HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
nechapem co ludia vidia na Fanatikoch... taky Goblin Bombardment je stokrat lepsi  :P


Prečo je Fanatik sto krát lepší? (najmä ak sa bavíme o archetype Sligh)

Bombarment nie je príšera, stojí dve many a nikdy ti neposkytne kartovú výhodu
práve naopak, je to efektívna kartová nevýhoda, lebo za dve karty odstrelíš jednu). Fanatic stojí manu jednu, je to príšera a často ti dá dva za jednu. A samozrejme, môže útočiť každé kolo bez toho, aby som čosi obetoval.

Fanatic je neporovnateľne lepšia karta.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fanatic vie strielat len za 1 a len raz... bombardment ti prakticky spravi kazdu priseru o 1 silnejsiu a mozes ich kedykolvek odstrelit.Mozes tak sundat aj ovela silnejsie prisery ako fanatikom.

Inak kedysi som hral v cerveno-zelenej hordofritke s oboma, ale bombardment bol *ovela* dolezitejsia karta ako fanatik.  :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ešte raz:

Goblin Bombardment 1R: Sacrifice a creature: Goblin Bombardment deals 1 damage to target creature or player

Mogg Fanatic R: Sacrifice Mogg Fanatic: Mogg Fanatic deals 1 damage to target creature or player.

Ak sa bavíme o slighe:

Ako sa používa Fanatik: vyložím ho (ak sa dá, v prvom kole) (stratím kartu). Ak sa dá, smyknem si (raz, dva krát, osemkrát). Ak som v defenzíve, poblokujem a buď ním sejmem príšeru s 2 dozadu, alebo sejmem dve s 1 dozadu (získam kartu). Ak ho potiahnem neskôr, kedy je oponent dobre zakopaný a ja ho nemám s čím byť, ale má málo životov (teda po piatom kole, ak hrám monored sligh), vyložím ho, smyknem / poblokujem a hodím mu ho do hlavy. NIKDY to nie je mŕtva karta.

Ako sa používa Bombardment. Vyložím ho (stratím kartu). Ak to je v druhom kole, stratím tým kolo (keďže nevyložím príšeru). Ak mám vonku príšeru, útočím s ňou a enchant sedí nečinne. Ak potrebujem zničiť blokera, zaútočím si, obetujem príšeru, sejmem niekoho (karta za kartu). Ak chcem zničiť niečo väčšie, prídem o viac príšer (kartová nevýhoda). Ak nemám príšery, Bombardment je zbytočná karta. Ak ho potiahnem neskôr, je zbytočný, ak nemám v hre veľa príšer, ktoré dokážu obetoavním oponenta zabiť (ak to totiž nedokážu a ja prídem o všetkých obrancov, som mŕtvy).

Zhrnutie: v archetype sligh (mono red) je Fanatic lepšia karta, ako Bombardment. V iných sa Fanatic nehrá. Bombardment sa hrá v slighu (NIE JE to zlá karta, to netvrdím), podivných (ale zábavných) kombo deckoch a v snáďi v  rôznych viacfarebných beatdown kombináciách.

Alebo ešte inak: Fanatic je common a stojí dolár, Bombardment je uncommon a stojí dolár.

A ešte inak: ak hrám sligh a niekto proti mne vyloží niečo, čo nedokážem zabiť kombináciou shock + príšera, prehral som. Dovtedy má byť totiž dávno mŕtvy, alebo v stave, kedy ho ufritujem s tým, čo mám na ruke. Koniec filmu. Ak mám vonku bombardment a použijem ho tak, že obetujem viac príšer na zabitie jednej, prehral som.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja s tymi teoriami absolutne nesuhlasim... hlavne ta posledna veta je blud...

Si vezmi taky Fodder Cannon... na MtG: Online som s tym zmasakroval ludi aj ked som uz prehraval napr. 1-52 (to nesrandujem). A kludne som cez to odstrelil VSETKO co som mal vonku... a vyhral som.  :P

Prilis teoretizujes... realita je ina... teoreticky by si moj zeleny shitdeck nemal skrtnut proti ziadne tvojmu a aj tak som vacsinou vyhral :P Jednoducho v praxi by som zobral Bombardment pred Fanaticom.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
hlavne ta posledna veta je blud...

Toť dôkaz, že si nikdy nehral sligh.

Silverbow napísal:
Si vezmi taky Fodder Cannon... na MtG: Online som s tym zmasakroval ludi aj ked som uz prehraval napr. 1-52 (to nesrandujem). A kludne som cez to odstrelil VSETKO co som mal vonku... a vyhral som.

To je úplná pravda. Ak nastane takáto situácia, je samozrejme aj bombardment lepší ako fanatic.

Silverbow napísal:
teoreticky by si moj zeleny shitdeck nemal skrtnut proti ziadne tvojmu

Aby som použil tvoju terminológiu, toto je blud. Celý večer som hral so zeleno-bielo-červeným highlander funny deckom (pre záujemcov rád zverejním decklist). Zbabelci na zápasy vyhrali 2:1, ďalej si pokračovať nechcel a ten jeden prehraný som avizoval už od prvého kola, lebo som mal zlú ruku (ale áno, prehral som ho regulérne a zaslúžene, to je fakt). Spellbomby taktiež vyhrali. Iné decky som neskúšal.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Toť dôkaz, že si nikdy nehral sligh.

To s tym nema nic spolocne. Ta veta je tak zjavny nezmysel az to boli... totalne to zavisi od toho proti akemu decku hras.

Citácia:
Aby som použil tvoju terminológiu, toto je blud. Celý večer som hral so zeleno-bielo-červeným highlander funny deckom (pre záujemcov rád zverejním decklist). Zbabelci na zápasy vyhrali 2:1, ďalej si pokračovať nechcel a ten jeden prehraný som avizoval už od prvého kola, lebo som mal zlú ruku (ale áno, prehral som ho regulérne a zaslúžene, to je fakt). Spellbomby taktiež vyhrali. Iné decky som neskúšal.

A to ze to bol "funny deck" je akoze vyhovorka? Fakt je, ze si ma s nim mal pozametat.  :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
To s tym nema nic spolocne. Ta veta je tak zjavny nezmysel az to boli... totalne to zavisi od toho proti akemu decku hras.

Nie je pravda. Odporúčam ti vygooglovať si "mtg + sligh" a chvíľu si čítať. Prípadne, skús svoje tvrdenia niečím podložiť.
Citácia:
A to ze to bol "funny deck" je akoze vyhovorka?

Nie. Je to fakt. Ten balík je slabý.
Citácia:
Fakt je, ze si ma s nim mal pozametat.  :P

Dôvod? Fakt je, že vlastne netuším, ako si k tomuto záveru prišiel. Daný balík som vždy všade prezentoval ako "slabú kôpku" (vrátane stretka, ak si spomenieš) a nikdy som na neho neaplikoval žiadne svoje "teórie" (jho stavba prebiehala spôsobom: vezmem karty, čo mám rád a nikde nehrám a domiešam nejaké landy). Toť zrejme aj dôvod, prečo stále prehráva, že.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Nie je pravda. Odporúčam ti vygooglovať si "mtg + sligh" a chvíľu si čítať. Prípadne, skús svoje tvrdenia niečím podložiť.

Ja som si o Slighu precital.

Je absolutne irelevantne, ked ty strelis styroch Fanatikov do mojej Phage, ked ja nemam v decku nic ine cim by som ta mohol zabit alebo zastavit. A to sa da aplikovat vzdy.

Citácia:
Dôvod? Fakt je, že vlastne netuším, ako si k tomuto záveru prišiel. Daný balík som vždy všade prezentoval ako "slabú kôpku" (vrátane stretka, ak si spomenieš) a nikdy som na neho neaplikoval žiadne svoje "teórie" (jho stavba prebiehala spôsobom: vezmem karty, čo mám rád a nikde nehrám a domiešam nejaké landy). Toť zrejme aj dôvod, prečo stále prehráva, že.

Dovod je, ze moj deck bol obycajny vtip typu "vezmem zelene srandy za malo many". Ale budiz. :P

Ja sa uz len neviem dockat toho, ked konecne zozeniem tie Darkest Houry a Blanket Of Night, potom si musim zahrat s tymi tvojimi extremnymi zbabelcami (ktori ma zmasakrovali).  :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Je absolutne irelevantne, ked ty strelis styroch Fanatikov do mojej Phage, ked ja nemam v decku nic ine cim by som ta mohol zabit alebo zastavit. A to sa da aplikovat vzdy.

Ak hrám sligh, nedostaneš sa k tomu, aby si vyložil Phage. Ak sa k tomu dostaneš, už nebudem mať aj tak suroviny na to, aby som ju zabil. Štyria fanatici? Tí už budú dávno tuhí.
Silverbow napísal:
Dovod je, ze moj deck bol obycajny vtip typu "vezmem zelene srandy za malo many". Ale budiz. :P

Ono táto debata vlastne nemá zmysel... fakt je, že môj deck skoro všetko prehral, ergo je slabší. Hotovo. 8)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Ak hrám sligh, nedostaneš sa k tomu, aby si vyložil Phage. Ak sa k tomu dostaneš, už nebudem mať aj tak suroviny na to, aby som ju zabil. Štyria fanatici? Tí už budú dávno tuhí.

Ber to tak, ze ti Phage mozem hodit v prvom kole... tu ide o to, ze ak ma niekto deck postaveny na jedinej veci, tak je tebe uplne jedno ci obetujes viacej priser aby si ju znicil.

Citácia:
Ono táto debata vlastne nemá zmysel... fakt je, že môj deck skoro všetko prehral, ergo je slabší. Hotovo. 8)

Jak myslis. Tvoj deck, ne moj. :P
Inak nemyslis, ze ten tvoj modry aj cerveny boli slabsie?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Ber to tak, ze ti Phage mozem hodit v prvom kole...

Nu, ber to tak, že vtedy ti nepomôže ani goblin bombardment (ak hráš sligh).
Silverbow napísal:
Tu ide o to, ze ak ma niekto deck postaveny na jedinej veci, tak je tebe uplne jedno ci obetujes viacej priser aby si ju znicil.

To je pravda. Čo presne to má spoločné s Fanaticom? Ja vravím, ak to vyložíš, sligh prehral.

Silverbow napísal:
Inak nemyslis, ze ten tvoj modry aj cerveny boli slabsie?

Nie. Červený na zelené stompy ligá (teda je dosť možné, že proti tvojmu "shit decku" by padol), keďže 2/4 v druhom kole mu robia zle, ale, hmm... to je asi preto, že to je taký nedostavaný sligh.  8)

Modrý je môj oficiálny "balík, ktorý nič nerobí", ale mám ho rád. Highlandera poráža na hlavu, červený detto (až na výnimky, kedy highlanderu dôjde dokonalá krivka mocných zelených príšer).

V každom prípade, toto je OT. Ak chceš, postnem tému aj s decklistami a môžeme to prebrať.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak, ten článok na wizardoch je na prd, tam o slighu a jeho taktike / stratégii dohromady nič nepíšu. Plus, druhá polovica je už o úplne niečom inom (ponza, RDW, goblini).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
To je pravda. Čo presne to má spoločné s Fanaticom? Ja vravím, ak to vyložíš, sligh prehral.

Ja vravim, ze nie. Ak to nejak zabijes, tak si vyhral :P

Citácia:
Nie. Červený na zelené stompy ligá (teda je dosť možné, že proti tvojmu "shit decku" by padol), keďže 2/4 v druhom kole mu robia zle, ale, hmm... to je asi preto, že to je taký nedostavaný sligh.  8)

Modrý je môj oficiálny "balík, ktorý nič nerobí", ale mám ho rád. Highlandera poráža na hlavu, červený detto (až na výnimky, kedy highlanderu dôjde dokonalá krivka mocných zelených príšer).

V každom prípade, toto je OT. Ak chceš, postnem tému aj s decklistami a môžeme to prebrať.

No bohvieaky rozsiahly topic tu nie je, takze na split dovod nejak velmi nevidim. Ale ty si tu boss ;)

A to myslis vazne, ze ta floodovacia vec je tvoj oficialny balik?  :shock:  :o

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Ja vravim, ze nie. Ak to nejak zabijes, tak si vyhral :P

Má zmysel, aby som citoval sám seba? Pár postov vyššie som písal, že ak niekto normálne vyloží phage a ty hráš sligh, nebudeš to mať veľmi ako zabiť.

Mne je veľmi ľúto, že to musím povedať takto hlúpo a arogantne, ale obávam sa, že ty celkom nerozumieš, o čom archetyp sligh vlastne je. NIE JE to deck pripravený na strednú / neskorú hru. Je to balík, ktorý buď vyhrá v prvých pár kolách, alebo umrie. Preto je tam fanatic taký výborný a bobmardment taký nemastný - neslaný (všimni si, nehovorím, že sa tam použiť nedá, aj keď osobne by som to nerobil). Jeho ochrana proti drahým mocným kartám je tá, že oponenta zabije skôr, ako ich vyloží. Nestará sa o nich.

A snáď ešte jedna vec: tento archetyp je záležitosť Magicu spred pekných pár rokov a v dnešnom magicu sa bez značných úprav nedá nejako konzistentne hrať. Takže tak, čo sa týka jeho porovnávania s novými kartami a vôbec metagame ako takou.

Citácia:
A to myslis vazne, ze ta floodovacia vec je tvoj oficialny balik?

Celkom nerozumiem, čo ťa na tom tak šokuje? Ja nehrám Magic preto, aby som svojich kamarátom porážal na hlavu, ja hrám, aby som sa bavil.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Má zmysel, aby som citoval sám seba? Pár postov vyššie som písal, že ak niekto normálne vyloží phage a ty hráš sligh, nebudeš to mať veľmi ako zabiť.

Mne je veľmi ľúto, že to musím povedať takto hlúpo a arogantne, ale obávam sa, že ty celkom nerozumieš, o čom archetyp sligh vlastne je. NIE JE to deck pripravený na strednú / neskorú hru. Je to balík, ktorý buď vyhrá v prvých pár kolách, alebo umrie. Preto je tam fanatic taký výborný a bobmardment taký nemastný - neslaný (všimni si, nehovorím, že sa tam použiť nedá, aj keď osobne by som to nerobil). Jeho ochrana proti drahým mocným kartám je tá, že oponenta zabije skôr, ako ich vyloží. Nestará sa o nich.

A snáď ešte jedna vec: tento archetyp je záležitosť Magicu spred pekných pár rokov a v dnešnom magicu sa bez značných úprav nedá nejako konzistentne hrať. Takže tak, čo sa týka jeho porovnávania s novými kartami a vôbec metagame ako takou.

Ty patris asi k tym ludom, co sa vzdaju ked veci zacnu vyzerat fakt zle... ale ti vravim, uz som vyhral aj nevyhratelne veci, a akurat s deckom ktory bol o cistej agresii... NIKDY nemozes s istotou povedat, ze v tejto situacii vzdy prehras. Jednoducho tam sanca vzdy je. A co je Sligh chapem, o to sa neboj (jezkove oci, ved to je obycajna manabalnsovana fritka!).

Citácia:
Celkom nerozumiem, čo ťa na tom tak šokuje? Ja nehrám Magic preto, aby som svojich kamarátom porážal na hlavu, ja hrám, aby som sa bavil.

Prave to ma sokuje, ze by ma taky deck setsakramentsky nebavil a kazdeho supera by som nim akurat nasral  :P  :wink:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun