HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
No vies, ked niekto pomaly 10 rokov pocuva dobrovolne viac menej len metal tak ako sorry ale povie o sebe ze je metalista. Ja osobne metal milujem/teda zvlast par kapiel, nightwish medzi ne nepatri/.

Hmm co sa tyka instrumentalky tak sa tam najde dost dobreho. Vangelis je dost namakany a obcas si nieco od nich dokonca pustim. Jarre je na mna prilis elektronicky ale pocul som od neho prakticky celu jeho starsiu tvorbu. Ale pocuvat sa to da. Oldfield je dost dobry, iste stoji za vypocutie a to aj ked hraval v Genesis. Moby nemusim. Uz moc zavana novotou :roll: . No zastavam nazor ze metal je aj tak najlepsi.....


Inak ono aj klasika je super, bach, mozart alebo bethowen boli bezpochyby majstri v hudbe. Som pomerne narocny a aj ked poznam kvantum kapiel/ci uz instrumentalnych, old school rock alebo vobec kvantum inych/ tak zostavam pri metale. Ale vy si pocuvajte co chcete.

Ganjalf: proooosiiim nie zas od zaciatku :wink:

Nightfall: :x pls neprovokuj, rap nie je hudba a hotovo :D

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
sorry> iliathan nezacinaj......ganjalf tu nie je/nastastie :D :D /

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Selar napísal:
Oldfield je dost dobry, iste stoji za vypocutie a to aj ked hraval v Genesis.

Nezda sa mi, ze by Oldfield niekedy hraval v Genesis :-) Neboli to Shadows?


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
sorry moja chyba, s niekym som si ho pomylil.....uz to dost dlho nepocuvam inak ako zriedkavo a tie informacie sa stracaju pod kvantom inych :twisted:

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Neviem, prečo sa tu furt navážate do techna (a elektronickej hudby vôbec), keď neviete čo to je.

To, že Moby robí inštrumentálnu hudbu, nad tým sa len pousmejem (90% Mobyho tvorby tvoria sample). Keď ale niekto tvrdí, že Iron Maiden je "omnoho popularnejsie ako 99.9999% rapu a techna" alebo že the streets je "britská rapová skupina" ma vie slušne povedané naštvať..

1.Elektronická hudba má minimálne toľko "poslucháčov" ako Metal, Hip-Hop, Rock a neviem čo ešte dokopy, a to nie len vo svete ale aj na slovensku a včechách (vystúpenie Carla Coxa v Brne, Paul van Dyk v Prahe atď.)

2.Projekt The Streets tvorí jeden jediný človek, a tým je Mike Skinner. Hudba čo robí sa nazýva Garage/2step.

3.Elektronika má svoju dušu, stačí si počúvnuť niečo od Aphex Twina, Tiesta, Plastikmana alebo hocikoho iného.

4.Neviem čo to je za hovadinu, že elektronická hudba pozostáva len z beatov, scratchov, a samplov.

5.Neznášam ľudí, ktorí tvrdia že "techno je sprostosť prvého stupňa", lebo si myslia, že techno je Scooter/Aquagen/Jan Wayne/>dosadťe si hocakú komerčnú danceovú somarinu<. Keď chcete počuť techno, skúste si stiahnúť (úplne legálne) z netu nejaký techno liveset. Napríklad z lekkerlui.nl.

6.Dajte sa vypchať.[/url]


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
pomoc, zurivy technomaniak! :lol:

M-Bassy napísal:
1.Elektronická hudba má minimálne toľko "poslucháčov" ako Metal, Hip-Hop, Rock a neviem čo ešte dokopy, a to nie len vo svete ale aj na slovensku a včechách (vystúpenie Carla Coxa v Brne, Paul van Dyk v Prahe atď.)

Srandujes? Ukaz mi jedinu techno formaciu / DJ-a na ktoreho ti pride 250.000 ludi. Aj ked naco by chodili na nieco co si mozu pustit aj doma v rovnakej podobe... a vlastne si to mozu doma sami spravit. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mily M-Bassy,ja sa nikdy nenavazam do niecoho co nepoznam..do elektronickej hudby sa celkom vyznam..hmm...aky je tvoj nazor na gabber a hardcore?
inak...skus povedat uplne nezaujate-gramce a mixpult je sice tiez nastroj,ale aky?vsetko to je len stale o tom istom.
pocul som jednu gabberovu piesen raz,co keby nemala tie beaty s neprijemnym zvukom,ale riadne rychle bicie a gitaru,malo by to trosku blizko k nejakemu duskmetalu ako napriklad kradol a pil...ale boli tam beaty a to je banalne do tych zvukov a samplov supnut nejake beaty,nie?
a este nieco.."huddobnikov" v technoscene nejako po menach nepoznam,len trosku,tak mi prosim povedz niekoho,kto ovplyvnil ludi siroko-daleko ako hoci aj ten iron maiden,ktory osobne velmi nemusim... :?: :roll:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Citácia:
Ukaz mi jedinu techno formaciu / DJ-a na ktoreho ti pride 250.000 ludi. Aj ked naco by chodili na nieco co si mozu pustit aj doma v rovnakej podobe... a vlastne si to mozu doma sami spravit.


Ako priklad mozem spomenut tanecne festivaly ako Glastonbury, Dance Valley, Creamfields, Summer of Love(CzRep), a mnoho inych, ktore maju pravidelnu navstevnost niekolko desiatok tisic ludi, alebo obrovske halove masovky so znamymi DJmi, na ktore chodi tiez niekolko tisicov klubberov, a ktore sa konaju pravidelne po celom svete skoro kazdy den.
Po druhe, techno je hlavne o tom, ze prides do klubu, stretnes sa s kamosmi, zatancujes si a tak podobne => to hovorim o tanecnom techne. Existuju aj iste formy techna, ktore nie su urcene na tanec do klubu a mozes si ich pustit doma.
po tretie, to ze si taku hudbu moze kazdy sam doma spravit je sice pravda, ale ked ten clovek nema talent a cit pre elektronicku hudbu (ANO, aj TALENT a CIT na to treba), nikdy nedosiahne taku uroven, aku maju uz zavedene mena na technoscene..

Citácia:
aky je tvoj nazor na gabber a hardcore?...

Citácia:
pocul som jednu gabberovu piesen raz,co keby nemala tie beaty s neprijemnym zvukom,ale riadne rychle bicie a gitaru,malo by to trosku blizko k nejakemu duskmetalu ako napriklad kradol a pil...ale boli tam beaty a to je banalne do tych zvukov a samplov supnut nejake beaty,nie?


Mas pravdu. Ta jednoduchost spociva v tom, ze hardcore, gabber a podobne tvrde odrody tanecneho techna su urcene pre sprostych vyhulencov/narkomanov/alkoholikov a neviem koho este, ktori idu na party ukojit svoju tuzbu po droge, totalne sa rozbit a ist domov vyspat sa. Nemozes ale podla jedneho stylu hodnotit celu elektronicku hudbu. Skus nejake downtempo/ambient/chillout/nu-jazz/trance/liquid funk, a uvidis, ze to vsetko nie je len o hromadnom samplovani a robeni beatov.

Citácia:
.."huddobnikov" v technoscene nejako po menach nepoznam,len trosku,tak mi prosim povedz niekoho,kto ovplyvnil ludi siroko-daleko ako hoci aj ten iron maiden,ktory osobne velmi nemusim...


Tato poznamka nema svoj vyznam, pretoze taky metal a techno su dva uplne odlisne styly. Nemozu predsa Iron Maiden ovplyvnit svojou tvorbou Kevina Saundersona, a takisto nemoze ani on ovplyvnit Iron Maiden, ale je dost mozne ze si z neho budu robit priklad ini producenti z elektronickej sceny (a tak to koniec koncov aj je).
Takze asi tak...


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
nevravim o prelinani stylov,ze Iron by ovplvnil Saundersona...ale celkovo hudobnikov...
este vies co sa da vykryt?Drum and bass...to sa celkom da pocuvat...
len o com to je??cit..cit treba do kazdej hudby..tak ako opovrhujem technom,opovrhujem aj metalom,kde maju automaitickeho bubennika... a este ako mi je zle z tej "hudby" /elektronicka hudba je stale relativne mlada no mnoho,vratane mna ju odmieta akceptovat ako hudbu/,je mi aj zle z vacsini technakov...nevravim ze vlasata opica v ciernom ako ja je "muzna",no ked vidim typka s melirom,nagelovany akoby dostal palacinkarom po cele,v bielych obtahovakoch s baretkou,nenapadne mi insie slovo ako homos.../teda napadne,ale annun by mi ich vymazal/

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ozaj a este to-na 90 percent techna clovek nemoze byt cisty,inak by nevydrzal

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
M-Bassy napísal:
Ako priklad mozem spomenut tanecne festivaly ako Glastonbury, Dance Valley, Creamfields, Summer of Love(CzRep), a mnoho inych, ktore maju pravidelnu navstevnost niekolko desiatok tisic ludi, alebo obrovske halove masovky so znamymi DJmi, na ktore chodi tiez niekolko tisicov klubberov, a ktore sa konaju pravidelne po celom svete skoro kazdy den.

Ano, ale rozdiel je v tom ze na festivale ti vystupuje X skupin, a z tych 10-20 tisic ludi si kazdy pride na tu svoju a nie na vsetky. Jednoducho jeden techno interpret nikdy nenaplni dvestotisicovy stadion (ak neratas za techno Jarreho :P).

Citácia:
Po druhe, techno je hlavne o tom, ze prides do klubu, stretnes sa s kamosmi, zatancujes si a tak podobne => to hovorim o tanecnom techne. Existuju aj iste formy techna, ktore nie su urcene na tanec do klubu a mozes si ich pustit doma.

Stretnut sa s kamosmi mozem aj bez techna. 8)

Inak mne techno hudobne az tak extremne nevadi* (aspon nie tak ako shit-hop a rap), ale je to predsa len jednoducha a v podstate primitivna tvorba.

*- to som si myslel donedavna kym som nebol nuteny pocuvat a recenzovat akehosi DJa menom Sven Vath, pricom som takmer prisiel o usi.

Citácia:
po tretie, to ze si taku hudbu moze kazdy sam doma spravit je sice pravda, ale ked ten clovek nema talent a cit pre elektronicku hudbu (ANO, aj TALENT a CIT na to treba), nikdy nedosiahne taku uroven, aku maju uz zavedene mena na technoscene..

V podstate. Ale rozdiel je v tom ze skoro kazdy vie urobit nejake techno, co sa neda povedat o ziadnom inom hudobnom style (dokonca aj v tom rape treba vediet blabotat).

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ved to

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
M-Bassy napísal:
the streets je "britská rapová skupina" ma vie slušne povedané naštvať..

M-Bassy napísal:
2.Projekt The Streets tvorí jeden jediný človek, a tým je Mike Skinner. Hudba čo robí sa nazýva Garage/2step.

Mea culpa. Týmto sa ospravedlňujem, fakt je, že som si o The Streets nič bližšie nezisťoval, pretože to nemalo žiaden vplyv na to, čo som chcel povedať (aj keby the Streets tvorili tri blonďavé dievčatká v miniskuniach :) ). A že som ich (ho) nazval rapová skupina? Podľa mňa boľa toto vždy hra o slovíčka. Je fakt, že Skinnerove skladby sú veľmi rôznorodé, no myslím, že ich vokálny prejav má v sebe kus rapu (nie gangsta rapu).
M-Bassy napísal:
6.Dajte sa vypchať.

Toto si prosím nabudúce odpusť.

Oznam pre ostatných: kroťte sa prosím. Toto sú diskusné fóra, nie flamewars arena. Takže buďte slušní a píšte niečo len vtedy, ak máte čo povedať (niečo nové a inteligentné). Dnes som už vymazal Ravena a (bohužiaľ) aj GoGoYubari a nerád by som v tom pokračoval.

Vďaka.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Co je zle ked si clovek povie názor,aleGoGo to bude btať s rezervou ..nieje to jej stránka...howgh

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
Joooooo, tak to preto tu svoj milý príspevok nevidím :lol:
Tak sorráč šéfe, som nechcel kydať na tvoju stráknu drísti z mojich hlúpych úst :wink:

Ešte raz: Mne osobne sa nepáči TECHNO A RAP, nieje to vhodný žáner hudby, ak sa to tak vôbec dá nazvať pre moje vznešené elfské uško, nemienim si dotrhať ušný bubienok na počítačovej hudbe pripomínajúcej skôr PC SPEAKERA ako hudbu ani na hovorenej reči pouličných New Yourkských čiernych raperov(nič proti černocho, to teda vážne, mám ich rád jak belochov či žltochov)!!! Dúfam že moje vyjadrenie bolo dosť slušné, že nikomu nenarušilo psychyckú rovnováhu a že ho môžu čítať i deti pod 12 rôčikov bez toho aby som skazil ich nevinné detské dušičky :)

Inak aj tak neviem čo na mojom predchádzajúcom príspevku také zlé bolo :roll:

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun