HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravidlá: Shadows / Tiene
Setting: 8 rocne deti, babkin dom a tajomstva nedostavaneho domu za plotom
Ucastnici: Baelara, Cerebro, Ferko, Alef0
Datum: 9. 3. 2008
Miesto: Madrid Pub, Kosice
Trvanie: 17.30 - 19.30
Priprava: ziadna. Mastroval som ja. Pred hrou sme sa rozhodovali medzi Wushu a Tienmi. Zrejme hlavne kvoli jednoduchosti vyhrali Tiene. Navrh na prostredie bol bondovska session, ale nebol som na nu naladeny. Namiesto toho sa zvolil klasicky detsky svet. 8 rocne deti, ktore boli zvedave... az prilis.
Na uvod bola uvaha, aku uroven "epickosti" zvolit (ci deti ako zo Zlateho Kompasu, ktore nakopavaju zadky ladovym medvedom alebo uroven pieskoviska). Nakoniec sme sa dohodli na malych detoch detoch, ktore riesia zahadu, ktora sa moze stat v kazdej dedine.

Postavy:
Tiene postav zodpovedali strachom a traumam.

Kristinka, 8 (Baelara), boji sa tmy a veci v nej prebyvajucich. Jej tien su cervene oci svietiace v tme.
Jurko, 8 (Ferko, strach zo psov v nom vyvolava nocne mory. Jeho tien je obrovsky pes.
Tiny, 5 (Cerebro), strach z vysok. Jeho tien je duch snaziaci sa ho zhodit do jamy.

Vsetci su bratranci a sesternice na zimnych prazdninach u babky.

Sceny:

Uvodna scena sa zacina, ako vravia pravidla, zobudenim sa deti. Chvilku bola uvaha, kedy sa deti maju zobudit. V noci by to boli prilis kliseovite.
1: Izba v babkinom dome - Je poobedie a babka poslala deti spať. Zobudilo ich však zbesilé kikiríkanie kohúta. Rozhodli sa tichúčko vykradnúť z domu, tak, aby ich babička nepočula.

Tu bola dalsia dohoda - chcelo sa, aby sa zacalo stmievat. Povodny napad boli letne prazdniny, ale to nie je v sulade s tmou. Tak sme to prehodili na zimne prazdniny ("Slnecny dvor sa v mihu zatiahol hmlou a padol nan sneh").

2: Dvor - Dvor je prikrytý snehom, ktorý husto padá už tretí deň. Kohút medzičasom zmizol z plota, na ktorom ešte pred chvíľou sedel. Kristínka sa rozhodla preliezť cez plot (tieňový hod: spadne a bude celá mokrá od snehu), no nepodarilo sa jej to. Tiny šiel pre lopatu, cestou ho takmer zasiahol ohromný cencúľ [tieňový hod], cestou si všimol, že ku a od kôlne vedú stopy obrovských čižiem zadom (zavedenie stôp bol zásah moderátora) - do susedného domu. Deti v zvedavosti nasledovali stopy, susedný dom bol rozostavaný, nik tam nebýval, tak sa to rozhodli preskúmať. Plot preliezli s pomocou fúrika (zdalo by sa, že tieňový hod, ale dohodli sme sa, že netreba).
3: Susedný dom - polka strechy nie je položená, dvere a okná sú vozmes zadebnené, vyzerá ako Strašidelný dom(TM). Stopy v snehu končia pri dverách garáže. Deti sa rozhodli ísť dnu, podporené faktom, že vonku začal brechať veľký hrozný doberman. Na vstup použili rozbité francúzske okno (tieňový hod: roztrhnú si šaty).
4: Obývačka - dominuje tu veľký krb, pahreba je ešte horúca. V rohu visí veľký kľúč, na bedničke od banánov je zhasnutá svieca. Jurkovi sa podarilo ju zapáliť od pahreby. Zhora sa ozýva čudný pravidelný zvuk. (Bleskový nápad bolo dať stopy po opekaní niečoho zlého, nepoužilo sa)
5: Chodba - na konci chodby sú veľké ťažké dvere, ktoré deti kľúčom otvoria, prievan im takmer zhasol sviečku (tieňový hod).
6: Hala - takmer dokončená, dominuje veľké schodisko, všetko je vydláždené mramorom, na boku sú ešte schody do pivnice a zabarikádovaný hlavný vchod. Zrazu deti videli svetlá presvitajúce cez debnenie, na dvore zaparkovalo auto. Do haly vstúpili dvaja muži s prepravkami, v ktorých boli mačky, jeden sa vrátil a ten, čo ostal, si zapálil. Jurko sa neudržal (tieňový hod) a rozkašľal sa, takže si ho muž všimol a chcel ho chytiť, no deti sa mu spod rúk rozutekali na všetky strany (tieňový hod).
7: všeobecný zmätok. Tu bola metaherná dohoda, že sa rozutekajú na všetky strany a niekto sa bude chcieť vrátiť cez okno.
Nastalo rozdelenie na paralelné prestrihávané scény:

K: Kristínka utiekla do pivnice, kde objavila klietky s mačičkami
J: Jurko utekal hore schodami (tieňový hod), no keď mu spadla sviečka, fajčiar si ho všimol a bežal za ním. V panike vbehol Jurko do miestnosti, z ktorej sa ozýval divný zvuk. Zrazu ho niečo okríklo.
T: Tiny utekal späť do obývačky, no pri preliezaní oknom ho chytil muž zvonku (tieňový hod).
K: Kristínka uvidela mačacie obojky na stene, rozhodla sa ich pustiť (tieňový hod), no jedna ju poškrabala, on vykríkla a našli ju.

Tu bola dlhá úvaha na tému, kto a čo prepadol Jurka a čo nájde Kristínka za ďalšími dverami. Okrem toho nastala úvaha, ako to celé zakončiť. Ako Moderátor som tam pôvodne chcel Zlý Experimentálny Labák, ale to sa nikomu nepáčilo. Po brainstorme vypadol iný nápad - metaherne sme sa dohodli sme sa na tom, že celý dom je dočasným útulkom mačiek, ktorý sa práve opravuje. Hororové scény vyplývajú z nedorozumenia - deti si myslia, že je to strašidelný dom s Veľkými Záporákmi, Ktorí Mučia Mačky, ale v skutočnosti sa veci majú mierumilovne. Všetky ostatné scény boli ťahané do kontrastu, že obyvatelia domu boli jednoducho nepochopení.

J: Vbieha priamo do rúk pána v bielom plášti postriekaným krvou a so skalpelom v ruke (metaherne: zašiel si na povalu po zásoby, lieky a baterky, ktoré sa mu vybili.. Temným hlasom sa snaží dostať Jurka dole do miestnosti, ten je však od strachu bez seba.)
T: Je chytený a zavretý do malého kumbála, kým sa neupokojí. (Odporúčanie Moderátora: nedávajte postavy do prázdnych miestností - prijdete tým o nápady na útek...)
K: Chytia ju a spolu s Tinym zavrú do labáku (ten sa napriek prvotným nesúhlasom zjavuje na scéne, aj keď v inej pozícii)
presnejšie do miestnosti, ktorá pripomína operačnú sálu.
J: Jurko odvedie dolu pána v bielom (ktorý medzičasom krvavý plášť zahodil).
Nastala úvaha, prečo muži nezoberú neposedné decká a neodvedú ich rovno domov. Metaherné vysvetlenie 1. bolo také, že cestou do útulku stretli babičku, ktorá išla na políciu a povedala im, že sa vráti až ráno a chlapi nevedeli, že deti sú v ich dome. Vysvetlenie 2. nasleduje.
8: Operačná sála - Muži deťom vysvetľujú, že urobili niečo, čo sa nesmie, a že za trest ich domov pustia až ráno. Tiny dostane hysterický záchvat a hodí sa o zem, že on chce ísť domov. Kristínka a Jurko usedavo plačú. Muž v bielom nevie, ako sa má k deťom normálne správať. Tinyho vystraší injekciou (na upokojenie), po ktorej okamžite zaspí a ostatné deti presvedčí na sladkosti (lieky), po ktorých tiež zvädnú.
9: Izba v babkinom dome - deti sa zobúdzajú na kikiríkanie kohúta. Myslia si, že to bol len zlý sen, no Kristínka má na tvári mačací škrabanec.
scéna bola zámerne postavená a odohratá ako kópia prvej scény

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Pi. 14. Mar 2008, 1:19, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
1. V tejto hre budeš hrať samého seba. Nakresli obrázok seba samého.
2. Potom nakresli svoj tieň. To je nevi-diteľný človek alebo netvor, ktorý vás chce stále dostať do problémov.


pockat pockat.. nemali ste nahodou hrat samych seba? a nakreslili ste seba a svoje tiene HA?

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nehrali sme samých seba, zato tiene sme si nakreslili - aj postavy vlastne, ale z dôvodu zachovania vlastnej dôstojnosti ich radšej uverejňovať nebudeme :D

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Nehrali sme samých seba, zato tiene sme si nakreslili - aj postavy vlastne, ale z dôvodu zachovania vlastnej dôstojnosti ich radšej uverejňovať nebudeme :D

no ja som hral vlastne seba... :-) seba ked som mal 5... :-P

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som prišla na to, že z tohto obdobia svojho života si veľa nepamätám - mimo nejakých faktov, že som chodila do školy a tak - je dosť ťažké urobiť (trúfnem si povedať) downgrade na 8 ročné decko.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Ja som prišla na to, že z tohto obdobia svojho života si veľa nepamätám - mimo nejakých faktov, že som chodila do školy a tak - je dosť ťažké urobiť (trúfnem si povedať) downgrade na 8 ročné decko.
ja som vecne decko, cize to az taky problem u mna nebol :ikonka42:

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
pockat pockat.. nemali ste nahodou hrat samych seba? a nakreslili ste seba a svoje tiene HA?

Tiene a seba kazdy povinne nakreslil (aj ked boli taki hraci, co sa chvilu vzpierali...).

Ale to, ze sa malo hrat sameho seba... pravidlovo je to sice pekne, ale medzihracska dohoda je medzihracska dohoda. Okrem toho naozaj, hrat sameho seba v osmich rokoch je tazke a takto s tym nebol problem.

Na druhej strane hrat samych seba v realnom veku... to by sme nemali pribeh, aky sme mali ;-)

Ta podmienka je tam asi na to, aby detski hraci nemali problem s vymyslanim a vtelovanim do postav, pretoze kazdy vie sameho seba zahrat najlepsie.
---------------------
Inak sme mali debatu o tom, ze taki Traja patraci by boli tiez vhodna vec pre tento system.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pribudol zoznam scen a komentare hracov a moderatora.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun