HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dnes som sa viac menej nahodou preklikal ku malemu a prekvapivo celkom slovenskemu timu programatorov (podla Wikipedie Brano Kemen, Laco Hrabcak and Tomas Mihalovic), ktori si v relativnej obskurite potichucku vytvaraju svoj vlastny planetarny engine s nazvom Outerra.

V engine planuju taktiez vytvorit sandboxovu hru s nazvom Anteworld, ktorej prve, velmi, velmi alpha demo si viete stiahnut tu: http://www.outerra.com/forum/index.php?topic=637.0

Videa z enginu vyzeraju uplne FABULOZNE (take slovo existuje, ticho) a dokonalo EXTRAORDINERNE (aj toto) a celkom mi to pripomenulo Infinity, ktore zrejme bude vo vyvoji az do mojej smrti za 750 rokov.

Outerra ma aj pravidlne aktualizovany blog, kde autori niekedy celkom do detailov popisuju problemy a riesenia, s ktorymi sa bavkaju a pre tych technickejsie zameranych z vas, ktorych fascinuje proceduralne generovanie a graficke enginy to moze byt velmi zaujimave citanie: http://www.outerra.blogspot.com/

Demo planujem vyskusat dnes vecer, v kazdom pripade drzim autorom palce, vyzera to velmi zaujimavo, hlavne ak vezmeme do uvahy, ze to kodia de facto traja ludia.

Male ukazky enginu:
Spoiler! :


Spoiler! :


Spoiler! :

(Tatrovky ftw :) )


Spoiler! :

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sorry za double post.

Stiahol som a nainstaloval demo a ostal trochu v soku, lebo som si v prvom momente nevsimol, co vlastne autori spravili.

Oni zobrali vyskove data celej zeme do presnosti par metrov, vymodelovali komplet celu planetu a detaily generuju proceduralne.

Cize po spusteni dema sa ocitnete v Himalajach a mozete si lietat kde len chcete.

Vyzera to velmi ako Work In Progress, ale aj tak to je v niektorych momentoch dych beruce.

Neviem si predstavit ako vyzera posledna verzia, kde uz ma byt aj animovana trava, vylepsena voda a chystaju sa normalne 3D stromy...

Tak som so polietal po Himalajach, po Skotsku, po Tatrach a teraz som zvedavy, co bude dalej.

Zopar obrazkov odomna:
Himalaje rano:
Obrázok

Himalaje:
Obrázok

Tatry od Popradu:
Obrázok

Europa z vesmiru:
Obrázok

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fuha! pecka

s tomasom som hraval dotu :D vtedy mi rozpraval o tom ze si doma kodi zemegulu, ale som myslel ze po tych rokoch sa na to uz vykaslali, tak som velmi rad ze nie :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun