HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Left4Dead je cooperativna multiplayerova hra (primarne) pre 4 hracov, hraci prechadzaju nejaky prostredim a prestrielavaju sa cez hordy zombikov, pricom sa kladie doraz na vzajomnu vypomoc pri utokoch zombikov. Dostupne su aj game mody Versus a Survival.

Killing Floor vysiel teraz (14.5.'09), a je to taktiez coop mp zombie shooter pre 1-6 hracov, akurat levely su mensie a cele to spociva v preziti niekolkych vln zombikov, pricom po kazdej vlne je nejaky cas na nakup zbrani etc. Je to trosku jednoduchsie, aj ked su tam veci ako Perks a permanentne zlepsovanie postavy, ci viacero zbrani a obchodnici.

Obidve hry su na source engine, a obsahuju aj take momentalne popularne kravinky ako Achievements.

Osobne si myslim, ze vyvojarom to vela namahy nedalo :) obidve hry postradaju nejake questy, ukoly, hlbsi pribeh alebo prepracovanejsiu zavislost na kooperativnosti, ci specializovani postav. Lenze na Left4Dead sa chysta uz dlhsiu dobu release SDK (source development kit), a na Killing Floor uz je...cize v moderskej komunite vidim velky potencial. Napriklad som videl prerabku Crossroads Mall z Dawn of the Dead do Left4Dead, ktora fakt caka uz len na SDK.

Co si myslite o podobnych jednoduchych zombie masakrach, resp. hravate? :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, ja som mal tu cest zahrat si Left4Dead po sieti s dvoma kamaratmi (stvrteho partaka obstaral bot) a mozem uprimne povedat, ze to bola skvela zabava. Na niektore momenty budem zrejme spominat este aj pred vnucatami. :)

A to som zo zaciatku nechcel, lebo survival zombie horrory nie su prave moja salka kavy. Ale bolo to naozaj skvele - ziadna hlbka v tej hre nie je, ale ona sa ani netvari. Prirovnal by som to ku Pongu, alebo Tetrisu - jasne nalinkovane pravidla (jednoduche a zabavne) a kvalitne technicke prevedenie ktore nerusi (Source je zaruka kvality).

A hlavne, ma to spad.

Signle player by som nehral, ale ak mate zo dvoch - troch kamosov, toto mozem na uvolnenie stresu viac ako doporucit.

Nakoniec, dovolil by som si nesuhlasit s tym ze chyba "prepracovanejsia zavislost na kooperativnosti" - v tej hre sa sam nedostanes nikam, vsetky levely su postavene na tom, ze hraci musia spolupracovat, kryt si chrbat, zachranovat sa, ak sa niekto dostane do problemov (co sa stava casto) a v momentoch, kedy treba nieco branit, musia spolu aj taktizovat a premyslat. V tomto to urcite nie je len bezducha strielacka.

V zavere, nehral by som to asi kazdy den, ale raz za cas na uvolnenie s kamaratmi to je super.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Left 4 Dead som hral nedávno vo štvorici, dve kampane. Strašne sa mi páčia niektoré atmosferické aj herné vychytávky - nápisy v safe roomoch, nárek a hudba pri bosorkách (pre tých čo nehrali, taký zvláštny typ zombiece, ktorá sedí a plače a často je najlepšou možnosťou ju obísť bez toho, aby ju niekto nevyrušil - je napr. veľmi citlivá na svetlo z bateriek, pritom sa hra odohráva v noci - na najťažšej obtiažnosti pri vyprovokovaní zabije jedinou ranou!), strašne sa mi páči filmovosť - pri "vypadnutí z mapy" (výšková budova, etc.) sa v skutočnosti zachytíte na okraji a iný hráč vás musí vytiahnúť, podobne keď vám dojde health, tak padnete na zem, ale môžete ďalej strielať, no a super je AIčko Directora, ktorý diriguje tempo hry podľa toho, ako sa vám darí. Kooperatívny element je imho hodne silný, lebo rôzne typy zombiekov vás vedia zneškodniť, až kým vám nepomôže iný hráč.

Ale fakt top je tá atmosféra bosoriek, aj v intre. Na to že nie som na zombie tématiku fakt dobré.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sranda je hrat za zombie.. a pak ich s tym tankom nahanat :D


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak by mal niekto zaujem tak oba diely Left4Dead, aj Killing Floor su momentalne na Steame so 75% zlavou.

/reklama


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun