad také techno tiež z celej duše nenávidím). No to, ako si môžete dovoliť znižovať schopnosti všetkých ostatných hudobníkov okrem metalistov, to ide úplne mimo mňa.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun,ja nemam problem uznat ze metal nieje jedina nekomercna hudba...takisto aj punk,je dokonca aj poriadne undergroundove techno,co ti na vive alebo mtv len tak nepustia /s velkou pravdepodobnostou preto,ze o tom ti chudaci ani nevedia,ze take daco existuje/...a vies,ze je aj nekomercny hiphop...tam ide o jednu vec,co napisal Iliathan a aj ja som naznacil:CO je na tom spravit dobru rapovu piesen??Ok,treba poriadny flow...ale 90% slovenskych raperov ani nevedia co to je..robia sa strasnym undergroundovymi a pritom si len recituju basnicku o tom,ako ja na slovensku na hovno...no o com to je??brat take hovadiny pocuva..texty su BIEDNE,beaty su spravene v nejakom techno programe,ktory si stiahnes na hociakych sharewarovych serveroch a v pozadi je nejaka stupinda slucka...najviac ma irituje asi 7 sekundova slucka spravena z husli alebo 4 sekundova slucka zenskeho operneho spevu...
jediny nekomercni hiphoperi su v amerike a aj to cierni ako noc...ked pocujem kontrafuckt,je mi zle,no ked pocujem DMX abo Snoop Doggy Dogg,tak mi je zle trosku menej....a Cypress Hill sa mi paci aby ste vsetci vedeli :evil: :P :lol: /kua,no vyrastal som na tom a stale je to zverina!!/
a Annun,to ze HH je o pohybe tela...AKO sa slovenski hiphoperi typu helico pohybuju,okrem smiesnej rapovej gestikulacie??? :?:
a nielen metalisti tym "trpia"...rovnako aj pankaci

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun asi si nepochopil. Chlapci s Cannibal Corpse( tuto skupinu som uviedol ako priklad, hlavne preto, ze su hudobne na velmi vysokej urovni) ju zahraju a George "Corpsegrinder" Fisher(spevak) ju aj zarapuje. Osobne si myslim, ze aj JA by som dokazal spravit rapovu pesnicku. Jednoducho by som vytvoril nejake bubny (programi na to mam), do toho by som dotvoril nejake zvuky (prog. mam) a zacal by som do toho rychlo rozpravat(nieco o tom ako mi vsetci mozu vyfajcit moj ctihodny k*k*t) a rap by bol na svete( +by som sa tvaril nasrane). Inak Annun, ty poznas dobre skupinu Cannibal Corpse, ked tvrdis, ze by nedokazali zarapovat?
Annun, ja som o komercnom rape nehovoril. Ja som hovoril iba o komercnej hudbe, kde si spevak nevie napisat text a to uz nehovorim o napisani hudby. Takyto clovek, pre mna neni hudobnik, tak isto ako nim neni rozpravajuci raper.
Osobne podla mna neni metal jediny nekomercny druh hudby a takyto nazor nemaju ani moji kamarati , ktory su tvrdy metalisti. Problem nekomercnych raperov je v tom, ze su skoro taky isty ako komercny raperi. Rozpraval si sa niekedy s nejakym raperom? Ja ano, ked sa ho spytas na Jazz, Blues, Metal , Kalasiku, tak ti iba povedia, ze to su pi*oviny a "prava hudba" je rap. Urcite su aj raperi s inymy nazormy, ale to nic nemeni na tom , za rap neni hudba, jednoducho nema nic co by sa ako hudba dalo oznacit a z toho dovodu, ze hudba sa hraje na hudobnom nastroji a je jedno aky tam je text. (za hudobny nastroj sa daju oznacit aj ludske hlasivky)
Ano aj v pope existuju skutocny muzikanti, ale vacsinou sa uz neda povedat, ze je to cisty pop, casto to byvaju rozne poprocky a pod. Ale mas pravdu aj v pope je zopar talentovanych hudobnikov. Ale v komercnom pope, ich moc nenajdes.
Ja mam zas pocit, ze vela ludi trpi akymsi zvlastnym typom paradoxu, skus niekomu povedat, ze si metalista, ak ten clovek nikdy neprisiel s metalom do styku, tak na teba pozrie ako na masoveho vraha (annun ty si ma videl, vyzeram podla teba ako masovy vrah?), a hned, ze ako to mozes pocuvat. Mozno preto nemaju radi metalisti niektore "hudobne" styli. Annun, ja osobne nepoznama metalistu, ktory by nepocuval aj nieco ine.
Mne osobne sa paci aj klasika, aj nejaky blues aj Jazz(pravda nevyhladavam ich, ale ked sa mi nieco do usi dostane tak som rad) a vela stylov mi nevadi. Kamos je tvrdy metalista a pocuva Kryla , dalsi si vypocuje napr. Dido, takze neviem o akych metalistoch to rozpravas, pretoze ja osobne takeho ani jedneho nepoznam.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
.ale 90% slovenskych raperov ani nevedia co to je..robia sa strasnym undergroundovymi a pritom si len recituju basnicku o tom,ako ja na slovensku na hovno...

belial napísal:
jediny nekomercni hiphoperi su v amerike a aj to cierni ako noc...ked pocujem kontrafuckt,je mi zle,no ked pocujem DMX abo Snoop Doggy Dogg,tak mi je zle trosku menej....a Cypress Hill sa mi paci aby ste vsetci vedeli :evil: :P :lol: /kua,no vyrastal som na tom a stale je to zverina!!/
a Annun,to ze HH je o pohybe tela...AKO sa slovenski hiphoperi typu helico pohybuju,okrem smiesnej rapovej gestikulacie??? :?:

Jediny krát som vo svojom príspevku nespomenul Slovensko, no ty hovoríš len o ňom. Ja som hovoril len o tom, že na svete (a svet nie je len Slovensko) existujú ai muzikanti iných žánrov, ktorí dokážu robiť umeleckú kvalitnú hudbu. A stojím si za tým. Pretože kvalitná hudba nemusí byť nutne len o špičkovom ovládaní hudobných nástrojov. Tak tomu bolo pred 500 rokmi. Dokonca aj mixovanie samplov naživo pred publikom má v sebe určitý stupeň umenia a cviku (nedokázal by to každý). A čo máš proti černochom, kriste pane?
Iliathan napísal:
Annun, ty poznas dobre skupinu Cannibal Corpse, ked tvrdis, ze by nedokazali zarapovat?

Máš pravdu, beriem späť. Možno by to dokázali. Poviem to inak. Vo svojom okolí poznám presne nula ľudí, ktorí by dokázali niečo zarapovať. Rap nie je o rýchlom rozprávaní a už vôbec nie o tvárení sa nahnevane. Naozaj-naozaj. A len tak mimochodom, dokonca aj tí trápni komerční rapperi (ktorých nijako extrémne nemusím) si píšu texty sami.
Iliathan napísal:
Problem nekomercnych raperov je v tom, ze su skoro taky isty ako komercny raperi.

Toto je generalizovanie. To, že sa niekto nezarába ťažké prachy ešte neznamená, že sa nemôže po niekom komerčnom opičiť. Ty iná rapové skupiny nepoznáš, pretože si ich nikdy nevyhľadával (ak sa mýlim, prosím oprav ma), tak ako ja nepoznám 99% metalových skupín, ktoré tu spomínate vy. Ja po mene tieto rapové skupiny nepoznám tiež, no jeden z mojich najlepších kamarátov bol svojho času do rapu úplný magor a čo to som sa od neho za tých 5 rokov, čo bol v Košiciach, naučil.
Iliathan napísal:
ze hudba sa hraje na hudobnom nastroji a je jedno aky tam je text. (za hudobny nastroj sa daju oznacit aj ludske hlasivky)

Zaujímavá definícia. Teraz mi už len povedz, čo to je hudobný nástroj. A ak sa za neho skutočne dajú označiť ľudské hlasivky, prečo rap nie je hudba? Sedia snáď rapperi počas skladieb úplne potichu? Podľa mňa je hudba niečo, čo má rytmus, melódiu a stimuluje to tie správne oblasti v mozgu. To rap splňuje (áno, rap skutočne má svoju melódiu).
Iliathan napísal:
Kamos je tvrdy metalista a pocuva Kryla , dalsi si vypocuje napr. Dido, takze neviem o akych metalistoch to rozpravas, pretoze ja osobne takeho ani jedneho nepoznam.

Opäť máš pravdu, teraz som pre zmenu generalizoval ja, ospravedlňujem sa. Primäli ma k tomu staršie príspevky niektorých ľudí práve na tomto fóre. Beriem späť.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
oook Annun..slovensky je len ako priklad..rovnako rusky,nemecky,anglicky,srbsky...skratka KAZDY..jediny pocuvatelny je americky a aj to,len pocuvatelny,ze mi pri nom nekrvacaju az tak usi....
a Annun,to ci mam proti cernochom nejdem rozoberat,lebo mi das ban :P ,ale chcel som poukazat,ze "raperi" ako eminem nestoji za nic..a ved som vychvalil ciernych raperov!!

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun