HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 72 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som hral len x1 a to som nepochopil:DAnnun v X3 je ovladanie lode a vsetko zalozene na podobnej baze ako v x1(ak si hral:D)Bo chcem si zohnat x3 aj ked nevim odkial:((


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
obchod

_________________
Blep


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
gusttafa napísal:
Ja som hral len x1 a to som nepochopil:DAnnun v X3 je ovladanie lode a vsetko zalozene na podobnej baze ako v x1(ak si hral:D)Bo chcem si zohnat x3 aj ked nevim odkial:((

No, v X3 sa konecne prekopalo ovladanie lode, takze sa to da v pohode hrat aj myskou (ala Freelancer) a netreba si kupovat namakany joystick len kvoli tomu, aby sa sa bol schopny vyhnut meteoritu.

Inak je to podobne skor X2, X1 je este taka jednoducha verzia (pokial viem, nedali sa tam kupovat lode ani stanice - osobne som to ale nehral). Teda znacne komplikovane ovladanie, ziva ekonomika a dost komplexne moznosti ako zarabat peniaze (niekedy to pripomina skor manazer financneho mogula nez vesmirny simulator).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A je tam aj multiplayer ci je to cisto dejova hra?A ak tam je MP neviete ci ide hrat aj bez origosa?:D


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Seria X nikdy multiplayer neobsahovala.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hm skoda mohlo by to byt zaujimave s multyplayerom


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked sa chystam zacat so seriou X, co poradite? Teda hlavne X3 sa mi pozdava (co uz, som rozmaznany dnesnou grafikou), je treba si zahrat aj predchadzajuce?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
netreba. Zacni s 3jkou (dvojka mala vraj dost blby kombat) a hlavne si popozeraj na nete kadejake mody a scripty. Veeeelmi zaujimave veci spravila komunita.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jednoznačne X3, Xko je (zatiaľ) séria, kde je každý nový diel krok vpred.

Ale treba ťa varovať, ak si odchovaný na Freelanceri, priprav sa na prudko iný zážitok. Xko je krásna, úžasná, neuveriteľne hlboká hra, ale:
1. príbeh nestojí ani za prd a cgi animácie su trápne a strašné
2. je to veľmi rozťahaná hra - žiadne akčné prelety poľami asteroidov nečakaj - vzdialenosti medzi stanicami sú často obrovské a bude ti trvať minúty letu prázdnym vesmírom, kým sa niekam dostaneš (doporučujem hneď v nastaveniach vytiahnuť SETA na 10x)
3. je to značne zložitá hra na ovládanie a bohužiaľ má dosť odfláknutý manuál. Prvých pár dní budeš nadávať a tápať.
4. a nepokúšaj sa zisťovať, ako pristáť na planétach. Nejde to. :)

Mne trvalo pár mesiacov, kým som prekonal počiatočný odpor a naozaj sa do Xka pustil (začínal som ešte na dvojke, čo bolo ešte oveľa horšie, lebo sa to myšou skoro nedalo ovládať), no odvtedy to je asi jediná hra, ktorú hrám nepravidelne už bez prehánania roky. Ponúka také možnosti, aké som v inom vesmírnom simulátore ešte nevidel.

Inak doporučujem navštíviť oficiálne fóra na stránkach Egosoftu, Xko má početnú komunitu moderov a dá sa k tomu stiahnuť veľa kvalitných skriptov a modov. Tiež sa oplatí sledovať mod eXtended (http://www.thexuniverse.com/forum/index.php), ktorý sa zdá sa pomaly znova prebral z hybernácie - pridáva do hry stovky nových lodí, sektorov, misií a neviem čo ho, no nedoporučujem ho začiatočníkovi, lebo prudko dvíha obtiažnosť hry.

A taktiež si hru určite opatchuj na poslednú verziu!

Inak držím prst, ak sa do hry dostaneš, nebudeš ľutovať. (a daj potom vedieť, budem sa mať aspoň s kým porozprávať o tom, kde je najlepšie stavať stanice a podobne :) ).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
annun vies mi ten X3 trochu priblizit?
v eve teraz nasa corporacia nema ziadnu spolocnu akciu a ja mam chut na neake vesmirne dobrodruzstvo...
tak neako ma prekvapilo ked pri porovnani s freelancerom mi vychadza ze freelancer je vo vsetkom okrem obchodu lepsi... aspon teda z toho co si sam napisal...
co je na tej hre take dobre ze to za ten hriech stoji?

inak toto bolo myslene ako uprimne zvedava otazka.. takze v tom nic nehladajte

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, Xko je hlavne o dvoch veciach: o obchodovaní a o veľkých vesmírnych bitkách.

Čo sa týka obchodovania, funguje tam živá ekonomika (ceny sa dynamicky menia podľa ponuky a dopytu), desiatky obchodovateľných komodít a čo je najdôležitejšie, plne fungujúca výroba. To v praxi znamená, že každá komodita je produkovaná v nejakej továrni a tá na to potrebuje zase inú komoditu.

Teda v praxi, fabrika na výrobu štítov potrebuje rudu, určitý typ žrádla (záleží od rasy, ktorá továreň vlastní), energiu a možno ešte niečo. Všetky tieto komodity zase vyrábajú iné fabriky.

Ako zaujímavosť ešte treba povedať, že v továrňach sa vyrába všetko, vrátane zbraní a ďalšej výbavy lode.

Ako hráč máš de facto nekonečné možnosti, ako zarábať peniaze: môžeš nakúpiť letky freighterov, nakúpiť do nich kvalitný software (do lodí na dá kupovať široké spektrum výbavy, cez klasické štíty a zbrane, cez scannery až po špecializovaný software na obchod, boj a prieskum) a nechať ich, aby obchodovali samé. Môžeš lietať s freighterom sám. Môžeš stavať vlastné továrne, alebo celé komplexy (čo je vlastne viac tovární prepojených dokopy). Môžeš pirátčiť a predávať ukoristené produkty, alebo lode (je možné zajímať nepriateľské lode). Môžeš pašovať. Môžeš robiť kadejaké misie, od taxi služby až po vojenské misie.

Čo sa týka bitiek, záleží od toho, v akej lodi práve sedíš. Ak ide o niečo malé a rýchle, bitky sú porovnateľné s Freelancerom, ak sedíš v kapitálnej lodi (triedy carrier, destroyer, alebo niečo také), väčšinou už strieľajú skôr tvoje veže a ty buď len na diaľku zadávaš rozkazy svojim letkám, alebo v pravom momente preskočíš do stíhačky a rozpráskaš im zadky.

Posledný patch tiež pridal do hry možnosť postupne sa prepracovať až ku vlastnej, špeciálnej základni, kde vieš stavať vlastné lode.

Inak sa oplatí preliezť fóra egosoftu a pohľadať si skripty, čo sa ti hodia do hry, mnohé dosť uľahčujú život, hlavne keď už máš manažovať väčšie impérium.

Ale opäť opakujem, Xko nie je jednoduchá hra, ja som ho začínal hrať na štyri krát, prvé tri pokusy ma vždy znechutil. Nie je ľahké prekonať značne prudkú krivku náročnosti, čo ťa čaká na začiatku. Freelancer to nie je.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v pohode...
pouzil si vsetky carovne slovicka ktore som potreboval pocut aby som ziskal uvodnu iniciativu pustenia sa do toho...:)
dokonca tak velku ze kym to nebude tahsie ako programovanie Ccka (pre cloveka co v zivote neprogramoval myslim) tak tomu dam aj viacej sanci nez obvykle...
uuuuuh SHINY! carrier... slint :P

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak ale Xko je naozaj skor o obchode ako o bojovani - bojovanie je jeho dolezitou sucastou, ale stane sa po case dost osuntele (je to predsa len stale to iste).

Co sa ti pri tom udrzi skor je ta vidina mnohych sektorov plne v tvojich zdatnych rukach financneho mogula. :)

EDIT: a este, aby som dal veci trochu do perspektivy: tvoja prva lod bude mat trhovu hodnotu mozno tak 100 tisic kreditov. Vysneny carrier ta vide tak okolo 80 milionov (zalezi od konkretneho modelu), nutna vybava dalsich par milionov navrch. Jednu vec, co potrebuje hrac X3, je obrovska, obrovska davka trpezlivosti (ak samozrejme necheatuje).

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Inak ale Xko je naozaj skor o obchode ako o bojovani - bojovanie je jeho dolezitou sucastou, ale stane sa po case dost osuntele (je to predsa len stale to iste).

Co sa ti pri tom udrzi skor je ta vidina mnohych sektorov plne v tvojich zdatnych rukach financneho mogula. :)

EDIT: a este, aby som dal veci trochu do perspektivy: tvoja prva lod bude mat trhovu hodnotu mozno tak 100 tisic kreditov. Vysneny carrier ta vide tak okolo 80 milionov (zalezi od konkretneho modelu), nutna vybava dalsich par milionov navrch. Jednu vec, co potrebuje hrac X3, je obrovska, obrovska davka trpezlivosti (ak samozrejme necheatuje).


to su samozrejme pochopitelne samozrejmosti... predsa len som necakal ze dostanem lod na urovni "epic inside™"
ale vdaka za rada... ono.. aj ta trocha vesmirneho obchodu niekedy vie zabavit :)

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som este dodal ze je to HODne zdlllhava hra. A zamozrejme ked dost komplikovana na zaciatku. Kdesi na torentoch som stiahol perfektny komunity manual. Skus pohladat. Mne prve kroky hodne ulahcil. Hlavne ak nepoznas dvojku.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 72 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 45 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun