HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako by asi vyzerala Civilizacia 5, keby z nej niekto orezal vsetky tie nudne mechaniky, nastavil vojnu na "always on" a pridal kuzla, fantasticke jednotky a humor?

Uz viem, lebo som si kupil Warlocka a omg ake to je super. Hra sa odohrava v Ardanii, co je svet serie hier Majesty (ktore su celkom zabavne same o sebe) a ked ju prvy krat zapnete, vyzera uplne ako CIV 5 vo fantasy kabate. No uz po chvilke hrania sa zacnu ukazovat hlbsie rozdiely.

Obrázok

V hre su len styri zakladne suroviny - jedlo, peniaze, mana a vyskum. Jedlo a peniaze potrebujete na stavbu a udrziavanie vacsiny standardnych jednotiek a niektorych budov, manu na carovanie a udrzbu magickych jednotiek a vyskum na hladanie novych kuziel. Vsetky suroviny su relativne jednoducho ziskatelne (z budov na trvaly rast a z kadejakych kobiek a ruin na jednorazovy bonus) a maju jasne definovanu ulohu. Odpada nutnost nejako zlozito manazovat svoje imperium, vacsinou presne viete na com ste a aky efekt bude mat vasa dalsia akcia. Na rozdiel od CIV tu nenastavaju pripady, kde napriklad stavba alebo dobytie noveho mesta dramaticky a necakane zmeni vasu situaciu. Konkretne mesta tu nemaju vlastne ziaden negativny dopad na vasu ekonomiku, co bola aspon pre mna celkom prijemna zmena.

Obrázok

Vo Warlocku chybaju akekolvek komplexnejsie mechaniky ako je spionaz, social policies a podobne. To je celkom osviezujuce, lebo sa hra viac zameriava na jednu vec, ktora jej ide dobre - boj. Hra sa sice tvari, ze v nej existuje diplomacia a vy mate moznost komunikovat so svojimi rivalmi, no komunikacia je viac menej obmedzena len na ziadosti o suroviny a skor ci neskor sa skonci vyhlasenim vojny. Osobne som sa s diplomaciou prestal zaoberat skoro okamzite a kazdemu hned vyhlasujem vojnu automaticky. Eliminuje to neprijemne prekvapenia ked to najmenej cakate. :)

Obrázok

V hre je extremne velky pocet najroznejsich jednotiek a budov. Je velmi prijemne, ze vsetky maju svoje klady a zapory a nestava sa to, co napriklad v CIVke, kde vacsinou vsade staviate jednu-dve najnovsie a najmocnejsie jednotky. Warlock vas zaroven obmedzuje aj tym, ze na to, aby ste mohli stavat jednotky, musite mat ku nim v meste postavenu prislusnu budovu, co nie je zadarmo a zabera to miesto (na rozdiel od CIV tu kazda budova zabera miesto a mozte ich mat len obmedzeny pocet v zavislosti na velkosti mesta). Vacsinou teda v kazdom meste ani neviete stavat vsetko a vase armady su tak prirodzene roznorode a nutia vas byt flexibilnym v tom, ako vediete svoju ofenzivu. Plus, v hre existuju az tri zakladne rasy a kazda ma svoje vlastne budovy a jednotky, ktore sa uplne lisia vzhladom aj statistikami. Ako postupujete mapou, dobijate mesta ostatnych ras a tym prirodzene obohacujete svoje armady o novych clenov.

Obrázok

Samotny boj je systemom skoro identicky s tym v CIV 5. Jednotky sa pohybuju po hexoch, pricom na kazdom moze stat len jedna. Vacsina jednotiek bojuje bud na blizko, alebo vie strielat na vzialenost dvoch hexov. Niektore jednotky vedia liecit alebo kuzlit, ci maju ine specialne schopnosti. Do toho vsetkeho sa nakoniec zapajate aj vy kuzlami, ktore zosielate za manu. Tie su roznorode, od summon kuziel, cez tradicne firebally, az ku kadejakym vylepsovakom a liecivam. Casto dokazu celkom zvratit bitku a pocitac ich vyuziva rovnako ako vy. AI je vseobecne celkom kompetenta aj v boji aj v sprave svojho imperia a po prvy krat v takomto type hre som mal pocit, ze aj na normalnej obtiaznosti sa hlavne pri obrane spravala niekedy az neprijemne inteligentne.

Vyskum je porovnatelny s vyskumom v CIV, kazde kolo ziskate zopar vyskumnych bodov, ktore sa automaticky investuju do aktualneho projektu. Namiesto technologii ale vynachadzate nove kuzla, ktore nemaju okamzity vplyv na vase jednotky alebo mesta, ale viete ich zosielat za manu.

Okrem toho tu este existuje vztah medzi vami a bohmi, ktori od vas casto chcu specialne ulohy a ich splnenim si viete ziskat ich priazen. Oni vam za to na oplatku poskytnu unikatne vyhody, ci specialne jednotky. Osobne ale s tymto este nemam velmi skusenost, takze neviem, co presne to obnasa.

A to je vlastne asi jedina nevyhoda hry - hodi vas do vody a sami sa musite naucit plavat. Manual neobsahuje skoro ziadne relevantne informacie, tutorial vam len ukaze ako sa ovlada interface a vsetko ostatne sa musite naucit, alebo si pohladat sami. Progresia budov alebo jednotiek, vysvetlenie specialnych schopnosti, ci efekt terenu na boj su vsetko veci, ktore popisane nikde nenajdete, co robi prvu hru dost zahadnou a casto prekvapujucou. (inak k tech trees: http://forum.paradoxplaza.com/forum/sho ... y-versions)

Inak ma to ale cele neskutocne chytilo a pripomenulo casy starych tahovych fantasy strategii. Po dlhom case som ostal hore dlho do noci len aby som dobil to posledne mesto, zbavil sa toho hnusneho obra niciaceho mi farmy, alebo vyhnal z lesa vlkodlakov.

Ak ste tuzili po dobrej tahovke zameranej na takticky boj a CIV 5 vas sklamala, skuste Warlocka. Podla mna budete prijemne prekvapeni.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže vravíš, že Master of Magic v novom kabáte? Ffffffffuuuuuu- .... keby nemám svoju šunku-noťas, tak by som si to aj zaobstaral :(

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyskusaj demo zo Steamu, mozno ti to pojde.

Mne to slape celkom svizne so vsetkym na max a to mam 4 roky stary stroj.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ved to vyzera ako mod na Civ5.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Vyskusaj demo zo Steamu, mozno ti to pojde.

Mne to slape celkom svizne so vsetkym na max a to mam 4 roky stary stroj.

Tak ja mám 7 ročný Dell a viem, že som skončil už keď som v požiadavkach zbadal 512 MB kartu ako minimum, to si s mojim 128 MB Radeonom 1300 môžem akurát tak v kútiku poplakať.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Ved to vyzera ako mod na Civ5.

Uplne.

Ja som bol spociatku presvedceny o tom, ze maju licensovany CIV5 engine, ale podla vsetkeho nie. Asi to bezi na TheEngine (ten isty na ktorom slo aj Majesty 2). Plus to ide ovela sviznejsie ako CIV5.

Mne sa momentalne zda, ze to je vacsia zabava a lepsie nadizajnovana hra ako CIV5, ale mozno som len prilis ohureny a prejde to. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Well, Civ5 je hra tak strasne zla, ze byt lepsi nie je prave umenie. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja viem, ze som skor vynimka, ale mna sa celkom pacila aj CIV5.

Jasne, nie je to to co styrka, ale ma to svoje caro. Plus sa mi zda ze s kazdym dalsim patchom sa to zlepsuje.

Ked si vezmes ako vyzerala styrka po release a ako vyzerala po BtS, myslim ze aj patka ma pred sebou este dlhu cestu. :)

Ale to je do inej temy.

CHODTE SI VSETCI TOTO NAINSTALOVAT, CHCEM SI VYMIENAT SKUSENOSTI!

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja neviem, AI v 5ke je debilna aj po vsetkych patchoch, nezvlada 1UPT, navyse diplomacia uplne zmizla. Ale to je OT.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Skus nainstalovat na MacOS.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Skus nainstalovat na MacOS.


:lol:


_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
genialny sequel ma to video :)

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Take nieco hladam, stahujem demo, som zvedavy.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak som o tom cital trochu viac a ono to je Civ5 engine. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hlavne ze sa tu zalamuje rukami ako sa zjednodusuju hry a potom sa tu vytasi civ 5 easymod :)

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 20 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun