HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 307 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Ďalšia
Autor Správa

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Mne pride velmi neobvikle ze ta preverovali az styria. Prave preto ze si mafiu este nehral, tak si neni az taky nebezpecny. Podla mna urcite jeden z tych co ta preverovali, iba klame a vskutocnosti ta nepreveroval


Tu sa myli v jednom, jewdnak tusim len traja ho preverovali, dalej vie preverovat podla tezy kazdy a je nas len 8, takze tak, dalej to ci niekto je alebo nie je dobry nezavisi od toho,kolko mafii online odohral, povedzme ze su ludia, co odohrali az az a je to na nic stale. PK je stary hrac vsetkeho mozneho a podla mna prave taky ludia maju sancu na uspech.

Preco by niekto klamal o preverovani? A hlavne v danom kontexte, ked tvrdime presne opacne veci.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vsetci setrit mozu, ale vysledky mozu byt alterovane chorobami... celkom mi to sedi.

Peekaya vysetrovat mi pride celkom logicke praveze, to ze je novy z neho nerobi davanistu alebo iny cannofodder ktory kazdy ignoruje.

A tie tvoje vyjadrenia ze si nic nesetril... no vrhol si sa kopat si zase jamu ako minule, pozeram...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale dve z tvrdení sú nepravdivé (môžu byť), takže tieto počty nemajú v skutočnosti žiadne opodstatnenie - lebo nevieme, čo je pravda a čo nie.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
Preco by niekto klamal o preverovani?


Pretoze:

Annun napísal:
5. každý chorý vie nejakým spôsobom vyšetrovať


Zdravi vysetrovat pravdepodobne nevedia... ked sa ale zacne rozmazavat "povedzte, kto co zistil", musia si nieco vymysliet, aby to nebilo do oci.


Majovo nevysetrovanie mi paradoxne (napriek tomu, co som prave povedal) pride uveritelne, kedze v RPG velmi rad hrava zbabelcov :)

edit:

Baelara napísal:
Ale dve z tvrdení sú nepravdivé (môžu byť), takže tieto počty nemajú v skutočnosti žiadne opodstatnenie - lebo nevieme, čo je pravda a čo nie.


Musime prijat nejake pracovne predpoklady, inak to mozeme rovno zabalit. To, ze lubovolny pocet tvrdeni moze byt nepravdivy pre nas realne znamena iba tolko, ze musime byt ochotni revidovat kazdu tezu na zaklade kazdej novej informacie.

edit2:

Kleriker napísal:
A hlavne v danom kontexte, ked tvrdime presne opacne veci.


Ked su v priamom spore dve tvrdenia, pride mi pravdepodobnejsie, ze klamal prvy. Proste potreboval povedat nieco, "co zistil" (viz pasaz vyssie o zdravych) a teda si nahodne vybral vec, ktoru zabluffoval - mal iba tu smolu, ze niekto dalsi to realne zistoval a vie, ze to tak nie je (tym padom to vie dost naisto na to, aby za to bol ochotny nasadit krk). Pre teba nemalo zmysel klamat a ist do konfliktu so Silverom, pretoze taketo veci maju 50:50 sancu, ze ta zabiju. Keby mal uz Silver nahnutu poziciu, veci su trochu inak... ale nemal.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobre, ale keď môžeš vyšetrovať, tak naschvál nevyšetríš? Ako je to uveriteľné, ale príde mi to strašne nepravdepodobné - zase verím, že Majo by sa neprezradil takto hlúpo, keby bol zdravý...

Zatiaľ najdivnejšie sa správa pre mňa Silver, aj keď je pravda, že zistil, že Peekay je zdravý, čo hneď aj spochybnil, ale prišlo mi divné, že takú ničnehovoriacu informáciu, akú som mu dala použil ako odrazový mostík (keď logicky to nič nezmenilo na situácii).

Čiže teraz dám

Vina: Silverbow

Proste tá zámienka, že všetko je jasné, lebo Peekay nie je schizofrenik mi príde...chabá.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To preboha kde si prisla na to, ze 'vsetko je jasne, lebo Peekay nie je schiza'? Lenze pokial Peekay nie je schiza, ostava sanca 1:1, ze je chory (lebo si nemyslim, podla tych popiskov, co mi chodia od Annuna, ze by som bol ja schiza), a mne vysetrenie tvrdi, ze je zdravy.

Navyse ako som povedal, cisto sebecky zistim, ci som paranoik.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sorry, ze tak spamujem, ale velku cast dnesku som stravil v MHD, takze bol cas zamyslat sa :D

Silverbow napísal:
Vsetci setrit mozu, ale vysledky mozu byt alterovane chorobami... celkom mi to sedi.


Ak prijmeme zakladny (uznavam, meta-herny) predpoklad, ze Annun sa snazil hru nastavit aspon trochu ferovo (rozumej: aby vsetci mali zhruba rovnaku sancu vyhrat), vychadzaju mi iba dve moznosti:

1) zdravi neexistuju, a vysledky vysetrovani su nespolahlive
2) zdravi existuju, a vysledky vysetrovani su spolahlive

Ide tam o to, ze ak existuju nejaki zdravi a este sa navyse aj chori nemozu spolahnut na to, co zistia, hra je prakticky nevyhratelna zo strany sialencov (pretoze iba zdravi maju objektivne informacie, s ktorymi sa da pracovat, plus este mozu manipulovat chorymi ako v normalnej Mafii). Na druhu stranu, ak niet ziadnych zdravych, tak potom kludne mozu setricky davat skreslene vysledky - tym padom vznike adverzita medzi samotnymi chorymi, kedze kazdy z nich bude skalopevne presvedceny o svojej pravde.

Aky "victory conditions" by ale mala hra bez zdravych, to zatial netusim. Zial, neviem rozhodnut, ktora z tychto alternativ je pravdiva... minimalne do momentu, kym nezomrie prvy zdravy (coho sa nemusim dozit), alebo kym nespravime dostatok vysetrovaciek, cielenych na otestovanie, ci davaju spravne vysledky (co je este tazsie zrealizovatelne, kedze musia existovat dvaja "doveryhodni" chori, ktori preziju niekolko noci... yeah, right).

--------------------------------------------------------------------------------

Silverbow napísal:
To preboha kde si prisla na to, ze 'vsetko je jasne, lebo Peekay nie je schiza'?


Ehm.


Ako Baelara povedala - informaciu, ktora objektivne nic nemeni ("Peekay nie je schizofrenik") ci oznacil za velmi dolezitu a nasledne pouzil na obvinenie mna. Ak tvoja schopnost nedava vysledky typu "XYZ je bud zdravy, alebo schizofrenik", pride mi to hodne... podozrive.

Co sa obvineni tyka - jednak mi Silverovo spravanie pride podozrive (z toho, co som tu uz pisal), plus obvinit jeho ma zasadnu vyhodu - ak sa naozaj ukaze, ze je zdravy, vieme hned aj druheho zdraveho (kedze Cerebro svato-svate tvrdi, ze je Silver chory).

Takze z mojej strany vina: Silverbow

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silver: Ty to hovoríš, akoby boli len dve diagnózy, že buď je schizofrenik/paranoik, alebo je zdravý...presne tomu nerozumiem...

Okrem toho, to tu už Peekay vyratúval, ako by to vyzeralo, keby sme zabíjali chorých jedna radosť, tak po dvoch dňoch to môžme zabaliť.
Nemýľ sa - chápem tvoju logiku, ale nechápem, ako na základe toho ho môžeš obviňovať (a hlavne, opakujem, mi nesedí, že si ho obvinil keď som ja dala informáciu, ktorá podľa mňa nič na veci nemenila - prečo si s tým nevyrukoval skôr?)

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pockat ja som asi zle citala, silver ty si zistil len, ze PeeKay nie je schyzofrenik?? ale vedo to predsa nemusi znamenat, ze je zdravy... je tu predsa ece dalsich 5 diagnoz okrem schyzofrenie (ak dobre ratam) takze stale chory byt moze.... to ze nema prave schyzofreniu predsa neznamena ze je zdravy.. alebo vies kto ma aku diagnozu a len pri Peekayovi si si nebol isty, ci ma schyzu alebo je zdravy?? zacinam verit klerikovi viac a viac...


ad peekayove pocty, aj tak ty teraz nic nevy riesis... ono stale mozu byt dve tvrdenia nepravdive len tym, ze napr len cast tvrdenia je nepravdiva a cast pravdiva....takze stale mozu byt spravne dohady kohokolvek z nas a annun sa na nas dobre bavi :D

silver povedz preco si taky presvedceny o tom, ze ked Peekay nema schyzu tak je automaticky zdravy???

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
pockat ja som asi zle citala, silver ty si zistil len, ze PeeKay nie je schyzofrenik??


Lila, citaj poriadne ;) Mas to dokonca vsetko po poradi nalinkovane v mojom predoslom poste.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Silver: Ty to hovoríš, akoby boli len dve diagnózy, že buď je schizofrenik/paranoik, alebo je zdravý...presne tomu nerozumiem...

Okrem toho, to tu už Peekay vyratúval, ako by to vyzeralo, keby sme zabíjali chorých jedna radosť, tak po dvoch dňoch to môžme zabaliť.
Nemýľ sa - chápem tvoju logiku, ale nechápem, ako na základe toho ho môžeš obviňovať (a hlavne, opakujem, mi nesedí, že si ho obvinil keď som ja dala informáciu, ktorá podľa mňa nič na veci nemenila - prečo si s tým nevyrukoval skôr?)

Yesus H. Christ, obvinujem ho na zaklade toho, ze som v noci zistil, ze JE ZDRAVY! :roll:

Peekay: take ta nenapadlo, ze setrit mozu vsetci chori, a pri paranoi to bude davat vzdy pozitivny result? To by malo do auto-lose daleko, navyse odkial vies, ze zdravi vedia zabijat kazdu noc? :!:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Yesus H. Christ, obvinujem ho na zaklade toho, ze som v noci zistil, ze JE ZDRAVY! :roll:


Preco ta ale v pravdivosti tvojho zistenia potom utvrdila Baelarina objektivne nic nehovoriaca informacia?

Silverbow napísal:
Peekay: take ta nenapadlo, ze setrit mozu vsetci chori, a pri paranoi to bude davat vzdy pozitivny result?


Napadlo. Viz predosly post.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Preco ta ale v pravdivosti tvojho zistenia potom utvrdila Baelarina objektivne nic nehovoriaca informacia?

Lebo to je naopak informacia velavravna:
1. schizak je len jeden
2. ja to nie som (jedine ze Annunovi amputovali spisovatelske crevo)
3. ty to nie si
4. z 2. a 3. vyplyva, ze sanca, ze by si bol zdravy alebo chory, je 1:1 (z 6 ludi okrem mna a schizaka su 3 zravi)
5. moje vysetrovanie tvrdi, ze si chory
6. 4.+5. by uz bola velka nahoda, ak by si bol chory


Citácia:

Napadlo. Viz predosly post.

Taku alternativu tam nespominas :!:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
Tu sa myli v jednom, jewdnak tusim len traja ho preverovali.
Nie. Styria: Baleara, Silverbow, Kleriker, Cool-lila


Peekay napísal:
Majovo nevysetrovanie mi paradoxne (napriek tomu, co som prave povedal) pride uveritelne, kedze v RPG velmi rad hrava zbabelcov :) .
Ty bonzak. :)
Som proste pacifista, :ikonka17: bal som sa ze pocas navstevy niekoho zabijem. A to sa podla mna aj stalo: niekto pocas navstevy zabil Alef0a. A ak nad tym dobre rozmyslam tak to bol Vinco, lebo on jediny nepovedal koho preveroval pocasd noci.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
1. schizak je len jeden
2. ja to nie som (jedine ze Annunovi amputovali spisovatelske crevo)
3. ty to nie si
4. z 2. a 3. vyplyva, ze sanca, ze by si bol zdravy alebo chory, je 1:1 (z 6 ludi okrem mna a schizaka su 3 zravi)
5. moje vysetrovanie tvrdi, ze si chory
6. 4.+5. by uz bola velka nahoda, ak by si bol chory





Tak teraz si ma dostal, ty stavias z piesku :lol:

1. toto nevies, mozu byt dvaja, ved nevieme kolko je zdravych a nik ani nepovedal, ze tvrdenie o tych 6 chorobach je pravdive, pokojne jedna, dve ba i tri choroby v tejto hre nemusia byt, vlastne ani jedna :P

2 subjektivne pocity, ktore nedokazeme ohodnotit a podla pravidiel pm od Annuna nemozes zverejnovat,pokial ma pamat neklame, teda prehlasil raz, ze v jeho mafii to bude instant death,takze tak.

3.ak baelara neklame

4.tu nie len ze stavias na dvoch bodoch, ktore som myslim jasne odhalil, ze su ciste domienky, ale zaplietas i bod 6 pravidiel, o ktorom som sa zmienil uz v bode 1 ako o dost pochybnom

5.toto jedine mame, respektive mas, lebo my nevieme ci nam neklames, lenze nevieme zdaleka, co si zac a ako si postihnuty, dokonca ani ci nie si zdravy. Mimochodom, pekne sme subsumovali pod pojem paranoik nieco, co Annun mohol pre potreby hry kusik inac upravit.

6. treba sa vobec vyjadrovat po predoslych bodoch?

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 307 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun