HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 32 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Ktory diel je vas najoblubenejsi ?
The Secret of Monkey Island 7%  7%  [ 1 ]
Monkey Island 2 : LeChucks Revenge 43%  43%  [ 6 ]
The Curse of Monkey Island ( 3 ) 21%  21%  [ 3 ]
Escape from Monkey Island ( 4 ) 29%  29%  [ 4 ]
Celkový počet hlasov : 14
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
PMky.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vcera som hral MI3 :) velmi dobra zabava... dost puzzlov som si ani nepamatal a musel som nad nimi rozmyslat a kedze to hram len tak pre pribeh a chvilkove pobavenie tak som nemal zabrany na tie najmenej logicke veci pouzit navod.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
strasne pomale su tie dialogy v MI3 a nedaju sa odkliknut, ked uz som ho precital, tot zatial pre mna jedna chybicka po asi dni hrania


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ony sa daju o daco zrychlit.. ale ked mas pusteny aj hlas tak zmiznu az ked dohovori..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
ony sa daju o daco zrychlit.. ale ked mas pusteny aj hlas tak zmiznu az ked dohovori..

no jasne ale ked zrychlis tak ti zase uniknu aj tie ktorym sa horsie rozumie
napr. jak broken sword ked si si precital odklikol si aj hlas aj text
ale to je len taka mala chyba pre mna, co neznizuje kvalitu samotnej hry


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Narazil som vecer na Monkey Island 2 - ach, to je genialne. Na jednej strane lutujem, ze som to nehral skor, na druhej som rad, lebo podla mna bez serioznej anglictiny clovek nechyti polovicu vtipov.

Napriek tomu, ze to ma storocnu grafiku, cely pribeh a vtipy a hlody su genialne, splechy len za prvu kapitolu by vystacili na pat hollywoodskych filmov.

Citácia:
Guybrush Threepwood: How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Woodchuck: A woodchuck could chuck no amount of wood since a woodchuck couldn't chuck wood.
Guybrush Threepwood: But if a woodchuck could chuck and would chuck some amount of wood, what amount of wood would a woodchuck chuck?
Woodchuck: Even if a woodchuck could chuck wood, and even if a woodchuck would chuck wood, should a woodchuck chuck wood?
Guybrush Threepwood: A woodchuck should chuck if a woodchuck could chuck wood, as long as a woodchuck would chuck wood.
Woodchuck: Oh, shut up!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Asi si to idem pustit :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zahral som si MI 1 a 2 a mam z toho ten isty pocit ako alef.
Citácia:
Na jednej strane lutujem, ze som to nehral skor, na druhej som rad, lebo podla mna bez serioznej anglictiny clovek nechyti polovicu vtipov.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2007
Príspevky: 10
Body: 5
Bydlisko: Slovensko, Bytča

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pred dvoma rokmi som si zahrala jednotku a dvojku z Monkey Islandu. Boli celkom srandovné a dalo sa to. Dvojku som hrala ako dvanásť rokov a nevedela som ako to prejsť.  :D  :D  :D


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aky je slovensky ekvivalent engrish? ogrish?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja to dohram, co aj ked s navodom, za tu svandu to stoji.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak som akurat dokoncil Tales of Monkey Island, najnovsi diel serie z minuleho roku a musim povedat ze som fakt prijemne prekvapeny

cakal som ze po tolkych rokov nieje sanca aby sa to aspon priblizilo kvalite starych MI a hla je to hodne blizko
zo zaciatku som mal problem prijat tu 3d grafiku a scasti aj ovladanie ale rychlo ma to preslo, pohyb som hold zvladal klavesnicou a potom to uz bolo v pohode, ten pricip pohybu click-and-drag je totiz z tej hry asi najvacsi fail, takze toto moznost pohybu sipkami dost zachranila, a co sa grafiky tyka... no bolo by to krajsie v 2d rozhodne.. ale na druhu stranu koncept prostredia a charakterov je skvely, redesign postav mi hodne sadol, guybrush ma konecne znova ten modry kabat z dvojky a bradku mozem len approvnut :D no a elaine je tu krajsia nez kedykolvek predtym.. heh.. ehm..

co sa puzzlov tyka tak lahoda, ziadne srandicky typu pouzit opicu ako wrench a kombinovanie vsetkeho so vsetkym, ale ani nie tak lahke aby sa to dalo cele len prefrcat.. ja som to dokoncil bez navodu a v kazdej epizode som sa tak pri dvoch troch veciach zdrzal kym mi doslo co a ako, ostatne vacsinou docvaklo velmi rychlo.. a stalo sa mi parkrat aj to ze som nejaku vec neskusal pretoze som si najprv povedal ze tak obvious to byt snad nemoze.. no ale ocividne hej :D cize v zasade v ramci adventur ojedinely pripad funkcnosti logiky.. okrem tejto hry ma napada len prvy broken sword kde som tiez nikde nepouzil navod a na vsetko som nejak dosiel

pribeh dobry, par zaujimavych dejovych zvratov a nice vyvoj niektorych postav, v pohode dialogy a hlasky, no a co sa humoru tyka je tu viacero naozaj podarenych scen (napr. guybrush obhajujuci sam seba na sude) ale hodne prekvapivo na MI aj par vaznejsich scen

myslim ze rovnako ako povodne MI1 a 2 mozem kludne povedat ze aj toto si zahram par krat znova

_________________
meh.


Naposledy upravil Wolf dňa Ne. 14. Nov 2010, 3:07, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobre, ze si upozornil, ja som nevedel, ze existuje aj piaty diel.

V kazdom pripade nezabudnite na to, ze existuje remake jednotky aj dvojky (dvojka vysla v juli tohto roka).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Remake jednotky som si pred tyzdnom kupil na Steame a absolutne si ju neviem vynachvalit. Navyse pridali velmi prijemny hint system, ktory sa da v pripade problemov lahko pouzit a zacina nenapadnymi hintmi, pricom konci absolutne konkretnymi instrukciami. Takze potreba prepinat obcas do navodu (furt je to adventura, u tych navody vyuzivam relativne casto) odpada. Len to trochu provokuje lenivost hraca :)

Obrázok


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hral som cez leto cez Steam tú remastrovanú MI2. Kopa nostalgie, veľmi pekne to spravili (hoci zase pokazili timing, takže spitting contest som potreboval prepnúť do klasického módu, aby sa dal vyhrať), ale zopár vecí ma aj tak nenadchlo:

- neviem čím to je, ale hlas Guybrusha vôbec nesedel k jeho postavičke (on dokonale pasuje ku Guybrushovi v MI3, ale tuto neviem)
- malo to dajaký divný iMuse (resp. ho ani nemalo), aha. Toto som si všimol hneď, lebo to bol jeden z trademarkov MI2, to bolo proste ako jazzová kapela, kde vždy začne plynule sólovať jeden z nástrojov pri prechode do novej lokality

Ale aj tak klasika nad klasiky.. asi mám dodnes druhý diel najradšej, hlavne divný záver :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 32 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun