HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 259 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a keby sa orkovia v LOTRovi volali Skurut hai a mali bielu ruku na xichte a viedol by ich traitorous sorcere, tebe by to nekazilo dojem?
pokial akceptujes seting, ber ho. ked ne, tak nadavaj. jak ja na faerun. ale neondej sa a netroll. a hlavne ne na sapka haha :D

keby sa odjakziva volali skaveni Ilja Izerbegovic Baklazan tak je to, ASI, zamer autora... a pokial to zapletie do pribehu, je to LOGICKE:)
a teda to tam sadne. co napr u pajzlov v sapkovi sadne.

mne su napr zo seckych pajzlov zo settingov co poznam, najsimpatickejsi prave sapkovskeho. a najma tym svojim narecim.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja neviem ale mne RL realie do fantasy velmi nesedia, posobi to silene az trapne. Ale ty si Warhammerista... :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silver, ja tusim, co je problem. Tebe prekaza vsetko, co je neanglicke. A to nie je nadavka, to je konstatovanie faktu. Blahej pamati si spominal, ze ti napr. prekazaju slovenske preklady Baldur's Gate a spol. A takisto ti trha usi moravske narecie v dabingu. Keby rozpravali skotsky, problem nemas.

To je uplne pochopitelny postoj (ja sa tiez vyhybam dabovanym serialom, vacsinou mi to pride dost hrozne.) Ale to sa da vyjadrit kadejak, ibaze trolling ti v tom nepomoze.

Dalsi bod co vidim, je ten, ze realie mnohym ludom zacnu prekazat az vtedy, ked prekuknu, ze su to realie. Warhammerovsky svet (podla toho, co mi prespevoval Kleriker) je zamerne postaveny tak, ze realie su tam narvate a preto aj ten Ilja Vladivostokovic Sopk-Kamcatskij, co je obyvatel Kisleva, je realny a sedi. Iny problem je ten, ked autor v originale prevezme tazko exoticke mena z takeho prostredia, odkial nahodou pochadzaju citatelia. V Dune sa je napr. Cisar Vladimir a podobne, co je nepochybne pre Anglicana cool meno, ale Slovak sa na tom uskrnie. To iste je pripad tvojho narecia (tu je to este komickejsie, lebo nevieme ako to bolo v polstine).

To ze ti velmi nesedia je pozoruhodne, pretoze napr. Pisen ledu a ohne sa kvazirealiami len tak hmyri, ale su ti asi dostatocne vzdialene, aby prisli ako nesediace. Spominat Stark = York, Lancaster = Lannister asi netreba, to poznas. (Nehovoriac o troch "madarskych" hrdinoch Šándorovi, Borošovi a Dontošovi :-)). Tam mam tiez pocit, ze protesty proti prekladu spocivaju v tom, ze ludom pridu smiesne, silene az trapne.

Ono riesenie je casto proste: staci sa vyhybat podozrivym svetom, pripadne si vypnut zvuk.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Plytky svet? V porovnani s Capkowskeho vykradackou? Ale no. :mojmoj:

Spoiler! :
Teda nie ze by mi ten svet vo Witcherovi vadil per se. Nahodou je celkom fajn, ale Gyula Trpajszlányi co melie slovensky? Srsly?


A jakto, ze Silwerbow mele po Slovensky ked to neni neni slovenske meno? Premenuj sa na Striebroluka a potom mozes nasim jazykom :P

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dobrodruh

Založený: 02.06.2008
Príspevky: 51
Body: 6
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak a je to tu! Nie také, aké som si to predstavoval. Nejde totiž o Zaklínač 2, ale o prerábku Zaklínača na konzolovú platformu. Nový engine, nové prostredie- mierne pozmenený príbeh? Openworld? kto vie aké všetky zmeny to prinesie.

Článok o TheWitcher: Rise of the Wolf tu: http://thewitcher.sk/view.php?nazevclanku=the-witcher-rise-of-the-wolf&cisloclanku=2008120003

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
onee teto veci by mozno neboli zle skor k PC stolu si myslim.. aj jedna aj druha...

alebo rovno do jednej temy aj s witcherom 1.0 ako to maju ostatne hry...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh

Založený: 02.06.2008
Príspevky: 51
Body: 6
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
predošlú tému by som aj kľudne zmazal, len neviem ako :) proti presunu nič nemám, i keď sa jedná skôr o oznámenie (je to doslova announce).

to Nightfall: :) zbrojmajstre, čo navrhujete? presun? :) Ozaj, nightfall, počúvaš Blind Guardian? :)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
prave som videl trailer ako robi nejaku cinsku novodobu zostavu s aluminiovim 100g tazkym mecom a el drzi pri tom europsky jedeanpolrucak
WTF
mozno som simulacionista ale to absolutne neslo dohromady.


Okrem toho staci porovnat kvalitu a dynamiku s Prince of Persia 2 (trailery a ako si trufam povedat aj gameplay :P ).
trojkolka a ferrari

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tema z oznamov bola zlucena s touto.
Skriatok: BG obcas pocuvam, ale nick odtial nemam ak si sa chcel spytat :)


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
och som si zohnal extended verziu :) a konecna
rychle nahravanie, prepinanie medzi czech a eng. textom aj hlasom (bez padania hry, saveov a tak) a divim sa, ze ma to stale drzi a pribeh, hoc som ho uz 2x zacinal od znovu, je furt kewl:)
aaach zaklinac nezostarne.

btw: nematie niekto info, kde sa to este da kupit? brloh nemaju

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skus objednat cez CD projekt.cz (google) .. kedze oni to maju pod palcom... :)

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja mam tez extended originalku aaaa nedohral som to ani raz...
prilisna linearita,nezive plasticke charaktery,ziadna moznost volby nevim no...
cakal som ovela viacej

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Huf tak to je trochu nahul povedat prilisna linearita a nemoznost volby o hre ktora stavia na volbach. Kam si sa asi tak v hre dostal?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Huf tak to je trochu nahul povedat prilisna linearita a nemoznost volby o hre ktora stavia na volbach. Kam si sa asi tak v hre dostal?


fuha....si pamatam ze som robil dajake kvesty pre toho private detectiva, nieco so shani, vacsinu kvestov v tych bazinach som mal hotovych...
a stale mi to pripadalo take zvlastne, plno napadov nedotiahnutych (scoiatael) ,stupidny bojovy system, vobec som sa do geralta nemohol vcitit atd, svet mi prisiel taky nezivy az moc mi to pripominalo prve neverwinter nights...

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som NWM nehral ale nemal som problem vcitit sa do Geralta a bojovy system mi praveze sadol na prvy krat lebo sa celkom elegantne vyhol zniceniu mojej klavesnice alebo siahnutiu po gamepade pre dlhe a zlozite komba. V Prince of Persia by mi to vadilo ale v RPGcku vobec. Nuz je to o chuti...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 259 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun