HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 307 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Ďalšia
Autor Správa

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
takze to uz sme traja co preverovali peekaya, waw.. siver tvrdi, ze chory nie je, ja som ho vlastne nepreverila a klerik ty vravis ze chory je....hm... divne... z toho mi ale vyplyva ze mna asi predsa len niekto blokol, preto mi prisla ta odpoved, ze ho nemozem navstivit..
ale teraz kto zvas ma pravdu? silver, ktory je podla toho tvrdenia urcite chory, pretoze svojho kumpana by predsa neprezradil, alebo klerik, ktory moze byt chory, alebo je zdravy a snazi sa kryt svojho kamarata?
ludia vy ma matiete...

ja som preveroval silvera... preto som za jeho teoriu skor ako za klerikerovu... k tomu, ze kleriker by mohol ybt zdravy poviem len: ja viem, ze... sak viete...
silver je ale stopercentne chory... ak ja nemam nejake halucinacie... ;)
Silverbow napísal:
Ja si nemozem pomoct, ale zase to hras ako vzdy ked si mafian - vela wahwahwahblablabla a extremne agresivna aktivita. :wink:

ech ech, citas mi myslienky... :ikonka18:

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silver, agresivne je povedat, ze PK nie je zdravy

alebo

PK je zdravy aj Kleriker je zdravy, podme ich zabit,hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

:wink:

Nemozem cumiet a pozerat, ako zabijate jasne choreho, preto kecam.

Mimochodom, ja kecam vzdy a vsade, ci v mafii alebo nazivo, ale je pravdou,ze za posledne dve mafie som bol dost ticho, mozno preto, ze som umrel hned na zaciatku :P A nemal som ani schopnost, az na toho Caponeho, kde som nic nestihol, kedze ma niekto zabil hned v duchu prec s Klerikerom,je nebezpecny, asi rpeto ze som tak ticho,ze.

Inac, to ze preverujes a poodhalil si vlstneho ci naopak, ocistil nevinneho,si uz aj ty skusal ako mafian a celkom to vyslo, takze :P

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cool-Lilla napísal:
ja som nepovedala ze som nic nezistila.. len ze ma niekto blokol asi.... chcela som ta preverit ale odpoved mi prisla ze ta nemozem navstivit, lebo si zaneprazdeny


Ano - preveroval som Alefa, ako som uz spominal.

K logike, preco by som tuto informaciu nepodaval, kebyze som zdravy, viz Klerikerov post.

Cool-Lilla napísal:
ale teraz kto zvas ma pravdu? silver, ktory je podla toho tvrdenia urcite chory, pretoze svojho kumpana by predsa neprezradil, alebo klerik, ktory moze byt chory, alebo je zdravy a snazi sa kryt svojho kamarata?
ludia vy ma matiete...


Nie som osobne vobec presvedceny, ze Silver je chory. Z coho to tak "urcite" vyplyva (ano, Cerebro to povedal teraz ako vysledok svojho vysetrovania... ale tvoj vyrok bol predtym, takze by som rad pocul tvoje odovodnenie, ktore s tymto faktom nebude pracovat)? Rovnako ty.

Kleriker napísal:
Bojim sa toho, ze je mozne, ze vsetci traja sme chory. Pride mi to ako najlogickejsie. V kazdom pripade, pravdu asi najskor vie PK.


Mozne to je urcite. Ja viem iba to, ze nie som zdravy (resp. ak som zdravy, tak ma Annun diametralne odlisnu definiciu dusevneho zdravia, ako ja :P ).

Kleriker napísal:
Preseknutie je smrt Peekaya, odhalia sa strany a karty.


Tymto si nie som taky isty. Skus spravit case analysis. Mne to vychadza tak, ze zabitie mna ukaze nieco iba v pripade, ze som zdravy - vtedy ukaze, ze je Silverovo vysetrovanie "funkcne" (i.e. ze dostava pravdive informacie a dava ich nezmodifikovane dalej). Ale ak sa aj neukaze byt funkcnym, to este stale nemusi znamenat, ze klame (ako tu uz bolo spominane, dusevne choroby to cele zamotavaju). To by som rozhodne nenazval "odhalenim stran a kariet".

-----------------------------------


Cim sa ale dostavam k nasledovnej veci, ktora ma napadla dnes rano - napisem to sem skor, ako to zabudnem:

Podla mna je tvrdenie "zdravi ludia su prave traja" nepravdive. Preco?

Prijmime ako platne nasledovne predpoklady:

Kód:
1) kazdu noc zomrie prave jeden clovek
2) kazdy den zomrie prave jeden clovek
3) na zlyncovanie konkretneho cloveka cez den treba nadpolovicnu vacsinu hlasov
4) zdravi sa vedia v noci dohovarat
5) na zaciatku bolo hracov 9
6) zacinalo sa nocou
7) zdravi su traja


(pre poriadok sem pisem uplne vsetko, s cim budem pracovat - snad som na nic nezabudol)

Ak platia vsetky tieto predpoklady, tak od druheho dna nemozu chori nikdy vyhrat. Pocitajte so mnou:

Po prvej noci je ludi 8 (predpoklady 2,5,6). Po druhej noci je ludi 6 (predpoklady 1,2). To znamena, ze v hlasovani na druhy den je treba 4 hlasy na zlyncovanie niekoho (predpoklad 3). Okrem pripadu, kedy sa zdravi rozhodnu obetovat jedneho zo seba, ale nie je mozne, aby zdravy dostal 4 hlasy (lebo zo siestich ludi su traja zdravi a iba traja chori - predpoklad 7).

Cim sa dostavam k jednomu z dvoch moznych zaverov (mozno mi nejaky unikol - ak ano, povedzte):

Kód:
a) Annun hru nastavil tak, aby sa od druheho kola nedala "vyhrat"
b) niektory z predpokladov je nespravny


Pracujuc s meta-informaciou "Annun snad nie je sadista", ktora tu uz bola pouzita v argumentacii predtym, vyberam si moznost b). Ktory predpoklad moze byt nespravny? Predpoklady 3,5,6 su dost neodskriepitelne. Predpoklad 4 mi tiez pride celkom rozumny (okrem moznosti, ze zdravi neexistuju vobec, alebo je iba jeden... co je ale vylucene, ak ratame s pravdivostou predpokladu 7). Predpoklady 1 a 2 sa budu dat overit az neskor, ale zatial vsetko nasvedcuje, ze budu platit. Tym padom ostava predpoklad 7. Jeho nepravdivosti okrem tejto uvahy (ktora kludne moze byt chybna, pretoze zatial vieme primalo) nasvedcuje este aj fakt, ze povodne tvrdenia 2,3,6 (z Annunovho prveho postu) sa navzajom vylucuju, a jedno z nich musi byt nepravdive.

Moj osobny predpoklad momentalne je, ze bud zdravi neexistuju vobec (a vsetko nocne vrazdenie bude sposobene chorymi, ktori sa snazia ostatnych "preverovat"), alebo su dvaja (mozno v skutocnosti iba jeden, ale to by bola privelka pravdepodobnost, ze hra skonci po prvom dni).

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Naposledy upravil Peekay dňa Št. 08. Máj 2008, 12:25, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pekna analyza poctu zdravych :shock: Nie si ty nejaky matematik?

Silver, takmer som zabudol, jeden dovod, preco by som obhajoval Peekaya, ked predomnou si ho ty priamo obvinil a Cerebro dodal, ze nie si zdravy. Preco by som to robil? Ved ak PK je zdravy, tak je to samovrazda a podla jeho prepoctov koniec hry.

Uznaj,ze jediny rozumny dovod je, ze musim byt o PK presvedceny, ze je chory a ze jeho smrt nikomu neprospeje, teda s vynimkou zdravych.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Klerik, ale presvedčenie, že niekto je alebo nie je zdravý zrejme nezískaš nikdy na sto percent.

Ja som si skoro istá, že väčšina z nás dostáva nepravdivé informácie, alebo čiastočné informácie, ktoré sa budú dať poskladať až za niekoľko dní - hodnota a pravdivosť informácie sú zrejme výsledkom choroby.

Mohli by sme si zhrnúť, čo kto zistil?

Kleriker - Peekay nie je zdravý
Peekay - preveril Alefa (a čo zistil?)
Alef0 - N/A
Vincent - ???
Cerebro - Silver je chorý
Baelara - Peekay nie je schizofrenik
Silverbow - Peekay je zdravý
Majo - nič
Cool-Lilla - preverila Peekaya, bez informácie

Je to tak? Ohradťe sa, ak som niečo nenapísala správne.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
2Bea: absolutne suhlasim, Silver je chory a na mojej strane... to su aspon moje info...
inac o hodku odhcadzam a vratim sa az po polnoci... tak sa nehnevajte, ak nebudem dovtedy reagovat ;)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nepride mi vobec logicke, aby Kleriker preveroval Peekaya. Ludia zvyknu preverovat podla urciteho principu (preto som si bol takmer isty, ze Cerberus sa ma bud bude snazit zlyncovat, alebo ma preklepne ak bude mat tu moznost). Myslim, ze Kleriker by preveroval prv alefa, mna, Vinca ci Cerbera ako Peekaya. Nevraviac o tom, ze sa vynoril az vtedy, ked zacalo Peekayovi horiet pod zadkom.

Ale!

Je pravda, ze mozem byt paranoik, ze Peekay je chory a ja som len paranoizoval. Ale cisto sebecky hlasujem za nho, kedze ked zomrie, tak bud umrie zdravy, alebo zistim, ze mam paranoiu a ze moje vysetrovanie je na nic. :ikonka11:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aky princip SIlver, povedz , na zaklade akeho si ty siel po Peekayovi, povedal by som, ze ty by si siel po mne prv, minule si ma napr sundal v prvu noc, etc. takze tolko k principom.

Povedzme, ze PK povazujem za nebezpecnejsieho ako teba. Mal som tu cest co to pocut o nom a nepacilo sa mi to :lol:

Inac, rieseni je milion, ktokolvke z nas troch sa moze mylit, dokonca mozeme byt aj my traja zdravy, zabijeme PK, potom si to jeden, mozno dvaja z nas odnesu a dalsi sa z toho teoreticky vyjde s krasnym priam erkenovsko paladinskym stitom. :lol: TO ja, kedze ja vravim pravdu a nic len pravdu :P

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(Som informatik, takze som si uzil matiky na skole viac, ako je zdrave ;) )

Mne napriklad pride uplne normalne, ze ma preverovala (pravdepodobne) nadpolovicna vacsina ludi, kedze som z hrajuceho foroveho osadenstva najnovsi, a ziadnej predoslej Mafie som sa nezucastnoval. Takze v tomto by som naozaj nehladal nejake strane evil plany. Ak uz sa niekto spraval podozrivo re: obvinovanie, bol si to prave ty Silver - zacal si dostatocne nespecifickou informaciou ("pri vysetrovani som natrafil na zdraveho, nepoviem kto to je"), a potom si cakal, ktore meno padne prve v dostatocne silnom kontexte na to, aby tvoje obvinenie vyznelo uveritelne ("Peekay nie je schizofrenik").

Silverbow napísal:
Nevraviac o tom, ze sa vynoril az vtedy, ked zacalo Peekayovi horiet pod zadkom.


Nevraviac o tom, ze si proti mne zacal stvat este pred prvym Klerikerovym relevantnym postom, takze s tymto by som asi tiez prilis neoperoval, byt tebou.

Baelara napísal:
Peekay - preveril Alefa (a čo zistil?)


Ze Alef nepatri medzi zdravych.

Cerebro napísal:
2Bea: absolutne suhlasim, Silver je chory a na mojej strane... to su aspon moje info...


Dovolim sa ohradit - to, ze Silver je chory, este neznamena, ze je na tvojej strane ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Rad by som inak podotkol, ze ak je Cerebro zdravy a vie ze ja zdravy nie som (kedze predpokladame, ze zdravi o sebe navzajom vedia, kto su), tak najlepsie co moze spravit je tvrdit presne to, co tvrdi teraz (bez ohladu na to, ci je Silver zdravy alebo nie - bud doda kredibilitu Silverovi, alebo zlepsi sance na uspech jeho snahe zlyncovat choreho).

Ale napriklad taky Vinco sa este vobec nevyfarbil ani jednym smerom, preto mi pride unahlene robit skalopevne zavery.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
TO ja, kedze ja vravim pravdu a nic len pravdu :P

Ty, co zapries este aj nos medzi ocami? :lol: Nikto tolko neklame na hostinci jak ty, Mr. Zabudol som kolace u teba. :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozaj, este Majo by mohol trochu rozviest to svoje "nic". Ze nic nezistil je sice pekne, ale nech povie aj, co sa pokusal robit.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Áno, Majo a Vinco by mali ešte doplniť informácie.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne tak. Akurat som to chcel napisat. Sice budem vyzerat ze som blby, ale co uz . Chcel som Vas proste trochu zamotat:
Ja som nezistil nic preto: lebo som nic nezistoval. Proste som si sadol na podlahu a sedel az do rana. (z casti som to urobil aj
preto lebo som sa bal ze som maniak a pri navsteve dotycneho zabijem)

Peekay napísal:
Mne napriklad pride uplne normalne, ze ma preverovala (pravdepodobne) nadpolovicna vacsina ludi, kedze som z hrajuceho foroveho osadenstva najnovsi, a ziadnej predoslej Mafie som sa nezucastnoval. Takze v tomto by som naozaj nehladal nejake strane evil plany. .
Mne pride velmi neobvikle ze ta preverovali az styria. Prave preto ze si mafiu este nehral, tak si neni az taky nebezpecny. Podla mna urcite jeden z tych co ta preverovali, iba klame a vskutocnosti ta nepraveroval

Peekay napísal:
Ak uz sa niekto spraval podozrivo re: obvinovanie, bol si to prave ty Silver - zacal si dostatocne nespecifickou informaciou ("pri vysetrovani som natrafil na zdraveho, nepoviem kto to je"), a potom si cakal, ktore meno padne prve v dostatocne silnom kontexte na to, aby tvoje obvinenie vyznelo uveritelne ("Peekay nie je schizofrenik"). .
To to si napisal velmi dobre. Velmi sa mi to vyjasnilo a suhlasim s Tebou.


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja len tolko k PeeKayovim predpokladom, ze zdravi mozu byt traja, pretoze medzi tymi tromi zdravymi moze byt zaratany aj lekar, ktory je na strane chorych predsa... a tym padom zdravi nepriatelia su len dvaja....

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Mne pride velmi neobvikle ze ta preverovali az styria. Prave preto ze si mafiu este nehral, tak si neni az taky nebezpecny. Podla mna urcite jeden z tych co ta preverovali, iba klame a vskutocnosti ta nepraveroval


1) Ze som este nehral Mafiu tu na forach neznamena, ze som Mafiu este nehral.
2) Ze niekto este nehral Mafiu vobec neznamena, ze v nej nebude nebezpecny

Ono realne ma zmysel preverovat cloveka, ktoreho nepoznas - lebo tak mozes pozorovat jeho spravanie a podla toho sa ucit do buducnosti. Ked nemas objektivne udaje, voci ktorym jeho spravanie porovnavas, ide to o dost horsie.

Kazdopadne ale suhlasim s tvojim tvrdenim, ze minimalne jeden z ludi, co "ma preverovali", v skutocnosti klame. Mam aj pracovne podozrenie, ktory.

Cool-Lilla napísal:
ja len tolko k PeeKayovim predpokladom, ze zdravi mozu byt traja, pretoze medzi tymi tromi zdravymi moze byt zaratany aj lekar, ktory je na strane chorych predsa... a tym padom zdravi nepriatelia su len dvaja....


Lila - tvrdenie s lekarom nema vplyv. Zakladny spor totiz nastava medzi tymito tvrdeniami (repost z prveho Annunovho postu):

Annun napísal:
Kód:
2. vaši nepriatelia, zdraví ľudia, sú dokopy traja
3. sú medzi vami dvaja paranoici
6. v hre sú zastúpené nasledovné ochorenia: schizofrénia, mánia, paranioa, psychopatia, delúzia, porucha totožnosti



Pretoze ak prijmeme predpoklad, ze zdravy clovek netrpi ziadnou chorobou (co by malo byt zrejme), dostavame 6 (pocet poruch) + 1 (zdvojena paranoia) + 3 (zdravi ludia) = 10.

Ak by sme cloveka s lekarskym vzdelanim chapali technicky ako zdraveho (i.e. ze netrpi ziadnou poruchou), tak to uz by bol dokonca jedenasty (kedze z definicie lekar nie je nasim nepriatelom, co nam brani ho zahrnut medzi troch spominanych v bode 2).

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 307 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun