HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hravate to niekto? Na akom servery a co si o tej hre myslite


http://www.ddo.com/

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Naposledy upravil buči dňa St. 16. Jún 2010, 19:05, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hral som, ale tak stupidny svet boh nevidel. secko shiny a mažik a vobec grckah.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
hral som, ale tak stupidny svet boh nevidel. secko shiny a mažik a vobec grckah.

Neviem co je shiny a mazik ale vyzera to na dalsi nepodstatny flame cloveka co nema co povedat

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nema co povedat.
moja hlava uboha stara, toto su tie internety?
hral som to dva mesiace:

priliš vela mágie, príliš sa to lesklo. príliš hlúpy svet bez zmyslu a vzajomnej možnej koexistencie rozličnych tvorov.
taktiež nezmysel velkomesto, kde su problemy s želatínami (videl niekto idiotskejsieho monsterav RPG nez želatínu?) v stokách (ktoré mimochodom vyzerajú tak trošku steampunkovo (steampunk - parošpina alebo literárny žáner)... uplne nezmyselne velke priestory na to, ze tade maju tiecť hovienka ludí, elfov, koboldov, ogrov, trpazlikov...) tak važne, že sa nimi musi zaoberať random (random - náhodilo, náhodne, náhodný) hrdina a nie mestská stráž alebo iný fundovaný orgán.

v skratke.
nesympatický svet
nesympaticky preplnené magickými zbraňami, mágiou, magickou výbavou
nesympatická blýskavá grafika, kde je všetko čisté
jedine pozitivum su 3,5edicne pravidla D&D ale to tu hru nezachrani

jazykove okienko

http://slovnik.cz/
shiny - oblýskaný
shiny - jasný
shiny - lesklý
shiny - lesknoucí se
shiny - svítivý
shiny - zářivý
shiny - nablýskaný
shiny - blýskavý


mažik by som volne preložil ako magické.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hram to cca tiez dva mesiace a hra sa mi lubi.Ze sa ti hra graficky nelubi beriem aj ked trocha nechapem,mne sa zda v pohode aj ked proti gustu ziadny disputat.
Osobne by som ten svet prirovnal [Inak oficialny D&D svet EBERRON]skor k tym romantickejsim ala Dragonlance kde sa praveze nablyskana zbroj a a cisty usmiaty hrdinovia + pekna neskorumpovana krajina hodia.
A hladanie reality vo fantasy svete je podla mna uplne scestne a pravdaze mestke stoky su v kazdej hre nato aby tam robili poriadky hrdinovia a nie mestka straz to da rozum :wink: a Pristav je trocha steampunk no a?
A s toho slizu ktory beries ako minus som velmi rad.Konecne tato legenda vsetkych dungeonov v online hre
V skratke
Flame

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eberron je svet, ktory ma steampunkovych elementov pomerne dost, len sa tak nevolaju. A v oficiialnych materialoch to rozhodne nie su blyskavi rytieri-elegantne kone atd, pretoze ten svet je dost o niecom inom. Online podoba sa vsak samozrejme moze lisit.

Ale co som pocul, ze D&D Online nebola ziadna marketingova slava, v USA to dokonca vypustili pre volne hranie.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eberron poznam len s tejto hry tak neviem posudit.Zopar steampunk elementov som videl ale som na pochybach ci ich tam zaradit lebo to boli mechanicke veci ozivene magiou a strelne zbrane som zatial nevidel
ale tvrdenie ze ten svet je trocha steampunk uplne hlupost nieje.A co sa tyka obchodneho prepadaku...Tato hra nema resp.sa vyhla tzv klasickym namotavacim grind expovacim postupom ake maju wowko a Lineage tak hraci neprepadavaju zavislosti a po dosiahnuti max levelu a obohrati zopar postav ju prestavaju hrat.
Americke servery pred par mesiacmi skusili free to pay cestu s mikrotransakciami ktora sa ukazala ako dobra a firma TURBINE niekedy na jesen to iste urobi aj s LOTR online

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a co sa ti na tej hre teda paci?

k svetu eberon, k tomu, ze je za free a sliz v hre (och kolka to legenda. kolkokrat si sa s tym stretol v PnP RPG?) a tak dalej sa vyjadrovat nebudem,lebo to budes mylne povazovat za flame a rozplaces sa tu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Strelne zbrane v tej hre nie su, to je fantasy, plus naco ti je puska, ked mas fireball? :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem warrior tvoj problem zo slizom je nejaka cisto tvoja osobna fobia ktoru asi nevyriesime na tomto poloprazdnom forume :-] Ak ti to bude velmi vadit v osobnom zivote skus navstivit odbornikov :D :D

Olef: V tom svete je asi jednoduchsie vytiahnut palicku za par zlatiek vystrelit s nej fireball ako sa ho desatrocia ucit. :) Lebo ako som pochopil zo settingu tak specialitou toho sveta je to ze sa lahsie castuju a davaju do predmetov jednoduche kuzla a s "vyssou magiou" je trocha problem tak mozno aj vdaka tomu prebehla nie vedeckotechnicka revolucia ale magickotechnicka a casti strojov tam pohana magia co je trocha steampunk naruby a slusna haluz lol
A specialne fireball sa hracovi v tejto hre tazko targetuje lebo po skonceni castingu [4 sekundy cca}fireball vystreli pred postavu a staci velmi malo aby vystrelil neskodne nad hlavu alebo uplne inym smerom ako hrac chcel

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
poloprazdnom forume :-]


Obrázok

olef :)))

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buzi napísal:
V tom svete je asi jednoduchsie vytiahnut palicku za par zlatiek vystrelit s nej fireball ako sa ho desatrocia ucit. :) Lebo ako som pochopil zo settingu tak specialitou toho sveta je to ze sa lahsie castuju a davaju do predmetov jednoduche kuzla a s "vyssou magiou" je trocha problem tak mozno aj vdaka tomu prebehla nie vedeckotechnicka revolucia ale magickotechnicka a casti strojov tam pohana magia co je trocha steampunk naruby a slusna haluz lol

V papierovom Eberrone je to tak, ze prakticka magia na nizkej urovni (cca prvy a druhy level kuziel) je bezna a teda tam, kde je vela penazi, vidiet magicke svetla lamp, pobehuju magicki sluhovia, co utieraju prach, atd atd. Vysokourovnove kuzla su vsak este vzacnejsie nez v inych svetoch, lebo ich zosielatelia prevazne vymreli v Poslednej vojne, ktora skoncila len tot nedavno. Eberron tym podla mna vyriesil ten klasicky paradox beznych svetov typu Forgotten Realms, kde sa v mestach povaluju magicke zbrane a zvitky a Potion of Healing, ale ludia z neznameho dovodu ziju v temnom stredoveku, a zmienene parafernalia pouzivaju len na to, aby nimi vrazdili monstra. (V Eberrone sa najprv vrazdi a potom vylepsuje kvalita zivota.)

Magikootechnicka revolucia nikdy neprebehla, tie najocividnejsie veci vyplyvaju z viacerych veci. Najrozumnejsia predstava je New York 193x, kde boli vsakovake kusky, chladnicky, pracky, ale na dedinach v duchu Slovensko este ficala hlinena podlaha, elektrina v nedohladne a v stajni statocne odfukovala kravka a vol.

Ziadne stroje tam realne neexistuju (to je rozdiel od steampunku), to, ze v lodi existuje demon, ktory dokaze dat lodi lietanie sa za mechaniku povazovat neda. Namiesto technologie uraduje magia a preto je lepsie vytiahnut palicu ako mat strelnu zbran v nasom ponimani.

To zosielanie a obohacovanie predmetov nie je specialita sveta, len to, ze na stole existuje povolanie Artificer, ktory dokaze kratkodobo ocarovavat zbrane.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja svoje nazory cerpam len s online hry a hned v zaciatocnej lokacii v pristave je pristavny zeriav t.j normalne rameno rozpohybovane a ovladane magiou [ked budem v hre tak postnem printscreen].A ked su zaklady mechaniky atd skombinovane s magiou tak ma iny nazov ako magickotechnologicka revolucia v zaciatkoch nemohla napadnut :-].Je tam sice kopec cisto magickych golemov ako napr Clay golem ktory ma cisto fantasy look ale napr rasa Warforget su aspon graficky cisty roboti a a beru sa ako'golemovia'

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Warforget
chcel si napisat warforged.
(vojnou zabudnuti proti vojnou ukuti)

oni su golemovia afaik. ale mozem sa mylit.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warforged ako ho pozname z knihy:
Spoiler! :
Obrázok


Warforged sa od standardneho golema lisi hlavne tym, ze je uvedomely. Historicky ich zacali vyrabat ako bojove ehm stroje, teda nieco, co sa da polepit / zostrojit a poslat do boja, len postupom casu sa vylepsovali az do takej miery, ze precitli... a jedna z dilem a nametov na hru je o tom, ze ci su to este stroje alebo uz ludske bytosti.

Inak je to uz len otazka konkretneho ilustratora, warforged nie je viac roboticky nez standardny golem, ved aha, obrazok golemov z Monster Manualu D&D z cias, ked este Eberron ani neexistoval:

Spoiler! :
Obrázok


Pointa a uzasna vec Eberronu pre Rozpravaca je v tom, ze realne moze uvazovat technologiu zo zaciatku 1930, resp. taku aka je znama zo steampunku, akurat je to vsetko dosiahnute magickymi prostriedkami.

Ale uznavam, ze proste rozlicne inkarnacie sa mozu lisit, napr. stvrtoedicny Eberron sa zmenil natolko, ze je z neho sam autor smutny.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 30 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun