HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Minule mali na GOG zlavu na TOEE a kedze som tuto hru nikdy nehral, rozhodol som sa to vyskusat. Asi do smrti uz budem mat v srdci dieru po BG a IWD seriach, ktoru sa vzdy raz za cas pokusim zaplnit a TOEE mi prislo ako celkom vhodny kandidat.

V case vydania to bola extremne zabugovana hra, ktora ocividne mala potencial, no zlyhala v prevedeni. Roky modovania a niekolke patche ju snad ale dali dokopy.

(Dalcorovu povodnu recenziu na demo TOEE si inak mozete precitat tu: http://hostinec.annun.sk/?damsi=clanok&id=439)

Obrázok

GOG verzia TOEE je uz opatchovana na poslednu verziu a tak jedine co treba spravit, je nainstalovat ju a potom si pripadne stiahnut poslednu verziu Circle of Eight modpacku (http://www.co8.org/forum/), ktory hru znacne rozsiri o nove kvalitne questy a lokacie, opravi kopec bugov a vsebecne z toho spravi prijemnejsi zazitok. Pripadne si este nastavit widescreen rozlisenie a nejake zakladne nastavania a je to.

Obrázok

Prve, co vam po starte udrie do oci, je UI. Je otrasne. Fonty a farby su hnusne, cele sa to divne ovlada, uz len wizard na vytvorenie novej postavy je velmi neprijemna skusenost.

Nastastie to vsetko sa zmeni hned, ako zacne samotna hra. Grafika je uplne krasna, prostredia su v tradicnom Baldur's Gate duchu vykreslene do posledneho detailu a vdaka novsiemu enginu sa stromy aj pokyvuju vo vetre, poletuju musky a vtaciky, postavy maju plynulejsie animacie a vseobecne to cele vyzera a hybe sa lepsie. Samotna hra sa ovlada presne ako BG, jedine, co mi chyba je moznost otacat si volne formaciu po kliknuti, co v uzkych priestoroch kobiek niekedy znamena, ze dopredu poslem svojho maga namiesto bojovnika.

Obrázok

TOEE je prerabka tradicneho ADnD modulu, ktoreho velka cast sa odohrava pod zemou, preto necakajte rozsiahle prirodne lokacie, ale aj to malo, co v hre je, je spracovane velmi dobre. V hre nechybaju ani relativne rozsiahle dialogy, kde velmi zavazia vase skilly a atributy, questy su casto celkom zlozite a na rozdiel od mnohych modernych RPG ich riesenie nie je casto ocividne a clovek niekedy musi pre ich vyriesenie mysliet aj trochu kreativnejsie, nez len nasledovat ukazovatel na kompase (ktory inak v tejto hre celkom chyba).

Zakladnym pilierom TOEE je ale boj. Ten je na rozdiel od BG uplne tahovy, no aj napriek tomu nenudi, nezdrzuje a je celkom vzrusujuci. Boje su vyborne spracovane a verne nasleduju tri a polkove pravidna DnD (tu sa v nazore rozchadzam s Dalcorom, ktory boj posudil negativne - podla mna je vyborny a velmi takticky). Vase postavy maju k dispozicii siroke spektrum moznosti uz od uplneho zaciatku a verte, ze ich aj vyuzijete, kedze boje su casto celkom komplikovane. Hra sa s vami nemazli a ak spravite chybu, alebo neuvazeny krok, nema problem postavit vas proti skupinke o triedu lepsich protivnikov - a to sa urcite zapotite. Pre veteranov BG mozu byt niektore veci spociatku prekvapujuce (attack of opportunity, iniciativa, moznost pripravit sa na utok a podobne), no je to len otazka zvyku. A ked si zvyknete, budu vam boje z povodnych Infinity engine hier pripadat len ako slaby odvar.

Obrázok

Bohuzial aj napriek niekolkym patchom a modom hra este stale ma technicke problemy. Nenormalne ma frustruje, ze pocas boja niekedy z nepochopitelnych dovodov neviem postavam prikazat, aby sa postavili na miesto zakryte stenou - v uzkych ulickach to je niekedy dost problem. Hra ma taktiez problemy s tym, ze obcas spadne, alebo vam pokazi save, preto sa oplati savovat casto a vzdy hned po save skusit aj loadnut, ci sa nic nepokazilo. Dobre nefunguje ani klavesa na zvyraznenie vsetkeho klikatelneho (TAB) a tak vam casto neostane nic ine, iba sondovat myskou vsetky zaujimave lokality na mape, ci sa na nieco neda nahodou kliknut.

Obrázok

Aj napriek tomu je to ale velmi prijemny zazitok a nostalgicky navrat do casov BG a IWD. Hra nedosahuje ich kvality vo vsetkych oblastiach, ale je dostatocne blizko na to, aby sprijemnila nejeden vecer a ja ju mozem vsetkym, ktori este nemali tu cest, len doporucit.

(screenshoty su ukradnute odtialto: http://www.mobygames.com/game/windows/t ... creenshots )

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som to hral asi pol hodinu v tej starej verzii.

Som akoze hardcore D&D hrac, ale co je vela to je vela.

Ked na mna vyliezli tie prve potkany, klikol som na hrdinu c. 1 a vybehlo rotujuce menu (Sims 3 styl), kde som mal vsetky nuansy pravidiel, tak ma to zdemotivovalo. V porovnani so sviznym BG to bolo ... zle.

Ale mozno to chcelo zvyk alebo co, ale trauma zostava.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som to tiez hral tesne po vydaní a mam z toho traumatizujuci zazitok. prislo mi to nechutne prekomplikovane, bez atmosfery a cele to posobilo tak nejako strasne umelo. tiez som si to teraz kupil ked bola na gogu ta mega zlava na DnD veci ale neviem ci to budem installovat

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som to presiel komplet, ci ma boje frustrovali alebo nie si uz nepamatam, bolo to asi 6 ci kolko rokov do zadu ale jedna vec mi utkvela strasne v pamati. Pribeh, som mal pocit ze tam absolutne ziadny nieje, prosto pobehal som svet, splnil par questov, znicil temple ale netusim preco, komu skodili a vobec...

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ako tu uz napisali vyssie..je to des
kupil som si to asi pred pol rokom na G.O.G uplne vyteseny ale ta hra robila vsetko preto aby som to skratka po dvoch tyzdnoch uplne zniceny vypol
-neuveritelne komplikovane a zle ovladanie
-absolutne nikde ziadne popisy kuziel,vlastnosti,schopnosti
-uplne nudny a zly modul vytiahnuty este s uplneho praveku rpg..ziadne napatie atmosfera,neuveritelne malo questov ,na zaciatku extremne tazke a potom po zopar leveloch zase nudne lahke suboje

skratka cele zle

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je fakt, ze ja som to nikdy nehral bez modpacku, cize neviem porovnat, nakolko to ten vylepsil oproti originalnej verzii

ja to beriem skor ako takticke rpg (nieco ako fallout tactics) nez ako cistokrvne pribehove a preto mi mozno niektore veci vadia menej

ovladanie mi inak pride relativne jednoduche. skoro vsetky klavesove skratky normalne funguju a ked si clovek zvykne na pouzivanie toho kruhoveho menu v boji, tak to je celkom prijemny sposob, ako davat prikazy. trvalo mi dva dni si zvyknut, ale teraz tomu uz velmi nemam co vytknut, az na tu nemoznost otacat formaciu pri zadavani prikazu na pohyb

s absenciou popisov kuzel a schopnosti suhlasim, v niektorych pripadoch by to mohlo byt ovela podrobnejsie, hlavne ak clovek nie je znaly pravidiel dnd.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun