HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 01.09.2004
Príspevky: 5
Body: 5
Bydlisko: Staničná 344/1 Dolný Hričov (Žilina)

Neprítomný
No, i keď Metal u mňa jednoznačne vedie, nikto nemôže odsudzovať ine štýly.. Som si istý, že niekto vidí umenie dokonca i na rap-e či hip-hop-e napriek tomu, že ja sa týmto smerom radšej ani nepozerám..Takže..



..Up the Irons...


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 27
Body: 5

Neprítomný
Lynx to co bol za odvecak??? tema je metal, tak preco rap, hip hop a podobne "umenie"
ja si osobne myslim, ze najumeleckejsia hudba je prave metal, keby zil beathowen dnes bol by metalista!!!!!!!!!

_________________
I'm the air, the wind and the breeze
I'm the one, the bringer of ease
I lead your soul to eternity
I set your spirit free


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
tak tak a najskor by robil bardic metal :D

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
Lynx to co bol za odvecak??? tema je metal, tak preco rap, hip hop a podobne "umenie"
ja si osobne myslim, ze najumeleckejsia hudba je prave metal, keby zil beathowen dnes bol by metalista!!!!!!!!!


To ako nic ine ako metal nepocuvas? Mne osobne hiphop vobec nevadi.

A len tak mimochodom, co ta vedie k presvedceniu, ze metal je "najumeleckejsia" (inak zaujimave slovo :P ) hudba???


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
To ako nic ine ako metal nepocuvas? Mne osobne hiphop vobec nevadi.

Heh. U mna sa sice najdu veci z takmer vsetkych stylov, ale shit-hop by mal byt vyhlaseny za trestnu cinnost. Ved to ma dokazatelne debilitativny vplyv na posluchacov! :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Silverbow: Ja som si to tiez dlhu dobu myslel ale prisiel som na to, ze aj tato hudba ma svoje caro.

Ako urcite by som si to asi nepustil doma ale napriklad do auta je to skvele :wink:

A k tomu "debilitativnemu ucinku" (ja sa tu naucim tolko novych slov :lol: ). Videl som desiatky metalistov, ktori vypadali skor ako chovanci niektoreho z ustavov pre malomyselnych takze o tom, by som pomlcal :twisted:
Ono obidva tieto styly su dost rozsirene v..ehm ako to povedat..nizsich vrstvach spolocnosti :roll:


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Metalisti sice mozu obcas vyzerat ako homelessaci, ale som teda este u nich nepozoroval chodzu ala orangutan, gate so zadkom na kolenach a rec v style IQ 4. :P

Sekerkou proti rapu! :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 27
Body: 5

Neprítomný
Nightfall: to ze metal je hudba pre nizsie vrstvy si vyprosim, k dalsej otazke...ano pocuvam len metalovu hudbu, nic ine!!! neznasam hip-hop, rap, disco, a podobne veci ako kirsnerova a rolins
preco je metal najumeleckejsia hudba??? no, o com je napr rap, alebo black music, takmer ziadna melodia, vsetka hudba vysamplovana, len surovy cisty rytmus a do toho par slov, metal je naproti tomu velmi melodicka hudba, ale nestraca na rytmike, tolko vyrazovych prostriedkov a taku rozmanitost najdes uz len v soundtrackoch. sak ked pocujem daku pesnicku eminema tak si myslim ze to je stale ta íista, dalsia vec, kolko nastrojov hra hudbu dakemu raperovi...automat na bicie a este daky sampel do toho, metal hraju vacsinou 4-5 na skupinu (gitara, bicie basa klavesy, spev, popripade dalsia gitara), niektore metalove party maju aj 10 clenov...tomu hovorim hudba a nie tuc tuc grrrc. Texty...nuti ta napr text: f*ck what I say... ci ako to je rozmyslat??? mne to ide na nervy, a co napr. :the chance you get, comes never twice, do your best and do it right, time will come but don´t you hide, you are on your way!!!. to uz je podla mna lepsie
dalsia vec co spomeniem-klipi. o com su popove, rapove a ine klipi??? o polonahych jeb*ackach a tucnych cernochoch s 5kilovou zlatou retazou na krku. metalove klipi su o hube!!!
metal vyuziva mnohe postupy, ci uz kompozicne alebo ine ako klasicka hudba, mnohy metalisti su nou ovplyvneny a cerpaju z nej
takze asi preto pokladam metal za najumeleckejsiu hudbu

_________________
I'm the air, the wind and the breeze
I'm the one, the bringer of ease
I lead your soul to eternity
I set your spirit free


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Stargazer:
Ja som nepovedal ze metal je hudba pre nizsie vrstvy, ale ze je medzi tymito ludmi dost rozsireny. Rozhodne som tym nechcel povedat, ze kazdy kto pocuva metal je socka :)

Citácia:
no, o com je napr rap, alebo black music, takmer ziadna melodia, vsetka hudba vysamplovana, len surovy cisty rytmus a do toho par slov


Ciastocne mas pravdu, hiphop skutocne nie je melodicka hudba, ale je snad death metal melodicky? :roll: Ono na to aby hudba bola dobra, nemusi byt nevyhnutne melodicka. Hiphop sa vyznacuje hlavne skvelou rytmikou a silnymi textami.
Uvadzas tu ako priklad toho Eamona ci ako sa vola..ale to rozhodne neni hiphop. A druhy priklad Helloween, ktory vsak tiez ma niekolko dost slabych textov.

Dalsi tvoj argument klipy. Ono to uz s hudbou velmi nesuvisi ale budiz. Suhlasim ze vetsina tych MTV klipov su sracky ale hiphop je hlavne klubova, resp. poulicna hudba a prezentacia v TV nebola jej primarnym cielom. Na druhej strane ked vidim nejaky klip metalovej kapely kde su borci s trvalou a v obtiahnutych nohaviciach tak sa mi z neho tiez robi zle.

Ako kazdy styl ma urcite nieco do seba a ja som len chcel povedat, ze odsudzovat tu niekoho za to, ze sa mu paci nieco ine ako tebe je..no nespravne :)


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ešte skôr, ako sa zapojím do debaty, by som rád upozornil, že nemám žiaden vyhranený štýl a počúvam úplne všetko, od rocku, cez pop, jazz a rap až po metal, klasickú hudbu a soundracky a muzikály. Ja len, aby ste ma neškatuľkovali. :) (jediné čo asi skutočne nenávidím je techno a disco)

Musím sa zastať rapu, pretože mám pocit, že názor väčšiny je tu značne značne skreslený. Je fakt, že s rapom to v poslednom čase ide dolu vodou, tým viac, čím viac sa začína presadzovať tzv. gangsta rap, ktorý je fakticky dosť o ničom (sex, sex a občas nejaký ten sex). Aj napriek tomu ale existuje veľa rapperov, ktorí rapujú o niečom úplne inom (a nechcete prosím po mne mená, neviem ich). Rap bol kedysi prostriedok boja proti spoločnosti a rapperi často rapovali o aktuálnych spoločenských a sociálnych problémoch. Rap je založený hlavne na textoch, ktoré naozaj nie sú všetky typu "f*ck what I say" (inak Eamon naozaj nie je rapper, je to smiešny komerčný panák) a majú svoju hĺbku. Hudba je skutočne len rytmus, no na tom nevidím nič zlé, podľa mňa je hlúpe merať kvalitu hudby počtom hudobníkov. K takémuto typu vokálov sa naozaj najviac hodí jednoduchý rytmus, ktorý udáva rýchlosť a fakticky si neviem rap predstaviť napríklad s huslami v pozadí.

Inak ako laik v obore by som skoro všetky vaše argumenty proti rapu vedel použiť aj proti metalu, lebo určite existuje veľa metalových skupín (opäť, nechcite po mne mená), ktoré majú texty takisto o ničom a ich hudba mi v ušiach skôr pripomína prechádzajúci vlak.

Môj osobný názor je, že je hlúpe generalizovať. Existujú dobrí aj zlí rapperi, tak isto ako metalisti, jazzisti atď. Nevravím, že músite mať radi rap (mne niekedy tiež dosť lezie na nervy, aby ste si nemysleli), no netvrdte prosím, že je komplet celý nahovno, bol by to len znak vašej ignorancie.

A klipy? K tomu sa snáď ani nevyjadrujem, lebo to nemá zmysel. Ja hudbu počúvam, nepozerám ju.

Jo a Silverbow, k tým gatiam so zadkom na kolenách: ešte pred pár rokmi rapperi vystupovali v oblekoch a klobúkoch (bez srandy). Tento nový sračkový image je produkt gangsta rapu, no nič nemení na kvalite hudobného prejavu.

Annun out. :ikonka16:

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
Ciastocne mas pravdu, hiphop skutocne nie je melodicka hudba, ale je snad death metal melodicky? :roll:

No melodic death urcite. :P

Problem je, ze hip-hop v prvom rade nie je vobec hudba. Je to rozpravany text (teraz nejde o jeho kvalitu, to spada pod literaturu) s primitivnymi zvukmi v pozadi. To mi staci nahrat prednasku nejakeho profaka a do pozadia supnut zvuk iduceho vlaku a mam "rap"... :roll:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Annun napísal:
Jo a Silverbow, k tým gatiam so zadkom na kolenách: ešte pred pár rokmi rapperi vystupovali v oblekoch a klobúkoch (bez srandy). Tento nový sračkový image je produkt gangsta rapu, no nič nemení na kvalite hudobného prejavu.

Annun out. :ikonka16:

Hm. Akoze ja mam tu akusticku stranku v pazi (je to pre mna na urovni kvazi-hudobnych veci ala duc-duc techno ci Shitney Spears). Dokonca sa najde aj par hip-hopovych veci co sa mi relativne pacia (daju sa spocitat na prstoch jednej ruky... Nana, Coolio a Afroman).

Moj problem s tym stylom su debilne texty a ten zivotny styl co s nim ide ruka v ruke. Des a hruza...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Ano, ano, kolko ludi, tolko chuti. Ja dokazem pocuvat vsetko co sa mi paci - tak vcul budzte mudry :-) Vazne, nenavidim snad len Brtivu Spears (a aj napriek tomu mi v hlave obcas zneje Toxic, ale za to ja uz nemozem - za to mozu memy :-) ). Nemam problem s Country, Metalom, Klasikou, Popom, Rapom atd. (nejak tak vyzera aj moj mp3 mix na CD a to je fakt fasa - Rhapsody, Johny Cash, Lauryn Hill, Carmina, Zvucka z Tropical Heat (ano aj raegge - to mam tiez fakt rad) a potom Wagner a tak dalej - divoky mix :-) )

Inak tato debata mi pripomenula stare casy. Pamatate, take to depesaci versus metalisti a podobne bezvyznamne debaty :-) Ach, stare dobre casy, kde ste?

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
podla mna sa k fantasy hodi jednoznacne metal,pretoze to je z dnesnej modernej tvorby jedna z mala veci,co sa da hudbou aj naozaj nazvat
a inak...poznam velmi ale velmi malo nemetalovych ludi co nemaju radi fantasy...teda vlastne v mojom okoli az na jedneho metlosa su vsetci fantasy maniaci /vratane mna :D /

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun: AMEN :)

Inak vo Winampe som videl taku skatulku ze Christian Gangta Rap..to by som si chcel jedneho pekneho dna vypocut :twisted:


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun