HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som chlap slova, takže som Vám pripravil upravené pravidlá zmodifikované, a na mieru šité môjmu mafiáckemu settingu-

West Blood.
Obrázok
Trošku RP na začiatok:
Vitaj v meste. Zhrdzavené reťaze ešte držia na koloch spráchnivené drevo, na ktoré keď hladíš, po čase vyčítaš: El Mundo. Vkročís dnu a na hlavnej (jedinej) ulici plnej prachu sa zastavíš. Každé oko sa sústerdí len na teba. Žiadna dôvera. Pomyslel si si. Síce bolo ticho, ale cítil si atmosféru vojny, kvôli ktorej si do mesta prišiel. Prežiješ do rána, po takej dávke dôvery?

Tu máte
Pravidlá:

Priebeh:
Prvá fáza: Deň:
Na začiatku sa vyhlási kto prišiel o život. Výnimkou je prvý hrací deň, keď umiera nehráč- nonplayable character. Hráči hlasujú o tom, kto pôjde do basy (na 3-ingame dni-potom slučka, ak ho niekto nevyslobodí). Pomocou:
Vina:obeť_obvinenia
Najlepšie bude ak pripíšete dobrý dôvod, aby nastal možný bandwagon, no dôvod samozrejme pripísať nemusíte. Hlasovať musíte vždy! Výnimkou však je prvý deň, keď môžte pomocou:
Vina:Nikto
zachovať deň bez strát. Pozor, hlasovanie môžte zmeniť iba dva krát. A to takto:
Nevina:Predošlý_obvinený
Vina:Nový_obvinený

Deň skončí, ak sa viac ako polovica hráčov zhodne na tej istej obeti obvinenia, alebo po troch (reálnych) dňoch.
Pozor! Máte tu novú možnosť a to takú, že ak odo mňa dostanete Pmku že ste dosiahli "20 zmysluplných príspevkov" – to znamená že máte červený bod, ktorý môžte použiť na zaplatenie lovca odmien a to tak, že mi pošlete Pmku v tvare::: Smrť:Hráč
Opäť. Podľa toho na koho bude najviac objednávok, ten zomrie. Ak sa náhodou stane, že je veľa obetí, no na žiadnej nie je viac objednávok ako jedna, vyrieši to smrtelná, božia kocka.
Cez deň mi posielajte Pmky ohľadom schopností- viď Pmky, ktoré ste na začiatku dostali s povolaním.
-Každý hráč má jednorazovú schopnosť, a to kill- vyberie si z troch možností: otrávenie, killnutie zblízka, zdiaľky... Od toho potom záleží či ho stopa prezradí... (Juk-i TM)

Takisto je tu ďalšia nová možnosť, a to taká, že každý môžte na vývesku cez noc vyvesiť krátky, anonymný oznam. (pošlete mi pm so subjektom: Výveska)

Asi okopčím noviny (Juk-i trademark), pretože je to priam božská vec. Doslova. Ak nie noviny, tak na výveske budete nachádzať články aj od vás, aj odo mňa (od novinárov), ale asi si budete musieť do westernu domyslieť akési noviny, či trubadúra (ja viem.. ja som chcel RP...)



Druhá fáza: Noc
Takže- noc trvá bezpodmienečne dva (reálne) dni. Viac sa dozviete pri stoloch. Kľudne, ak sa všetky nočné pmky vyriešia behom hodiny, noc trvala hodinu a po malej chvíľke opäť nasleduje ďalší deň.

Nasleduje opäť noc, deň, noc, deň, noc, deň a tak ďalej, kým nevyhraje jedna frakcia. (nie je určený počet herných dní)

Takže, keďže sú dve frakcie (Banditi, Zákonníci) podmienka na výhru ju priam jasná. A to vyvraždiť opozíciu. (pre blbších:)
Banditi vyhrávajú, ak vykapú všetci zákonníci.
Zákonníci vyhrávajú, ak vykapú všetci banditi.

Tie tipy do života teda:
1.Nechcem vám prikazovať, ale ak nebudete aktívny, zavediem na ďalší deň pravidlo, kde byť aktívny bude povynné, keďže veľa hráčov si občas zvolí tú taktiku: "Mlčím, Vyhrávam." Je to bullshit- Proste ak napíšete za celý deň dajme tomu jeden príspevok- bloknem vám schopnosti, alebo na vás prevediem iné svinstvo. Uvedomte si, že toto je hra pre zábavu a podľa toho sa správajte... Samozrejme nemyslím tým že zábava: Super, teraz všetkých pobavím, odhalím svoju rolu (tým oslabím jednu frakciu) a všetci sa zasmejeme na tom, ako Weertyho blesky šlahajú a šokujú moje telo... Bullshit, bullshit, and bullshit again.. proste hrajte, ak sa mi nebude niečo zdať- napomeniem... (takže zo mňa, keď hrám si príklad neberte)
2.Jo tá neistota... Toto je hra, kde sa stávate všetci akýmisi detektívmi a nemôžete sa na nič spolahnúť viac, ako na svoj vlastný mozog... Proste držte sa pravidla: "Nikomu never!"
3.Klamanie je očakávané- to znamená že nie je zakázané- toleruje sa, pretože je to súčasť hry... Klamať je jedna z pár dobrých stratégií ;)

Nasledujú pravidlá, ktorých sa budete držať ako lán, ktoré vás držia nad priepasťou skazi. Ak sa lana pustíte- dead.

Pravidlá:
0. Baviť sa je povinné!
1.Nevedomosť neospravedlňuje- to je dúfam každému jasné, až na tých pár jedincov čo budú veselo hrať bez toho, aby pravidlá čítali. Žiadne také: Ale ja som nevedel že nemôžem Annunovi poslať RP od Weertyho.... Keďže viem že je ťažké ovládnuť sa a neporušiť pravidlá... Som síce tolerantný, ale podľa príslovia: Pohár mojej trpezlivosti pretiekol... Pohár=panák.. Uvedomte si zas.. hráte to pre zábavu.. tak si tú zábavu preboha nekazte...
2.Komunikácia: Hráči, ktorí zomreli, prípadne boli vylúčení (čo sa nestane-pretože podvádzať nebudete :) ), budú mať vlastný, uzamknutý stôl, kde budete môcť kecať v hroboch. Opäť také prirovnanie... Proste veci, ktoré boli povedané v hroboch, bude počuť len jedna postava-viac k tomu nepoviem. A keď budú mŕtvoly vykopané- posledný súd (keď sa hra skončí) bude odhalená aj hrobová diskusia. A mŕtvoly budú môcť veselo komunikovať z preživšími.
3.Absencia a Pasivita: Ak budete vedieť že nebudete môcť byť na internete, neopovážte sa ma s tým neoboznámiť- pekne mi pošlete správu s odôvodnením, časom,(miestom, podpismi: lekára, ocka, mamky, dedka, babky..atď, atď)... ide o to, aby som uznal za vhodné, či dostanete imunitu. Ak budú termíny moc brutálne, buď skapete, alebo proste imunitu nedostanete- to zhodnotím ja!
4.Zaciatok hry oznami GM vopred. Jednotlive herne dni a noci sa mozu skracovat podla toho, aki pruzni su hraci, avsak nic sa nebude natahovat nad unosnu mieru. GameMaster si vyhradzuje pravo vyhlasovat aj prestavky v hre (napriklad moze vyhlasit, ze 31.12 sa nebude pocitat do herneho casu; alebo ked vacsina hracov nahlasi absenciu.) -------------------tak, tak, tak!
5.Frakcie, Povolania a Schopnosti:
Ajkeď som to už spomenul vyššie... Opakovanie je matkou múdrosti tak kľudne dostanete Repete:
-Banditi: Majú za úlohu zakillovať všetkých zákonníkov.
-Zákonníci: Majú za úlohu zakillovať všetkých banditov.
Povolania vám nepoviem, a takisto ani schopnosti.. hold smola... nestačí vám, že viete kto ste vy?
----ešte by som dodal, že som všetko pekne vyrovnal a kockami rozhádžem.
6.Moderovanie:
V mafii taktiez platia pravidla ako vo fore, ale v uvolnenejsej podobe (napriklad pravidlo o chatovani bude platit pomenej, kedze hraci maju medzi sebou diskutovat). No, šak píšte hovadiny, ale čítať romány budete vy... teda.. aj ja :nonono:
7.Zmena pravidiel pocas hry:
GameMaster si vyhradzuje pravo kedykolvek zmenit pravidla, podla toho ako si to bude vyzadovat hra. ----- Jo, jo, jo! Toto sa mi páči :)
8.Zoznam hráčov:
zatiaľ:
1.Dead Boss
2.Mr.Crow
3.Täysikuu
4.Juro
5.Patria
6.?
7.?
8.?
9.?
10.?
11.?
12.?
....
666. ?

9.Podvádzanie:
Ako podvádzať? ... Proste za podvádzanie sa berú hlavne:
- Debaty ohľadne mafie mimo stolu (či už v Pmkach, v iných stoloch, icq, skype, facebook, yahoo, a iný bullshit....) Zas a opäť... uvedomte si, že hráte pre vašu zábavu... treba sa tak aj chovať... Pmky sledovať nie je problém.. to si zistím, ale preboha! Aby som kvoli jednej mafii musel mať oči na všetkých komunikačných portáloch... Proste v čase hry medzi vami nepadne ani jedno slovo ohľadom mafie! Ak hej, trest bude tak silný, že budete mať ešte mesiac nočné mory, doživotnú hnačku a hlavne! Donútim vás hrať Scare Maze! Takže pls :) Ovládajte sa.. však sa všetko časom dozviete :)
10.Urážky:
Kvôli mafii sa na hráčov neurážajte... Predsalen to patrí k tomu, takisto ako: intrigy, ohovárania, falošnosti a hlavne! Umelohmotná krv!!!
11.Nejasnosti:
Sú to najväčšie beštie, ktoré to tu dokážu schaosiť... Nejasnosti! Ak sa stane že cez hru vám nie je niečo jasné, I AM HERE! SO GIVE ME A MESSAGE! Bohchráň písať niekam na verejný stôl.. môže vás to pekne odhaliť...




To je tak všetko... Orientačne začíname po Juk-inom Gotheme 2 (na môj Western dovtedy nemyslite), keď tak si dohodneme termín, ktorý bude každému vyhovovať...
Kto sa ešte zapíše na listinu hráčov? Počet je neobmedzený, ale ja poviem kedy dosť... (najlepšia bude 12tka)

Tak prípadne sa zapíšte, keď tak tí, čo sa už zapísali, nech sa spýtajú na nejasnosti... Na to je tu tento ďalší, spammujúci stôl...


A potom mám tu taký háčik... Fakt bude asi lepšie ak budú tri frakcie... Tak ako to bolo v Juk-inom Gotheme... Proste fakt... 2frakcie sú síce pekný oldschool, ale keďže chcem aj trošku reálnejšiu hru (aby bavila) Dal by som aj občanov... Čo vy na to?


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 15.02.2011
Príspevky: 166
Body: 23
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a máš nejaký nápad ohľadom pravidiel aj z vlastnej hlavy? :)


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
.marty. napísal:
a máš nejaký nápad ohľadom pravidiel aj z vlastnej hlavy? :)


Šak kebyže si to čítal.. som to celé napísal sám...


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
o napady do pravidiel nejde, tych je hromada uz vymyslenych, podstatne bolo to spisat tak aby to bolo prehladne, zrozumitelne a jednoznacne. to treba hodnotit. ja to pozrem ked budem mat viac casu

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 22.12.2007
Príspevky: 167
Body: 15
Bydlisko: v sirej krajine plnej slnecnic :-)
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pravidlá čitateľné pochopiteľné prehľadné
dokonca som tam zazrela spisovnú slovenčinu síce miestami s nesprávnymi y :D

_________________
i love chaos! it is my life!!! :-)))


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak som rád, že moja snaha splnila účel :) a tie epsilony.. šak.. neni to úradné písmo takže sem tam... :lol:

jo a čo hovoríš na tento setting?


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun