HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 130 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Autor Správa

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ked uz vysiel Robinson... a Moll Flanders...  tak uz vyjde snad secko...  :ikonka04:

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Brano napísal:
sak rimania boli zidia a Kristus tiez


tak toto sa buď odvoláva na Monty Python, alebo jasne ukazuje tvoju obmedzenosť čo sa týka histórie. je to o to smutnejšie že kritizuješ niečo, o čom nemaš ani šajn


Alef0: chelemendik je uuber žid:-D

Brown vraj nejni zly, ale tie jeho "fakty" su riadne zamotane fakty a troška staršie než on... no Brano, doporučujem sa učiť dejepis, nejaky realny a vedecky potvrdeny, alebooficialny...a  až potom tápať v konšpiračných teoriach...

a diky vam ostatnym za super OT,ale scel som to pobrať mierne važnejšie... aj ked uznam že tvarou v tvar braňovi to da nervy sa udržať, alef0 to napriklad nezvladol....

no netvrdim že šecko je pravda a nič nieje konšpiracia, ale myslim braňo, že by stačilo menej mladickeho, spravodliveho hnevu a viacej študovať :wink:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Sakra,ako som to mohol premeskat :cry:

Takze,ja viem,ze je to otrepaen,ale musim
Brano,si poklad. Len by som ta kopal  a kopal.

Svojim malom skusim prispiet. Mas pravdu,ze Konstantin stoji za Bibliou. Totiz v roku 328(alebo 323,fakt teraz sa mi nechce hladat) bol koncil v Nicae, kde sa Biblia sformovala do dnesnej podoby. ALe to preto,ze vtedy sa formulovalo vsetko oficialne. Vsetko musi mat svoj oficialny pociatok.Tam sa odohrali aj ine veci podstaten pre cirkev,ako rozvrhnutie biskupov etc. . Skoda je to,ze je pisana casto metaforou alebo tak,aby to posobilo na bezny vtedajsi lud velkolepo,mozno poucne,povedzme si na rovinu,radsej napisem obrazne s  THerionom nieco,ako rovno nacmarat pravidla za sebou. Inak skor ti odporucim Apokryfy a samotnu bibliu.

K sionistickym rimanom som sa vyjadril tym pokladom :lol:Tusim to bolo Makabejske povstanie, nie? Len tak mimochodom,vek mas aky Branko?

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 27.09.2005
Príspevky: 57
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Nikajsky koncil bol v r. 325. Neslo tam ale o spisanie Biblie do dnesnej podoby, ale o filozoficke otazky viery. Riesil sa hlavne spor so stupencami arianstva. Hlasalo, ze Jezis bol stvoreny Otcom, a teda nie je tej istej podstaty ako Otec (neviem ako to bolo s jeho bozskostou, to sa musim pozriet do mudrej knihy :) ), kym druha strana ucila ze Jezis bol rovnakej podstaty a bol len zrodeny vo svojej ludskej prirodzenosti. Toto sa veri az do dneska, kto chodi do kostola, moze si vsimnut, ze vo vyznani viery hovorime ze verime v Jezisa Krista "splodeneho, nie stvoreneho, jednej podstaty s Otcom ..."
Vysledok koncilu bol nakoniec taky, ze arianstvo bolo ako hereza zakazane (samozrejme pod vysledok sa podpisali skor politicke tlaky ako nejake teologicke diskusie). Po tomto koncile ale arianstvo tiez uplne nevymizlo, ale napr. niektori dalsi byzantski cisari boli stupencami arianstva a takisto dosadzovali na stolec patriarchu arianskych teologov. Takze cely tento spor trval este dost dlho.
K tejto veci odporucam knihu Dejiny Byzance od Zasterovej (maju ju v artfore).


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
AElfgar napísal:
Nikajsky koncil bol v r. 325. Neslo tam ale o spisanie Biblie do dnesnej podoby, ale o filozoficke otazky viery. Riesil sa hlavne spor so stupencami arianstva. Hlasalo, ze Jezis bol stvoreny Otcom, a teda nie je tej istej podstaty ako Otec (neviem ako to bolo s jeho bozskostou, to sa musim pozriet do mudrej knihy :) ), kym druha strana ucila ze Jezis bol rovnakej podstaty a bol len zrodeny vo svojej ludskej prirodzenosti. Toto sa veri az do dneska, kto chodi do kostola, moze si vsimnut, ze vo vyznani viery hovorime ze verime v Jezisa Krista "splodeneho, nie stvoreneho, jednej podstaty s Otcom ...".


K tomu odporucam dalsiu Ecovinu: Baudolina. Citatelia sa pamataju, ze v Pndapetzime sa vsetci hadali nad sedemdesiatimi roznymi formami ,,herezy". (....oni mysliet zle. Ked oni ukrizovat Syna a Syn byt jednej podstata s Otec, tak oni ukrizovat Otec! Chapes, OTEC!...)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 27.09.2005
Príspevky: 57
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Jojo Baudolino je super, toho odporucam aj ja :)


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2006
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: East Front

Neprítomný
farar_metod napísal:
prave naopak dan brown je zid a snazy sa tak popierat bozskost nasho spasitela ,prave o to im ide on nepopiera boha ale popiera jezisa a vsetko co pre svet vyrobil, popiera cely  novy zakon a ludske dejiny aby nas vratil d podrucia zastaraleho judaizmu, lebo rabinom chyba ich predosla moc, a izrael potrebuje novych vojakov do vojny proti arabskym psom


fakt a co teda pre nas urobil???
niak necitim niake pozitivum z jeho strany :D  :D  :D


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2006
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: East Front

Neprítomný
Annun napísal:
Hahahahahaha!

Vďaka ti, Braňo!

Toto je super téma. Len to celkom nezvrhnite, nech to nejde na dvor, lebo stratiť takúto perlu by bola večná škoda.

Inak viete o tom, že je vedecky dokázané a odhalené, že Biblia je len prepísaný Necronomicon?


nemas zaco, diky za podporu, a odkaz na jeden prispevok neviem od koho:eni to len z DA VINCIHO KODu, ale aj z inych zdrojov, napr. tuna sef jeden uviedol  8)  8)  8)
cize neni len "pisanym bozim slovom" ako tvrdi cirkev


Naposledy upravil Brano dňa Št. 02. Mar 2006, 19:40, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
vy sa tu vazne bavite o biblii na 7 stranach?  :ikonka37:

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2006
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: East Front

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
Brano napísal:
sak rimania boli zidia a Kristus tiez


tak toto sa buď odvoláva na Monty Python, alebo jasne ukazuje tvoju obmedzenosť čo sa týka histórie. je to o to smutnejšie že kritizuješ niečo, o čom nemaš ani šajn


Alef0: chelemendik je uuber žid:-D

Brown vraj nejni zly, ale tie jeho "fakty" su riadne zamotane fakty a troška staršie než on... no Brano, doporučujem sa učiť dejepis, nejaky realny a vedecky potvrdeny, alebooficialny...a  až potom tápať v konšpiračných teoriach...

a diky vam ostatnym za super OT,ale scel som to pobrať mierne važnejšie... aj ked uznam že tvarou v tvar braňovi to da nervy sa udržať, alef0 to napriklad nezvladol....

no netvrdim že šecko je pravda a nič nieje konšpiracia, ale myslim braňo, že by stačilo menej mladickeho, spravodliveho hnevu a viacej študovať :wink:


inac ak sa ti to nedalo vydrzat mal si odist, ja som bol uplne kludny, maloco ma dokaze vhodit z miery a ty tym malom urcite niesi


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
aby som bol pravdivy, jedine co ma udrzalo na stolicke je fakt ze som nedavno dostal ban

teraz ked som vychladol, mozem ti povedat len jedine, davaj si pozor na to ako reagujes (to ani nehovorim o tom co pises)

k tejto veci sa uz dalej vyjadrovat nebudem

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2006
Príspevky: 106
Body: 5
Bydlisko: East Front

Neprítomný
farar_metod napísal:
aby som bol pravdivy, jedine co ma udrzalo na stolicke je fakt ze som nedavno dostal ban

teraz ked som vychladol, mozem ti povedat len jedine, davaj si pozor na to ako reagujes (to ani nehovorim o tom co pises)

k tejto veci sa uz dalej vyjadrovat nebudem


samozrejme co ine by sa dalo od "bozieho sluhu" cakat, chod sa mu niekde vopchat,
vsetko je to  vymysel a totalna blbost, cirkev chcela len zbohatnut a nic viac
su to tam same vymysli, par veci sa trafilo a co teraz, ja predpoviem za zem zhori a naozaj sa tak stane -bud do nas narazi asteroid
                               -alebo saglobalnym efektom uskvarime (zhorime zaziva)
                               -alebo zem vyschne (vedecky dokazane) za velmi vela rokov
HURááááááááááááááááááááááááááááá, fararko ja som Svetýýýýýýýýýýýýýýý


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ako som povedal, ide o to ako na niektore veci reagujes nie ake voloviny pises
howgh

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 09.08.2004
Príspevky: 429
Body: 5
Bydlisko: La Blava
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Brano napísal:
farar_metod napísal:
aby som bol pravdivy, jedine co ma udrzalo na stolicke je fakt ze som nedavno dostal ban

teraz ked som vychladol, mozem ti povedat len jedine, davaj si pozor na to ako reagujes (to ani nehovorim o tom co pises)

k tejto veci sa uz dalej vyjadrovat nebudem


samozrejme co ine by sa dalo od "bozieho sluhu" cakat, chod sa mu niekde vopchat,
vsetko je to  vymysel a totalna blbost, cirkev chcela len zbohatnut a nic viac
su to tam same vymysli, par veci sa trafilo a co teraz, ja predpoviem za zem zhori a naozaj sa tak stane -bud do nas narazi asteroid
                               -alebo saglobalnym efektom uskvarime (zhorime zaziva)
                               -alebo zem vyschne (vedecky dokazane) za velmi vela rokov
HURááááááááááááááááááááááááááááá, fararko ja som Svetýýýýýýýýýýýýýýý


Nemas pravdu chlapce, pretoze predtym nez Zem bude navzdy stratena, Astar Seran a jeho flotila zachrania Tych, ktori odhalili sprisahanie. Vsetci cirkevnici su v rukach Jastericiakov (vsimnite si ake maju vsetci biskupi priam plazie oci a ani Razinger nevyzera ako full human) ! Oni uz zmenili ich DNA.....
Pridaj sa aj ty ku nasej flotile! Zachran sa!

_________________
Ringer


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
braňo myslim si že ja som už ban dlho nemal a tak ti to tutok poviem trošku na rovinu a bez hnevu:

si debil a reaguješ ako idiot

zamysli sa nad sebou, nerob zbitočne zo seba debila, nikto tu tvoje prispevky, ak si si nevšimol, neberie važne a zbitočne tu utočiš na okolosediacich...

snad to robiš len zo srandy... inak si fakt [vymazané]

nehovoriac o tom, že utočiš na ludi čo mam rad a maju vedomosti a rozhlad, na rozdiel od tvojej zakomplexovanej dušičky

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Naposledy upravil Alex dňa St. 01. Mar 2006, 21:36, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 130 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun