HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak som po dokonceni Tales of Monkey Island trosku viac zistoval o tej firme ktora to prebrala po lucasarts a dostal som sa aj k ich dalsej serii (dokonca tiez povodne od lucas arts) Sam and Max, zatial som si presiel prve 3 epizody a je to mrte fun, ale o tom az ked prejdem aspon prvy seasonu sa rozhovorim, skor ma teraz zaujal ten model TTGames vydavania hier po epizodach. pravda, jednotlive epizody nemozno asi uplne brat ako plnohodnotne hry, ale dostava to taky zaujimavy serialovy feel... u monkey islandu to tak zrejme nebolo pretoze ta hra je predsalen stavana ako celok ale teraz pri tom Sam and Max je to uz zrejmejsie kedze kazda epizoda ma v podstate vlastny pribeh (aj ked je uz teraz jasne ze su nejak tie pripady prepojene) a ide z toho asi taky pocit ako by som hral kresleny serial, hlavne kedze to uz ma 3 sezony kazdu po 6 epizodach v rozmedzi 4 rokov a co je este zaujimavejsie podla recenzi a dojmov je to stale rovnako kvalitne (kvantita aj kvalita? nechce sa mi verit.. ale tipujem ze v tomto smere to bude tiez ako serialy, tj. lepsie casti, horsie casti...), no som zvedavy ako ta firma bude pokracovat, momentalne chystaju epizodne hry podla back to the future (s povodnym scenaristom a co je este lepsie so samotnym Lloydom!) a jurrasic park a vobec by mi teda nevadilo vidiet od nich dalsie "sezony" monkey islandu aj ked pokial tomu rozumiem tak tam este stale je problem s licenciou u lucasartovcov (effing Lucas nech im to radsej prenecha, ked uz sa sami na adventury vykadili, nehovoriac o tom aky bol 4 diel monkey islandu zly.. pamata sa niekdo na tie pokracovania matrixu ktore nikdy nenatocili? jop, tak zly) ale snad sa to nejak poriesi lebo tales bol skvely a vidiet v buducnosti dalsie MI od tychto ludi mi rozhodne vadit nebude

aky mate nazor na taketo epizodne vydavanie hier?
na sama a maxa?
alebo vas to uz ani nemoze zaujimat menej?

este link na tu firmu (ktora btw pochadza z ludi ktori v lucasarts pracovali ked firmu este zaujimali adventury a nie len hry ktore obsahuju svetelne mece) nech uz sme kompetny - http://www.telltalegames.com/

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mňa by zaujímalo, koľko dielov sa približne rovná jednej plnohodnotnej hre (teda koľko dielov Tales of MI treba zobrať, aby som mal content približne rovnaký s hociktorou s MI?)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna epizodny model ma svoj zmysel, lebo vies relativne velmi rychlo dodat zakaznikovi hru a vytrieskat z neho peniaze. Je to pozoruhodny model, lebo ked epizoda je hovadina, tak zakaznik zaplati asi menej penazi a je menej nastvany.

Akurat, ze to chce drzat kvalitu a hlavne kontinuitu... aby sa nestalo, ze hra chcipne v polovici, lebo studiu dojdu prachy.

Toto inak fungovalo v moduloch k Neverwinteru: seria Dreamcatcher bola vyborna (hoci som to vzdal kvoli bugu v piatej epizode).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev - no konkretne tales potrebujes vsetkych pat ak chces mat nieco ako plnohodnotnu hru, casovo to potom vychadza slusne, dokonca na sucasne pomery aj nadpriemerne (zalezi od toho samozrejme kolko sa kde zaseknes resp ci to prejdes cele s navodom
u tych sam and max hier to asi bude 1 season - 1 normal game, akurat som tu prvu sezonu dohral a spokojnost :) s tych 6 epizod 2 sa mi zdali take slabsie menej zabavne (a skoda ze jedna z nich bola ta posledna) ale inak fakt slusna adventura a tam sa daju hrat tie epizody viac tym stylom ze co epizoda to viac-menej nezavisly pribeh
cize mas tam nejake to jasne ohranicenie odkial pokial je jedna "normalna" hra, oni to potom aj na dvd vydavaju ked maju kompletku z tych epizod

alef - to s tou rychlostou je presne to.. ked si clovek uvedomi ze od roku 2006 doteraz vydali 3 sam and max hry a jednu MI, co je myslim slusny vykon hlavne ked vezmeme do uvahy aj hodne pozitivne hodnotenia, neviem si ale moc predstavit hrat to postupne pol roka (epizody vydavaju mesacne), pri tom monkey by som asi nevydrzal.. na druhu stranu ale.. pol roka zabavy s monkey islandom! aj ked kazdy mesiac len po troche... no a to uz som zas pri tej serialovitosti :) skoda ze aj half life epizody nevychadzaju po mesiaci :D aj ked vytvorit tie je asi o nieco zdlhavejsie predsalen.. ale co sa casu tyka by som tie HL epizody prirovnal k epizodam telltale, asi cca 2-3 hodin jedna zaberie, u HL o tu hodinku viac

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No pri adventúrach ma tento model láka, lebo:

- jednak je to imho komerčne prospešnejšie, ak výrobcovia dostávajú kontinuálne peniaze, takže je vyššia šanca, že sa vôbec takéto hry budú robiť (čo je pri old school adventúrach dôležité)
- pre mňa ako hráča je to zrejme lepšie, lebo jednu celú adventúru v rozsahu trebárs MI zvyčajne človek prejde pomerne rýchlo, na to koľko kreatívneho úsilia trvalo tú hru vyrobiť, keď sa to rozkúskuje na časti, tak to možno budí dojem toho, že tá hra je v skutočnosti dlhšia (a hráte ju počas dlhšieho obdobia, ako vychádzajú jednotlivé diely)

HL2 epizódy sú zrovna problém Valvu, že to neustále naťahujú a odkladajú, u FPS mi to ale nevadí - tam je celkovo iná dynamika hrania hry práve tým, že to má multiplayer, mody a podobne. Pri adventúre hru dohráte za pár dní a koniec.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja napr. dumem, ze mne by nevadili aj ultrakratke epizody, povedzme 4 hodiny playtimu, lebo ja ako stary muz nemam cas hrat 30 hodinove hry v kuse (prakticky maloktoru hru som dohrasl na nedostatku casu) a ked nieco hram, tak s navodom, aby som mal zazitok co najskor absolvovany.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 26.10.2007
Príspevky: 165
Body: 5
Bydlisko: PN\BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Model ako takky je imho super. A ako som sa potesil, ked som sa dozvedel, ze dalso seriou bude Back to the future :).


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja sa tesim aj na BTTF aj na ten jursky park.. BTTF ma byt nejaky cas po konci tretieho filmu, som zvedavy na pribeh (a na dabing lloyda :) ) a na jursky park tiez som zvedavy aky pribeh bude a ci sa tiez nejakeho dabingu od povodnych hercov dockame (ale tu sa ohodne viac bojim ze to nebude nic zaujimave.. ved nakoniec JP hned po prvom filme slo cele doprdele)

_________________
meh.


Naposledy upravil Wolf dňa So. 13. Nov 2010, 13:26, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak som dohral uz aj druhu sezonu Sam and Max.. ludia to je tak skvele.. odporucam vsetkym.. tie hlasky, narazky, blaznive storky a postavy... no proste uber

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun