HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ok, znovu som nainstalil jednotku a tentoraz som sa nesustredil na grafiku a bangbang ako prvykrat (daavno) ale na pribeh a atmosferu. Noir FTW a comix stripy su epic. Hlasky su neopisatelne. Avatar hovori za vsetko. :) It ain't a cliché when it happens to you.

Atmosfera jednotky jednoducho nastavila latku privysoko a dvojka nedoskakovala, ale stale to bol Max Payne, kvitujem hlavne vylepsenu vizualnu stranku hry a ragdoll fyzikalny model.

Trojky sa bojim najviac zo vsetkych hernych pokracovani. Nerobia to ti ludia, ktori robili predchadzajuci diel, a aj ked Max vyzera cool... Sao Paulo za slnecneho dna??? Where's my noir? :( Ma naseru ak to doseru.

Anyone?

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jednotku som s chutou presiel, aj ked som mal spoilnuty posledny puzzle a poslednu cutscenu som mal bez zvuku (to tak ked nehram na svojom). Neskor mi zacala prekazat monotonnost v gameplayi, uz aj bullet-time zacinal byt nudny. Nastastie to tahala ta genialna atmosfera a voice-over. Komiksove sekcie boli moje oblubene.
Dvojku som zatial nehral a trojky sa bojim.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jednotku som nehral (mas link na fungujuci torrent?) ale dvojka bola epique...
fakt ze jedina hra co som dal este na najtazsiej obtiaznosti len koli tomu alternativnemu koncu (no co, mam rad HE :P )
a muzika k tomu squela
a mona sax cista baba na zalubenie. so far najoblubenejsia zenska postava v hre...
Obrázok

Waking Up from the American Dream...
a maxov hlas.. cista pleasure toto hrat. jedny z najsilnejsich pocitov som pri tom prezival...

cisty ony... noir
http://www.youtube.com/watch?v=j9lQsZfzXVA

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Naposledy upravil Warrior dňa Ne. 27. Dec 2009, 22:01, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Goddamit presne na voiceover som uplne zabudol. Podla mna jeden z najlepsich v hernom priemysle (z konkurencie mi teraz napadne akurat tak Gabriel Knight 1). Ten Maxov nihilisticky hlas stale v jednej tonine je super.

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
voiceover bol total. akoze jeho hlas k pribehu.. co si mysli, jeho hlasky vnutorne... fantasticke, uplny noir...

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rudko pozri postu. :ikonka01:

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
there´re no happy endings...

this is love...
love hurts...
*bang*
[vymazané]!!

jj dik :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co si to posielate? aj ja chcem :)

max payne boli obe fajne hry...tiez som to ako maly presiel s cheatmi a vselijakymi matrix modmi a tento rok konecne normalne

ale co sa tyka toho "noiru" - ako je definovany noir? lebo pokial to ma byt ten sin city styl a tieto veci, tak iste...ale co som si nakukal noirovych filmov z tridsiatych a styridsiatych rokov, ma to od toho veru daleko :) iste, hlavna zapletka je o nejakych kriminalnikoch a detektivoch, ale to je asi vsetko, styl je uplne iny.
tym nechcem byt nazi, mne je jedno...akurat si myslim ze tento zaner (max payne, sin city) by si zasluzil aj novy nazov :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v com iny nazov?
ked si pozries samotny noir film nema jasnu definiciu, takze sa to sem hodi. ja ti povim why :P

pac:
-ma to vnutorne monology hl.postavy
-femme fatale
-badass hl.hrdinovia "tvrdaci" s citmi (najma pre tu femme). zadne metrosexualne [vymazané] (vid shercock holmes)
-not-so-happy ending
-temne, ciernobiele, co najmenej farieb, noc, dazd...
-gangstri, spiknutie, jeden proti vsetkym ochranujuc zenu
-grandiozna architektura v style 40-50 rokov...
etc etc...

ako nehovorim, ze hento je zrovna must be na noir, ale pomaha to. aspon v mojej predstave stylu.
je mozne, ze nejaky filmovy kritik by ma zotrel a povedal mi, ze pokial tam nehra dietrich a reziu nerobila riefenstahl (ok, ta nerezirovala noir :P ) tak to nejni noir. ale so far som s touto definiciou spokojny.
kludne mi ju vsak vyvrat

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Noir (film noir asi presnejsie) je strasne volna definicia, imho je strasne tazke zaradit co tam este patri a co uz nie. Dakto do toho radi specificke filmy 30. a 40. rokov, dakto to taha pomaly do 90. tych.

Prvy "uzrozumeny" film noir Maltezsky sokol dal kopu elementov, ktore sa potom vyuzivali.

Velmi casto ide o "hrdinu", ktory je v skazenom skorumpovanom svete, kde sa nemoze spolahnut na nikoho: Typicka postava je detektiv vo velkom meste.
Pribehy su casto v duchu detektivok, alebo ,,chod a urob to a to", pricom su pri zemi (ziadne patmetrove skoky hlavneho hrdinu), a vo svojej podstate su nevyriesitelne.
Neexistuje dobro a zlo, moralka je tiez vagny pojem, realne maju vsetci maslo na hlave, a to vratane hlavneho protagonistu. Velmi casto sa stava, ze protagonista robi veci, ktore su dost mimo moralky.
Femme fatale, ale casto sa stava, ze ona ma za usami prave najviac. Zato casto zadava quest, resp. je primarnym dovodom, preco protagonista zacne riesit pribeh. Ak nedajboze vzplanie nejaky vztah, tak je pomerne tragicky a casto konci rozcarovanim pripadne necakanou deziluziou pre divaka. Ochrana zeny funguje na zaciatku, ale cim dalej do pribehu, tym je to viac z povinnosti.
Z toho vyplyva Warriorov not-so-happy-ending, ziadne zili stastne az kym nepomreli, ale prave naopak.
Detto ciernobiela farba (no, vtedy sa ani inak nedalo), praca s kamerou, tiene, a bud prsi alebo je tma, alebo snezi.

Max Payne ma vela prvkov noiru, uz len samotna postava detektiva, odhalovanie coraz vacsich spiknuti, Mona, painkillery ako analogia whiskey, co chlastali vysetrovatelia, tma a sneh. Tie epicke nordicke zalezitosti z filmu uz velmi nie.

Napr. Casablanca ma tiez prvky noiru a pritom je to romanticky film jak svina. Z opacneho konca casovej linie Blade Runner, a to boli uz 80. roky. Ten novy nazov je neo-noir.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
epicke nordicke vecae boli len sucastou hry, nie pribehu. to by som paradoxne nemiesal dokopy. lietanie a matrix bullet time boli len aby udrzali hraca a ponukli mu nieco nove, na samotny pribeh nemali ziaden efekt

pekne si to zhrnul, nechcel som sa rozpisovat moc ani opisovat z wiki, siel som namatkovo co ma napadlo. imo som sa celkom trafil hehe

este k tomu neo-noir... riesia sa tam aj kriza osobnosti, identity...
to len tak, spinoff

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jj no to co ste napisali je vcelku presna definicia toho, co som si predstavil pod nazvom noir, nez som zacal pozerat filmy zaradene do kolonky "film-noir". Dneska uz je ale asi pravda ze tento styl sa vyvinul a tak tam mozno zahrnut aj tie novodobe produkty. Tiez je pravda ze je to asi celkom tazko definovat.

Chcel som len povedat ze niektore prvky pribudli az v modernej dobe, ako napriklad stale tma, prsanie, snezenie (to praveze skoro vobec vo filmoch nebyva, asi to bol narocny efekt onehdy). Co sa tyka masla na hlave hrdinu, to si myslim ze to bolo tak pol na pol, ale je pravda ze sa nikdy nehladelo na legalne sposoby riesenia problemov :) aj s tym not-so-happy-ending je to take pol na pol. Co je vsak dolezite, vzdy tam bol moralny happy ending - cize aj ked hlavny hrdina spravil nieco zle pocas svojej pute, na konci to vzdy bud odcinil, alebo sa stalo ze sa aj sam prihlasil na policiu alebo tak. Taky Maltese Falcon, ved to bol cisty happy end :D

Ja by som teda povedal ze Max Payne ci Sin City rozhodne cerpaju zo starych noir filmov, ale pridavaju tam este hutnu davku temnoty a dynamiky (malokoho dnes bavi kukat na vysetrovacie metody 40. rokov - oni tam vacsinu casu viedli rozhovory bez akcie, sa mi zda). Dalsia vec je, ze kedysi jednoducho neboli prostriedky na take efekty ako su dnes, takze sa vsetko snazilo byt co najjednoduchsie, uz nahanacka v aute bola rarita. Mate ale pravdu, ze vo vela prvkoch to hlavne gro ostava.

Inac osobne ma v hre velmi potesila priama narazka na noir filmy a to v casti "Playing it Bogart" :D

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
Ja by som teda povedal ze Max Payne ci Sin City rozhodne cerpaju zo starych noir filmov, ale pridavaju tam este hutnu davku temnoty a dynamiky (malokoho dnes bavi kukat na vysetrovacie metody 40. rokov - oni tam vacsinu casu viedli rozhovory bez akcie, sa mi zda).


najma film =/= hra a postupy musia byt ine a odlisne. ale zas samotny pribeh /comix/ je vcelku pomaly. premyslavy.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa zda, ze v Maltezskom sokolovi bola tma nonstop :-) Ale zase tam bola vacsina deja v interieri a pravda, vacsina bola konverzacka uuuualjdovskeho charakteru. Podobny pocit som mal z Marlowa (co nie je noir sam o sebe, ale detektiv atd), on len behal z miesta na miesto a konverzoval -- ak bola nejaka akcna scena, tak spocivala v tom, ze niekto dostal po hlave a bolo.

Ono to "bavi pozerat" je skor o poetike a technike tych filmov, jednoducho vtedy sa s vecami neponahlali.

Citácia:
ale zas samotny pribeh /comix/ je vcelku pomaly. premyslavy.

TOTO radovo vystihuje rozdiel.

Paradoxne ale onen Sokol ma natolko komplikovany dej, ze ani po dvoch pozeraniach a jednej konzultacii s wikipedie som nebol v stave to zhrnut do menej nez piatich odsekov. To iste mal aj Blade Runner, ktory je natoceny strasne pomaly a mnohych ludi nudi (mal som seriozny problem dopozerat, napriek tomu, ze som v zavere cumel do prazdna) -- to zrejme intenzivne suvisi so sucasnym trendom temnoty a dynamiky.

Teda, ze dnes sa zrejme caka, ze hrdina ma byt akcny a akcny a vsetko roztrieskat a ked nerobi patmetrove skoky, nie je cool.

Keby bol Max Payne premyslavy, tak je z toho adventura a divaci zaspia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Paradoxne ale onen Sokol ma natolko komplikovany dej, ze ani po dvoch pozeraniach a jednej konzultacii s wikipedie som nebol v stave to zhrnut do menej nez piatich odsekov. To iste mal aj Blade Runner, ktory je natoceny strasne pomaly a mnohych ludi nudi (mal som seriozny problem dopozerat, napriek tomu, ze som v zavere cumel do prazdna) -- to zrejme intenzivne suvisi so sucasnym trendom temnoty a dynamiky.

Teda, ze dnes sa zrejme caka, ze hrdina ma byt akcny a akcny a vsetko roztrieskat a ked nerobi patmetrove skoky, nie je cool.

Keby bol Max Payne premyslavy, tak je z toho adventura a divaci zaspia.


toho sokola si musim raz pozriet sakrblee...
a BR nudil? to si neviem moc dobre predstavit, nebolo to ani extra dlhe a akcie tam mali dost podla mna..

myslis shercock?

hra nebola. pribeh bol. nevadilo to imo :) ale pravdu mas

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 24 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Google [Bot] a 36 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun