HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia

Máte rádi, představujete si, elfy jako:
Tolkienovi majestátní elfy 51%  51%  [ 25 ]
DnD Arogantní elfy 10%  10%  [ 5 ]
Nezbedné skřítky a víly 4%  4%  [ 2 ]
Sapkowského "lidské" elfy 29%  29%  [ 14 ]
Jiné... (Jaké? odpověďí přispějte) 6%  6%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 49
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ale pokial viem tak Hitler nebol elf, takze vas poprosim, aby ste ho tu neriesili.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Jasne že Hitler bol elf. Je presdsa mužským obrazom elfskej bohyne Lloth. (To že v súčasnosti Lloth uctievajú len temný elfi je nepodstatný detail.)

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.11.2005
Príspevky: 41
Body: 5

Neprítomný
táto debata sa začína zvrhávať na niečo podivné... podľa mňa idete niekam preč, od témy, páni :?

_________________
Contra vim mortis non est medicamen in hortis...


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Thaedoris napísal:
táto debata sa začína zvrhávať na niečo podivné... podľa mňa idete niekam preč, od témy, páni :?


8) mi ju len posúvame, vyvýjame :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

ale ne, nechajme Hitlera smažiť sa na benzíne, zmrda, a venujme sa znova elfom

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 18.09.2005
Príspevky: 76
Body: 5
Bydlisko: Praha

Neprítomný
Podle mě je dobře, že určitým způsobem upadají ti "tolkienovští" elfové. Byli až příliš nelidští. Stojící nad zákony přírody (stárnutí, dynamika vývoje). Polobozi či přinejmenším nadlidé...
Celkově jsem silně ovlivněn tím, že elfy nemám rád a naopak zbožňuji fantasy, kde elfové buď vůbec nejsou (Goodkind), nebo jsou značně polidštění (Sapkowski).
Je ovšem otázkou, zda má smysl z nich de facto "dělat lidi". Určité odlišnosti by měli mít. Starobylost, věkovitá učenost a s tím spojené odmítání nového a částečně i arogance. De facto se něco podobného týká každého seniora (po nás vše dobré odejde) a na elfy to dosti sedí.  
Naopak lidé jsou ti, kteří se nechávají zmítat emocemi, touhou po moci. Věci mění, aniž by si uvědomovali, že stály za zachování (taková mládež - s námi teprve to dobré přijde).
Dynamika života, ve které jsou zachyceni (nutně více než elfové) je velmi silně ovlivňuje. Přínáší sebou dobré i špatné věci. "Novoty" prospěšné i ničivé.
Tedy když už elfíky tak ty Sapkowského. Moudří ale i arogantní, dlouhověcí ale i umírající stářím. Ale zcela polidštění elfové jsou potřeba asi jako dvakrát více senátorů.  :wink:


Naposledy upravil Jab dňa So. 10. Dec 2005, 0:42, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Jab napísal:
Tedy když už elfíky tak ty Sapkowského. Moudří ale i arogantní, dlouhověcí ale i umírající stářím. Ale zcela polidštění elfové jsou potřeba asi jako dvakrát více senátorů.  :wink:


suhlasim 8)

ad senátorz:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ako temny elfovia RULEZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!  :ikonka01:
teda ja  :P  :twisted:

a inak podla mna su i elfovia co nukazuju kazdemu svoju pravu tvar na poziadanie, maju v sebe urcite kuzlo  :wink:

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 01.12.2005
Príspevky: 21
Body: 5

Neprítomný
Ehm, ehm... nebola by som to ja, aby som sa nevyjadrila, takze...:

Ja elfov zboznujem (aj ked ich uz v poslednej dobe pokladam za trapnych...), takze to bude hooodne subjektivny pohlad na vec (co by bol aj tak :))). Pisem svoje poviedky a teraz aj vacsi mensi pribeh... no a tam sa odraza, co si vlastne o elfoch myslim. Elfovia podla mna by mali byt: slobodny narod, samotari, mali by sa starat o prirodu a zvierata (chcem byt veterinarka ;D), mali by byt az do svojej smrti mlady, zomru bud rukov niekoho ineho, alebo sa jednoducho zo svojej vole odoberu niekde... Do rise smrti...To este premyslim... Ale elfovia v pokrocilom veku by mohli vypadat asi... asi ako Elrond vo filme... A nemali by byt vyslovene dobri. Kazdy bojuje za svoje dobro a trpiet istymi psychickymi poruchami... ako komplexom menejcennosti, smutkom, nenavistou... No ale nemali by to na sebe dat len tak znat... A este dost toho, co si o nich myslim (ale idem sa teraz najest, tak sa nerozpisujem...). Asi sa vam to zda...hmmm... moc zidealizovane, ale ved som este mlada, jak budem stara ako elf na prahu dospelosti, tak sa to hadam zmeni  :P Ale to je moj autenticky nazor!
Pa, dobru chut!  :P

_________________
Tu som. Požičiavam si slnko, kus zeme, obydlie a potom odídem.


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 21.12.2005
Príspevky: 8
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dubbht Aela: ale segranecka ty potvora,takto ty nicis elfov ako takych??? elfovia  forever. ja ako elfoman si ich predstavujem trošku s ruškou tajomstva. starnut by mali ak nie až tak fyzicky tak aspon psychicky.cym starsi tym mudrejsi,cym mladsi tym horlivejsi.nesmrtelnost elfov??? BLBOST. kazdy musi zomrie, aj elf. moje njoblubenejsie popisanie elfov je v Asterione k DrD.


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Jab napísal:
Byli až příliš nelidští.:
:? Nebude to tým, že elf nie je človek?? He?
:mrgreen:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 18.09.2005
Príspevky: 76
Body: 5
Bydlisko: Praha

Neprítomný
nage napísal:
Jab napísal:
Byli až příliš nelidští.:
:? Nebude to tým, že elf nie je človek?? He?
:mrgreen:


Dík moc za skvělou připomínku.
Zbytek toho, co jsem napsal,  je samozřejmě zcela nedůležitý. To podstatné jsi vypíchl. :P


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 01.12.2005
Príspevky: 21
Body: 5

Neprítomný
derkan: hih :D , bratrancek moj zlaty :P

Ja som akurat docitala parodiu na Harryho Pottera1 - Harry Trottel a kamen MUDr. Tse. Tam bola jedna veta, ktora by sa do tejto debaty hodila, ale knihu som pozicala kamoske a jaksi... Nebolo by to onao, keby som to necitovala, a ja (ako inak) som zabudla ako to presne znelo :?  :P  :twisted: ...

_________________
Tu som. Požičiavam si slnko, kus zeme, obydlie a potom odídem.


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Ale, ale, aká krásna téma. Heh.

Moji elfovia sú a navždy budú tí tolkienistickí. Azerothskí elfovia sú fajn, ale Night Elves označujú niektorí moji spoluhráči ako "too feral", čo sa im nedá celkom uprieť (a s čím sa zasa ja nemôžem celkom stotožniť, ale pri raidovaní sa na také detaily zabúda). High Elves sú vyšachovaní z hry a Blood Elves sú na strane stinking Horde, čo im dosť uberá na dôstojnosti (predsa len, zdieľať jeden camp s nemŕtvymi, kravkami, zelenáčmi a dlhonosmi musí byť dosť ponižujúce pre takú hrdú rasu). Ehm, ale späť k tomu do čoho som chcela šprtnúť.

Nie je to tak dávno čo som na nete našla krásnu štúdiu o tolkienistických elfoch, špeciálne zameranú na ich starnutie, rozmnožovanie a sexuálny apetít (ako to tu niekto krásne zeufemiznil). U elfov , tak ako u iných rás platí: Warm beds are good sex
Prečo? Jednoducho preto, lebo dôležitou prioritou v živote elfov bolo oženiť sa/vydať sa a splodiť (ok, aspoň jedného) potomka. Tolkien sám napísal, že to je základný princíp existencie všetkých rás, ktoré vytvoril. Zašiel dokonca tak ďaleko, že vlastnoústne povedal: "The union of love is indeed to them great delight and joy." To boli dobré správy pre elfovchtivých. Zlé správy sú, že elfovia strácajú záujem o sex po tom, čo splodia potomkov. Ich mysle sa totiž upriamia na iné záležitosti. Jeho vlastnými slovami:
 "They have many other urges of body and of mind which their nature urges them to fulfil."

S tým súvisí aj tá ich nesmrteľnosť. Tolkien napísal, či povedal, že "Elves grow weary of temporal things once they`ve lived long enough to experience too many changes. In their own way, they are very vulnerable and sensitive to what happens to Arda. For their lives are connected."
Raz som na istých tolkien-positive fórach zahliadla diskusiu o tom, či Tolkien naozaj niekedy povedal alebo napísal, že elfovia sú doslova a dopísmena nesmrteľní.
Výsledok siahodlhej debaty bol taký, že samozrejme, že elfovia umierajú na zranenia, alebo smútku, ale ak sa im nič také neprihodí, môžu žiť zdanlivo donekonečna. V skutočnosti majú však elfovia vraj ten istý život ako Arda. Ak odíde Arda (neviem čo konkrétne tým bolo myslené), odídu aj elfovia. Neviem síce ako s týmto tvrdením súvisí odchod elfov počas Tretieho Veku, ale budiž, oni boli odborníci (zrejme odchod zo Stredozeme nepôsobí ako odchod zo sveta, ale po zamyslení...všetci poznáme tú metaforu). Zaujímavosťou je, že elfovia môžu byť reinkarnovaní do nového života (pamätáte na príbeh Glorfindela?) ak strávili dostatok času v Mandosových sieňach. V tom možno spočíva údajná naozajstná nesmrteľnosť elfov, pretože Valinor je tak trochu alegória. Nejdem hovoriť na čo, lebo mi to láme srdce a nesúhlasím s tým (a Annun je hnusný, lebo tomu verí *smrk* ) Každopádne Valinor, Eressea a siene Mandosu pôsobia ako miesto posledného odpočinku pre elfov, vo význame žijúceho posledného odpočinku, pretože elfovia tam naďalej ŽIJÚ! (in your face, Annun!)

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
hráči warhammeru majú inú teóriu: elfovia/eldari sú buzeranti :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
hráči warhammeru očividne nemajú úctu k nadradeným bytostiam :P

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun