HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Název tématu jsem převzal z Czech DnD Fór. Zajímalo by mě, jak jste se dostaly na fantasy a fantastiku. Jaké byly vaše začátky a kdy. A hned přidám vlastní historii.


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Já jsem úplně začal někdy v 95 roce. Tehdy jsem začínal hrát Heroes II a Warlords IV. Od toho byl jenom krůček k DrD které jsem hodnotil jako nic moc. Pak jsem si koupil mé milované Tales of the Lance a postupně dokupoval pravidla a tak jsme v 97 začali hrát s kamarády v baráku a s bratrem. Po třech letech jsme začali všichni pracovat a mít jiné zájmy a tak jsme přestaly hrát. Od té doby pracuji jako expert na Dragonlance, které zbožňuji. Vytvořil jsem si postavu (Dalcor Mar-Seman) adoptovanou Solamnijským rytířem, nejdrříve jsem vedl nezávislá dobrodružství a pak se přidala kampaň za odhalením minulosti Dalcora, trochu inspirovaný BG,a le převedený do reálií Dragonlance (zamýšlel jsem že by Dalcor byl syn Tyra odložený na Krynn aby otce nepřivedl do problémů, a po něm teď pátral Draacolich, který chtěl využít jeho krve k magickému rituálu a znovuoživení se). Skončil jsem obrovským dobrodružstvím v ruinách hradu obsazeného Ogry z Rudé dračí armády v Nerace, pak už nebyl čas. Doma mám všechny Dobrodružství a údaje (včetně dvou Zkoušek vysoké magie) v sešitech a už nemám žádný skladovací prostor.

K fantasy jsem se dostal tedy přes Heores II a pak přes Hobita a Amber. Rád čtu klasickou epickou fantasy a Military Sci-fi. A rád debatuju o fantasy u piva v hospůdce Vratislav na Obchodním náměstí v Modřanech a v Nosferatu na Jiřího z Poděbrad a dost často v jedné milé hospůdce U Starého elfa.

V současné době mám rozdělané tri hlavní projekty. Překlad Dragonlance Adventures Classics Anniversary Edition, Encyklopedii D&D zbraní, DL Dobrodružství pro 2E a 3E Flail of Dragons a tvořím jeden obrovský rytířský řád pro svět jednoho kamaráda a kvalitního DM Sylvaena.


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 11
Body: 5

Neprítomný
Dalcor, ty si to mal dosť podobné ako ja! Tiež som začala s Heroes 2 (doteraz ich mám plácnutých na disku, dokonca som si kúpila orginálku ako historický artefakt nevyčísliteľnej hodnoty :D ) Po Heroesoch prišli nejaké tie adventúrky typu Quest for Glory (no jo, aj keď to nebolo akurát "pure fantasy", moju fantáziu to teda riadne podnietilo....bol tam princ zo Shapeiru! :) ) A potom už to išlo....Tolkien, Baldur's Gate, Shadows of Amn, Icewind dale (ako zástupcovia AD&D...no elfovia ma veľmi sklamali, presne ako celé Sapkowskeho dielo, ktoré doteraz nemôžem vystáť, až na pár podarených poviedok)...no a Dragonlance? Práve som dočítala Vládu Ištaru ak to teda niekto okrem "Archmastera of Lance- Dalcor the Great One" pozná a čítal (najlepšia poviedka je Den volna, to mi nikto nevyhovorí, Velkokrk Gorge III., Pán Tohoto Místa a Možná Někoho z Tamtěch nemá chybu!!! :wink: flawless) a nedávno som prelúskala aj Procitnutí Mága, čo bolo veľmi, veeeeeľmi príjemné čítanie nakoľko Raistlina nemožno nezbožňovať, je tak? Ach no a projekty? Moje denné projekty sú samotné píásanie fantasy s väčšími (alebo skôr menšími :P ) úspechmi, no a z iných projektov....asi to najväčšie čo som urobila bol preklad časti handbooku k FR's Faiths and Pantheons, konkrétne celý elfí panteón :wink: Ak by mal niekto záujem, tak si to môže stiahnuť z mojej pripravovanej fantasy sajty :D

A to by bolo asi tak....fšetko folks!

_________________
All I am,
a child with promises
All I have
are miles full of promises...


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Leuthil the elvenmaid napísal:
Dalcor, ty si to mal dosť podobné ako ja! Tiež som začala s Heroes 2 (doteraz ich mám plácnutých na disku, dokonca som si kúpila orginálku ako historický artefakt nevyčísliteľnej hodnoty :D )

Práve som dočítala Vládu Ištaru ak to teda niekto okrem "Archmastera of Lance- Dalcor the Great One" pozná a čítal (najlepšia poviedka je Den volna, to mi nikto nevyhovorí, Velkokrk Gorge III., Pán Tohoto Místa a Možná Někoho z Tamtěch nemá chybu!!! :wink: flawless) a nedávno som prelúskala aj Procitnutí Mága, čo bolo veľmi, veeeeeľmi príjemné čítanie nakoľko Raistlina nemožno nezbožňovať, je tak?

Ak by mal niekto záujem, tak si to môže stiahnuť z mojej pripravovanej fantasy sajty :D

A to by bolo asi tak....fšetko folks!

Heroes II je Absolutní klasicka - Knight a Sorceress, ostaní už tak dobré nejsou.

Vládu Ištaru jsem četl, The Soulforged samozřejmě taky a věřím i řada dalších. Teď čtu the Lioness. Raistlin je špička, asi jedna z ejlepších postav v historii fantasy.

A co třeba link na tu sajtu?


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Nuž, to bolo dávno a čo pamätám, tak asi odjakživa – teda skoro. Kam moja pamäť siaha vždy ma bavili mýty, legendy, zaujímal som sa o mágiu a bol som fascinovaný mečmi. Prečo? Neviem. (Á ešte jedna vec, čo viem nikdy som nemal rád rozprávky kde nejaký magor zabil draka :-) ) Ďalšia fáza nastala s príchodom PC (PMD sa nepočíta, i keď som na ňom vytvoril takú textovú „dásapovedať“ RPG) a Wizardry 7 – ťažký kúsok na začiatok, ale odtiaľ bol už len krôčik k Tolkienovi a PC RPG fanatizmu (mám celkom peknú zbierku RPG hier, i keď bohužiaľ mnoho z nich nie sú originály, čo je škoda). Čo sa týka papierových RPG mal som pár krát tú česť (doslova pár), ale nemal som šťastie na okolie, vždy som bol všade ako taký exot :-) , čo sa tohto smeru týka. Ešte dnes sa mi práši na Warhammer (aproppo - neviete niekto o návode v jazyku slovenskom či českom?). U PC som sa neskôr vrátil i k starším veciam ako SSI Gold veci a pod. a už mi to ostalo a ostane na veky vekov.
Raistlin, čo k tomu viac dodať. Dragonlance knihy patria medzi mojich top 5, spolu s LOTR a Feistovým Mágom a spol. Samozrejme nesmiem zabudnúť na istého barbara, ktorého som síce najprv poznal ako Arnolda, ale neskôr som prečítal všetky (snáď) veci od Howarda o Conanovi.
A nakoniec to dopadlo tak, že študujem etnológiu (chcel som religionistiku, ale akurát neotvárali), a je to celkom fasa a to aj vďaka vyššie spomenutým veciam...

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 39
Body: 5
Bydlisko: Považská Bystrica

Neprítomný
No práve som do školy robil referát o rozprávkach vo svete a do ruky sa mi dostala prastará kniha s divným názvom "Hobit". No, myslel som, že je to nejaká klasická anglická prkotina a tak som ju čítal až ako poslednú. Tak trošku ma zaujala, a zohnal som si od istého "Tolkjena" jeho ďalšiu knihu - Pán Prsteňov. Samozrejme, bol to Kořínkov preklad tak som ju po chvíľke odložil a čítal ju až v originále. Pri Rohirimoch som sa síce musel vrátiť k slovenčine (by ste nepovedali, ale to sa nedalo čítať! Tam bolo toľko slov ktoré neboli v slovníku...) Nuž ale tak. Začali sme s kamošmi hrávať podivnú hru s kockami AD&D, potom som sa dostal ku knižke s názvom "Krv Elfov" a na posedenie som ju prečítal. A DOTERAZ ZHÁŇAM ĎALŠIE DIELY ALE VŠETKO JE VYPREDANÉ!!! A potom to už išlo...

_________________
Bežné veci na počkanie, zázraky do troch dní...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
(DArk)_OnDro#1 napísal:
potom som sa dostal ku knižke s názvom "Krv Elfov" a na posedenie som ju prečítal. A DOTERAZ ZHÁŇAM ĎALŠIE DIELY ALE VŠETKO JE VYPREDANÉ!!! A potom to už išlo...


No ak hladas dalsie diely Sapkowskeho..tak oni priebezne vychadzaju v novych dotlaciach..neviem ako na Slovensku ale v CR sa daju v pohode zohnat. Ked tak skus napisat priamo do vydavatelstva (ja som si od nich tiez objednaval) na wales@volny.cz :wink:


Hore
 Profil ICQ  

Grófka
Obrázok používateľa

Založený: 28.08.2004
Príspevky: 235
Body: 5
Bydlisko: Jižní čtvrtka
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Začínala jsem na Hobitovi vůbec se mi ze začátku nelíbil.Pak jsem to přečetla znovu a znovu.S mojí mámou jsme se vypravily koupit mi boty.V knize jsem uviděla dílo toho bláznivého pána co napsal Hobita.Prudila jsem nekonečně dlouho až Pán prstenů ležel v mé tašce místo bot.Přečtené to bylo za jedinou noc.Když Eowyn zabila nazgúla řvala jsem jak želva.Brzy mně to přešlo protože máma bílá vzteky zařídila pěkně ostrou brigádu abych konečně měla na ty boty.Vydělala jsem víc a pak to začlo Eddings,Feist,Kroniky Fey,Sapkowsky,nekonečná Zeměplocha,Žamboch,Kulhánek......

Pro mně je to jako jízda z kopce bez konce.....
Protože za poslední stránkou začíná nové dobrodružství.....


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja som zacal asi v 1997 ci tak nejako..skratka ked vyslo Baldurs Gate...kazdy o tom mlel a to uz som bol rpg fanatik...toto ma dorazilo,zacal som zhanat a studovat AD&D pravidla zacal som studovat nemrtvych a tak...
a pred par rokmi doniesol spoluziak do skoly MTG...uz som o tych kartach pocul a chcel som ich velmi vyskusat...vyskusal som a o tri dni na to po vytrvalom prosikani som si kupil moj prvy pakel s ktorym vytrvalo prehravam :D

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Hmm vela ludi sa stretlo po prvykrat s fantasy na pocitaci pri hrach tak ako aj ja, ked som zacinal v 14 rokoch uz ma dost bavila ,,original,, mytologia :ikonka26: a hry s fantasy tematikou. Kedze otec videl ze od fantasy ma neodhovori doniesol mi z jeho ,,private,, knižnice knižku so zaujimavyma kresbami a este zaujimavejsim nazvom Hobit. Po docitani my doniesol pokracovanie cize Pana Prstenova nakoniec aj Silmarilion. Ked som sa vsetkymi preluskal spytal som sa ho ci nema este dalsie. Odpoved bola nie a po neuspesnom hladani v lokalnej kniznici som na fantasy trosku zanevrel a venoval sa scifi co bolo dostupnejsie a jedinim potesenim boly nove pocitacove hry a film Pan prstenov. Od 17 chodim pravidlen s rodicmi na vylety do Brna a do Prahy, kde vzdy navstivime knihkupectvo a vyberem si nejaku scifi alebo fantasy knizku. Pred polrokom mi zapojili nonstopnet a tak som sa po dlhom case dostal aj sem na tuto stranku, coma mile prekvapilo ze vobec nieco taketo existuje a som rad ze mozem stravit dlhe hodiny studovanim stranok a fora. :ikonka30: :D


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Zacal som na strednej. Asi pred siestimi rokmi. Tam som sa dozvedel o Hobitovi. Precital som, aj prstene... Potom som zistil ze spolužiaci hraju DrD. Kedze som nieco o tom pocul skor, siel som raz s nimi a uz som tam nejak zacal chodiť furt jak to šlo... DrD aj ked sa mi teraz zdá nedokonalé a okopírované, je to moja srdcovka...

Asi po dvoch rokoch naša skupina začala hľadať nový systém, ten DrD-ovsky už nestačil. Prizval sa k nám jeden maník, a ten mal v ruke knihu... najkrajšiu najmilšiu a najspravnejšiu knihu kníh... pravidlá Shadowrun 2nd Edition. Pravidla najlepsieho stolného RPG. Shadowrunu ostanem verný asi navždy, lepší systém som doteras nenašiel. Vlastne ani nemam potrebu hľadať niečo lepšie... Shadowrun je skoro dokonalí...

Samozrejme po hobitovi som prečítal vela vela kníh... už to nespočítam. Za najlepšieho autora pokladám Kulhánka a Feista. Momentálne mám rozčítaný Šunkový Nárez od Bukowskeho.
Najlepšia hra Arcanum, Fallout... bez debaty...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
U mňa to začalo Warcraftom a Pánom Prsteňov.A je to už dosť dávno keď som pozoroval bratranca pri Diable  :twisted:  a iných rpgčkách
A pokračuje to fuurt a momentálne ma velmi vyčerpava BG.O 20 rokov bude mať moja originálka nevyčísliťeľnú hodnotu  :lol: .A šetrím na Gemmela a Pratchetta


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2006
Príspevky: 32
Body: 5
Bydlisko: Zilina

Neprítomný
Ja som tiez zacinal s Warcraft III , potom Pan prstenov atd..... :)


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nuž, u mna to tiež začalo na strednej, ked na Erken dokopal k čítaniu Hobyta, potom som si prelistval všecky ostatné knižky, čo od Profesora boli, a následne som sa vrhol na regál v Bocatiovej knižnici, v ktorej sa nachádzajú skvosty fantastiky z predtollkienovskej éry, to som preluskal tak za pol roka, nie že by to bolo málo kníh, ja len, ked mám čo čítat, tak proste čítam, a hotovo, potom, neskoršie mi kamarátka požičala Zaklínača poviedky, že "aha, také som dostala" a prečítal som aj to, potom aj zbytok o zaklínačovi, a potom do mna erken vtlkol spolu z Asom Dragonlance, tak som to začal čítat, a musím sa priznat, že až na druhý diel, sa mi to nepáčilo, tak som po predehrách ani nesiahol, no, a to bolo pred 4mi rokmi, a dalej nerozvádzam, ....., každopádne, najpepšia knižka čo som čítal bola starodávna kniha, z názvom :KAŽDÝ Z NÁS JE LEGENDA,  to je proste skvelé :lol:

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ja som zacala Aspirovym Mytusom, Hviezdnymi vojnami, Dragonlancom a potom to uz slo...jak z kopca a bolo to zaciatkom strednej, alebo este na zakladnej? v 8cke?

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun