HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sa o tom rozbehla debata v hrach na ktore spominate tak reku, zalozim vlastnu temu.

Ja to hram este stale.

Neviem ci ste poculi o mode Jagged Alliance 2 v 1.13 (http://ja2v113.pbworks.com/), je to de facto prerobenie a prekopanie celeho engfinu hry a robi to z toho zrejme najviac uber takticku hru mojej generacie.

Je to s tym ovela zlozitejsie, nepriatelia su ovela chytrejsi, ale na druhu stranu mate ovela viacej moznosti a vybavy (dokonca aj take uzasnosti ako ghilies pre sniperov). Zmenil sa aj inventarovy system, ktore je teraz ovela realnejsi (mate ruksaky, vesty, puzdra na pistole a jeden merc uz toho neunesie neurekom). A mozte hrat na vyssom rozliseni.

K tomu este doporucujem HAM (http://ja2v113.pbworks.com/HAM-Features), ktory pridava dalsie uzasne veci (najzaujimavejsi je asi konecne funkcny suppresion fire, co v praxi znamena ze sa hra stava o dost realnejsou a nie je uz velmi mozne prechadzat mapy s jednym mercom, lebo sa musite kadejako kryt. taktiez maju konecne zmysel plne automaticke zbrane a tazke gulomety). Zaujimave je tiez napriklad ze neviete trenovat militiu hocikde, ale len vo vybranych sektoroch, co dost pridava na obtiaznosti, ak si nedavate pozor.

Ja to mam s tymto momentalne rozbehnute (instaluje sa to lahko instalatormi) a je to jednak uplne ina hra a zaroven super vyzva. Zazitky ako ked moj spotter a scout potichu zlozi hliadku nozom, nasledne pokosi stisenou automatkou dvoch dalsich a potom spoza jeho chrbta zo strechy skryty sniper odstreli naprietelov ktori zaculi vystreli a rozbehli sa spotterovym smerom stoja zato. Alebo polhodinova prestrelka kedy cele jedno moje utocne kridlo siestich mercov lezi pod palbou niekolkych gulometcikov a vytiahne ich z toho az prieskumnik spolu s odbornikom na tazke zbrane, ktorym sa podari gulometne hniezdo najst a vykurit dobre mierenym mortarom.

Ach.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ten 1.13 mozem len vrelo odporucit.. ZNACNE to meni hru na podstatne inu uroven...
mimoto sci-fi mod pridava dalsie tony zbrani a vybavenia ( 4 varianty XM8 anyone ? :P )
doplnkov na zbrane bolo tolko ze som miestami ani nechapal co je vlastne naco ...
nehovoriac o tom ze sa znacne ( ZNACNE! ) rozsirila paleta sniper zbrani a zmenilo ich pouzitie.. kde v JA 2 boli 2 ( M21 a Dragunov) tu ich je dobre cez 20 .. a so skusenym sniperom ( lynx.. scope.. ) .. to casto je one shot - one kill ( toto ze sniper ma vlastne len 1 shot za kolo ak sa mieri :D )
.. fakt vrelo odporucam..
oh a militia sa sice stale trenuje v mestach... ale po vytrenovani na plny pocet sa daju trenovat aj hliadky ktore vam budu pobehovat po mape a patrolovat :)

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Z toho popisu, nie je to v podstate rozsireny stary dobry Urban Chaos?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
urban chaos nie je mod co pridava de facto novy pribeh?

lebo toto je de facto len prerabka enginu (pokial viem typkovia mali pristup ku originalu), ale pribeh ani nic podobne sa nemeni

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jo UC meni story (je to v nejakej Danubii aka Rumunsku), pridava pseudoneutralne fakcie ako policia a rozne mafie... ale aj pridava vsetky tie inventarove srandy a militia patrols.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aaaaa navnadili ste ma. teraz neviem co dneskaj skorej dam, ci mody a ci forgotten hope 2 :D
ale asik mody a pojdem nerdit
je nutne zacinat hru odznova asi, ze?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
yop .. zmeny su ... znacne :)
ale stoji to zato tak ci tak :wink:

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aaa aaa aaa
nemozem z toho :thumbsup:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
iz it only me, ale ked do Dressenu dojde 30!! vojakov z toho 20 je commandos, je to bug alebo featurka tohoto modu?
podotykam 2 den v hre... :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je to featura, ked vezmes letisko tak ti kralovna posle tento brutalny darcek

da sa to rozchodit, ak si si spravil vsetkych sest custom mercov tak by si to mal zmaknut, ale ak to je nad tvoje sily, da sa to aj vypnut niekde v config subore, ale treba to pohladat

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to mi pripomina...
ak utocis na sektor.. a v prilahlych sektoroch su nepriatelia.. tak dobehnu na podporu sektrotu pod utokom
(modelova situacia ... utocis na sektor I5 v ktorom je 20 vojakov.. vo vedlajsom sektore je tiez 20 vojakov... teda v sektore I5 budes mat vseho vsudy 30+ nepriatelov )
na druhej strane toto plati aj pre teba a mozes mat miliciu ako podporu tvojich mercov ( co ale neodporucam.. ja som dostaval infarkty z toho ako debilne tiahla..)

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
noo.. tam sa daju customovat? ale to sux... ja chcem lynxa a scope:(
treba niekde vypnut
neviem kde
a je ich 40!
s troma mercami v jednom domecku dam max 20dolu. potom jednoducho.. rush

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
noo.. tam sa daju customovat? ale to sux... ja chcem lynxa a scope:(
treba niekde vypnut
neviem kde
a je ich 40!
s troma mercami v jednom domecku dam max 20dolu. potom jednoducho.. rush

long range weapons + roof... nothing else needed :P
takto .. aby som vysvetlil...
ak mas optiku na zbraniach a 2x sa pozries s mercom na to iste miesto ( klavesa L ) .. merc tym smerom namieri zbran .. co ZNACNE predlzi jeho dohlad ( najme u sniperov.. ale plati pre akukolvek optiku na zbrani) ... ber ale na vedomie ze sa simuluje tunelove videnie. .takze je potrebne vykryt kazdy mozny smer postupu ... nie raz sa mi stalo ze som bol kompletne zamerany na jednu stranu a dobehli ku mne dvaja s tazkym gulometom od zadu ..

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak to je fuck up. Ja som totiz pri prvom hrani omylom nabehol na sektor kde je wapon factory a ciste taktikou som to dokazal prestrielat pretoze to bolo dost skoro po zaciatku hry. Vlastne ten Mike na poslednom poschodi bol najmensi problem kedze stal sam proti siestim.

V tom mode je nieco taketo asi uplne nemozne a treba ist zasadne po znalosti. Skoda. Letisko je napr. absolutne strategicky bod ktory ides dobyvat ako prvy.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Tak to je fuck up. Ja som totiz pri prvom hrani omylom nabehol na sektor kde je wapon factory a ciste taktikou som to dokazal prestrielat pretoze to bolo dost skoro po zaciatku hry. Vlastne ten Mike na poslednom poschodi bol najmensi problem kedze stal sam proti siestim.

V tom mode je nieco taketo asi uplne nemozne a treba ist zasadne po znalosti. Skoda. Letisko je napr. absolutne strategicky bod ktory ides dobyvat ako prvy.

predpokladam ze *weapon factory* mas na mysli v meste Alma... ta je zo zaciatku pomerne lahko branena .. lenze tu sa definicia *lahko branena* do znacnej miery meni.. kedze sa dost upravili zbrane a ich chovanie/efektivita ... co sa Mika tyka.. ten nebol viazany na miesto .. ale na tvoje uspechy a postup v hre (raz som ho mal v sam site kusok pod cambriou.. inokedy az v grumme.. pripadne v alme ked som ju nechal na neskor)
co sa tyka letisko ako strategicky bod.. stale to plati .. lenze.. vyhodnejsie je zacat od spodu .. teda ako prve obsadit banu a postupovat smerom hore na letisko .. takto si ziskas okamzite prisun penazi a mozes si nakupit aspon o nieco lepsie vybavenie ... nehovoriac o tom ze na obranu letiska budes mat 40 milicie ( pocita sa pomoc zo susednych sektorov ako som hovoril)
tiez treba brat do uvahy ze vsetky zbrane su ti k dispozicii od zaciatku .. ak na ne mas financie (po obsadeni letiska... samozrejme.. to sa nemeni) ..teda nie na zaklade poctu dobitych uzemi

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun