HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 192 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Annun napísal:
Myslíte si, že existuje niečo také, ako zmysel života? Je možné nejako dosiahnuť životné štastie? A viete o niečom, čo by nám v tomto pomohlo? :)


Hmmm, myslel som, ze viem, ale jedneho dna som prisiel na to, ze nic neviem! A cuduj sa svete, na skuske z filozofie mi to pomohlo :-)

Nechcem vytvarat depresivnu naladu, ale:
Ak si chce clovek trosku toho zivota uzit, potreboval by aj trochu penazi - ak chce mat clovek peniaze, musi robit - ak robi nema skoro vobec na nic ine cas, a ak ma este to stastie, ze uz ma vlastny byt, tak nema vlastne nic ani z tych penazi co zarobil, lebo ich minie na take somariny ako najom, voda, elektrina a pod. - a tak to pojde az do smrti. Teda jedine ze by niekto vyhral v madarskom lotte :-) , by sa to mohlo zmenit.

Nie dakujem, ja chcem mat znovu cca 16-17 rokov, a mat svaty pokoj, tak to je.

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
MickTheMage napísal:
Hmmm, myslel som, ze viem, ale jedneho dna som prisiel na to, ze nic neviem! A cuduj sa svete, na skuske z filozofie mi to pomohlo :-)

Nechcem vytvarat depresivnu naladu, ale:
Ak si chce clovek trosku toho zivota uzit, potreboval by aj trochu penazi - ak chce mat clovek peniaze, musi robit - ak robi nema skoro vobec na nic ine cas, a ak ma este to stastie, ze uz ma vlastny byt, tak nema vlastne nic ani z tych penazi co zarobil, lebo ich minie na take somariny ako najom, voda, elektrina a pod. - a tak to pojde az do smrti. Teda jedine ze by niekto vyhral v madarskom lotte :-) , by sa to mohlo zmenit.

Nie dakujem, ja chcem mat znovu cca 16-17 rokov, a mat svaty pokoj, tak to je.


No to mas uplnu pravdu, sice este niesom v tom stadiu o ktorom si pisala ale priblizujem sa k nemu velkmi rychlo.
To loto by sa zislo :lol:


Hore
 Profil  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Každý věk má své výhody.I ten můj.Jenom nevím jaký? :wink:


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 17
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
ale o com to je budes mat peniaze a potom co? to ma byt cely zivot o tom, ze sa narodis chodis do 26, mozno iba do 18 rokov do skoly, najdes si pracu, urobis deti pockas kym sa osamostatnia a mozes zomriet? o ktorom z tych veci mozes povedat: ano preto zijem, preto som tu. to je nuda...


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Rathviel napísal:
ale o com to je budes mat peniaze a potom co? to ma byt cely zivot o tom, ze sa narodis chodis do 26, mozno iba do 18 rokov do skoly, najdes si pracu, urobis deti pockas kym sa osamostatnia a mozes zomriet? o ktorom z tych veci mozes povedat: ano preto zijem, preto som tu. to je nuda...


No vsak o tom hovorim. Preto som na otazku, ze co by som chcel dosiahnut v zivote, odpovedal: Nesmrtelnost :-)
A nie, a nie prist na to, ako sa da k tomu prist - samozrejme ta prava nesmrtelnost, nie tie kecy okolo, ako sprav nieco aby si ta pamatali, nesmrtelny sme v svojich potomkoch a podobne debilne kecy :-)

A vraj pokoj budem mat na dochodku, bude to fajn - no teda dakujem pekne, ale ja by som mal radsej nieco z toho teraz, kym si este ako tak nieco pamatam a mozem sa celkom slusne hybat. Nehovoriac o tom, ze dochodku sa nemusim dozit.

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
MickTheMage napísal:
Hmmm, myslel som, ze viem, ale jedneho dna som prisiel na to, ze nic neviem! A cuduj sa svete, na skuske z filozofie mi to pomohlo :-)

Nechcem vytvarat depresivnu naladu, ale:
Ak si chce clovek trosku toho zivota uzit, potreboval by aj trochu penazi - ak chce mat clovek peniaze, musi robit - ak robi nema skoro vobec na nic ine cas, a ak ma este to stastie, ze uz ma vlastny byt, tak nema vlastne nic ani z tych penazi co zarobil, lebo ich minie na take somariny ako najom, voda, elektrina a pod. - a tak to pojde az do smrti. Teda jedine ze by niekto vyhral v madarskom lotte :-) , by sa to mohlo zmenit.

Nie dakujem, ja chcem mat znovu cca 16-17 rokov, a mat svaty pokoj, tak to je.

Přesně. Vo tom to je. Pak jsou ty drobné radosti které si v tomto začarovaném kruhu dokážeme udělat. Dobrá kniha, Stretko s přátely, zajímavé CD, nebo film. Vrchol pak je najít si takové zaměstnání které by Vás bavilo a nabízelo Vám i dostr času na valstní realizaci a nebo varianta 2 aby zaměstnání bylo vaším koníčkem. Proto chci být návrhářem a překladatelem Dragonlance


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 17
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
O com to hovoris? najst si dobre zamestnanie? citat knihy a pozerat filmy? to treba prezit, ja nechcem zit len preto aby som si nasla dobru pracu a zarabala a nemyslim ze by nieco zmenilo ak by som zarabala miliony. tento svet je absolutne nudny. vsetci tuzia potom aby mali vela penazi, aby mali zamestnanie, ktore ich bavi, na co to vsetko, je to naozaj jediny zmysel naseho bytia? kedysi sme boli zvierata, ktorych zmysel zivota je rozmnozit sa predat geny. mala som pocit ze by sa ludia ako inteligentne bytosti mali aspon trochu vyvijat, ale moc sa nezmenili.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ťažká téma... no nedá mi, aby som neprispel. :roll:

Hľadanie zmysla života je vec, ktorou sa zaoberáme už od prapočiatku ľudstva a dokonca by som povedal, že pre niektorých sa práve to stalo zmyslom ich života (ak mi rozumiete). Ja som sa nad tým už tiež neraz zamýšľal (hlavne keď vypadla elektrina, nudil som sa, alebo som mal v sebe niekoľko pív :) ) a došiel som k záveru, že najdôležitejšie zo všetkého je byť vnútorne šťastný a spokojný. Tento stav ale každý dosahuje nejako inak, ide o to, čo vás baví, čo máte radi a v čom sa dokážete nájsť. Myslím, že ak ste schopní doviesť svoj život do stavu, kedy vás nič moc netrápi a tie pozitívne stavy prevyšujú počtom tie negatívne, žijete dobrý život.

Samozrejme, potom tu ale ešte je otázka ostatných ľudí. Keďže žijeme v určitej spoločnosti, je nemysliteľné, aby sme všetci žili úplne egoisticke a robili len to, čo prináša radosť nám (to by sme žili v anarchii a zrejme aj v satanizme :) ). Vtedy prichádzajú na radu kompromisy, tolerancia a láska.

To, či strávite denne dvanásť hodín v práci a budete robiť väčšiu časť svojho života nemá s jeho zmyslom a so šťastím nič spoločné. Ako už povedal Dalcor, ide o to, ČO budete robiť, ako budete tráviť zvyšok svojho času, ako svoj život prežijete.

Ak budete celý čas nariekať nad tým, že je svet nudný a osud krutý, presne taký aj bude. Ak sa naopak dokážete nad veci povzniesť, ak sa dokážete presadiť a nájsť si vo svete svoje miesto, niečo, kam budete patriť, myslím, že budete šťastní. Otázkda je, ako to chcete dosiahnuť.

Ja napríklad ľuďom čapujem elektronické pivo a przním im poviedky, ak by vás zaujímal môj spôsob. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Rathviel napísal:
O com to hovoris? najst si dobre zamestnanie? citat knihy a pozerat filmy? to treba prezit, ja nechcem zit len preto aby som si nasla dobru pracu a zarabala a nemyslim ze by nieco zmenilo ak by som zarabala miliony. tento svet je absolutne nudny. vsetci tuzia potom aby mali vela penazi, aby mali zamestnanie, ktore ich bavi, na co to vsetko, je to naozaj jediny zmysel naseho bytia? kedysi sme boli zvierata, ktorych zmysel zivota je rozmnozit sa predat geny. mala som pocit ze by sa ludia ako inteligentne bytosti mali aspon trochu vyvijat, ale moc sa nezmenili.

Netvrdím že je to smysl života. Odpověď na smysl života totiž není. Nebo je ale je to iluze, proto žijme tak jak nám to současný svět dovoluje a najděme si ten svůj malý koutek štěstí. O tom to totiž je, odpoutat se od existence všedníhodne. To je to co nás slučuje okolio fantasy, každý tu totiž má tu svojí vysněnou realitu a ten svůj kousek štěstí a smysl života v této fantasii.

Co je to u mě dosažení cíle absolutně v našem světě nedosažitelném.

Mimochodem jak se ti líbil film Pošli to dál? Ten nápad v něm je úžasneja vyřešil by existoncionální problémy.


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun napísal:
Ťažká téma... no nedá mi, aby som neprispel. :roll:

Hľadanie zmysla života je vec, ktorou sa zaoberáme už od prapočiatku ľudstva a dokonca by som povedal, že pre niektorých sa práve to stalo zmyslom ich života (ak mi rozumiete). Ja som sa nad tým už tiež neraz zamýšľal (hlavne keď vypadla elektrina, nudil som sa, alebo som mal v sebe niekoľko pív :) ) a došiel som k záveru, že najdôležitejšie zo všetkého je byť vnútorne šťastný a spokojný. Tento stav ale každý dosahuje nejako inak, ide o to, čo vás baví, čo máte radi a v čom sa dokážete nájsť. Myslím, že ak ste schopní doviesť svoj život do stavu, kedy vás nič moc netrápi a tie pozitívne stavy prevyšujú počtom tie negatívne, žijete dobrý život.

Samozrejme, potom tu ale ešte je otázka ostatných ľudí. Keďže žijeme v určitej spoločnosti, je nemysliteľné, aby sme všetci žili úplne egoisticke a robili len to, čo prináša radosť nám (to by sme žili v anarchii a zrejme aj v satanizme :) ). Vtedy prichádzajú na radu kompromisy, tolerancia a láska.

To, či strávite denne dvanásť hodín v práci a budete robiť väčšiu časť svojho života nemá s jeho zmyslom a so šťastím nič spoločné. Ako už povedal Dalcor, ide o to, ČO budete robiť, ako budete tráviť zvyšok svojho času, ako svoj život prežijete.

Ak budete celý čas nariekať nad tým, že je svet nudný a osud krutý, presne taký aj bude. Ak sa naopak dokážete nad veci povzniesť, ak sa dokážete presadiť a nájsť si vo svete svoje miesto, niečo, kam budete patriť, myslím, že budete šťastní. Otázkda je, ako to chcete dosiahnuť.

Ja napríklad ľuďom čapujem elektronické pivo a przním im poviedky, ak by vás zaujímal môj spôsob. :)

Hostinský už dávno vím že v tobě je kousek filozofa.

ABSOLUT RESPECT!

S vodkou to nemá nic společné.


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 17
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Annun napísal:
Ťažká téma... no nedá mi, aby som neprispel. :roll:

Hľadanie zmysla života je vec, ktorou sa zaoberáme už od prapočiatku ľudstva a dokonca by som povedal, že pre niektorých sa práve to stalo zmyslom ich života (ak mi rozumiete). Ja som sa nad tým už tiež neraz zamýšľal (hlavne keď vypadla elektrina, nudil som sa, alebo som mal v sebe niekoľko pív :) ) a došiel som k záveru, že najdôležitejšie zo všetkého je byť vnútorne šťastný a spokojný. Tento stav ale každý dosahuje nejako inak, ide o to, čo vás baví, čo máte radi a v čom sa dokážete nájsť. Myslím, že ak ste schopní doviesť svoj život do stavu, kedy vás nič moc netrápi a tie pozitívne stavy prevyšujú počtom tie negatívne, žijete dobrý život.

Samozrejme, potom tu ale ešte je otázka ostatných ľudí. Keďže žijeme v určitej spoločnosti, je nemysliteľné, aby sme všetci žili úplne egoisticke a robili len to, čo prináša radosť nám (to by sme žili v anarchii a zrejme aj v satanizme :) ). Vtedy prichádzajú na radu kompromisy, tolerancia a láska.

To, či strávite denne dvanásť hodín v práci a budete robiť väčšiu časť svojho života nemá s jeho zmyslom a so šťastím nič spoločné. Ako už povedal Dalcor, ide o to, ČO budete robiť, ako budete tráviť zvyšok svojho času, ako svoj život prežijete.

Ak budete celý čas nariekať nad tým, že je svet nudný a osud krutý, presne taký aj bude. Ak sa naopak dokážete nad veci povzniesť, ak sa dokážete presadiť a nájsť si vo svete svoje miesto, niečo, kam budete patriť, myslím, že budete šťastní. Otázkda je, ako to chcete dosiahnuť.

Ja napríklad ľuďom čapujem elektronické pivo a przním im poviedky, ak by vás zaujímal môj spôsob. :)


co sa stane ked niekto nachadza stastie a spokojnost prave v tom ze zije iba pe seba, ciste egoisticky ako si to povedal? suhlasim s tym, ze kazdy musi najst to co ho vyplna a z coho plynie jeho "vnutorne" stastie ale to aby si mohol robit to co chces predsa len musis travit roky svojho zivota v praci ci uz je ta praca zaujimava alebo nie vsetci si musime zarobit, aby sme dokazali plnit svoje sny a prezivat zivot naplno a nasli si svoj "zmysel zivota", ale na to ako kratko zijeme je to len mrhanie casu.
Ps:ten film som nevidela


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ak ste citali Stoparovho sprievodcu po Galaxii tak tam ludia tiez hladali zmysel zivota. Postavili si na to dokonca aj specialny pocitac, ktory po storociach premyslania prisiel na to, ze odpoved na Velku otazku zivota, vesmiru a vobec je: 42 :lol:


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No, práve som sa vrátil domov a jedna z prvých správ, ktoré sa mi doniesli do uší, bolo vyvrcholenie rukojemníckej drámy v Rusku, takže mám momentálne zo všetkého dosť zmiešané pocity.

No zároveň to je skvelá odpoveď na to, čo sa stane, ak by sme všetci žili len podľa svojich egoistických pohnútok, obávam sa.

Inak Dalcor, Pošli to ďalej som videl a je to veľmi dobrý film. Jeho myšlienka je síce krásna, no bohužial i od základu chybná. Nič takéto by nikdy nemohlo fungovať v skutočnosti, pretože ľudia ako spoločnosť sú svine. Reťaz by sa prerušila ešte skôr, ako by vôbec začala. Bohužiaľ, vždy sa nájde niekto, kto túži podvádzať a ničiť sny iných ľudí.

Nightfall: toto bolo od teba hodne kruté, táto vec je odhalená až skoro na konci, ak to ešte niekto nečítal, ukradol si mu veľkú časť napätia a neistoty. A taktiež pointu. :)

A nakoniec: Rathviel, máš uplnú pravdu. Ak chceš žiť plnohodnotný život, naozaj preto musíš niečo obetovať. Tak to je vo všetkom a bolo to tak i v praveku, kedy ľudia žili bez technológie a bez peňazí. Žili totiž trikrát kratšie ako my, denne sa vydávali na nebezpečný a unavný lov a žili v neustálom riziku (živelné pohromy, šelmy, choroby...). Pochybujem, že niektorí z nich prežili percentuálne väčšiu čast svojho života presne tak, ako si predstavovali a že si splnili viac snov, ako my teraz.

Jeden zo základných zákonov evolúcie hovorí, že ak sa nedokážeš prispôsobiť a zmeniť, umrieš. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Takže vlastne nemáš veľmi na výber. Musíš sa s tým, aký je svet, zmieriť (samozrejme, teoreticky sa môžeš pokúsiť ho zmeniť. No aj ak by si bola stopercentne úspešná, trvalo by zrejme stovky rokov, kým sa celý proces zavŕšil). Môžeš sa pokúsiť zmeniť prostredie okolo seba a snažiť sa vyťažiť čo najviac z každej sekundy svojho života, no neexistuje spôsob, aby si ho celý prežila tak, ako si predstavuješ ty, bez jediného kompromisu.

Nie je to mrhanie času. Je to prežitie. (a mimochodom, v skutočnosti je život práve o prežití. Koncept šťastia sme si domysleli až my, keď sme inteligentne zliezli zo stromov a začali sa do hláv udierať kamennými sekerami)

No nemyslím si, že by si si z toho mala robiť nejakú ťažkú hlavu. Nech ťa ukľudní myšlienka, že všade okolo teba sú ľudia s tým istým problémom a kopec z nich by si s tebou po večeroch iste rado zašlo na pohárik. :) Ako sa vraví, "ve dvou se to lépe táhne". A ja už len dodám, že čím viac, tým lepšie, takže kľudne aj "ve dvěste padesáti". :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  



Hladate zmysel zivota???
Tak honehladajte lebo je to pravda ktora boli!!! Je to pravda ktoru prezije iba malokto ale kto to vie?? NIKTO!!!
Ja hladam zmysel stale.
Ale teraz sa snazim o dosiahnutie jeho myslienok a potom umru tisice. :twisted: :ikonka21:


Hore
   

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
Necital som vase predchadzajuce prispevky ale chcem iba podotknuť že zmysel života asi nepozna nik, tvrdim to preto že keď sa pozriem na dnešný skazený svet tak to značí presne o tom čo som povedal. Podla mňa je život iba niečo ako skúška alebo príprava, možno skôr test, ak uspejete postúpite na vyššiu úroveň to môže byť u každého niečo iné, u mňa nebo, ale sú rôzne názory ja v nebo verím ale tím nič iné neodsudzujem. Ak veríte vo Vallhalu, pokojne :roll: :) Keby to bolo iba na mne nechodil by som do školy ani do prace ale snažil by som sa nejak pomáhať ľudom ktorý tie peniaze potrebujú viac, ktorý potrebujú lásku alebo hociakú inú pomoc, viem, možno vám to pripadne dedinské ale ja to tak cítim, možno sa vám zdá že to vychádza iba zo zhnusenia zo školy, ale nieje to pravda(to ale neznamená že zo školy niesom zhnusený) Nekamenujte ma som iba obyčajný .....no neviem ako sa nazvať :roll:

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 192 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Google [Bot] a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun